Jaké jsou výhody obchodování Cardano?

Cardano obchodování umožňuje obchodníkům spekulovat o tom, zda cena ADA poroste nebo poklesne na hodnotě, aniž by bylo nutné převzít vlastnictví digitálního aktiva.

Cardano (ADA) je třetí generace sdíleného blockchainu a platformy, která nabízí možnost vytvářet a vyvíjet DApps. Jako první blockchain, který integroval recenzovaný akademický přístup do svých hlavních hodnot, síť získala celosvětové mediální pokrytí pro svou přidanou inovaci a strategii. ADA je dnes jedním z nejlepších altcoinů na světě.

Proč obchodovat Cardano?

Obchodování s Cardanem má řadu výhod. Pomáhá zkušeným jednotlivcům na trhu s kryptoměnami obchodovat bez ohledu na to, zda některou z kryptoměn vůbec vlastní.

Obchodování je o pokusu zjistit, zda cena ADA vzroste nebo poklesne na hodnotě.

Mezi výhody obchodování Cardano patří:

 1. Zvýšená likvidita
 2. Minimalizované daňové náklady
 3. Expozice pod finanční pákou
 4. Cardano volatilita
 5. Minimalistické obchodování a nižší riziko inflace
 6. Dostupnost na trhu Cardano
 7. Možnost jít dlouhou nebo krátkou

1. Zvýšená likvidita

Likvidita je ukazatelem toho, jak snadno a efektivně lze Cardano, aniž by se změnila tržní cena, směnit na hotovost. Likvidita je zásadní, protože pro technologický výzkum přináší lepší ceny, rychlejší časy zpracování a lepší přesnost.

Jako špičková platforma pro digitální aktiva a inteligentní smluvní vývojovou platformu DApp ukazuje ADA slib a potřebu sledovat v žebříčku likvidity, jako je Ethereum a Tron. V současné době je hodnotová nabídka společnosti Cardano odvozena z její role výzkumného centra inteligentního smluvního webu DApp.

Ve srovnání, test aktualizace Shelly nejen trénuje ADA pro úplnou decentralizaci, ale také pro převahu kryptotrhu. Cardano optimalizuje AlgoZ směnný algoritmus a základní znalosti pro účely likvidity prostřednictvím nové spolupráce.

Obecně platí, že jelikož jsou obchody distribuovány na několika trzích, trh Cardano se nazývá nelikvidní, což znamená, že relativně malé transakce mohou mít obrovský dopad na tržní sazby a způsobit nepředvídatelné požadavky na ADA.

Přečtěte si také: Co je Cardano? Průvodce pro začátečníky

2. Minimalizované daňové náklady

Schopnost šíření sázek a obchodování CFD na Cardano poskytne velké daňové výhody oproti transakcím s virtuální měnou. Například když své virtuální kryptoměny vyměníte za vyšší hodnotu, než za jakou jste je původně zakoupili, podléhá vám daň z kapitálových výnosů (CGT). U sázení na rozpětí však, protože aktivum nutně nevlastníte, odstraníte z rovnice odpovědnost za dlužné daně..

Na druhou stranu, smlouva o rozdílu (CFD) je stále odpovědná za CGT. Měli byste však zmírnit své ztráty ve srovnání se svými výnosy ze závazků CGT, díky čemuž jsou CFD cenné pro zajištění. Mějte na paměti, že obchodování Cardano je otevřeno pouze zkušeným obchodníkům se sázkami na rozpětí a CFD.

3. Expozice pod pákovým efektem

Přístup k vysoké páce je dalším bonusem prodeje CFD na Cardano. Mějte na paměti, že se jedná o sázení na výkyvy trhu Cardano a ne nákup prostřednictvím tradičních kryptoburz a nákup skutečných kryptoměn. CFD sledují pouze cenu Cardano a podkladové aktivum nemusí nutně vlastnit obchodníci, kteří CFD prodávají.

Vzhůru k tomu je, že obchodníci prodávající CFD s ADA mohou těžit jak z býčího, tak z medvědího trhu. Pákový efekt umožňuje obchodníkům při návratu k využívání pákového efektu otevřít ještě větší objemy portfolia než jejich obchodní účet.

Je také důležité si uvědomit, že jako investor byste se měli ujistit, že máte zaveden adekvátní plán kontroly rizik, který by měl zahrnovat příslušné překážky. Pákový efekt může vaše zisky zvětšit a zároveň zdvojnásobit ztráty pokud nejste opatrní. Může to však mít obrovský dopad na zisk investora, a proto jsme jej uvedli jako vzestup obchodování s Cardano.

4. Cardano volatilita

I když je trh Cardano relativně nový, kvůli velkému objemu krátkodobých obchodních aktivit narazil na značnou volatilitu. Například Cardano je 16,39krát volatilnější než DOW (Dow Jones Industrial Average). 96 procent celých akcií a investic je méně volatilních než Cardano a volatilita historických pravidelných výnosů Cardano za posledních 30 dní je vyšší než 96 procent všech globálních akcií a portfolií vzhledem k celkovým akciovým trhům, podle Makroaxe.

Podívejte se: Predikce cen Cardano

5. Minimalistické obchodování a nižší riziko inflace

Tržní obchodování s akciemi zahrnuje nutnost poskytnout určité údaje nebo opční listy pro schopnost skutečně obchodovat. Chcete-li vyměnit akcie nebo akcie společnosti, musíte také projít makléřem. Nákup pro Cardano je přesto jednoduchý a elegantní. Jednoduše zakoupíte nebo prodáte ADA z burz a umístíte svá nová aktiva do peněženky. Na rozdíl od tradičního způsobu platby za burzovní příkazy, o nichž je známo, že jsou časově náročné, jsou převody Cardano obvykle okamžité.

Cardano je také odolné vůči inflaci, na rozdíl od jiných tradičních měn, které jsou řízeny centralizovanými institucemi. Blockchainová technologie za ADA je neomezená a není důvod uvažovat o dlouhodobé ztrátě její hodnoty.

6. Dostupnost na trhu Cardano

Trh Cardano je běžně otevřený pro obchodování, které máte k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Je to díky tomu, že na rozdíl od obvyklých burz cenných papírů žádná centralizovaná správa trhu nepřevzala kontrolu nad tržními hodinami. Na světových burzách kryptoměn budou transakce ADA probíhat přímo mezi jednotlivými obchodníky. Přestože průmysl přechází na vylepšení infrastruktury, jinak známá jako „forks“, v určitých dobách mohou z důvodu údržby nastat výpadky.

7. Možnost jít dlouhou nebo krátkou

Cardano má stále význam, podobně jako cena akcií. Tímto způsobem, poté, co vzrostla tržní hodnota, můžete vydělat peníze prodejem (zkratováním) svých mincí ADA. Říkáte tomu dlouho, když si koupíte měnu ADA a očekáváte zvýšení ceny. Když však jednáte s cenou Cardana a využíváte ceny, které jak klesají, tak rostou, jedná se o nízkou cenu.

Existuje několik výměn, kde budete mít možnost jít s Cardanem na dlouhou nebo krátkou vzdálenost, kde lze současně očekávat vzestupný nebo klesající vzorec. Na většině webů, kde můžete obchodovat s maržemi, budete i nadále moci běžet dlouho nebo zkrátka.

Nenechte si ujít: Ethereum vs Cardano: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021

Mám koupit nebo obchodovat Cardano?

Než se rozhodnete důkladně, je důležité pochopit nesrovnalosti mezi nákupem a obchodováním Cardano. Používání CFD umožní posoudit vaši ziskovost při investování do ADA s vyšší úrovní rizika. Je zásadní vzít v úvahu určité faktory, jako je volatilita, daňové závazky, a vaše rozhodnutí jít dlouhou nebo krátkou cestou, než sešlápnete plynový pedál. Pokud se chcete dozvědět více podrobností o Cardanu, podívejte se na tohoto průvodce Cardano.

Nákup Cardano by vás mohl zajímat, pokud…

 • Chcete převzít plné vlastnictví kupované částky Cardano
 • Rádi zaplatíte celou hodnotu aktiva předem
 • Nevadí vám platit daň z kapitálových výnosů ze všech zisků
 • Nevadí vám čekat na výměnný účet, než budete moci nakupovat nebo prodávat
 • Nevadí vám úvodní limity ani maximální vklady
 • Je v pořádku platit další poplatky za vklady nebo výběry
 • Chcete získat odměny za držení Cardana

Mohlo by vás zajímat obchodování s Cardano, pokud …

 • Chcete spekulovat o ceně Cardana, aniž byste jej vlastnili
 • Chcete využít svou pozici tak, abyste předem umístili pouze část nákladů
 • Chcete využít daňových výhod sázení na rozpětí nebo obchodování CFD se společností Cardano
 • Chcete začít okamžitě obchodovat
 • Nelíbí se vám maximální limity vkladů
 • Nelíbí se vám placení vkladů nebo výběr poplatků

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Cardano ADA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body:

 • Mezi výhody obchodování v Cardanu patří vylepšená likvidita, minimalizace daňových nákladů, expozice pod vlivem pákového efektu, volatilita Cardano, minimalistické obchodování a nižší riziko inflace, dostupnost trhu v Cardanu a možnost jít dlouhou nebo krátkou.
 • Cardano (ADA) je třetí generace sdíleného blockchainu a platformy, která nabízí možnost vytvářet a vyvíjet DApps.
 • Obchodování je o pokusu zjistit, zda cena ADA vzroste nebo poklesne na hodnotě.
 • Cardano je 16,39krát volatilnější než DOW (Dow Jones Industrial Average)
 • Trh Cardano je běžně otevřený pro obchodování, které máte k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.
 • Drobné transakce mohou mít obrovský dopad na tržní sazby a způsobit nepředvídatelné požadavky na ADA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me