Jak nakupovat litecoin – Průvodce pro začátečníky 2021

Jak nakupovat litecoiny (LTC): Podrobný průvodce

Litecoin byl založen v roce 2011 počítačovým vědcem Charlie Lee a je stále jednou z nejpopulárnějších digitálních měn ke koupi.

Chcete nakupovat litecoiny online několika kliknutími? Skvělé – ale je třeba nejprve zvážit několik věcí.

V tomhle Jak nakupovat litecoiny Průvodce pro začátečníky 2021, projdeme postupy a techniky používané investory, kteří kupují tuto kryptoměnu.

Pokrýváme vše od poplatků, které byste mohli očekávat, že zaplatíte, když si koupíte litecoin online, jak vytvořit investiční plán a klíčových metrik až po nalezení dobrého online brokera.

Nakupte litecoin v 5 krocích

Chcete-li koupit litecoin LTC, prvním krokem je otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat LTC ze seznamu obchodní platformy a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že do vaší peněženky byly přidány litecoiny LTC coiny.

Níže jsme sestavili jednoduchý pětikrokový návod, jak nakupovat litecoiny:

Krok 1: Zaregistrujte se u regulovaného krypto brokera

Krok 2: Financujte svůj účet

Krok 3: Vyberte Litcoin (LTC) ze seznamu kryptoměn

Krok 4: Rozhodněte se, kolik litecoinů chcete koupit

Krok 5: Potvrďte objednávku – vaše mince LTC budou okamžitě přidány do vaší peněženky!

Krok 1: Vyberte si online Litecoin Broker nebo Exchange

Jak vidíte z výše uvedeného návodu, než začnete nakupovat digitální měny, musíte se zaregistrovat u makléře.

Pokud se rozhodnete zaregistrovat na výše uvedené krypto platformě eToro, můžete si koupit litecoin přímo přes platformu. Makléř je dále regulován několika regulačními orgány

Pokud byste na druhé straně chtěli koupit litecoin prostřednictvím směnárny kryptoměn, můžete měnit LTC coiny z ethereum, bitcoin a podobně.

I když to může znít lákavě, měli bychom zmínit, že tyto kryptoburzy jsou často neregulované – proto zvyšujete svá rizika.

Nejen, že eToro je regulováno FCA, ASIC a Cysec, ale je také registrováno FINRA v USA. To znamená, že litecoiny můžete nakupovat pohodlně a bezpečně, místo obav o legitimitu potenciálně pochybné směny.

Po zvážení všeho je nákup Litecoinu prostřednictvím licencovaného makléřství mnohem plynulejší a bezpečnější. To platí zejména pro začátečníky.

To nás plynule přivádí k důležitým metrikám, které je třeba vzít v úvahu při hledání vhodného krypto brokera pro nákup litecoinu.

Nařízení

Regulace je nahoře, pokud jde o výběr makléře k nákupu litecoinu, jak jsme se již dotkli. Jednoduše řečeno, regulační orgány prosazují přísná pravidla na krypto platformách. To vám poskytuje ochranu před finančními žraloky ve vesmíru.

Je pravda, že někteří neregulovaní makléři a burzy třetích stran vám při nákupu litecoinu nabídnou pákový efekt. Doporučujeme však tomu se za každou cenu vyhnout.

Navíc, pokud se rozhodnete zaregistrovat na burze – vždy čelíte riziku hacknutí platformy. To se stalo bezpočtu burz, které fungují bez licence. Nebo se můžete rozhodnout vybrat litecoin do soukromé peněženky. Pokud však zapomenete své osobní heslo nebo dojde k napadení vaší peněženky – není toho moc, co můžete udělat.

Jak jsme již zmínili dříve, eToro je plně regulováno, takže byste zde neměli mít obavy o bezpečnost.

platební metody

Pokud jde o platební metody, v dnešní době existuje široká škála přijímaných možností u většiny moderních online brokerů.

V počátcích byl bankovní převod prostřednictvím neregulované kryptoburzy třetí strany často jedinou možností nákupu litecoinu. Tento proces někdy trval týdny.

Jak jsme již řekli, neměli byste se dnes snažit najít preferovanou platební metodu. Krypto platforma eToro je kompatibilní s kreditními a debetními kartami, stejně jako s PayPal, Skrill a Neteller. Všechny výše uvedené typy plateb jsou bezpečné, pohodlné a okamžitě zpracované.

Poplatky a provize

Stejně jako v případě jakékoli finanční služby musí dotyčná společnost dosáhnout zisku. Tento zisk se získává účtováním provizí a poplatků klientům. To umožňuje platformě nabídnout vám přístup ke koupi litecoinu.

Provize a poplatky se mohou a budou lišit podle míle země. V každém případě zjistíme, že lví podíl zprostředkovatelů kryptoměny účtuje variabilní provizní poplatek. Tento variabilní poplatek je účtován proti hodnotě vaší pozice LTC.

Kryptoměnová platforma Coinbase účtuje poplatek 1,49% za každý váš obchod. Například pokud zadáte svou pozici v litecoinu na 200 $, zaplatíte 2,98 $ (200 $ x 1,49%). Pokud by to bylo 2 000 $, zaplatili byste 29,80 $ – a tak dále.

Podívejme se na přímý příklad toho, jak by tento provizní poplatek ovlivnil vaše potenciální zisky při nákupu litecoinu online:

 • Zadáte objednávku na 1 000 $ na litecoin
 • Coinbase účtuje provizi 14,90 $ (1 000 $ x 1,49%)
 • V době prodeje vašich LTC coinů mají hodnotu 2 000 $
 • Znovu zaplatíte 1,49%, což je 29,80 $
 • Celkově jste na provizích zaplatili celkem 44,70 USD

1,49% se nezdá moc, ale tyto poplatky mohou brzy začít pohlcovat vaše zisky. Pokud byste se rozhodli koupit litecoin prostřednictvím eToro, ušetřili byste si 44,70 $ – protože krypto broker je bez provize.

Klienti Coinbase navíc podléhají 3,99% ze všech transakcí debetními kartami. Pokud byste si tedy měli koupit Litecoin sázkou 500 $, museli byste platformě zaplatit 19,95 $.

V překvapivém kontrastu si nováček eToro neúčtuje nic za vklady v amerických dolarech. Pokud platíte v jiné měně, jednoduše zaplatíte 0,5% poplatek za převod měny.

Další důležité faktory

Mluvili jsme o důležitosti regulace, platebních metod a poplatků – pokud jde o způsob nákupu litecoinu.

Při výběru online krypto brokera je však třeba mít na paměti několik dalších faktorů.

 • Uživatelská přívětivost: Snadné použití u vašeho online brokera by mělo být nahoře s regulací. Je zásadní, abyste vytváření objednávek a nákup litecoinů považovali za hladký a komplexní proces.
 • Minimální investice: Než projdete procedurou registrace na krypto platformě, doporučujeme zkontrolovat, jaké jsou minimální investice. Pokud jste nováčkem v oblasti nákupu kryptoměn, myslíme si, že je rozumnější začít s malými objednávkami. Někteří makléři vyžadují až stovky, zatímco eToro umožňuje nakupovat litecoiny za 25 $ výše!
 • Úložný prostor: Skladování je dalším faktorem, který stojí za zamyšlení před přihlášením k poskytovateli kryptoměny. Například pokud se zaregistrujete na neregulované burze – budete pravděpodobně muset převzít odpovědnost za ukládání litecoinu sami. To je považováno za nejsložitější možnost pro začátečníky. eToro na druhé straně pro vás bezpečně uloží litecoiny, a to bez dalších nákladů.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

Při zvažování, jak nakupovat litecoiny, je nejbezpečnějším způsobem, jak pokročit vpřed, přijít s investičním plánem.

To dává smysl za předpokladu, že trhy s kryptoměnami jdou ruku v ruce s takovým potenciálně volatilním prostředím. Totéž platí jak pro zkušené investory do kryptoměny, tak pro začátečníky.

S ohledem na to níže naleznete inspiraci, kterou můžete použít při vytváření vlastního investičního plánu na nákup litecoinů.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Je dobré zvážit, zda se vám líbí dlouhodobý nebo krátkodobý investor do litecoinů.

Krátkodobí investoři do kryptoměny mají za cíl dosáhnout pravidelného zisku těžit ze stále se měnících cenových špiček litecoinu. Toho je dosaženo výběrem nákupu digitálních mincí a výplaty během několika minut, dnů nebo týdnů – perfektní načasování trhu.

Většina digitálních měn se v jednom či druhém čase změnila v ceně dvouciferných čísel za jediný den. To ukazuje, jak volatilní může být trh.

Ve skutečnosti má většina lidí zájem o kryptoměny právě z tohoto důvodu. Koneckonců, největší zisky obvykle pocházejí z nejvážnějších rizik.

Pokud jde o dlouhodobou strategii, obvykle se jí říká „kup a drž“. Jak název napovídá – cílem je koupit litecoin a držet ho několik měsíců nebo dokonce let najednou. Tím se eliminuje obava z krátkodobých cenových posunů.

Cílová cena litecoinu

Mnoho lidí se rozhodne zahrnout do své strategie cílovou cenu litecoinu.

Uvedeme příklad, pokud byste chtěli ztrojnásobit svou původní investici do Litecoinu a koupili jste digitální aktivum za 200 $ – cena litecoinu by se musela zvýšit na 600 $.

Litecoin byl v roce 2015 historicky nejnižší cenou 1,11 USD. Jen o dva roky později dosáhla populární kryptoměna historického maxima 375,29 USD. Jak vidíte, je to docela rychlé stoupání. Ti, kdo v roce 2015 správně spekulovali o trhu, by nepochybně měli čistý zisk!

Zvažte pravidelné investice

Ilustrovali jsme cenové výkyvy, které můžete očekávat při nákupu litecoinů. S ohledem na to doporučujeme zvážit pomalý a stabilní přístup – investovat pravidelně malou částku.

Není snadné dosáhnout zisku při obchodování s jakýmkoli aktivem, zejména na tak nestabilním trhu. Koneckonců, abyste byli úspěšní, musíte dělat dobrá rozhodnutí a současně udržovat svůj rozpočet pod kontrolou.

Nákup litecoinů málo, ale často, možná každý měsíc – je osvědčená strategie používaná všemi úrovněmi dovedností. To vám umožní postupně přidávat do svého portfolia a držet se svého finančního plánu. Jak jsme se zmínili, na eToro si můžete koupit litecoin za pouhých 25 $ – což je pro tuto strategii velmi příznivé!

Zvažovali byste investování do Litecoin?

Krok 3: Otevřete si účet zprostředkovatele litecoinů

Pokud jste našli online brokera, který se vám líbí – musíte se přesunout na příslušný web a zaregistrovat se. Proces v této fázi je téměř stejný jako nákup jakéhokoli jiného aktiva – ať už jde o ETF, akcie nebo stříbro.

Jinými slovy, než si budete moci koupit litecoin, budete muset vyplnit registrační formulář. Vždy to bude zahrnovat vaše celé jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo.

Pokud používáte regulovaného kryptografického makléře (jak vám doporučujeme), budete požádáni o průkaz totožnosti s fotografií, například pas nebo řidičský průkaz. Toto je zákonný požadavek podle pravidel KYC (Know Your Customer).

Možná budete muset poskytnout dokumentaci prokazující vaši adresu. Obvykle to má formu účtu za elektřinu nebo výpisu z bankovního účtu z posledních 3 měsíců.

Slyšeli jsme, že online klientům trvá zprovoznění účtu klienta až týden.

Díky tomu eToro nekontroluje ID ručně, takže proces je mnohem rychlejší. Ve skutečnosti, protože makléř používá automatickou technologii ke kontrole vašich dokumentů, měli byste být v provozu během několika minut!

Krok 4: Vložte některé prostředky

Za předpokladu, že platforma akceptuje vámi zvolenou platební metodu, můžete pokračovat a vložit nějaké prostředky na nákup litecoinů.

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob financování vašeho účtu je nepochybně kreditní / debetní kartou nebo elektronickou peněženkou. Nejpomalejší způsob nákupu litecoinů je prostřednictvím bankovního převodu, který obvykle trvá několik dní.

Všestranný potěšení z davu eToro je kompatibilní s několika rychlými platebními metodami, které umožňují okamžitý nákup litecoinů. To zahrnuje karty Mastercard, Visa a Maestro z rodiny kreditních / debetních karet. Pokud jde o elektronické peněženky, můžete si vybrat mezi PayPal, Skrill a Neteller.

Někteří makléři stanoví minimální vklad. Zjistili jsme, že to je kdekoli od ničeho – do 1 000 $ a více. Z tohoto důvodu je rozumné zkontrolovat, zda je minimální vklad v rámci vašeho rozpočtu. Na eToro je minimum 200 $.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

obchodní pomlčka

Jakmile na svůj účet vložíte prostředky, můžete začít nakupovat litecoiny. Nejprve musíte zadat objednávku, aby váš makléř věděl, kde stojíte.

Pokud jste již dříve obchodovali, tento proces již znáte. Pro ty, kteří jsou na scéně noví, níže najdete seznam užitečných objednávek, které byste měli vzít v úvahu při nákupu litecoinu.

Koupit objednávku

Při nákupu litecoinu budete hodně využívat nákupní objednávky, protože je to zásadní pro vstup na relevantní trh.

Jednoduše řečeno, pokud si myslíte, že Litecoin poroste – vytvořte objednávku nákupu u svého poskytovatele LTC.

S tím se říká, že pokud váš zvolený broker podporuje také krátký prodej a myslíte si, že hodnota litecoinu poklesne, vytvořte prodejní objednávku.

Limit nebo tržní objednávka

Už jsme se několikrát zmínili, že cena litecoinu se posune téměř neustále, sekundu po sekundě. To je důležité mít na paměti, zvláště pokud je vaším cílem vydělat z těchto krátkodobých cenových posunů.

Nyní k další užitečné objednávce – „tržní objednávce“. Váš online makléř tak bude informován, že chcete vstoupit na trh litecoinů za aktuální nebo nejbližší cenu. Kryptoměnová platforma provede tuto objednávku okamžitě.

Nezapomeňte zohlednit výše uvedené posuny hodnoty, protože je to nepředvídatelné. Pro lepší představu – litecoin může být 80,42 $, když kliknete na potvrzení své tržní objednávky. Cena, kterou skutečně získáte, může být 80,49 $.

Pokud jde o „limitní objednávku“ – můžete zadat vlastní vstupní cenu litecoinu.

Pojďme na toto téma vrhnout více světla pomocí rychlého příkladu, jak to funguje:

 • Litecoin je v současné době 80,42 USD – ale chcete vstoupit na 85,00 USD
 • Limitní objednávku vytvoříte na 85,00 $
 • Pokud LTC dosáhne 85,00 USD – provede kryptoměnový makléř vaši limitní objednávku
 • Vaše objednávka zůstane nevyřízená, dokud litecoin nedosáhne vaší cílové ceny – nebo ji sami nezrušíte

Tržní objednávky jsou jednodušší, protože není třeba se zabývat „načasováním trhu“. Jinými slovy, jedná se o okamžitou transakci. Jak však vidíte výše, limitované objednávky jsou skvělým způsobem, jak vstoupit na trh podle vašich vlastních podmínek.

Kůl

Jak jsme řekli, než si budete moci koupit litecoin, musíte provést příslušnou objednávku. Kromě toho budete muset přemýšlet o tom, kolik jste ochotni se podílet na vaší předpovědi.

Již dříve jsme navrhli, že pokud jste začátečník, může být lepší, když to začnete sázkou. Ve skutečnosti si můžete koupit tolik litecoinů, kolik chcete, ale investováním malých částek pravděpodobně najdete nohy pohodlnějším tempem.

Zopakujeme, že si můžete koupit litecoin za minimální investici pouhých 25 $ na eToro. To je dobrý způsob, jak pravidelně přidávat digitální měny do svého portfolia, aniž byste riskovali velký kapitál.

Potvrďte objednávku

Když jste si založili nový účet, vyplnili jste všechny požadované informace – nákup / prodej, tržní / limitní objednávky a vklad, můžete potvrdit, že jsou zadané informace správné, a pokračovat.

Nyní uvidíte, že zakoupený litecoin je ve vaší krypto peněžence eToro!

Krok 6: Uložení litecoinu

Na rozdíl od tradičních fiat peněz, kterými všichni platíme své účty, jsou litecoiny a další kryptoměny vedeny v decentralizované knize.

Pokud nekupujete prostřednictvím online brokera, koupíte si litecoin a uložíte jej do své osobní krypto peněženky. Tato kryptoměna bude stažena do vašeho domácího počítače nebo mobilního telefonu.

Jak jsme již zmínili dříve, když ukládáte své vlastní kryptoměny, jste plně zodpovědní za svůj soukromý klíč, a tedy zranitelnější vůči hackerům v peněžence. Pokud zapomenete svůj soukromý klíč nebo zjistíte, že je zabezpečení vaší krypto-peněženky ohroženo – opravdu s tím nemůžete dělat mnoho.

eToro ukládá vaše kryptoměny pod přísnou regulací, takže si můžete koupit litecoiny s vědomím, že jste chráněni FCA, ASIC a podobně. Výsledkem je, že si již nemusíte dělat starosti s vícenásobným přenosem, zapamatováním si svého soukromého klíče nebo obětí podvodu..

Krok 7: Prodej vašich litecoinů

Jak už víte, kupujete litecoin s očekáváním načasování trhu. Později poté prodáte své kryptoměny za více, než za kolik jste je koupili – a tím získáte zisky.

Znovu zopakujte, že prodej vašich litecoinů prostřednictvím krypto burzy nebo dokonce neregulovaného brokera je nejméně bezpečný a pohodlný způsob. Důvodem je, že burzy třetích stran často vyžadují, abyste převedli své mince LTC z peněženky do peněženky burzy.

Pak byste museli vyměnit své litecoiny za nekryté peníze, jako je například americký dolar nebo euro. K tomu téměř vždy dojde s připojeným poplatkem za směnu.

Výplata vašich litecoinů na eToro je úplně jiný zážitek než výše zmíněné kryptoburzy. Přihlaste se ke svému účtu a na obrazovce osobního portfolia klikněte na tlačítko „Prodat“ podle litecoinu.

Kvůli pravidlům KYC budou vaše prostředky přidány k platební metodě použité k nákupu digitální měny.

Připraveni investovat Litecoin?

Další způsoby nákupu litecoinů v roce 2021

Nyní, když jsme se zabývali základním rámcem, jak nakupovat litecoiny – je čas podívat se na některé další možnosti.

Kupte si debetní kartu litecoin

Transakce debetní kartou představují rychlý a snadný způsob platby online. Totéž platí pro téma nákupu litecoinů.

Chcete-li koupit litecoin debetní kartou, stačí zadat své údaje jako obvykle a uvést, kolik chcete koupit. Chcete-li vyplatit své digitální mince, platforma odešle prostředky na stejnou kartu.

Vždy stojí za to zkontrolovat stanovenou minimální investici do litecoinu, protože všichni makléři se budou lišit. eToro umožňuje klientům koupit toto spekulativní aktivum za pouhých 25 $ prostřednictvím debetní karty.

Kupte si kreditní kartu Litecoin

Pokud dáváte přednost myšlence nákupu litecoinu pomocí kreditní karty, eToro přijímá také tuto platební metodu.

V případě kreditních karet mohou být na paměti zvláštní poplatky, například běžně účtovaný „poplatek za hotovost“. Je to téměř stejné, jako když provádíte hazardní transakci nebo výběr z bankomatu.

Náš průvodce Jak nakupovat litecoiny zjistil, že průměrný účtovaný poplatek je přibližně 3% z částky vaší transakce. Stojí však za to se obrátit na poskytovatele kreditní karty.

Kupte si litecoin Paypal

PayPal je celosvětově známý bezpečným a rychlým způsobem nakupování online. Dobrou zprávou je, že v dnešní době si můžete koupit litecoiny i přes PayPal.

Ne všichni poskytovatelé kryptoměn však tento typ platby nabídnou. Můžeme však potvrdit, že eToro je plně kompatibilní s PayPal – stejně jako Skrill a Neteller.

Litecoin bankomat

I když mnoho lidí neví o litecoinových bankomatech, na různých místech po celém světě je jich více než 7 000. Přesto jsou poměrně vzdálené od tradičních bankomatů používaných mnoha.

Místo výběru fiat peněz je vložíte do bankomatu. Přístroj zobrazí, kolik mincí LTC za své peníze dostanete. Po potvrzení obdržíte vytištěné potvrzení s podrobnostmi o vaší transakci. Poté musíte získat litecoin prostřednictvím převodu prostřednictvím soukromé peněženky.

Litecoinové bankomaty najdete v obchodech, na letištích a v ulicích stejně jako tradiční bankomaty. Měli byste však vzít na vědomí, že účtované poplatky mohou být vysoké – v některých případech až 20% vaší transakce.

Ergo, je podstatně levnější a pohodlnější nakupovat litecoiny prostřednictvím regulovaného brokera, jako je eToro.

Jak nakupovat litecoin 2021 – verdikt

V této příručce jsme hovořili o široké škále faktorů, na které je třeba pamatovat, když se rozhodnete koupit litecoin online. Doufejme, že se budete cítit připraveni připojit se k houfům investorů, kteří každý den kupují kryptoměny.

Než budete moci začít, musíte se zaregistrovat u důvěryhodného a respektovaného makléře. K tomu důrazně doporučujeme platformu eToro vhodnou pro začátečníky. Zde máte bezpečnostní síť několika regulačních orgánů, které udržují vesmír v bezpečí.

Litecoiny si navíc můžete koupit bez provize za méně než 10 minut. Nemusíte se starat o svou vlastní krypto peněženku – a vyplacení je stejně snadné jako přihlášení a vytvoření objednávky „prodat“!

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu LTC

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jak snadné je nakupovat litecoiny?

Nákup litecoinu pro vašeho průměrného Joe Public nikdy nebyl snazší. Jednoduše se zaregistrujte u regulovaného online brokera nabízejícího litecoin – vytvořte objednávku a určete hodnotu své sázky.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu litecoinů?

Když přemýšlíte o tom, jak bezpečně koupit litecoin – bezpochyby je nejlepším způsobem to udělat prostřednictvím licencovaného brokera, jako je eToro. Poskytovatel makléře je registrován u FINRA (USA) a je regulován FCA (UK), CySEC (Kypr) a ASIC (Austrálie).

Mohu koupit litecoin za 100 $?

Ano, můžete si koupit litecoin za 100 $. Pokud jste začátečník, důrazně doporučujeme investovat malé částky do digitálních měn. Na eToro si můžete koupit litecoin od 25 $ a více.

Můžete přijít o peníze na litecoinu??

Ano. Bezrizikové obchodování neexistuje, bez ohledu na finanční aktiva. Pokud načasujete trh a správně předpovídáte růst nebo pokles litecoinu, získáte zisky. Pokud předpovídáte nesprávně, způsobíte ztrátu. To je podstata hry.

Jaký nejvíce litecoin stojí za to?

Největší hodnota litecoinu, která má hodnotu, je 375,29 USD – což zasáhlo již v roce 2017.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me