Jak obchodovat s kryptoměnou

Denní obchodní tipy pro obchodníky s krypto

Jak obchodovat s kryptoměnou: Úvod

Chcete vědět, jak den obchodovat s kryptoměnou? Hledáte tipy pro denní obchodování nebo alternativy pro denní obchodování? Pak pokračujte ve čtení!

Tento článek vás provede podrobným průvodcem, jak začít s denním obchodováním s kryptoměnou.

Kryptoměnový průmysl expanduje rychlým tempem, přitahuje stále více obchodníků z celého světa. Zajímavé je, že podle data, celosvětově existuje více než 52 milionů aktivních obchodníků s kryptoměnami.

Zejména denní obchodování je jednou z nejpopulárnějších metod obchodování s kryptoměnou. Protože denní obchodování je formou krátkodobého obchodování, obchodníci s krypto dnem by měli být schopni rychle a efektivně analyzovat trh a také zvládat stres a intenzivní emoce.

My v Trading Education jsme tady, abychom vám pomohli stát se součástí krypto komunity a naučili se, jak denně obchodovat s kryptoměnou. Neváhejte a zaregistrujte se na některý z našich online kurzů, abyste porozuměli světu kryptoměnového obchodování a vyvinuli efektivní strategii denního obchodování na vaší cestě k obchodnímu úspěchu.

Co je obchodování s kryptoměnou?

Než vysvětlíme, jak obchodovat s kryptoměnami dnes, pojďme se zabývat podstatou obchodování v den kryptoměny.

Obchodování s kryptoměnou je skvělá možnost obchodování, která se potenciálně může stát vysoce výnosným finančním podnikem. Jak bylo vysvětleno výše, denní obchodování zahrnuje proces nákupu a prodeje kryptoměny během jediného obchodního dne, přičemž obchodníci se spoléhají hlavně na několik malých zisků. Někteří obchodníci mohou držet pozice jen několik sekund!

Dobrou zprávou je, že na rozdíl od obchodování s akciemi, kryptotrh je otevřený 24/7 a přichází s extrémní flexibilitou obchodování. Obchodníci se mohou rozhodnout, kdy a jak obchodovat, ať už na částečný nebo plný úvazek.

Kromě toho existuje více než 7 000 kryptoměn, které existují BTC / USD, BTC / XLM, a BTC / GBP jsou jedny z nejobchodovanějších párů. Je tedy na vás, abyste se rozhodli, s jakými aktivy budete obchodovat!

Ať už se rozhodnete obchodovat s bitcoiny nebo ethereem, měli bychom si uvědomit, že kryptoměny jsou obecně skvělými obchodními aktivy. Proč? Jednoduše proto, že jsou vysoce volatilní a vyznačují se extrémními výkyvy cen! To znamená, že denní obchodníci, kteří vědí, jak správně obchodovat s kryptoměnou, mohou v průběhu času vydělat jmění.

Současně může volatilní povaha světa kryptoměn vést k obchodování s kryptoměnami obrovské ztráty pokud není provedeno správně. Jak tedy můžete den obchodovat s kryptoměnou a potenciálně dosáhnout zisku?

Jak obchodovat s kryptoměnou?

Abyste se naučili, jak úspěšně obchodovat s kryptoměnou, musíte znát všechny výhody a nevýhody obchodování s kryptoměnou a tajemství psychologie kryptoměny..

Obchodníci by měli především vytvořit realistická očekávání ohledně obchodování s krypto dny. 100% času nikdo nevyhrává. Nemůžete očekávat, že se stanete milionářem nebo vyděláte na jediném obchodu.

Zatímco mnoho lidí věří ve štěstí, obchodování není hazard. Takže místo sázení na šťastné krypty musí denní obchodník investovat do řádného vzdělávání a sebekázně. Všichni chceme řídit drahá auta a cestovat po světě, ale obchodování s kryptoměnou není schéma rychlé zbohatnutí.

Ve skutečnosti bychom si měli uvědomit, že více než 80% obchodníků s krypto dnem přijdou o peníze a odejdou z toho prostého důvodu, že zanedbali význam vzdělávání v oblasti kryptoměn.

Jedním z nejdůležitějších kroků na vaší obchodní výukové cestě je naučit se řídit svá vlastní rizika. Efektivní strategie řízení rizik je zásadní, aby vám pomohla udržet náskok. Stojí za zmínku, že odborníci radí riskovat pouze 1% svého účtu na jeden obchod. A nezapomeňme na jedno základní pravidlo: nikdy neobchodujte s penězi, které si nemůžete dovolit prohrát. Jak můžete být úspěšným obchodníkem s kryptoměnou, když je pro vás těžké vyjít s penězi?

Abychom se naučili, jak denně obchodovat s kryptoměnou, měli bychom také porozumět složitosti psychologie obchodování s kryptoměnami. Denní obchodování je dynamický a náročný podnik – nikoli koníček – tedy bez správného finančního myšlení, obchodník se může stát obětí svých vlastních intenzivních emocí a stresu. Je běžné, že se nezkušení obchodníci nechají unést a ignorují důležitost stop-loss a stop-limit objednávek, což může vést k obrovským ztrátám.

Nezapomeňte, že obchodování může být psychicky návykové a aktivovat systém odměn v mozku. Nenechte tedy posedlost denními obchodními plány chamtivostí, přehnanou důvěrou a euforií. Zkušení obchodníci ve skutečnosti tvrdí, že správné obchodování na plný úvazek je nuda.

Rizika denního obchodování s kryptoměnou

Jak vidíme, obchodování s kryptoměnou není procházka parkem, podívejme se tedy znovu na rizika tohoto dynamického finančního úsilí.

Obchodování s kryptoměnami je vysoce volatilní a závisí na poptávce a nabídce, takže buďte připraveni prohrát, než vyhrajete. Jak bylo uvedeno výše, neexistuje 100% úspěch v obchodování.

A znovu si pamatujte, že více než 80% začínajících obchodníků ztrácí peníze a končí v prvním roce obchodování kvůli špatnému vzdělání a neefektivnímu řízení rizik.

Někteří obchodníci, kteří se chtějí dozvědět, kdo dnes obchoduje s kryptoměnou, se dokonce mohou stát oběťmi kryptoměny a skončí finanční katastrofou.

Další potenciální riziko souvisí s online hacky. Vzhledem k dynamické povaze denního obchodování mnoho obchodníků s krypto dny drží své peníze na burze, což může být riskantní. Jeden z nejznámějších útoků se stal v roce 2010, kdy japonská burza Mt. Gox ztratil více než 850 000 bitcoinů.

Ti, kterým se podaří uspět, naopak mohou být přemoženi intenzivními emocemi, vysokou úrovní stresu a dokonce i psychickou závislostí. Jak bylo vysvětleno dříve, obchodování může aktivovat náš systém odměn a způsobit závislost, což může vést k finančním, emocionálním a sociálním nepříznivým účinkům.

Jak řídit rizika denního obchodování s kryptoměnou

Ačkoli obchodování s kryptoměnou dne může být riskantní, s důkladným porozuměním trhu a sebekázni lze zvládnout potenciální rizika denního obchodování s kryptoměnou a přijmout ztráty.

Jedním z prvních kroků je vytvoření pozitivního finančního myšlení a přijetí neúspěchu. Nezapomeňte, že mnoho obchodníků považuje úspěšnost obchodování 60% za čistý úspěch. Nečekejte, že vyhrajete pořád dokola a stanete se přes noc králem kryptoměn.

Jako denní obchodování lze umístit někde mezi skalpování a swingu obchodování, Denní obchodníci potřebují používat vhodné nástroje, spolehlivé weby s krypto zprávami a efektivní výstupní příkazy, aby si udrželi náskok před kryptoměnou.

Zkušenější obchodníci mohou dokonce začít používat kryptoobchodní roboty, aby si usnadnili své obchodní rutiny. Ačkoli obchodní roboti mají různé nevýhody, takové softwarové programy nemají jejich krásu spánku, takže vám mohou pomoci rychle analyzovat předdefinované faktory a složité metriky.

Myslíte si, že zvládnete svá vlastní rizika při obchodování s krypto dny? Skvělý! Pojďme tedy pokračovat.

10 kroků ke každodennímu obchodování s kryptoměnou

obchodování s kryptoměnou

Nyní, když jste si vědomi důležitosti obchodního vzdělávání, řízení rizik a psychologie obchodování, pojďme uvést vše na pravou míru.

Tady je 10 kroků, které vám ukážou, jak den obchodovat s kryptoměnou.

1. Investujte do vzdělávání v oblasti krypto obchodování

Ačkoli to často zní jako klišé, obchodní vzdělání je zásadní. Bez důkladného vzdělání v oblasti obchodování s kryptoměnami není šance pochopit, jak lze dnes obchodovat s kryptoměnou.

Dobrou zprávou je, že dnes lze najít spoustu zdrojů (některé zdarma). Od online kurzů přes knihy knih o psychologii až po koučování, můžete najít skvělé materiály, které vám pomohou naučit se základy kryptoobchodů vlastním tempem.

Nezapomeňte hledat renomované zdroje, protože někteří obchodníci mohou šířit nepravdivé informace pro spekulativní účely.

2. Zjistěte více o bitcoinech a altcoinech

Než začnete den obchodovat s kryptoměnou, měli byste také důkladně porozumět bitcoinům a altcoinům.

S více než 7 000 mincemi by obchodníci s kryptoměnami měli provést vlastní průzkum a vyjasnit si své finanční cíle. Při výběru kryptoměny zvažte objem obchodování, tržní kapitalizaci a sentiment. Ačkoli bitcoiny, ethereum, tether a zvlnění patří k nejbezpečnějším obchodovaným mincím, existují zde několik podhodnocených krypt s velkým potenciálem.

To znamená, že některé nové mince mohou být riskantní nebo dokonce podvodné. Pokud máte idealistický pohled na krypto svět, pak je čas vám připomenout některé z největších podvodů v obchodování s kryptoměnami. OneCoin, největší podvod v kryptoměnách, jaký kdy vedl, vedl ke ztrátám po celém světě ve výši 4 miliard EUR.

3. Zjistěte více o technologii Blockchain

Dalším důležitým krokem k obchodování v den kryptoměny je dozvědět se více o blockchainové technologii a jejích alternativách. I když nikdo neočekává, že pochopíte složitost blockchainové technologie, měli byste být obeznámeni s jeho vlivem na kryptoobchod a volatilitu.

Technologie blockchain je v podstatě základem obchodování s kryptoměnami. Jak název napovídá, blockchain je řetězec bloků zabezpečených kryptografií. Technologie založená na blockchainu je velký problém, protože poskytuje jak bezpečnost, tak transparentnost.

Kvůli jeho výhodám, blockchain má mnoho aplikací daleko za finančním sektorem. Vezměme si například hraní her – jedno z nejrychleji se rozvíjejících odvětví na celém světě! Technologie blockchain může zlepšit herní aspekty, jako je digitální vlastnictví a uživatelská zkušenost.

4. Procvičte si denní obchodování a učte se ze svých chyb

Jakmile získáte dostatečné znalosti o kryptoměně a blockchainu, je čas začít s denním obchodováním s kryptoměnou. Pokud však potřebujete další praxi, zvažte demo účet. Ačkoli demo účet může hrát špatný vtip na obchodníky – protože nepřicházejí se skutečnými riziky a emocemi – demo účty nabízejí obchodníkům s kryptoměnami skvělé příležitosti k otestování jejich dovedností.

Jak bylo uvedeno výše, denní obchodování vyžaduje spoustu dovedností a pozornosti, tak cvič, cvič a cvič. Jak řekl obchodní guru Steve Clark o obchodování: „Dělejte více toho, co funguje, a méně toho, co nefunguje.“

5. Najděte renomovanou burzu

Když jste konečně připraveni začít den obchodování s kryptoměnou, je čas vybrat si renomovaného brokera, který vám umožní obchodovat s jakýmkoli párem kryptoměny, o který máte zájem.

Zvažte, zda je váš broker v bezpečí a také zda jeho platforma nabízí spolehlivé obchodní nástroje. S eToro, například můžete nakupovat a prodávat kryptoměny a obchodovat CFD více než 90 kryptoměn. Dnes je snadné začít obchodovat!

eToro – nejlepší platforma pro výměnu kryptoměn a obchodování

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

6. Vyberte párování kryptoměny k dennímu obchodu

Dalším krokem, jak se naučit denní obchodování, je výběr krypto páru. Stejně jako na forexu, v obchodování s kryptoměnami obchodujeme páry; jinými slovy, obchodujete jednu kryptoměnu s jinou.

Řekněme, že po ranní kávě si koupíte jeden žeton zvlnění v hodnotě 0,000017 bitcoinu. O několik hodin později jej prodáte za 0,000020 bitcoinu. Takže jste dosáhli zisku 0,000003 bitcoinu nebo 0,039 $. Není to moc, ale pokud provádíte více obchodů, můžete své bohatství pomalu zvyšovat.

Ať už se rozhodnete obchodovat s krypto-fiatem nebo krypto-krypto párem, ujistěte se, že jste provedli svůj výzkum a porozuměli faktorům, které ovlivňují kryptoměnu podle vašeho výběru. Například v době nejistoty se mnoho obchodníků může obrátit na Tether – a stablecoin který je vázán na americký dolar.

7. Naučte se pokročilou obchodní analýzu

Abychom se naučili, jak obchodovat denně a porozumět všem faktorům, které ovlivňují krypta a cenové výkyvy, je třeba se naučit různé typy analýz. Dvě z hlavních analytických metod, které obchodníci s kryptoměnami používají, jsou základní a technická analýza.

Fundamentální analýza je komplexní metoda, která zahrnuje analýzu různých trhů, globálních událostí, úrokových sazeb a mnoha dalších. Technická analýza se na druhé straně zabývá statistikami, daty, trendy a objemy – všemi faktory ovlivněnými principy nabídky a poptávky. Zde bychom měli poznamenat, že lze také použít analýzu hybnosti, která je definována jako schopnost kryptotrhu udržet určité trendy v daném časovém rámci..

To znamená, že analýza sentimentu je také zásadní a často ji používají denní obchodníci. V zásadě řeší, co si lidé myslí o kryptoměně. A všichni víme, že krypta mohou být alternativou k bankovnictví, protože jsou decentralizované a transparentní. Docela lákavé, správně?

8. Sledujte novinky o kryptoměně

Metody a nástroje pro obchodní obchodování (jako je například divergence klouzavého průměru konvergence a index relativní síly) však nestačí. Abychom pochopili trh, měli bychom sledovat krypto zprávy. Obchodování s kryptoměnou je silně ovlivněno zprávami, událostmi, předpisy a potenciálními partnerstvími, proto je zásadní zůstat v obraze.

Internet je plný spekulativních příspěvků, tweetů a falešných zpráv, takže se ujistěte, že máte přístup ke spolehlivým informacím.

9. Vytvořte efektivní strategii řízení rizik

Chcete-li se naučit každodenní obchod, musíte se naučit řídit rizika a přijímat ztráty. Strategie odchodu jsou zásadní pro úspěch. Měli byste nastavit správné příkazy pro zastavení a omezení.

Uveďme příklad: Představte si, že jste obchodníkem s kryptoměnou ve Velké Británii a zajímáte se o pár kryptoměna – fiat. Pokud si koupíte objednávku za 5 000 $, ale nechcete riskovat více než 10%, musíte nastavit stop-loss objednávku na 4 500 $. Pokud to nepůjde podle plánu, váš makléř odejde vaším jménem, ​​než hodnota vašeho páru klesne na 4 500 $.

Všimněte si, že odborníci doporučují nastavit stop-loss v blízkosti vstupního bodu, což je vhodný tip pro méně zkušené obchodníky s denem kryptoměny.

10. Prozkoumejte bludiště psychologie obchodování s krypto

V neposlední řadě by se měl člověk naučit, jak obchodovat s kryptoměnou, pochopit důležitost psychologie obchodování.

I když se chystáte prohrát, měli byste zůstat objektivní. Nikdy si neberte půjčku, abyste investovali do kryptoměny; nikdy nevyměňujte peníze, které nemůžete prohrát. Jak bylo uvedeno výše, v obchodování s krypto dny není místo pro chamtivost a nadměrnou důvěru.

Denní obchodování s kryptoměnou může být jako tsunami emocí, takže vždy zůstaňte ve svém limitu a buďte disciplinovaní.

Jste připraveni obchodovat s kryptoměnou?

Alternativy k dennímu obchodování

Nyní, když víte, jak obchodovat s kryptoměnou, je čas začít. Přesto si myslíte, že obchodování v ten den není pro vás, můžete jednoduše zvážit další obchodní alternativy.

  • Swingový obchod: Podobně jako u denního obchodování je i swingové obchodování riskantní a dynamická metoda, která umožňuje nakupovat nízko a prodávat vysoko. Jediný rozdíl je v tom, že své pozice můžete držet několik dní nebo dokonce týdnů. Jinými slovy, hlavním cílem swingového obchodování je identifikovat střednědobé trendy za účelem dosažení zisku.
  • HODL: Jedná se o dlouhodobou strategii pro nákup kryptoměny a její dlouhodobé držení, a to i po celá léta. Je to oblíbený typ investice, který je také bez stresu. Nezapomeňte, že budete potřebovat burzu jako eToro, kde můžete nakupovat a ukládat různé kryptoměny.
  • ICO: Počáteční nabídky mincí (ICO) jsou také skvělým způsobem, jak vydělat jmění. Jak? Jednoduše nákupem žetonů nové mince za zvýhodněnou cenu. Prostě proveďte svůj průzkum a naučte se rozpoznávat podvody, abyste ochránili své peníze.

Je zajímavé, že další konkrétnější způsoby, jak vydělat peníze z krypt, zahrnují těžbu, vývoj blockchainu a dokonce i reklamu.

Bez ohledu na to, co si vyberete, Než začnete obchodovat, ujistěte se, že jste obeznámeni s kryptografickými předpisy a daněmi. Koneckonců, obchodování s krypto dny je vážný finanční podnik!

Klíčové body

  • Denní obchodování je populární způsob obchodování kryptoměn během jediného obchodního dne.
  • Člověk by měl porozumět základům kryptosveta a psychologii obchodování s kryptoměny, aby se naučil, jak obchodovat s kryptoměnou.
  • Krypto zprávy, fundamentální analýza, datové vzorce, řízení rizik a nálada na trhu jsou také rozhodujícími faktory, které je třeba vzít v úvahu.
  • Pro ty, kteří nemají zájem o krátkodobé investování, Swingové obchodování, držení a ICO jsou skvělou alternativou ke každodennímu obchodování s kryptoměnou.

My v Trading Education vám můžeme pomoci pochopit tajemství obchodování s krypto dny: zaregistrujte se na některý z našich online kurzů ještě dnes.

Myslíte si, že ten den obchodování s kryptoměnou je pro vás? Pokud ne, jakou alternativu byste zvolili?

Denní obchodování s kryptoměnou – nejčastější dotazy

Jaká je nejlepší dnešní kryptoměna?

Kryptoměny obecně tvoří skvělá obchodní aktiva, přičemž BTC a ETH patří k nejlepším obchodům s mincemi dneška. Protože jsou tato krypta dvěma hlavními hráči v oboru, mají vysokou likviditu a jsou kótovány na mnoha burzách, jako je eToro.

Jak mohu zahájit denní obchodování?

Jakmile investujete do správného vzdělávání a praxe v obchodování s kryptoměnami, je snadné zahájit denní obchodování. Měli byste si vybrat spolehlivého brokera, financovat svůj účet a zvolit krypto pár pro obchodování. Je snadné začít; můžete dokonce začít den obchodovat s kryptoměnou za pouhých 100 $.

Mohu vydělat peníze denním obchodováním s kryptoměnou?

Ačkoli obchodování s krypto dny je lukrativní podnik, který se vyznačuje vysokou volatilitou, výzkum ukazuje, že pouze 1% – 13% obchodníků trvale vydělává. Proto je třeba investovat do obchodního vzdělávání a sebekázně, abyste se stali úspěšnými. Jak řekl profesionální obchodník Alexander Elder: „Cílem úspěšného obchodníka je dělat ty nejlepší obchody. Peníze jsou druhoradé. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me