Jaké jsou výhody obchodování s bitcoiny v hotovosti?

Obchodování s bitcoiny v hotovosti umožňuje obchodníkům spekulovat o tom, zda cena BCH poroste nebo poklesne, aniž by bylo nutné převzít vlastnictví bitcoinu v hotovosti.

Bitcoin Cash (BCH) je digitální měna vyplacená ze sítě bitcoinů kolem konce roku 2017 za účelem skutečné aplikace a realizace původní bílé knihy Satoshi. Jak definoval Satoshi Nakamoto, má to být skutečný „elektronický hotovost typu peer to peer“. Vzhledem k nespokojenosti s problémy škálovatelnosti bitcoinů má být Bitcoin Cash realističtější kryptoměnou v blockchainu pro pravidelné transakce.

graf ceny hotovosti bitcoinů

Zdroj obrázku: https://www.investingcube.com/

Proč obchodovat s bitcoiny v hotovosti?

Obchodování s bitcoiny v hotovosti má mnoho výhod. Kterýkoli z následujících bodů je způsoben výhodami, které již BCH poskytuje jako jedna z nejsilnějších kryptoměn současnosti. Obchodování BCH povzbuzuje ostřílené lidi, aby sázeli na kryptoměnový trh, bez ohledu na to, zda již některou z kryptoměn vlastní. Bitcoin Cash Trading je o pokusu rozhodnout, zda cena BCH poroste nebo poklesne, a kdy naskočit do rozjetého vlaku.

Mezi výhody obchodování s bitcoiny v hotovosti patří:

 1. Nízké transakční poplatky
 2. Likvidita
 3. Volba, zda jít dlouho nebo krátce
 4. Bitcoinová hotovostní volatilita
 5. Bitcoinový přístup na hotovostní trh
 6. Efektivní daňové výhody
 7. Bezpečnost při obchodování

1. Nízké transakční poplatky

BCH poskytuje rychlosti zpracování, které jsou téměř v podstatě nulové. Znamená to, že bez přemýšlení o přemrštěných nákladech na služby mohou lidé obchodovat s libovolným množstvím BCH, které by chtěli.

V okamžiku psaní tohoto článku je průměrný poplatek za transakci BCH 0,0035 USD. V lednu 2018 cena dosáhla svého maxima, když dosáhla 0,904 USD. Celkový poplatek za zpracování se od té doby příliš nezměnil a od té doby zůstal relativně stabilní. Od loňského roku se transakční poplatky pohybovaly kolem rozmezí 0,0040 a 0,0060 USD, což je zanedbatelné.

Navzdory současnému vlažnému stavu Bitcoin Cash není pravděpodobné, že by se transakční poplatek dramaticky zvýšil, protože blockchain nebyl tlačen na své limity.

2. Likvidita

Likvidita je měřítkem toho, jak rychle a efektivně lze převést bitcoinovou hotovost na hotovost, což zajišťuje, že nedojde ke změnám v tržní hodnotě BCH. Důležitost likvidity spočívá ve skutečnosti, že do značné míry ovlivňuje to, jak snadno můžete otevírat a zavírat pozice. Obchodník snadno najde kupujícího na likvidním trhu, aniž by musel snížit cenu aktiva, aby byl atraktivnější.

Vzhledem k tomu, že Bitcoin Cash nabízí větší škálovatelnost, znamená to, že má větší objem obchodování. Vyšší objem obchodování se pak promění v obchodní aktivitu a nakonec dojde k likvidnějšímu trhu. Likviditu lze měřit také analýzou rozpětí bid-ask pro BCH. Spread bid-ask měří rozdíl mezi cenou, kterou je kupující ochoten zaplatit za minci, a cenou, za kterou je prodávající ochoten minci přijmout. Čím nižší je rozpětí bid-ask, tím likvidnější je mince.

Obecně lze říci, že trh s bitcoinovými hotovostmi je zejména nelikvidní, protože obchody jsou rozloženy na mnoha burzách, což znamená, že poměrně malé obchody mohou mít obrovský dopad na tržní ceny, což vytváří volatilní požadavky na BCH.

3. Volba, zda jet dlouhou nebo krátkou

Podobně jako cena akcie má Bitcoin Cash vždy hodnotu, za kterou bude prodána. V tomto smyslu můžete ze svého BCH profitovat prodejem mincí poté, co se zvýší tržní hodnota. Když kupujete mince BCH a očekáváte, že cena poroste, říkáte tomu dlouho. Když však vyjednáváte s cenou Bitcoin Cash, a využíváte výhod hodnot, které jak klesají, tak rostou, toto je známé jako nízké.

Kvůli vzestupu popularity BCH existuje spousta výměnných platforem, kde můžete se svými mincemi BCH jít dlouho nebo krátce. U těchto platforem budete mít možnost dělat buď tam, kde lze současně předpovídat rostoucí nebo klesající trend. Na většině platforem, kde obchodujete s maržemi, budete vždy schopni long nebo short.

4. Bitcoinová hotovostní volatilita

Volatilita bitcoinových hotovostí je součástí toho, co dělá tuto minci a její obchodování tak vzrušující. Rychlé vnitrodenní cenové výkyvy poskytnou obchodníkům celou řadu možností, jak postupovat dlouho a krátce, ale také se zvýšeným rizikem. Pokud tedy plánujete prozkoumat trh s bitcoinovými hotovostmi, ujistěte se, že jste si udělali domácí úkol a vytvořili zásady pro řízení rizik. BCH má relativně vysokou úroveň volatility, která se pohybuje kolem 15,27% na 7denní hranici.

Podívejte se: Co je bitcoinová hotovost a zda se vyplatí investovat do BCH v roce 2021?

5. Bitcoinový přístup na hotovostní trh

Bitcoinový hotovostní trh je obvykle k dispozici pro obchodování, kdykoli chcete. Na prakticky všech špičkových burzách kryptoměn je uvedena bitcoinová hotovost, což znamená vysoký stupeň bezpečnosti a efektivity při nákupu a prodeji tohoto tokenu. Na oplátku to také podporuje přijetí a zvyšuje investiční potenciál vašeho BCH a zvyšuje vaše šance na větší prodej v budoucnu a vyšší zisky z obchodování.

To se přičítá, na rozdíl od běžných akciových trhů, žádné centralizované správě trhu, která by převzala regulaci tržních hodin. BCH obchody se mohou konat kdykoli během dne, kdekoli chcete a kdykoli chcete. Vyskytují se však pouze mezi kupujícím a prodejcem na různých kryptoburzách po celém světě.

6. Efektivní daňové výhody

Možnost rozšířit sázení a obchodování CFD na Bitcoin Cash by měla značné daňové výhody oproti investicím do virtuálních, reálných měn. Je to efektivní způsob sledování cen a získání dobré představy o tom, jak kolísají ceny, bez přírůstkových daňových nákladů.

Například vám podléhá daň z kapitálových výnosů (CGT), když prodáváte kryptoměnu za účelem zisku, protože pokud s ní koupíte něco za vyšší hodnotu, než za jakou jste ji původně získali. U sázení na rozpětí však můžete z výpočtu vyloučit odpovědnost dlužné daně, protože ve skutečnosti aktiva nevlastníte. Na druhou stranu, smlouva o rozdílu, jinak známá jako CFD, je rovněž odpovědná za tuto daň, přesto je stále efektivnější a nese menší riziko. Můžete však kompenzovat svá rizika svými zisky z odpovědnosti CGT, díky čemuž jsou CFD užitečné pro zajištění. Mějte na paměti, že nakládání s sázkami na rozpětí a CFD v kryptoměnách, jako je bitcoinová hotovost, je otevřeno pouze kvalifikovaným obchodníkům, a proto by mělo být používáno opatrně.

7. Bezpečnost při obchodování

Bitcoin Cash používá výkonnou blockchainovou platformu, do které je téměř nemožné proniknout. Protože blockchain vyžaduje jednomyslné schválení ze všech uzlů, převody a historii převodu fondů nemůže změnit jediný uživatel.

Kryptografické šifrování poskytuje celému platebnímu systému další vrstvu ověřování a poskytuje prostředky k provádění bezpečných a chráněných transakcí.

Pokud chcete své BCH coiny dále uchovat, můžete k ukládání svých žetonů stále skvěle využívat fyzické (hardwarové) nebo softwarové peněženky. Vyhrazené peněženky poskytují zvýšený bezpečnostní standard v porovnání s účty obchodních stránek a výměnou úložišť.

Nenechte si ujít: Analýza ceny bitcoinu v hotovosti pro rok 2021

Mám koupit nebo obchodovat s bitcoiny v hotovosti?

Než se rozhodnete definitivně, je důležité pochopit rozdíly mezi nákupem a obchodováním s bitcoinovými penězi. Použití CFD by usnadnilo stanovení životaschopnosti investic do BCH s nižšími prahovými hodnotami rizika. Je třeba vzít v úvahu všechny aspekty, jako jsou transakční poplatky, daňové povinnosti a zabezpečení. Pokud se chcete o Bitcoin Cash dozvědět více, podívejte se na tohoto podrobného průvodce.

Může vás zajímat nákup bitcoinů v hotovosti, pokud…

 • Chcete převzít plnou odpovědnost za částku bitcoinové hotovosti, kterou zakoupíte
 • Rádi zaplatíte celou hodnotu aktiva předem
 • Nevadí vám platit daň z kapitálových výnosů ze všech zisků
 • Nevadí vám čekat na výměnný účet, než budete moci nakupovat nebo prodávat
 • Nevadí vám úvodní limity ani maximální vklady
 • Je v pořádku platit další poplatky za vklady nebo výběry

Mohlo by vás zajímat obchodování s bitcoiny v hotovosti, pokud…

 • Chcete spekulovat o ceně bitcoinové hotovosti, aniž byste ji vlastnili
 • Chcete využít svou pozici tak, abyste předem umístili pouze část nákladů
 • Chcete využít výhody daňového zvýhodnění sázení na rozpětí nebo obchodování CFD s Bitcoin Cash
 • Chcete začít okamžitě obchodovat
 • Nelíbí se vám maximální limity vkladů
 • Nelíbí se vám placení vkladů nebo poplatky za výběr

eToro – Nejlepší makléř pro nákup bitcoinů v hotovosti

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body:

 • Bitcoin Cash (BCH) je digitální měna vyplacená ze sítě bitcoinů.
 • BCH poskytuje rychlosti zpracování, které jsou téměř v podstatě nulové.
 • Bitcoin Cash nabízí větší škálovatelnost, což zase znamená, že má větší objem obchodování, tedy vyšší likviditu.
 • BCH má relativně vysokou úroveň volatility, která se pohybuje kolem 15,27% na 7denní hranici.
 • Bitcoin Cash je kótován na prakticky všech nejlepších burzách kryptoměn.
 • Sázení na rozpětí a obchodování CFD na Bitcoin Cash poskytují značné daňové výhody oproti skutečným investicím.
 • Když prodáváte kryptoměnu za účelem zisku, podléhá vám daň z kapitálových výnosů (CGT).
 • Kryptografické šifrování zajišťuje autentizaci a poskytuje prostředky k provádění bezpečných a chráněných transakcí při obchodování.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me