Jaká je nejlepší kryptoměna k investování během roku 2021?

5 kryptoměn, které byste měli zvážit

Chcete přeskočit čtení a dostat se přímo k našim nejlepším tipům? Nejlepší kryptoměna, do které se bude investovat během roku 2021, je Bitcoin nebo Ethereum.

Zatímco bitcoin je lídrem, a to jak podle tržní kapitalizace, tak podle denního objemu, není to poslední slovo o kryptoměně. S úspěchem bitcoinu se objevila spousta altcoinů, což investorům ztěžovalo výběr toho nejlepšího. Ve skutečnosti je trh s kryptoměnami v současné době zaplaven více než 7 000 mincemi.

Pokud nevíte, která mince je pro vaše investiční portfolio nejlepší, ukážeme vám nejlepší kryptoměny do roku 2021. Zde je třeba zvážit jen několik:

  • Bitcoin (BTC-USD)
  • Ethereum (ETH-USD)
  • Cardano (ADA-USD)
  • Zvlnění (XRP-USD)
  • Dogecoin (DOGE-USD)

Pokud chcete rozšířit své investiční portfolio o kousek kryptoměny, věříme, že vám budou nejlépe vyhovovat následující možnosti.

Nejlepší kryptoměna pro rok 2021: bitcoin (BTC-USD)

Bitcoin je v současné době pravděpodobně standardem na trhu kryptoměn. Má to dobrý důvod. S historicky vysokou cenou 58 332,36 USD a tržní kapitalizací více než 1 bilion $ znemožňuje bitcoin ostatním kryptoměnám držet krok. Lídr blockchainu dominuje trhu od jeho založení v roce 2009.

Zatímco bitcoin měl na cestě několik nerovných jízd, jeho cena stále roste, což z něj činí ještě lákavější možnost pro nové investory. Rok 2021 se již zdá být pro bitcoiny slibným rokem, jehož cena je ve srovnání s loňským rokem historicky uptrendová.

Do konce prosince loňského roku se bitcoiny obchodovaly za historicky vysokou cenu 29 111 USD. Sotva o dva měsíce později se tato cena zdvojnásobila a překonala hranici 50 000 dolarů. Při tomto tempu je jasné, že ostatní kryptoměny mají před sebou dlouhou cestu, než mohou dosáhnout milníků, kterých dosáhl bitcoin.

S takovým neobvyklým tržním stropem a denním objemem zhruba 105 miliard USD bude mnoho krypto vědců bezpochyby nalévat své peníze do bitcoinů. Známé osobnosti veřejného života v obchodním světě, společnostech a institucích se již zahřívají na bitcoin s investicí v řádu miliard dolarů.

Pokud tedy hledáte kryptoměnu, do které byste investovali miliony lidí, kterým důvěřujete, nechtěli byste se dívat za hranice bitcoinu. S nyní vysokou cenou a přeplněností však může trvat dlouho, než začnete prosperovat. Pokud tedy v tom dlouhodobě nejste, zvažte naše další možnosti.

Ethereum (ETH-USD)

Zatímco Ethereum se může pochlubit tržní kapitalizací, která je 5krát menší než u bitcoinů, byla vždy chválena jako nejslibnější kryptoměna v tomto roce. Toto je druhá největší kryptoměna na světě, a to jak tržní kapitalizací, tak denním objemem. Výhoda společnosti Ethereum spočívá v jejím zaměření na špičkovou technologii oproti digitální aktivitě.

Na rozdíl od bitcoinu je Ethereum mnohem víc než jen kryptoměna. Jedná se o platformu, kde mohou ostatní vývojáři vytvářet svá vlastní digitální aktiva pomocí technologie Ethereum, jako jsou chytré smlouvy. Toto přijetí dalších decentralizovaných financí (DeFi) učinilo z Ethereum horký dort na krypto trhu.

I když je současná cena Etherea ve srovnání s cenou bitcoinu výrazně nižší, rychle roste a získává pozornost více investorů. Ethereum již letos dosáhlo historicky vysoké ceny 2 036,55 USD. Jedná se o výrazný nárůst vzhledem k tomu, že do konce prosince loňského roku byl jen mírně nad hranicí 700 USD. To znamená, že cena se za méně než dva měsíce více než zdvojnásobila.

Přestože je Ethereum vůči bitcoinu výrazně mladší, existuje několik věcí, díky nimž je lepší kryptoměnou. Pro začátečníky je jeho nákup a prodej neuvěřitelně rychlý. Transakce, která může u bitcoinu trvat 15 minut, bude u Etherea trvat jen 15 sekund. Díky tomu je ideální volbou pro použití v reálném čase, místo aby byla pouze uchováváním hodnoty.

Podle odborníků na kryptoměny se společnost Ethereuim vyplatí koupit v roce 2021. Očekává se, že digitální aktivum v letošním roce poroste ještě více. To znamená, že si získává pozornost více hlavních investorů a brzy bude Ethereum rozjet s úspěšnými investory.

Cardano (ADA-USD)

Společnost Cardano, která byla založena sotva před třemi lety, se stala největší kryptoměnou třetí generace na světě. To je nejlepší volba pro investory, kteří hledají mladé kryptoměny s velkým potenciálem růstu v roce 2021.

Podle údajů z CoinDesk má Cardano tržní kapitalizaci ve výši 29,21 miliardy USD s historicky vysokou cenou 1,20 USD. To je výrazně nižší ve srovnání s našimi dvěma možnostmi. Ve skutečnosti je tak malý, že o něm ví jen velmi málo lidí. A i když to může vypadat jako červená vlajka, je to vlastně známka velkého potenciálu.

ADA se pyšní některými z nejzajímavějších technologických vylepšení v blockchainovém průmyslu. Nejprve běží na systému proof-of-stake, což znamená, že je efektivnější než alternativy proof-of-work. Proof-of-stake v zásadě znamená, že čím více ADA máte, tím více těžební síly máte.

Stejně jako Ethereum se ADA také ve velké míře spoléhá na inteligentní smlouvy, aby snadno zvládla platby a sledovala transakce. Díky tomu je důmyslná kombinace bitcoinu i etherea. Přestože má ADA před sebou ještě hodně práce, než se může dostat do ligy bitcoinů a etherea, přináší velkou investici pro začátečníky.

Trvalo jen tři roky, než Cordano dosáhlo tržní kapitalizace 10 miliard dolarů. To bylo mnohem dřív, než to trvalo bitcoinu. To znamená, že Cardano rychle nabírá na obrátkách a investoři se brzy začnou hromadit.

4. Zvlnění (XRP-USD)

Ripple’s XRP, založená v roce 2012, představuje snadnou sázku pro investory, kteří chtějí začít nakupovat v roce 2021. Podle odborníků má mince v letošním roce potenciál zdvojnásobit svoji hodnotu. XRP již dosáhla hranice 3 $, čehož se většina ostatních kryptoměn snaží dosáhnout.

S tržním stropem kolem 24 miliard USD se XRP přihlásil k mírně odlišné formě provozu. Místo toho, aby byl komunitně spravován jako bitcoin, je XRP centralizován a je těžen, kontrolován a spravován pouze jeho tvůrcem, Ripple Labs.

To dává tvůrcům kontrolu nad politikami a schopnost rychle provádět obchody a vyjednávat s hlavními bankami. Tento přístup se však setkal se spoustou kritiky, protože se zdá, že se odchyluje od samotné podstaty kryptoměny; decentralizace.

Podívejte se: Předpověď zvlnění ceny

Navzdory tomu XRP ukázal velký potenciál a slibuje, že bude dobrou investicí v roce 2021. Nyní je využíván některými finančními institucemi namísto sítě SWIFT, což jí umožňuje aplikaci v reálném světě a široké přijetí.

Mince nabrala na obrátkách v roce 2017, kdy vzrostla o 36 000%. To znamená zvýšení ceny z ničeho na začátku roku 2017 na 2,4 USD v prosinci téhož roku.

5. Dogecoin (DOGE-USD)

Dogecoin začal jako vtip. To je to, co vám řekne kdokoli, kdo je na trhu kryptoměn dost dlouho. Vtip však může jít jen tak daleko. Dogecoin je ve skutečnosti docela vážná investice pro obchodníky, kteří si jen namočili nohy.

Ukázalo se, že počáteční viralita dogeského memu připravila cestu pro dogecoin na trhu, kde se už tyčí giganti jako bitcoin. Nyní, s tržní kapitalizací kolem 7 miliard USD a historicky vysokou cenou 0,087 USD, je DOGE nastaven na pomalý, ale stabilní růst. Kromě jeho popularity memů hlavní přitažlivost dogecoinu vychází ze skutečnosti, že jeho cena neustále roste.

Pokud tedy investujete nyní, jste vystaveni vyšším ziskovým příležitostem než jiné mince. Ve skutečnosti, stejně jako mnoho jiných kryptoměn, začíná Dogecoin již v roce 2021 se ziskem. Potvrzení podnikatelských guru, jako je Teslov Elon Musk, prudce vzrostla na hodnotu dogecoinu, což z něj činí jednu z nejrychleji rostoucích kryptoměn.

Zdá se, že nově nalezená popularita pro DOGE fungovala dobře, protože se hromadí více investorů. Dogecoin, který je relativně mladou kryptoměnou, je stále velmi volatilní. Doporučujeme tedy, abyste do toho investovali pouze na krátkou dobu a své zisky si brali, jakmile přijdou.

Mince bude pravděpodobně v roce 2021 dále růst a do konce roku by mohla brzy dosáhnout hranice 1 $. Je to tak dlouho, dokud neustále rozšiřuje svou uživatelskou základnu, udržuje popularitu internetu a je stále více přijímána po celém světě.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru kryptoměny ke koupi v roce 2021

Stejně jako v jakémkoli jiném investičním sektoru je trh s kryptoměnou vysoce dynamický. Navzdory neustálé změně cen, tržní kapitalizaci a adopci však existuje několik faktorů, které, když zjistíte, mohou být rozdílem mezi ziskovostí a ztrátou.

Pojďme se rychle podívat na některé z těchto faktorů.

Tržní kapitalizace

Velikost trhu, který kryptoměna kontroluje, může naznačovat jeho likviditu. Čím vyšší je tržní limit, tím bezpečnější je investovat. Vyšší tržní limit obvykle znamená vyšší míru adopce a to, že do dané kryptoměny investuje více lidí.

Pokud tedy ve vašem investičním portfoliu záleží na tržní kapitalizaci, doporučujeme investovat do bitcoinů a etherea.

Míra přijetí

Pokud je kryptoměna široce používána v transakcích v reálném světě, znamená to, že je důvěryhodná a má více příležitostí k zisku. Pokud vám tedy záleží na přijetí v hlavním proudu, možná se budete chtít zaměřit na kryptoměny, jako jsou bitcoiny, které jsou nyní široce používány v podnicích, pojišťovnictví a investování.

Jelikož však jde o spekulativní investice, je možné najít věrohodnější průlomy s novějšími mincemi, jako jsou dogecoiny a cardano.

Technologie

Některé kryptoměny mohou mít vyšší tradiční přijetí se záviděníhodnými tržními limity, ale nemají tu správnou technologii pro vaše jedinečné investiční potřeby. Proto je důležité, abyste se před výběrem mince, do které investujete, ujistili, že má vlastnosti, které hledáte.

Například Ethereum a Ripple rychle rostly zaměřením na nové technologie, které jiné kryptoměny nezkoumaly. Možná zjistíte, že jsou vhodnější než bitcoiny, protože mají technologie, které vám pomohou vyživovat vaše investice.

Bezpečnostní

Hlavním lákadlem technologie blockchain je anonymita, kterou nabízí svým uživatelům. To znamená, že obchodujete anonymně a užíváte si svobodu decentralizovaného financování. Další funkce zabezpečení, například inteligentní smlouvy nabízené společností Ethereum, zajišťují, že transakce jsou bezpečnější a bez podvodů.

Jelikož jde o vysoce riskantní investici, je logické, že uvažujete o kryptoměnách s lepšími bezpečnostními funkcemi.

Nenechte si ujít: Kryptoměny pro rok 2021: Kam investovat

Jak investovat do kryptoměny v roce 2021

Trh s kryptoměnami se hodně změnil. Investoři mají nyní jiné důvody k investování, než před třemi nebo čtyřmi lety. I když existují různé způsoby, jak investovat do kryptoměny, nejběžnější a nejbezpečnější je používání burzy.

Jedná se o platformy, které vám umožňují nakupovat a prodávat kryptoměny za malý poplatek. Musíte si jen vytvořit účet, sledovat trendy na trhu a rozhodnout se, zda chcete nakupovat nebo prodávat.

Pokud jste stále noví, doporučujeme spolupracovat s odborníkem, který se vyzná v kryptotrhu. V opačném případě je zde několik tipů, které vám pomohou samostatně se orientovat na trhu.

Tipy pro ziskové investování do kryptoměny:

  • Použijte obchodování s marží – Jedná se o druh obchodování, které vám umožňuje dosahovat zisků i přes stav trhu. To znamená, že i když cena klesne, můžete stále vydělávat peníze.
  • Stabilní trh – Než se zaregistrujete na jakékoli burze, ujistěte se, že rozumíte tržním trendům a tomu, co máte dělat, abyste dosáhli zisku. Opět platí, že pokud se vám zpočátku všechno zdá mimozemské, můžete bez obav spolupracovat s odborníkem.
  • Diverzifikujte svá rizika – Nevkládejte všechny své peníze do jedné kryptoměny. Nezapomeňte investovat do několika možností. Tímto způsobem budete stále vydělávat peníze, i když cena některých kryptů klesne.
  • Uchovávejte většinu svých kryptoměn v peněžence – To bude užitečné v případě kybernetického útoku. Také se ujistěte, že je vaše heslo silné a uložené na bezpečném místě.

eToro – nejlepší platforma pro nákup kryptoměn

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Závěr

S tolika kryptoměnami na trhu může být ohromující, pokud jde o výběr toho nejlepšího, do čeho chcete investovat. Výše ​​uvedené možnosti by měly být schopné posílit vaše investiční portfolio. Doporučujeme investovat do několika možností, jak minimalizovat rizika, i když trh nevypadá dobře.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me