Jaké jsou nejlepší 9 altcoiny, do kterých se má investovat v roce 2021?

Contents

Top 9 altcoinů v roce 2021

Hledáte nejlepší altcoiny, které můžete přidat do svého portfolia v roce 2021? Ať už jste krypto expert nebo úplný začátečník, jste na správném místě. Přečtěte si náš průvodce top 9 altcoiny, které chcete investovat v roce 2021.

Není žádným tajemstvím, že rok 2020 byl pro trh kryptoměn rokem horské dráhy. Mezi propadem koronavirů, ke kterému došlo v březnu, a vzestupným vývojem, který Bitcoin zaznamenal v prosinci, to byl rok (extrémních) maxim a minim.

Pokud se chcete na kryptotrh ponořit rychle a snadno, vyzkoušejte to Výměna eToro!

Výkon tohoto odvětví za posledních několik měsíců inspiroval mnoho lidí k otázce „mám investovat do kryptoměny 2021?“. Pokud jste jedním z nich, kryptoměna, která vás zaujala, byla téměř jistě bitcoin. Takzvaný král kryptoměny se vyšplhal kolem svého předchozího historického maxima (ATH) 20 000 $ a v době psaní tohoto článku dosáhl 39 377,60 $. Přestože se jedná o největší, nejstarší a nejznámější digitální aktivum, není zdaleka jediným na trhu.

Takže bez dalších okolků…

Top 9 altcoinů k investování v roce 2021:

1. Ethereum

2. Litecoin

3. Vlnění

4. Bitcoinová hotovost

5. TRON

6. Cardano

7. Tezos

8. JOTA

9. Zcash

V tomto článku budeme sdílet nejlepších devět altcoinů, do kterých byste měli investovat do roku 2021. Pokud je bitcoin králem, pak je lze považovat za knížata – někteří čekají na korunu! Mnoho analytiků se ve skutečnosti domnívá, že některá aktiva na tomto seznamu jsou mnohem silnější než bitcoiny a v blízké budoucnosti mají potenciál předstihnout svůj výkon.

Co je nejlepších 9 altcoinů, do kterých se má investovat v roce 2021?

Čtěte dále a objevte devět alternativ k bitcoinům, které by se mohly v roce 2021 ukázat jako chytré přírůstky do vašeho portfolia.

1. Ethereum – ETH

Jelikož je druhá největší kryptoměna na světě (a následně její největší altcoin), není žádným překvapením, že by se mělo v horní části našeho seznamu objevit Ethereum. Kryptoměna, která byla poprvé spuštěna v roce 2014, má v současné době tržní kapitalizaci ve výši 145 209 669 090 $ a stojí 1 272,03 $.

Ethereum je také jedním z nejznámějších aktiv na trhu. Podle studie Financial Conduct Authority (britský finanční regulátor, obecněji známý jako FCA) je ETH čtvrtou nejznámější kryptoměnou v zemi. Když byli požádáni o identifikaci kryptoměn, které poznali, 17% respondentů uvedlo, že slyšeli o altcoinu. To ji umístilo těsně za bitcoiny, váhy Facebooku a bitcoinovou hotovost.

Co přesně to je Ethereum a proč se dostal na náš seznam 9 nejlepších altcoinů, do kterých se má investovat do roku 2021?

Co je to ethereum (ETH)?

Ethereum je blockchainová platforma s otevřeným zdrojovým kódem, která provádí bezpečné krypto transakce. Tento blockchain s otevřeným zdrojovým kódem je známý jako decentralizovaná aplikace, jinak označovaná jako dApp. Jeho nativní měnou je Ether, který se na kryptoměnových burzách objevuje jako ETH.

Kromě Etheru byla platforma Ethereum postavena tak, aby podporovala řadu dalších kryptoměn. Mnoho z těchto kryptoměn působí na trhu decentralizovaného financování (DeFi) – rychle se rozvíjejícího sektoru, který poskytuje služby, jako jsou půjčky, pojištění a spořicí programy, bez kontroly velkých bank a dalších centralizovaných podniků. Mezi krypta, která v tomto prostoru využívá Ethereum, patří Chainlink (LINK), Wrapped Bitcoin (WBTC) a Maker (MKR).

Proč byste se mohli rozhodnout investovat do etherea?

Upgrade na Ethereum 2.0

Ethereum 2.0, jinak známé jako Eth2 nebo „Serenity“, je dlouho očekávaný upgrade na původní blockchainovou platformu Ethereum. Plná aktualizace měla být původně dokončena do roku 2021, přičemž fáze 0 by měla proběhnout někdy v průběhu listopadu 2020. Po mnoha neúspěchech však nadace Ethereum vydala fázi 0 teprve nedávno a nyní obrací svou pozornost na následující etapa.

Jedním z největších bonusů této aktualizace je skutečnost, že upgradovaná platforma je navržena tak, aby zpracovávala více transakcí než její předchůdce, a to vše při výrazném zvýšení energetické účinnosti. Před provedením aktualizace vyžadovala jedna transakce Ethereum ohromující množství energie – přesněji 22,65 kWh! V průběhu každého roku to znamenalo, že Ethereum využívalo stejné množství energie jako Kostarika.

Další klíčovou výhodou je rozhodnutí společnosti Ethereum přejít z algoritmu proof-of-work (PoW) na algoritmus proof-of-stake (PoS). V systému PoW musí těžaři kryptoměn řešit složité rovnice pomocí svého počítače, aby ověřili transakce a přidali je do blockchainu. Tento proces vyžaduje obrovské množství energie. V systému PoS však uživatelé mohou jednoduše „vsadit“ svou kryptoměnu jako kolaterál za účelem ověření transakcí.

Popularita DeFi

Jak jsme již zmínili dříve, síť Ethereum může podporovat další kryptoměny, známé jako tokeny ERC. V době psaní tohoto článku hostuje ETH více než 280 000 těchto tokenů, z nichž více než 40 je podle tržní kapitalizace v top 100 kryptoměn.

Významná část tokenů ERC je aktivní v sektoru DeFi. Vzhledem k tomu, že poptávka po službách DeFi stále roste, má Ethereum perfektní předpoklady k tomu, aby na tomto trhu využily a profitovaly z jeho úspěchu. To by mělo vést k přijetí měny ETH a doufejme, že se její cena v průběhu roku 2021 zvýší. Pro stávající investory i pro první obchodníky, kteří správně hrají své karty, by to potenciálně mohlo být chytrým doplňkem diverzifikovaného portfolia.

2. Litecoin – LTC

Litecoin má v současné době tržní kapitalizaci 11 701 942 299 $ a cenu 180,25 $. Po pomalých několika letech byl LTC v roce 2020 trochu temným koněm a jeho cena prudce vzrostla z 47,82 $ za pouhých pár měsíců.

Litecoin nemusel být v loňském roce nejlepší volbou pro investory, ale jeho nedávný vzestupný běh drasticky zvýšil důvěru v altcoin. Pokud vás zajímá „je Litecoin dobrá investice?“, Pojďme se blíže podívat na to, jak přesně tato kryptoměna funguje a proč by mohla být na cestě dalšího růstu.

Co je litecoin (LTC)?

Pro kryptoměnu, která byla donedávna tak trochu smolařem, se poněkud překvapivě Litecoin často označuje jako digitální stříbro k digitálnímu bitcoinu. Nazývá se také „kryptoměna pro platby“ (na rozdíl od obchodování nebo investování).

Hlavním důvodem je skutečnost, že litecoin je mnohem praktičtější než mnoho jeho konkurentů. Zpracování transakcí litecoinem je rychlé a hospodárné, což z něj činí praktickou kryptoměnu pro každodenní platby. Ve skutečnosti trvá zpracování nového bloku sítí Litecoin jen 2 a půl minuty. Porovnejte to s pomalostí bitcoinové sítě, která trvá neuvěřitelných 10 minut. To je čtyřikrát déle!

Nedostatek rychlosti bitcoinů byl jedním z hlavních problémů, které přiměly Charlie Lee, zakladatele Litecoinu, k zahájení vlastní kryptoměny. Dalším důvodem byla nedostatečná škálovatelnost. Počet bitcoinových tokenů byl vždy omezen na maximálně 21 milionů, takže nechvalně známé „bitcoiny na polovinu“ (nebo halvening) jsou nezbytnou událostí každé zhruba čtyři roky.

V současné době je v oběhu kolem 18,5 milionu bitcoinových tokenů, ai když se předpokládá, že do roku 2140 úplně nedosáhneme maxima, mnoho investorů si právem není jistých, zda jde o udržitelnou investici. Aby se tomuto problému vyhnul, dal Lee svému altcoinu mnohem větší celkovou zásobu 84 milionů mincí – čtyřikrát více než bitcoin.

Proč byste se mohli rozhodnout investovat do litecoinů?

LiteBringer

Online hraní je jedním z nejrychleji rostoucích sektorů na světě – a platforma Litecoin dokázala využít svého úspěchu. V roce 2020 společnost uvedla RPG LiteBringer, který běží na síti Litecoin.

Herní transakce se provádějí pomocí nativní měny platformy, LTC. Podle nadace Litecoin Foundation spuštění LiteBringeru způsobilo, že se počet LTC transakcí za jeden týden ztrojnásobil, přičemž 75% plateb nyní řídí hra.

Vzhledem k tomu, že popularita LiteBringeru stále roste, spolu s potenciálem sítě vydávat nové hry v nadcházejících letech, nyní může být chytrý čas na bližší pohled na tento altcoin.

Efekt bitcoinu

Litecoin se může od bitcoinu značně lišit, ale skutečnost, že byl původně spuštěn jako bitcoinová pevná vidlice, znamená, že do obou investovalo mnoho lidí. Výsledkem je, že úspěch bitcoinu se často zrcadlí litecoinem. Nedávno jsme o tom viděli důkazy, protože BTC i LTC raketově vzrostly k novému ATH.

Vzhledem k tomu, že mnoho analytiků předpovídá, že bitcoiny budou i v roce 2021 růst, můžeme očekávat, že litecoin bude sledovat podobný vzorec.

3. Zvlnění – XRP

Ripple XRP je čtvrtá největší kryptoměna na světě, s tržní kapitalizací 14 643 516 314 USD a cenou 0,3251 USD v době psaní tohoto článku. Vzhledem k jeho nízké ceně vás možná zajímá, proč by Ripple mohl být považován za dobrou investici pro rok 2021. Ale tento altcoin má mnoho funkcí, díky nimž se vymyká zbytku trhu.

Co je zvlnění (XRP)?

Ačkoli byl koncept kryptoměny vyvinut, aby nabídl obchodníkům a investorům způsob, jak provádět decentralizované online platby, Ripple byl navržen tak, aby usnadnil centralizovaným službám (jako jsou banky, finanční subjekty a globální podniky) přeshraniční platby.

Přeshraniční platby mohou být mnohem pomalejší než tuzemské transakce, což má za následek vysoké poplatky a spoustu promarněného času. Pro podniky, které provádějí tisíce těchto transakcí denně, se to může postupem času skutečně sčítat.

RippleNet, platforma Ripple, umožňuje podnikům odesílat a přijímat platby v jeho rodné měně: Ripple XRP. To znamená, že jde o globalizovanou měnu, která dokáže udržovat nízké poplatky za přeshraniční transakce – což je krok za krokem u některých problémů, díky nimž je fiatová měna i decentralizované kryptoměny nevhodné pro jejich potřeby.

Proč byste měli zvážit investici do Ripple?

Regulační legitimita

Zvlnění je ve finančním sektoru dobře známé. Mezi podniky, které již platební řešení používají, patří:

 • Santander
 • Axis Bank
 • Crédit Agricole
 • UBS
 • Royal Bank of Canada
 • Westpac
 • American Express
 • Mezinárodní devizy

Podle analytika CryptoWhale má Ripple dobrou pozici, aby zvládl veškeré regulační zásahy, které se vyskytnou v odvětví kryptoměn: „Jediným projektem na celém trhu, který prosazuje Crypto Regulations, je XRP. Vědí, že jakmile budou tyto předpisy přidány, úplně vyhladí téměř všechny ostatní altcoiny a poptávka XRP prudce vzroste. “

Vzhledem k tomu, že společnost Ripple již roky „tiše spolupracuje s vládními agenturami na zajištění souladu“, společnost CryptoWhale věří, že je mnohem méně pravděpodobné, že by byla v rozporu s novými pravidly nebo daňovými opatřeními, která by mohla mít katastrofický dopad na zbytek odvětví..

Usnadnění digitální transformace

Dalším faktorem, který by mohl z Ripple udělat chytrou investici pro rok 2021, je skutečnost, že usnadňuje digitální transformaci. Podle nedávných průzkumů je digitální transformace jednou z hlavních priorit mnoha finančních podniků, které jdou kupředu. Ve snaze uniknout vysokým transakčním poplatkům a dlouhým dobám zpracování spojeným s fiat platbami a staršími systémy může stále více společností přejít na Ripple. Skutečnost, že RippleNet začal nabízet inteligentní smlouvy v listopadu 2020, by mohla tuto změnu dále podpořit.

4. Bitcoinová hotovost – BCH

Bitcoin Cash je kryptoměna třetí generace, která byla spuštěna jako bitcoinová hard fork v roce 2017. Jedná se o elektronický hotovostní systém typu peer-to-peer, který byl vyvinut jako uživatelsky přívětivější a škálovatelnější alternativa k původnímu BTC. Jeho tržní kapitalizace je v současné době 8 029 625 452 USD a její cena je 431,68 USD.

Co je bitcoinová hotovost (BCH)?

Ve srovnání s původním bitcoinem (také známým jako Bitcoin Core) má Bitcoin Cash mnohem nižší transakční poplatky, je schopen zpracovat více transakcí za minutu a byl navržen tak, aby usnadňoval každodenní platby kryptoměnou. BCH používá vlastní síť, oddělenou od bitcoinové sítě, což jí umožnilo zvětšit velikost bloku na 8 MB. To znamená, že je mnohem rychlejší ověřit každý nový blok.

Mezi funkce BTC, které si BCH zachovala, patří jeho celková nabídka. Obě krypta mají maximální celkovou zásobu 21 milionů žetonů a zhruba každé čtyři roky procházejí procesem o polovinu.

Proč byste měli zvážit investování do bitcoinové hotovosti?

Skutečné aplikace

Pokud vás zajímá, proč je bitcoinová hotovost potenciální odpovědí na otázku „do jakých altcoinů bych měl investovat v roce 2021?“, Jedním z hlavních důvodů je její rozsah pro použití v reálném světě. V roce 2019 například fantasy sportovní platforma Fanduel oznámila, že bude přijímat platby BCH prostřednictvím Bitpay, což svým uživatelům umožní umístit kryptoměnu do jejich digitálních peněženek.

Vzhledem k tomu, že celosvětový zájem o praktičnost kryptoměny stále roste, můžeme snadno vidět nárůst přijetí BCH. To by zvýšilo poptávku po altcoinu, což by mělo pozitivní vliv na jeho cenu.

Povědomí investorů

Dalším faktorem, který by mohl potenciálně způsobit zvýšení poptávky po Bitcoin Cash, je rostoucí povědomí o sektoru kryptoměn. Podle průzkumu FCA, který jsme zmínili v souvislosti s reputací Ethereum, 20% respondentů slyšelo o Bitcoin Cash, což z něj činí jeden z nejznámějších altcoinů. (Pravděpodobně je to díky jeho spojení s bitcoiny, které, překvapivě, téměř všichni respondenti znali).

Skutečnost, že si veřejnost více uvědomuje bitcoinovou hotovost než ostatní altcoiny, je velmi pozitivním znamením. Mohlo by to znamenat, že potenciální investoři s větší pravděpodobností s ním začnou obchodovat, kdy a jestli se rozhodnou vstoupit do světa kryptoměny – zejména pokud počet případů použití v průběhu roku 2021 nadále roste.

5. TRON – TRX

S tržní kapitalizací 2 190 890 836 USD a cenou 0,3050 USD v době psaní tohoto článku je TRON stěží nejpůsobivějším altcoinem na tomto seznamu. Pokud jste se však zajímali, jaké jsou nejlepší altcoiny, do kterých chcete investovat v roce 2021, bylo by chybou to z vašich úvah slevit.

Co je TRON (TRX)?

TRON byl spuštěn jako token ERC již v roce 2017, ale nyní běží na vlastní platformě. Jedná se o decentralizovaný systém peer-to-peer se zaměřením na napájení zábavního průmyslu. Jeho rodná měna je známá pod různými jmény – TRON coin, Tronix nebo TRX – a funguje jako základní účetní jednotka v blockchainu. Společnost TRON byla založena singapurskou neziskovou nadací Tron Foundation a její generální ředitel Justin Sun, dříve pracoval pro Ripple.

Ekosystém TRON funguje odlišně od mnoha jiných altcoinů, protože je to v podstatě platforma pro sdílení obsahu. Uživatelé, kteří vytvářejí nebo sdílejí obsah, jsou v TRX odměněni, což vytváří spravedlivější a transparentnější systém zpeněžení, než jaký obvykle používají tradiční sítě sociálních médií. Umožňuje také uživatelům sdílet jejich obsah, aniž by museli prodávat prostřednictvím zprostředkovatelské služby, jako je Google Play Store nebo Apple Store. Výsledkem je, že TRON je schopen inkasovat na trhu decentralizovaných aplikací (dApps).

Proč byste měli zvážit investici do TRONu?

Popularita dApps

Věděli jste, že platforma TRON je největší silou decentralizovaných aplikací (dApps) na světě? Tato skutečnost sama o sobě z něj dělá důstojného uchazeče o kohokoli, kdo se ptá „které altcoiny bych měl investovat v roce 2021?“ Poptávka po decentralizovaných službách prudce vzrostla a podle analytiků je nepravděpodobné, že by se tento trend v roce 2021 zpomalil.

Novým trendem je také nedůvěra ve velké podniky, jako je Google a Apple. Jelikož se stále více kreativ rozhodlo sdílet svůj obsah přímo se svým publikem, na rozdíl od procházení třetími stranami, se jako zřejmá alternativa objeví platformy jako TRON. Tím se zvýší poptávka po TRX a následně i jeho cena.

Soulad s předpisy

Jak jsme zmínili v odkazu na Ripple, někteří investoři se obávají, že začneme vidět zvýšenou regulaci, pokud jde o kryptoměnu. Ačkoli byly krypty kdysi považovány za prakticky nekontrolovatelné, mnoho vlád si začíná uvědomovat skutečnost, že tyto platební systémy nikam nevedou – a aby je mohly přijmout, musí být schopny je ovládat. (Prezident Si Ťin-pching nedávno výrazně posílil čínský trh s kryptoměnou tím, že veřejně ocenil význam blockchainové technologie).

Naštěstí je nepravděpodobné, že by TRON byl nepříznivě ovlivněn tímto globálním regulačním posunem. Důvodem je, že Nadace Tron byla schválena Úřadem pro účetnictví a korporace a jsou pod dohledem Singapurského práva společností.

6. Cardano – ADA

Cardano (ADA) je šestou největší kryptoměnou na světě, a to díky tržní kapitalizaci 9 616 510 237 USD a současné ceně 0,3119 USD. Stejně jako TRON i nízká cena této kryptoměny popírá její dopad na trh. Podívejme se blíže na to, proč by Cardano mohlo být považováno za dobrou investici pro rok 2021.

Co je Cardano (ADA)?

Cardano je open-source blockchainová platforma proof-of-stake, která podporuje ADA, její nativní kryptoměnu. Jedním z nejvýraznějších rysů Cardana je jeho jedinečná architektura. Jeho platforma byla postavena ve dvou vrstvách: první se nazývá Cardano Settlement Layer (CSL), někdy jednoduše známá jako vrstva kryptoměny, a je místem, kde mohou uživatelé provádět krypto transakce. Druhá se nazývá Cardano Computation Layer (CCL). To umožňuje vývojářům spouštět v síti aplikace, jako jsou dApps a smart contracty.

Díky dvěma různým vrstvám v jeho ekosystému bude v budoucnu mnohem snazší potenciální hard forky, což zlepší dlouhodobou škálovatelnost Cardano..

Proč byste měli zvážit investici do Cardana?

Platforma Powers dApps

Jednou z klíčových odpovědí na otázku „je Cardano dobrou investicí do roku 2021“ je skutečnost, že její síť podporuje zahájení dApps a inteligentních smluv. Díky své dvouvrstvé architektuře není altcoin závislý jen na úspěchu své vlastní nativní ADA. Místo toho bude také ovlivněna poptávkou po ostatních kryptách postavených na distribuované účetní knize. Se zvyšující se poptávkou po dApps by to mohlo mít v blízké budoucnosti pozitivní dopad na cenu ADA.

Škálovatelnost

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při provádění due diligence na Cardanu, je jeho škálovatelnost. Jako investora do kryptoměny by jedním z vašich hlavních zájmů měly být dlouhodobé vyhlídky na vámi zvolenou investiční příležitost. Zatímco škálovatelnost se ukázala jako potenciální překážka pro investory do bitcoinů a dalších měn první generace, Cardano bylo vybudováno co nejudržitelněji.

Integrovaná škálovatelnost altcoinu byla zajištěna povahou jeho architektury, která umožňuje vývojářům měnit technologii, aniž by bylo nutné přepracovat celý ekosystém a vytvořit pevnou vidličku. (Hard forky jsou často velmi kontroverzní a mohou zahnat mnoho investorů).

7. Tezos – XTZ

Dalším altcoinem na našem seznamu nejlepších altcoinů, které budou investovány v roce 2021, je Tezos (XTZ). V době psaní tohoto článku má tato kryptoměna tržní kapitalizaci 1 837 435 292 USD a cenu 2,40 USD, což z ní činí 20. největší kryptoměnu na světě.

Co je Tezos (XTZ)?

Tezos je platforma, která podporuje používání inteligentních smluv. (Chytré smlouvy automaticky kódují konkrétní podmínky každé transakce, včetně částky, kterou platíte, a strany, za kterou platíte. Podle vývojářů kryptoměny název „Tezos“ ve skutečnosti pochází z řeckého slova pro inteligentní smlouvu).

Protože podmínky každé transakce jsou zapsány do technologie, která usnadňuje platby, je Tezos zcela transparentní – kvalita, která přilákala mnoho investorů. Dalším charakteristickým rysem Tezosu je jeho samosprávný model. Jeho pravidla správy umožňují zúčastněným stranám schválit upgrady protokolů, které lze poté ihned nasadit do sítě. To znamená, že se síť může rychle přizpůsobit (a usnadnit) změny, přičemž zajistí, aby uživatelé byli přímo zapojeni do správy blockchainu.

Po svém spuštění prostřednictvím počáteční nabídky mincí (ICO) překonal Tezos rekordy svou neuvěřitelnou investicí 232 milionů dolarů.

Proč byste měli zvážit investici do společnosti Tezos?

Popularita sítí typu Proof-of-Stake

Tezos používá algoritmus proof-of-stake (Pos), na rozdíl od proof-of-work (PoW). Dnes mnoho investorů, obchodníků a krypto společností uznává, že PoS má oproti PoW řadu výhod – včetně kratších časů zpracování, nižší spotřeby energie a větší škálovatelnosti.

Tato metoda, známá jako staking, se stala v letech 2019-20 stále populárnější. To se shodovalo s výrazným zvýšením celkového množství peněz vsazených na Tezos, což z něj podle Stakingrewards.com učinilo nejvíce vsazenou kryptoměnu na 79,42%. Před tímto bodem se společnosti Tezos věnovala minimální pozornost investorů, takže každý, kdo uvažuje o tom, zda bych měl v roce 2021 investovat do společnosti Tezos?.

investujte do tezos

8. IOTA – MIOTA

V době psaní tohoto článku má IOTA tržní kapitalizaci ve výši 1 014 480 1111 USD a cenu 0,3685 USD. Je to 35. největší kryptoměna, což je zatím nejméně významný altcoin na tomto seznamu. To ale neznamená, že byste to měli slevit, když vás zajímá ‚do kterých altcoinů bych měl investovat v roce 2021? ‘.

Co je IOTA (MIOTA)?

IOTA je distribuovaná účetní kniha, která lidem umožňuje provádět transakce mezi zařízeními v ekosystému internetu věcí (IoT). Na rozdíl od většiny ostatních kryptoměn se IOTA nespoléhá na blockchain. Místo toho používá decentralizovaný Směrovaný acyklický graf (DAG).

DAG se místo bloků spoléhá na uzly a obecně se považuje za bezpečnější než blockchainy. Důvodem je to, že umožňují koexistenci a propojení různých řetězců uzlů, což vytváří bezpečnější (a méně propustný) systém. Tato struktura také znamená, že jsou škálovatelnější než většina platforem založených na blockchainu.

Proč byste se mohli rozhodnout investovat do IOTA?

Vzestup IoT

IOTA má jedinečné postavení v odvětví kryptoměn. Internet věcí je jednou z nejdůležitějších a nejvlivnějších sítí na světě, a to natolik, že je dokonce známá jako čtvrtá průmyslová revoluce (nebo Průmysl 4.0)..

Jelikož se každý sektor od marketingu po výrobu stále více spoléhá na IoT, je IOTA schopna z tohoto růstu těžit. V roce 2021 bychom mohli očekávat, že se mnoho společností obrátí na IOTA jako na způsob, jak se vyhnout vysokým transakčním poplatkům mezi různými zařízeními.

9. Zcash – ZEC

Zcash byl spuštěn v roce 2016 a je založen na bitcoinové kódové základně. Jeho aktuální tržní kapitalizace je 702 309 336 USD a stojí 65,34 USD. Jako 45. největší kryptoměna na světě je oficiálně nejmenší na tomto seznamu. Možná si říkáte „proč bych měl investovat do Zcash v roce 2021?“. Čtěte dále a dozvíte se více.

Co je Zcash (ZEC)?

Hlavním USP společnosti Zcash je skutečnost, jejímž cílem je zajistit, aby byly digitální platby soukromější. To je v ostrém kontrastu s tradičními krypty, jako je bitcoin, které byly navrženy tak, aby usnadnily finanční transparentnost. Zcash uplatňuje politiku „selektivní transparentnosti“, aby chránila soukromí svých uživatelů, ale stále dodržovala zákon. To umožňuje oprávněným uživatelům v případě potřeby sledovat transakce, ale brání vládám nebo zkorumpovaným agenturám zasahovat.

Proč byste se mohli rozhodnout investovat do Zcash?

Zcash půlení

V průmyslu kryptoměn je dobře známo, že poloviční podíly (nebo poloviční podíly) často zvyšují cenu aktiva. To jistě platí pro bitcoiny – a jak ukázaly nedávné události, je tomu tak i v případě Zcash.

Zcash podstoupil vůbec první polovinu 18. listopadu 2020, kdy byla odměna za těžbu nových bloků snížena z 6,25 ZEC na 3,125 ZEC. Podle historické cenové platformy Nomics.com cena ZEC vzrostla z 61,50 USD na 76,39 USD v návaznosti na polovinu. Přestože cena od té doby opět poklesla na 65,34 USD, zůstává vyšší než hodnota před polovinou, což naznačuje, že událost nakonec způsobila, že se její cena v dlouhodobém horizontu zvýšila. To by mohlo znamenat, že v roce 2021 bude hodnota ZEC stoupat ještě dále.

eToro – Kupte si nejlepší altcoiny dnes

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

Existuje mnoho příležitostí investovat do altcoinů v roce 2021, ale letos je jasné, že stojí za to podívat se na nejlepší možné projekty a coiny. Níže jsou uvedeny hlavní klíčové body pro investice do altcoinů v roce 2021.

 • V posledních týdnech roku 2020 ceny mnoha hlavních kryptoměn rychle vyletěly kolem jejich předchozích ATH
 • Faktory jako vzestup DeFi, inteligentní kontrakty a algoritmy proof-of-stake mohou všechny v roce 2021 vést poptávku po altcoinech
 • Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, Tron, Cardano, Tezos, IOTA a Zcash jsou potenciálně dobré investice pro rok 2021, i když je zásadní provést nejprve vlastní due diligence
 • Mnoho altcoinů bylo vytvořeno za účelem řešení problémů, které mohou potenciálně bránit bitcoinu, jako jsou jeho pomalé rychlosti transakcí a nedostatek škálovatelnosti
 • Polotovary často zvyšují cenu aktiva, jak jsme viděli u Zcash v listopadu 2020

Nezapomeňte však, že ani ty nejlepší altcoiny vám nezaručují zisk. To znamená, že je důležité udělat si náležitou péči a najít důkladnou strategii řízení rizik, než začnete obchodovat na vybrané burze kryptoměn.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Doufáme, že náš seznam nejlepších altcoinů, které budou investovány v roce 2021, byl užitečný. Ať už je vaše investiční strategie jakákoli, sledování aktuálních trendů a předpovědí je nejlepší způsob, jak vybudovat silné portfolio plné nejlepších altcoinů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me