Jaká je budoucnost technologie blockchain?

S revolucí v technologii blockchain se stává použití blockchainu jako zdroje kritického financování zcela nezbytným. Tyto úvahy vedou k běžné a často kladené otázce: jaká je budoucnost blockchainové technologie?

Budoucnost blockchainové technologie bezpochyby spočívá v zavedení společné, decentralizovanější, mimořádně rychlé a levné metody uspokojování finančních požadavků budoucnosti. Hlavním cílem je usnadnit přeshraniční platby, které by uspokojily potřeby současného globálního světa.

Nyní, když se celosvětově používá přibližně 42 milionů digitálních peněženek, je třeba, aby budoucí finanční zdroje poskytly lidem platformy, které usnadní výměnu kryptoměn napříč různými typy blockchainů. Budoucnost technologie Blockchain spočívá ve vývoji adekvátních opatření a standardů, které zajistí, že transakční náklady budou sníženy na méně než jedno procento. Budoucí podnikání vyžaduje platby v reálném čase a snadné způsoby výměny, které může kdykoli použít kdokoli a každý.

Je třeba zmínit, že ačkoli budoucnost blockchainové technologie má v zásadě mnoho plodných výhod, revoluce jako blockchain vždy na začátku čelí značnému odporu a překážkám.

Proč je Blockchain Nový svět?

Protože lidé více investují do digitálních měn, data z Glassnode a Bitinfo odhaluje, že došlo k významnému nárůstu digitálních transakcí, přičemž pouze v roce 2020 došlo v průměru každý den k téměř 700 000 až jednomu milionu transakcí.

V roce 2016 Elizabeth White stanovena The White Company splnit požadavky trhu na trhu s platformou, která se zabývala využíváním digitální měny. Lidé hledají konstruktivnější způsoby výměny. Bitcoiny a další kryptoměny jsou stále běžnější.

Zjistilo se, že lidé mají zájem vlastnit kryptoměny. Bylo zjištěno, že počet uživatelů bitcoinů během posledního desetiletí významně vzrostl. O 11% Američanů momentálně vlastníte bitcoiny, což znamená, že v současné době je ve státě obchodováno téměř 30 milionů bitcoinů.

S revolucí technologie blockchain a nárůstem častého používání kryptoměn existuje možnost, že se blockchain brzy stane základní nutností. Mezinárodní průmyslová odvětví a obchodní organizace jsou transformovány technologií blockchain. Bloková řešení splňují všechny základní potřeby budoucího podniku, jako je přístup k datům více stran, zajištění validace dat a efektivní centralizovaný systém.

Blockchain Trilemma

Vývoj v technologii blockchain způsobil zrod blockchainového trilemma. Bylo pozorováno, že blockchainové sítě se považují za kompromis mezi bezpečností, decentralizací a škálovatelností. Budoucnost technologie blockchain je udržována v rovnováze těchto tří charakteristik. Vývoj technologie blockchain tlačí na vybudování poskytovatele sítě, který může usnadnit všechny tři základní potřeby obchodní výměny. Budoucí technologie blockchainu mají za cíl vyřešit trilemma blockchainu a vytvořit stabilnější a praktičtější rámec.

Řízení podniku a blockchain

Nejočekávanější budoucností blockchainové technologie se očekává zlepšení obchodních technologií. Očekává se, že globální obchodní postupy přijmou blockchain pro inteligentní řízení a zabezpečení podnikání. Věří se do roku 2030; svět by byl ve zcela nové fázi s lepšími životními standardy, které by se připisovaly vývoji v technologii blockchain.

Světový obchod pravděpodobně v budoucnu využije blockchain, protože nutkání vyřešit chaotické a roztříštěné obchodní vztahy se stává velmi důležitým. Očekává se, že systém proti narušení bude vyvinut prostřednictvím blockchainu, který zajistí plynulejší obchodní řešení.

Hlavní výhody, které podniky a organizace získají z technologie blockchain, lze shrnout takto:

Efektivní řízení dodavatelského řetězce

Je zaznamenáno, že přibližně 10% produktů ve významných podnicích je součástí šedého trhu a představuje dodavatelský řetězec ve výši několika milionů dolarů. Blockchain si klade za cíl zjednodušit tyto obchodní změny a zvýšit efektivitu fragmentovaného systému. Blockchain slibuje vysokou míru transparentnosti, která umožní týmům obchodního rozvoje snadněji mít podrobnější dokumentaci o historii produktů.

Použití technologie blockchain může napájet integrovaný rámec pro záznam zpráv v reálném čase; tyto zprávy se mohou lišit od správy dodavatelského řetězce od zásob po založení účtenek. Distribuovaná účetní kniha může být bezproblémová a poskytovat přesnější a včasnější databáze. Budoucnost technologie blockchain je z hlediska vymýcení lidské chyby mnohem zběsilejší ve srovnání s konvenčním vedením záznamů a upgradováním dokumentů.

Audit a zajištění kvality

Protokoly zajišťování kvality mohou být velmi náročné, pokud jde o vytváření přesných záznamů o transakcích. Technologie blockchain umožní identifikaci problémů při výrobě a distribuci produktů.

Integrace sledování v nejrozvinutějším blockchainu mohou poskytnout bezkonkurenční příležitosti k dosažení efektivity. Blockchain usnadňuje vytváření trvalých záznamů, které umožňují přesnější finanční audity pro externí partnery a držitele podniků.

Nejzajímavější vlastností blockchainu může být automatizace v účetních řešeních. V tuto chvíli poskytuje několik blockchainových platforem automatické každodenní účetní potřeby a očekává se, že brzy bude naformátován další vývoj.

Chytré smlouvy

Přínosným dodatkem, který technologie blockchain přinesla, jsou chytré smlouvy. U více upgradů se očekává, že inteligentní smlouvy budou mít inteligentnější provádění. Klíčovými výzvami, kterým moderní prodejní operace čelily, byla kapacita pro správu více obchodů současně.

Technologie Blockchain poskytuje chytřejší přístup k požadavkům na data vypršení platnosti, značení a automatické obnovy. Blockchain zavedl více digitalizovaných a upgradovaných konceptů kontraktů, které jsou podporovány zabezpečenými kódovacími protokoly. Mezi impozantní funkce inteligentních kontraktů patří sledovatelná provedení, která může kdokoli v přizpůsobené síti peer-to-peer sledovat.

Cenově dostupnější a efektivnější transakce

Když vám běžné kreditní karty účtují dvě až pět procent plateb při provádění transakcí, digitální peněženky tyto drahé poplatky neobsahují. Mezinárodní obchodní organizace nyní požadují dostupnější a bezpečnější způsoby zpracování platebních postupů. Míry automatizace a transparentnosti poskytované blockchainem jsou pro podnikání užitečnější, protože jsou eliminovány požadavky na zprostředkovatele plateb.

Blockchain zřídka účtuje více než jedno procento a v některých integracích nejsou účtovány vůbec žádné poplatky. Přeshraniční platby byly vylepšeny, protože blockchain pokračuje ve vývoji své technologie. Díky nákladům a rychlosti blockchainů byly platební postupy bezproblémové. Tímto způsobem musí budoucnost blockchainu spočívat v usnadnění platebních procesů, aby se lépe zaměřila na další potenciální odvětví.

Transformace v průmyslových odvětvích blockchainem

Mnoho obchodních odvětví se transformuje prostřednictvím blockchainu. Budoucnost technologie blockchain spočívá v podpoře těchto budoucích průmyslových odvětví. Některé příklady slavných iniciativ, které do svých rámců začleňují blockchain, jsou následující:

Nordea

Společnost Nordea založila podnik na vytvoření spojení mezi velkými evropskými bankami a malými nebo středně velkými obchodními společnostmi. Nordea poskytuje malým společnostem, aby se zapojily do obchodování na mezinárodních platformách.

INBLOCK

INBLOCK pracuje na vytvoření dodatků v technologii blockchain, které pomohou eliminovat nedostatky blockchainu. Rychlejší, pohodlnější a bezpečnější transakce INBLOCK spolupracuje s IBM LinuxONE na vytvoření usnadnění v technologii blockchain.

Kroger

Jeden z největších maloobchodníků s potravinami Kroger zahájil integraci blockchainu instalací modulů, které podporují sledovatelnost potravin. Maloobchodníci nyní mohou pomocí blockchainu dodávat potraviny z farem do regálů obchodů s potravinami. Blockchain usnadňuje procesy určováním, které produkty by měly být vytaženy z regálů a které produkty jsou bezpečné pro konečné spotřebitele.

NuArca

NuArca se chystá zavést modernější metodu hlasování integrací technologie blockchain. Tyto typy blockchainových řešení vám poskytnou anonymní integrace a průhlednosti v procesu hlasování. Tím se zavede systém, který umožňuje obchodním organizacím vytvářet cykly hlasování prostřednictvím zástupců a napomáhat procesu rozhodování.

Klíčové aplikace v reálném světě

Blockchain je v reálném světě stále běžnější. Budoucnost technologie blockchain spočívá v praktických aplikacích. Jim Bassinggame uvedl, že blockchainová technologie je budoucnost důvěry. Pojišťovny mají tendenci používat blockchain k vytváření pojistných smluv s více účastníky. Podle Dataverisity, předpokládá se, že trh s blockchainem v pojišťovnictví by mohl do roku 2023 vzrůst ze 65 milionů na 1,4 miliardy dolarů. CAGR tohoto trhu se očekává růst o 85 procent.

Některé praktické aplikace blockchainu jsou následující:

 • Ochrana osobních údajů.
 • Finanční služby: Finanční služby jsou efektivnější pomocí blockchainu. Je nezbytně nutné přijít s decentralizovaným systémem, jako je blockchain, pro integraci finančních postupů, aby bylo možné zvládnout požadavky budoucích finančních potřeb.
 • Správa identit: Technologie Blockchain poskytuje velmi efektivní metodu správy identit.
 • Důvěra: Blockchain poskytuje důvěryhodnější formát práce pro zúčastněné strany obchodní společnosti.
 • Inteligentní smlouvy: Jak již bylo řečeno, inteligentní smlouvy jsou jednou z nejkomplexnějších funkcí blockchainu.
 • Bezpečné: Technologie Blockchain je výrazně bez podvodů a pomáhá při identifikaci krádeží, pokud existují.
 • Snížené náklady: Snižování nákladů významným tempem s rostoucí inflační blockchain se může ukázat jako jedna z nejdostupnějších metod udržování peněz.

Budoucí předpovědi

Budoucnost blockchainu se zdá být velmi proaktivní. Předpokládá se, že blockchain by mohl převzít konvenční bankovní systém. Předpokládá se proto, že budoucnost technologie blockchain bude velmi jasná. Některé kritické předpovědi, které analytici učinili, zahrnují:

Předpověď 1: Krypto vlády

Předpokládá se, že do roku 2030 se očekává, že většina vlád vytvoří virtuální měny nebo některé digitální platformy pro směnu měn.

Predikce 2: Biliondolarové protokoly

S érou Web 3.0 a špičkovými společnostmi, které soutěží o vládu nad ekonomikami, se očekává, že kryptoměn může být více než bilion dolarů, než společností v bilionu dolarů. V nové éře ekonomiky může vládnout blockchain.

Predikce 3: Společné blockchainové platformy

Řešení identity se stanou "zabijácké aplikace" pro blockchain. Decentralizovaný systém bude podporovat technologii blockchainu, aby zvládl problémy se správou identit, díky čemuž bude blockchain dostupnější pro všechny.

Předpověď 4: Kryptoměny provozující světový obchod

Díky integraci blockchainu do globálního managementu dodávek se očekává, že blockchainy budou v blízké budoucnosti vládnout světovému obchodu..

Přečtěte si více: Jaké jsou nejlepší kryptoměny k obchodování v roce 2021?

Předpověď 5: Udržitelnost a blockchain

Blockchain je považován za řešení mnoha neustálých problémů. Předpokládá se, že blockchain by mohl překlenout mezery v chudobě a přinést nový světový řád.

Jaké jsou nejčastější otázky týkající se budoucnosti blockchainu?

Budoucnost technologie blockchain je samozřejmě sporná. I po překonání počátečních spiknutí je budoucnost blockchainové technologie stále zahalena dalšími výzvami. Některé otázky jsou následující:

 • Co když blockchain nedokáže zvládnout boje?
 • Proč bankovní systém stále neintegruje blockchainy
 • Budou banky součástí blockchainové technologie?
 • Budou na palubě regulační orgány?

Všechny tyto otázky byly nějak zodpovězeny. Předpokládá se, že se vznikem pragmatických modelů správy a řízení bude blockchain v budoucnu pravděpodobně vynikat.

Sečteno a podtrženo: Jaká je budoucnost technologie blockchain?

Budoucnost technologie blockchain bude se vší pravděpodobností jasná. Díky funkcím, které blockchain má, je stále populárnější a je stále více přijímán. Ačkoli existují skeptici, kteří pochybují o proniknutí blockchainu do jeho implementace v reálném světě, potenciál je stále velký.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • S tím, jak se revoluce v technologii blockchain a digitálních peněženek stává stále častější, předpokládá se, že budoucnost technologie blockchain bude živá.
 • Technologie blockchain se stává standardem každý den a je zaznamenáno, že každý den se provádí téměř 700 milionů krypto transakcí.
 • Vývoj technologie blockchain tlačí na vybudování poskytovatele sítě, který může usnadnit všechny tři základní potřeby obchodní výměny; zabezpečení, škálovatelnost a decentralizace.
 • Řízení podniku může posílit blockchain s výhodami, jako je snadný audit, efektivní řízení dodavatelského řetězce a rychlé transakce.
 • Předpokládá se, že budoucí průmyslová odvětví a vlády budou integrovány s blockchainovými technologiemi.
 • Blockchain slibuje vysokou míru transparentnosti, která umožní týmům obchodního rozvoje snadněji mít podrobnější dokumentaci o historii produktů.
 • Hlavní výhody, které podniky a organizace získají z technologie blockchain, jsou; efektivní řízení dodavatelského řetězce, audit a zajištění kvality, inteligentní smlouvy a dostupnější a efektivnější transakce.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me