Jak nakupovat Stellar – Průvodce pro začátečníky 2021

Jak koupit Stellar XLM: Podrobný průvodce

Lidé nakupující kryptoměny v roce 2021 jsou velmi rozšířené a jednodušší než kdy dříve. Zejména Stellar je od svého uvedení na trh v roce 2014 pevně usazen v top 15 nejpopulárnějších digitálních mincích.

Jste nadšení z nákupu Stellar pro sebe, ale nejste si jisti, jak to funguje? Zůstaňte přesně tam, kde jste.

V této příručce How to Buy Stellar – Beginners Guide se věnujeme podrobnostem nákupu této digitální měny. To zahrnuje potenciální poplatky za zprostředkování, populární investiční plány – a jak najít dobrou krypto platformu pro nákup Stellar dnes!

Koupit Stellar v 5 krocích

Chcete-li koupit XLM, je prvním krokem otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat Stellar XLM ze seznamu obchodní platformy a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že do vaší peněženky byly přidány tokeny Stellar XLM.

Sestavili jsme pětistupňový seznam quickfire, který vám umožní koupit Stellar hned:

Krok 1: Přejděte k regulovanému kryptografickému makléři a zaregistrujte se

Krok 2: Financujte svůj nově otevřený účet

Krok 3: Vyhledejte dostupné kryptoměny pro Stellar (XLM) a potvrďte

Krok 4: Rozhodněte se, kolik chcete koupit, a zadejte hodnotu.

Krok 5: Potvrďte objednávku – vaše mince Stellar Lumens budou přidány do vaší peněženky

Krok 1: Vyberte si online Stellar Broker nebo Exchange

Online makléře jsme zde zmínili v našem průvodci registrací v 5 krocích, ale Stellar si můžete koupit také prostřednictvím směnárny kryptoměn.

Pokud kupujete kryptoměny prostřednictvím kryptoburzy třetí strany, budete pravděpodobně moci vyměnit digitální měnu jako Litecoin, Bitcoin Cash nebo Ripple za Stellar.

Důležité však je, že výše uvedené burzy jsou častěji neregulované prostory. Tento nedostatek regulace zjevně otevírá dveře rizika při nákupu Stellar.

Navíc již budete muset vlastnit digitální měnu, protože většina z těchto burz nepodporuje vklady v reálném čase pomocí debetních / kreditních karet a elektronické peněženky atd..

Naopak vybraný počet online makléřů nabízí pohodlí prostřednictvím hromady okamžitě zpracovaných platebních plateb – nemluvě o bezpečnostní kotvě plně regulovaného stavu.

Níže tedy naleznete několik tipů, jak najít vhodnou online platformu pro nákup hvězdných lumenů.

Nařízení

Regulaci jsme zmínili v části výše, protože je to zásadní součást hledání bezpečného a důvěryhodného místa ke koupi Stellar. Existuje spousta nenápadných online makléřů a výměn – proto postupujte opatrně.

Kromě toho, pokud se rozhodnete koupit své digitální coiny od neregulovaného subjektu, měli byste si být vědomi, že to znamená péči o svůj vlastní soukromý klíč (heslo) a krypto-peněženku. To není povinné, je to jen to, že byste nechtěli nechat svůj Stellar uložený na platformě, která se nestará o licencování.

Příběhy hackerů kryptoměn nebo lidí, kteří zapomínají na své důležité detaily soukromých klíčů, navíc nejsou neslýchané. Bez ochrany regulace jste v tom sami.

Naštěstí populární makléř eToro je regulováno v několika jurisdikcích – což vám umožňuje koupit Stellar přímo a bezpečným způsobem.

Platforma je držitelem licencí od FCA, CySEC a ASIC. Klienti z USA jsou navíc chráněni FINRA. Jakmile si zakoupíte Stellar Lumens na eToro, regulovaný makléř vám mince uloží.

platební metody

Když jste na hledání místa, kde byste mohli koupit Stellar, platební metody by vás neměly znepokojovat. Drtivá většina regulovaných poskytovatelů kryptoměn přijímá nepřeberné množství typů plateb.

V počátcích byl bankovní převod často jediným způsobem, jak vložit a koupit Stellar, a to na burze, která nebyla vázána žádnými předpisy. Jak pravděpodobně víte, znamenalo to čekací dobu dní, ne-li týdnů.

Rychle vpřed do roku 2021 a proces nákupu Stellar je pohodlný a pro začátečníky mnohem jednodušší. Například eToro vám umožní vložit prostředky na váš účet pomocí řady různých platebních metod. To zahrnuje bezpečné a pohodlné elektronické peněženky jako Skrill, PayPal a Neteller, stejně jako debetní / kreditní karty.

Poplatky a provize

Poskytovatelé kryptoměn online, jako každá finanční služba – musí vydělat nějaké peníze. Koneckonců poskytují přístup na trhy. Výše uvedený zisk je zajištěn účtováním poplatků a provizí při nákupu Stellar.

Každý krypto broker bude účtovat různé poplatky různými způsoby. Náš průvodce How to Buy Stellar Guide zjistil, že poplatky jsou obvykle variabilní a na základě procenta z vaší objednávky.

Pro příklad, kdybyste se zaregistrovali na krypto platformě Coinbase – každý obchod by vás stál provizi 1,49%.

Pro další objasnění, pokud byste zadali svou pozici Stellar nákupu na 1 000 $, zaplatili byste 14,90 $. Pokud by vaše mince XLM měly v době výplaty hodnotu 1 800 $, ručili byste za dalších 1,49% – což odpovídá 26,82 $ (1,49% z 1 800 $).

Níže uvádíme praktický příklad toho, jak může být váš nákup Stellar ovlivněn tímto poplatkem:

 • Na Stellar vytvoříte objednávku na nákup 500 $
 • Zaplatíte společnosti Coinbase výše uvedený poplatek 1,49% ve výši 7,45 USD
 • Při prodeji vašich XLM mincí mají hodnotu 620 USD – což je 9,23 USD
 • V našem příkladu jste zaplatili provizi 16,68 $ – jednoduše za vstup a výstup z trhu

I když souhlasíme, 1,49% je lepší než 20% – tyto malé poplatky se sčítají. Koneckonců, pokud byste zadali Stellar objednávku v hodnotě 10 000 $, museli byste zaplatit neuvěřitelnou provizi 149 $. Stejná platforma dále účtuje klientům 3,99% ze všech vkladů na debetní karty.

Když přemýšlíte o tom, jak koupit Stellar na eToro, jedinou částkou, kterou budete muset zohlednit, je poplatek za vklad ve výši 0,5%. Tato částka je účtována, pouze pokud financujete svůj účet v jiné měně než v amerických dolarech. Pokud jde o obchodní provize, eToro to na žádném ze svých trhů neúčtuje.

Další důležité faktory

Jak vidíte z našeho výše uvedeného příkladu, poplatky a provize mohou brzy okusovat vaše zisky, pokud nejste opatrní.

Protože žádní dva online makléři nejsou stejní – abychom měli představu o tom, co můžete očekávat, uvedli jsme několik dalších faktorů, které je třeba sledovat.

 • Uživatelská přívětivost: Při nákupu Stellar je nezbytná snadná navigace na platformě. Díky těm nejlepším makléřům bude zadávání objednávek a přístup k vašemu účtu bez stresu od začátku do konce.
 • Minimální investice: Je důležité udělat si domácí úkol a zkontrolovat, jaké jsou minimální investice do nákupu Stellar. Někteří makléři mohou na začátku vyžadovat až 250 $. Zatímco u brokera eToro vstřícného k začátečníkům si můžete koupit mince Stellar Lumens za minimálně 25 $ – což je u většiny nováčků dosažitelné.
 • Úložný prostor: Brzy se chystáme podrobně uložit. Je to však klíčový faktor při rozhodování, kde koupit Stellar. Mnoho platforem trvá na tom, abyste si uložili vlastní osobní krypto peněženku – což, jak jsme řekli, je pro začátečníky skličující. Když si zakoupíte Stellar na eToro, broker vám vaše digitální mince uloží do regulovaného prostoru.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

koupit hvězdný xlm, hvězdný cenový graf

Stejně jako v případě všeho, co se týká vašich těžce vydělaných peněz, doporučuje se přijít s investičním plánem, než se rozhodnete koupit Stellar.

Trh s kryptoměnami je obzvláště volatilní, proto vám chceme dát co nejlepší start. S ohledem na to jsme vytvořili seznam nápadů na investiční plány, které byste mohli chtít začlenit do naší vlastní strategie při online nákupu Stellar Lumens.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Až nastane čas ke koupi Stellar – vidíte, že se stáváte dlouhodobým nebo krátkodobým investorem?

Nejprve malé vysvětlení, jak krátkodobě koupit Stellar. Tento investiční plán se zaměřuje na zisky z krátkodobého kolísání cen dané digitální měny.

Toho je dosaženo nákupem mincí XLM a následným vyplacením během několika minut, dnů nebo někdy týdnů – samozřejmě v závislosti na sentimentu Stellar na trhu.

Mluvili jsme o výkyvech cen Stellar – vezměte v úvahu, že tyto digitální měny se mohou měnit v hodnotě dvouciferných hodnot. Jak si dokážete představit, ti, kdo se odváží odvážit volatilitu trhu, mohou skutečně prosperovat, pokud budou provedeni správně.

Nyní pojďme k tomu, jak nakupovat hvězdné z dlouhodobého hlediska. Pokud se vám místo toho líbí myšlenka být při nákupu digitálních měn o něco méně aktivní – může být vhodnější strategie „koupit a podržet“.

Nejen to, ale je ideální pro ty, kterým se nelíbí myšlenka utratit svůj kapitál v tak nepředvídatelném prostoru, protože si nemusíte dělat starosti s krátkodobými cenovými pohyby..

Tento investiční plán znamená držet si svůj Stellar, dokud nenastane čas, kdy chcete vydělat peníze. Může to být několik měsíců nebo dokonce let. Cílem je nicméně prodat vaši Stellar investici za více, než jste původně zaplatili – což má za následek zisk.

Cílová hvězdná cena

I když je to volitelné, mnoho investorů se rozhodlo využít ke koupi kryptoměny cílovou hvězdnou cenovou strategii.

Pro další ilustraci, pokud chcete zdvojnásobit svou hvězdnou investici – kryptoměny by musely zdvojnásobit hodnotu. Pokud si tedy aktivum koupíte za 0,20 $, bude nutné jej zvýšit na 0,40 $. Aby se vaše investice ztrojnásobila, bylo by nutné zvýšit z 0,20 $ na 0,60 $ – atd.

Jakkoli to zní nepravděpodobně, mějte na paměti následující fakta:

 • V roce 2018 dosáhla Stellar historického maxima 0,89 USD
 • O 4 roky dříve zaznamenala digitální měna minima 0,002 USD, tedy méně než cent
 • To je čtyřletý nárůst o více než 44 000%!

Výše uvedené ukazuje, jak volatilní je trh ve skutečnosti. Mnozí z těch, kteří by se drželi Stellaru a následně ho vydělali, by měli slušný zisk.

Zvažte pravidelné investice

Pokud jste začátečník nebo jste v prostoru kryptoměny noví – měli byste zvážit pravidelné investice do nákupu Stellar.

Častým investováním spravovatelných částek můžete snížit riziko ve vysoce nepředvídatelném prostředí – a zároveň rozšiřovat své portfolio.

Mnoho lidí například zahrnuje do svého dlouhodobého strategického plánu pravidelné investice – provádějí se každý týden nebo měsíčně. Díky tomu můžete sledovat své finance, zejména pokud jste nováček.

Platforma pro sociální obchodování eToro vám umožní koupit Stellar již od 25 $. To by mělo být pro většinu lidí docela dosažitelné a je to skvělý způsob, jak vybudovat své portfolio kryptoměn.

Zvažovali byste investování do Stellar XLM?

Krok 3: Otevřete si účet Stellar Broker

Nyní, když jste se rozhodli, kterou platformu chcete použít k nákupu Stellar – můžete přejít na web a zaregistrovat se.

Vyhledávací odkaz na většině platforem lze snadno najít. Pokud jste obchodovali forex a podobně před touto částí, bude to okamžitě rozpoznatelné.

Začnete vyplněním formuláře obsahujícího vaše celé jméno, adresu bydliště, e-mailovou adresu a telefonní číslo. Regulovaní makléři budou před zakoupením Stellar vyžadovat kopii vašeho průkazu totožnosti s fotografií – jedná se o váš pas nebo řidičský průkaz.

Důkaz o adrese, kterou jste požádáni, může být ve formě poměrně nedávného účtu za služby, bankovního výpisu nebo vládního daňového dopisu. Výše uvedený důkaz totožnosti je běžnou praxí, pokud jde o nákup Stellar online, což je dáno přísnou regulací k prevenci finanční kriminality.

Je třeba říci, že některým online makléřům bude ověření vašich dokladů totožnosti trvat až týden.

Na druhé straně eToro využívá moderní technologii automatického ověřování ID. Stellar si tedy budete moci koupit již od 25 USD – a co je nejlepší, za méně než 10 minut od registrace!

Krok 4: Vložte některé prostředky

Poté, co se ujistíte, že váš online zprostředkovatel výběru přijímá vámi preferovanou platební metodu – můžete vložit nějaké prostředky na svůj nový účet.

Doporučuje se použít nejrychlejší a nejpohodlnější platební metodu v nabídce. Například bankovní převody mohou váš Stellar nákup zpozdit o několik dní.

eToro podporuje rychlé a bezpečné vklady z debetních / kreditních karet, jako jsou Maestro, Mastercard a Visa. Pokud jde o elektronické peněženky, můžete si vybrat mezi Neteller, PayPal a Skrill. Všechny tyto metody jsou pohodlné a bezpečné.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

obchodování hvězdného XLM

Jakmile svůj účet financujete minimálním požadovaným vkladem – můžete si koupit Stellar.

Nejprve samozřejmě musíte svému brokerovi sdělit, jaká je vaše pozice ve Stellar. Jednoduše řečeno, – věříte, že cena poroste nebo poklesne?

Chcete-li to provést, musíte vytvořit objednávku. Pokud jste již dříve obchodovali, budete tento proces dobře znát. Pokud jste nováčkem ve světě kryptoměn, nebojte se, vytvořili jsme pro vás seznam užitečných objednávek.

Koupit objednávku

I když je zřejmé, že „nákupní objednávka“ je objednávka typu „go-to“, když uvažujete o tom, jak koupit Stellar. Tato objednávka vám umožní přístup na trh.

Rozhodující je, že pokud máte pocit, že se cena digitální měny zvýší – vše, co musíte udělat, je zadat objednávku na platformě XLM..

Limit nebo tržní objednávka

Řekli jsme vám, že hodnota Stellaru a jakéhokoli jiného finančního aktiva se zvyšuje a snižuje s každou sekundu. To je důležité, protože se budete snažit zisky z cenových posunů – vstup a výstup na trh ve správný čas.

Začněme nejjednodušší ze dvou objednávek, „tržní objednávkou“.

Pokud vám při nákupu Stellar nabídne cenu, která se vám líbí, měli byste vytvořit tržní objednávku. Váš online makléř provede vaši objednávku okamžitě.

Z důvodu výše uvedených cenových posunů můžete zadat objednávku na 0,1750 $. Ve zlomku sekundy však trvá, než se vaše objednávka uskuteční, tato cena se může posunout na 0,1752 $ nebo 0,1748 $. To je vzhledem k povaze nabídky a poptávky zcela nevyhnutelné.

Pokud jde o „limitované“ objednávky, tato objednávka vám umožňuje zvolit si vlastní cenu, za kterou vstoupíte na hvězdný trh.

Pojďme vyčistit mlhu pomocí rychlého příkladu:

 • Předpokládejme hypotézu, že Stellar má hodnotu 0,20 $ – nechcete ho kupovat, dokud nedosáhne 0,21 $
 • S ohledem na to zadáte limitní objednávku na 0,21 $
 • Kdy nebo jestli se kryptoměna zvýší na vaši cílovou cenu – broker provede vaši objednávku
 • Tato objednávka zůstává na místě, dokud ji nezrušíte nebo dokud Stellar nedosáhne 0,21 $

Jak vidíte, obě objednávky jsou velmi užitečné. Zatímco tržní objednávky jsou díky jednoduchosti vstřícné pro začátečníky – limitované objednávky jsou užitečné pro vstup na trh Stellar za konkrétní cenu.

Kůl

Při zadávání objednávky online brokerovi ke koupi Stellar musíte uvést svůj vklad. Jinými slovy, kolik peněz jste ochotni nebo schopni riskovat?

Výše vkladu závisí výhradně na vašem rozhodnutí a závisí na vaší osobní situaci. S tím je doporučeno začít v malém. To platí zejména v případě, že jste úplným nováčkem, pokud jde o nákup kryptoměn.

Jednoduše řečeno, místo investování celého rozpočtu do nákupu Stellar – začněte tím, že splníte minimální požadavek.

Na eToro si můžete znovu koupit Stellar od 25 $ a více. Je to skvělý způsob, jak neustále budovat své XLM coiny bez rozbití banky.

Potvrďte objednávku

Pokud jste spokojeni se svou predikcí, objednávkami a sázkami – můžete klepnout na potvrzení a pokračovat v nákupu Stellar.

Uvidíte, že jakmile bude tato fáze dokončena, vaše kryptoaktiva byla přidána do vaší nové peněženky online brokerů.

Krok 6: Uložení Stellar

Protože Stellar je digitální měna, je samozřejmé, že kryptoměny je třeba ukládat odlišně.

S ohledem na to je mnoho kryptoměn uloženo v decentralizovaných sítích založených na technologii blockchain.

Pokud jde o vaše osobní nákupy, jakékoli mince, které zakoupíte, jsou uloženy v krypto peněžence. Tuto peněženku lze stáhnout do počítače nebo mobilního telefonu.

Je důležité si uvědomit, že místo čtyřmístného hesla, jako je tomu v případě vašeho bankovního účtu, jsou kryptoměny vybaveny „soukromým klíčem“, který má obvykle více než 50 znaků.

Ukládáním vlastních digitálních měn tedy nesete jen odpovědnost za svůj soukromý klíč, ale také za bezpečnost vaší peněženky. Jakmile hacker získá přístup do vaší krypto peněženky, můžete své Stellar Lumens políbit na rozloučenou.

Pokud vám to dalo strach – nebojte se, můžete zvážit další možnost. Pokud se zaregistrujete u moderního online brokera, jako je eToro, platforma vám vaše kryptoměny ráda uloží.

eToro je regulováno několika regulačními subjekty, což vám poskytuje tolik potřebnou bezpečnostní síť proti podvodníkům. Tím také odpadá nutnost používat decentralizovanou peněženku a dává vám svobodu vyplácení vašich hvězdných lumenů – kdykoli to uznáte za vhodné.

Připraveni se ponořit Stellar XLM trh?

Krok 7: Prodejte svůj Stellar

Dlouhodobým nebo krátkodobým cílem nákupu Stellar je dosažení zisku. Toho je dosaženo načasováním trhu a prodejem kryptoměny za více, než za kolik jste ji koupili.

Zmínili jsme kontrast mezi neregulovanými burzami a regulovanými makléři.

Ve jménu jasnosti –

 • Pokud se zaregistrujete na kryptoburze a koupíte Stellar, pokud jde o výplatu, pravděpodobně budete muset nejprve přeskočit několik obručí.
 • Prvním krokem by byl převod kryptoměn z vaší vlastní peněženky do té na burze.
 • Dalším krokem je výměna vašeho Stellaru za fiatovou měnu, například euro nebo americký dolar.
 • Za tuto výměnu bude nepochybně odpovědný poplatek.

Jak je uvedeno výše, může to být jak těžkopádné, tak nákladné.

Pokud jde o výplatu prostřednictvím populárního poskytovatele kryptoměn eToro, proces probíhá takto –

 • Přihlaste se ke svému účtu
 • Klikněte na tlačítko „prodat“ vedle Stellar ve vašem portfoliu.

A je to! Proces obvykle trvá několik sekund od začátku do konce. Nejlepší na tom všem je, že na eToro je bez provize!

Další způsoby, jak koupit Stellar v roce 2021

Pokryli jsme základní informace o tom, jak koupit Stellar. Pojďme se nyní podívat na několik dalších způsobů nákupu populární digitální měny.

Kupte si hvězdnou debetní kartu

Debetní karta je populární způsob, jak bezpečně nakupovat online po celém světě. Nejen to, ale transakce jsou rychlé.

S tím bylo řečeno, že má smysl koupit Stellar debetní kartou. Pokud si přejete vyplatit svou Stellar investici, budou vaše prostředky převedeny na původní kartu, kterou jste použili.

Pokud to pro vás zní jako nejlepší volba, stačí zadat údaje o debetní kartě a rozhodnout se, kolik nakoupíte. Jak jsme řekli, na eToro můžete vložit minimální částku a koupit Stellar od 25 $ pomocí debetní karty.

Kupte si hvězdnou kreditní kartu

Pokud je platba kreditní kartou na vaší cestě ke koupi Stellar, je to také akceptováno na eToro.

Důležité je, abyste se u svého poskytovatele zeptali, zda jsou zprostředkovatelské transakce klasifikovány jako „poplatek v hotovosti“ – podobně jako výběry z bankomatů a vklady hazardních her.

Zjistili jsme, že většina poskytovatelů kreditních karet účtuje přibližně 3% z hodnoty.

Kupte si Stellar Paypal

Věděli jste, že si Stellar můžete koupit i přes PayPal? PayPal je bezpečný, super rychlý a pohodlný.

Pokud chcete koupit Stellar přes PayPal, můžete tak snadno učinit prostřednictvím online brokera eToro. Platforma podporuje také Neteller a Skrill – další dvě populární elektronické peněženky.

Stellar ATM

Náš průvodce „How to Buy Stellar Guide“ zjistil, že celosvětově existuje více než 13 000 bankomatů s kryptoměnou.

Klíčové však je, že tyto stroje ještě konkrétně Stellar nepodporují.

Jak nakupovat Stellar 2021 – Verdikt

Až na vás přijde čas koupit Stellar, měli byste se nyní cítit sebejistěji, když víte, jak na to.

První zastávkou je přihlášení se k respektovanému a regulovanému makléři. eToro zde svítí, protože poskytovatel kryptoměny podléhá přísnému rozhodnutí různých orgánů, včetně FCA, ASIC a CySEC. U klientů v USA pochází tato ochrana a integrita od regulačního úřadu FINRA.

Nejen to, ale nákupem Stellar přes eToro můžete okamžitě vkládat prostředky debetní / kreditní kartou a elektronickou peněženkou a nebudete vůbec platit žádné obchodní provize.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Stellar XLM

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jak snadné je koupit Stellar?

Koupit Stellar je neuvěřitelně snadné. Zaregistrujte se u důvěryhodného online brokera s regulační licencí, vložte minimální požadovanou částku a proveďte objednávku.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu Stellar?

Nejbezpečnější způsob, jak koupit Stellar, je prostřednictvím regulované krypto platformy. eToro je skvělé pro začátečníky. Makléř je bez provize, registrován u FINRA a regulován FCA, ASIC a CySEC.

Mohu koupit Stellar za 100 $?

Ano, Stellar si můžete koupit za 100 $. Doporučujeme začít s menšími částkami, například 25 USD pokaždé. To je možné na uživatelsky přívětivé platformě eToro.

Můžete přijít o peníze na Stellar??

Ano, na Stellar je možné přijít o peníze, stejně jako o jakékoli aktivum. Pokud správně předpovídáte trh a zadáte příslušnou objednávku – získáte zisky. Pokud nejste správní – způsobujete ztrátu.

Co Stellar nejvíce stálo za to?

Nejhvězdnější Stellar má hodnotu 0,89 $, což je hit v roce 2018.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me