Jaké jsou výhody obchodování s kryptoměnou?

Podívejte se na výhody obchodování na kryptoměnách a zjistěte, proč se stala populární alternativou k jiným aktivům.

V těchto dobách nemůžete mluvit o financích a nemluvě o kryptoměnách. Po celém světě, když mluvíme o fázích, jako je kryptografická výměna & Při obchodování s destinacemi obchodníci pracují s nákupem nebo prodejem jednoho typu hotovosti za jiný nebo směňují svou kryptoměnu za hotovost.

Hlavní virtuální peněžní standardy a kryptoměny jsou v současné době stále na začátku období pokroku, takže se musíme ještě dostat na jejich maximální kapacitu.

Proč obchodovat s kryptoměnami – výhody obchodování s kryptoměnami

Obchodníci mohou spekulovat o tom, zda se cena kryptoměny zvýší nebo sníží. A nemusí převzít vlastnictví tohoto aktiva. Mohou to udělat prostřednictvím CFD, sázek na rozpětí, skalpování, obchodování s pozicemi, obchodování s rozpětím, swingu a vnitrodenního obchodování.

Mezi výhody obchodování s kryptoměnami patří:

1. Volatilita kryptoměny

2. Hodiny na trhu s kryptoměnou

3. Schopnost jít dlouhou nebo krátkou

4. Vylepšená likvidita

5. Páková expozice

6. Daňově efektivní obchodování

7. Rychlejší otevření účtu

Mezi výhody obchodování s kryptoměnami patří transparentnost, volatilita, bezpečnost, 24hodinový otevřený trh, dostupnost a nízké poplatky za obchodování.

Kryptoměny jsou volatilní, což znamená, že jejich cena často stoupá a klesá. Vzhledem k tomu, že ceny se často pohybují vysoko, může být obchodování s kryptoměnami skutečně ziskové. Obchodníci by měli spekulovat o ceně určité kryptoměny, aniž by ji museli vlastnit. Mohou to udělat prostřednictvím CFD, sázek na rozpětí, skalpování, obchodování s pozicemi, obchodování s rozpětím, swingu a vnitrodenního obchodování.

Začněme:

1. Volatilita kryptoměny

Kryptoměny jsou volatilní, což znamená, že jejich cena často stoupá a klesá. Vzhledem k tomu, že ceny se často pohybují vysoko, může být obchodování s kryptoměnami skutečně ziskové. Obchodníci by měli spekulovat o ceně určité kryptoměny, aniž by ji museli vlastnit. Ačkoli kritici považují extrémní volatilitu kryptoměny za slabou stránku kryptoměn, obchodníci z ní mohou těžit, protože cena kryptoměny může často stoupat a klesat, což dává příležitosti pro zisky.

2. Hodiny na trhu s kryptoměnou

Na rozdíl od obchodování s akciemi a komoditami se obchodování s kryptoměnami neděje jen pět dní v týdnu. Místo toho můžete na trhu kdykoli obchodovat, protože je otevřen 24/7 na rostoucím počtu burz. To je skvělá příležitost, zejména pro obchodníky na částečný úvazek, kteří mají zaměstnání na plný úvazek, protože mohou svůj volný čas využít k obchodování.

3. Schopnost jít dlouhou nebo krátkou

Když budete dlouho, zakoupíte hodnotu za určitou cenu a prodáváte ji vyšší rychlostí, jak se její hodnota zvyšuje. Rozdíl mezi cenou vašeho nákupu a cenou, za kterou jej prodáváte, je zisk, který vyděláte. Když se zkrátíte, půjčíte si kryptoměnu, poté ji nejprve prodáte na otevřeném trhu a poté tyto akcie koupíte za nižší cenu a tímto způsobem budete profitovat z cenového rozdílu. Při obchodování s kryptoměnami budete moci dělat obojí.

4. Vylepšená likvidita

Když mluvíme o obchodovatelných aktivech, pak je likvidita zásadním prvkem, a to zahrnuje kryptoměny. Likvidní trhy zajišťují efektivnější, hlubší a plynulejší zážitek z obchodování. Nelikvidní trh může obchodníky postavit do situací, které je těžké opustit. Ačkoli je forex považován za nejlikvidnější trh, kryptoměny také nestojí špatně, protože jsou likvidní.

5. Páková expozice

Pákový efekt je známý jako používání vkladu, jinak známého jako marže, který vám poskytuje zvýšenou expozici vůči určitému aktivu. Jednoduše vysvětlujete, že stanovujete zlomek své obchodní hodnoty a zbytek půjčuje váš poskytovatel.

V kryptoměně je obchodování CFD a sázení na rozpětí pákovým produktem. Umožňují vám proto otevřít pozici na „marži“ – vklad v hodnotě jen části úplné hodnoty obchodu. Takže můžete získat velkou expozici na krypto trhu, jen s malým množstvím svého kapitálu.

6. Daňově efektivní obchodování

Pokud vedeme vysoce přesné záznamy, dosahujeme nejdůležitějšího prvku provádění účinné strategie týkající se daňově efektivního obchodování s kryptoměnou. Bez ohledu na to, jak investor nebo obchodník v kryptoměně generuje příjmy z obchodování, dlouhodobých investic nebo jiných prostředků, vedení přesných záznamů je velmi důležité, protože umožňuje přesné ocenění. Je známo, že kryptoměny mají v oblasti daní určité výhody. Například sázení na rozpětí není zcela zdaněno. Neexistuje žádná daň z kapitálových výnosů (CGT), protože nikdy nevlastníte aktivum.

7. Rychlejší otevření účtu

Při obchodování s kryptoměnami je důležité ušetřit čas na zdlouhavých úkolech týkajících se vašeho účtu a zaměřit se pouze na vaše kryptoměny. Je známo, že kryptoburzy usnadňují a urychlují proces registrace, takže můžete začít obchodovat co nejdříve.

Nyní také existují různé nástroje, které tvrdí, že vám umožňují automaticky obchodovat, nakupovat a prodávat bitcoiny za účelem zisku sledováním aktuálních trendů na trhu.

Výhody kryptoměny

Jaké jsou však výhody kryptoměny?

Kryptoměny mají oproti tradičním finančním aktivům několik výhod. Tady jsou některé z nich:

1. Transakce

2. Převody majetku

3. Transakce jsou důvěrné

4. Nižší transakční poplatky

5. Větší úvěrový přístup

6. Snadné mezinárodní obchodování

7. Zabezpečení na vysoké úrovni

1. Transakce

Při tradičních obchodních dohodách mohou agenti, makléři a právní zástupci komplikovat jinak přímočarý proces. Musíte vzít v úvahu papírování, které je třeba udělat, provize, poplatky za zprostředkování a mnoho dalších zvláštních podmínek, které se mohou vztahovat na konkrétní dohodu.

Bitcoin, ethereum & Srovnání hvězdného protokolu. Zdroj: Pevnost

Velmi důležitou výhodou kryptoměn je to, že uzavřením obchodů mezi dvěma stranami, které jsou prováděny v síťovém systému peer-to-peer, je okamžitě odstraněna potřeba projít procesy, které procházíme, když používáme tradiční finanční systémy.

To má velký dopad na provádění kontrol a menší zmatek ohledně výše transakcí. Obě strany účastnící se transakce navíc vědí, o koho jde, což přináší větší odpovědnost.

2. Převody majetku

Blockchain kryptoměny byl analytiky popsán jako „velká databáze majetkových práv“, kterou lze použít jak k provádění, tak k vymáhání dvoustranných smluv o automobilech nebo nemovitostech a jiných podobných komoditách.

Ekosystém blockchainové kryptoměny však může najít své využití také při usnadňování speciálních způsobů převodů. A vzhledem k tomu, že svůj účet spravujete jako držitel kryptoměny, bude převod aktiv trvat podstatně méně času.

3. Transakce jsou důvěrné

V tradičních systémech mohou banky nebo úvěrové agentury, které jsou zapojeny do vašich transakcí, vytvořit referenční dokument celé vaší historie transakcí, pokaždé, když provedete transakci. Proto to může být problém týkající se vašeho vlastního soukromí. Jednoduše vysvětleno, může to znamenat pravidelné kontroly zůstatků na vašem účtu, aby bylo možné zajistit dostupnost dostatečných finančních prostředků. Při provádění důležitých obchodních transakcí mohou vyžadovat důkladnější prověření vaší finanční historie.

Skutečnost, že transakce, které provádíte, jsou jedinečnými burzami, do nichž jsou zapojeny dvě strany, které vyjednaly a dohodly podmínky v každém jednotlivém případě, je další cennou výhodou. Výměna informací se navíc provádí „push“, což umožňuje převést přesně částku, kterou chcete příjemci odeslat, což umožňuje velmi rychlou a spolehlivou metodu výměny.

To také hraje velmi důležitou roli při ochraně soukromí vaší osobní finanční historie a slouží také jako ochrana před hrozbou krádeže identity nebo krádeže účtu, která se v tradičním systému ukázala být mnohem větší, protože bezpečnost vašeho osobní údaje při provádění transakce jsou k dispozici a mohou být zveřejněny v kterémkoli bodě transakčního řetězce.

4. Nižší transakční poplatky

Je velmi pravděpodobné, že jste při čtení informací, které poskytují, narazili na své měsíční výpisy z účtu od banky nebo společnosti vydávající kreditní karty a překvapila vás úroveň poplatků, které účtují za převody prostředků, psaní šeků nebo jakékoli jiné finanční prostředky transakce, které mohou být zahrnuty. Transakční poplatky mohou výrazně snížit vaše aktiva, a to zejména v případě, že provádíte velký počet transakcí za měsíc.

Bitcoin & Ethereum průměrné transakční poplatky. Zdroj: Logos Network, střední

Správa služeb třetích stran vám může účtovat poplatky za údržbu vaší krypto peněženky, ale tyto poplatky budou mnohem nižší než ty, které by ukládaly tradiční finanční systémy.

5. Větší přístup k úvěrům

Média, která tolik pomáhají při výměně kryptoměn, jsou digitální přenos dat a internet. Takže každý, kdo vlastní životaschopné datové připojení, má všechny tyto služby potenciálně k dispozici, potřebuje pouze určité znalosti o nabízených kryptomenových sítích a snadný přístup k webům a portálům, které jsou pro danou síť relevantní..

Asi 2,2 miliardy lidí na celém světě používá internet nebo mobilní telefony. Mnoho z nich však nemá přístup k tradičním bankovním systémům. S kryptoměnami by mohly mít snadnější přístup, protože jsou zcela decentralizované a založené na internetu. Bylo by tedy pro lidi mnohem jednodušší provádět převody.

6. Snadné mezinárodní obchodování

Ačkoli to v současné době z velké části není uznáváno jako zákonné platidlo na národní úrovni, kryptoměny nepodléhají poplatkům za transakce, úrokům a směnným kurzům ani jiným opatřením, která jsou ukládána konkrétními zeměmi kvůli jejich konkrétním příslušným zákonům v dané oblasti.

A pomocí mechanismu peer-to-peer, který je přítomen v technologii blockchain, lze provádět mezinárodní převody a transakce mínus komplikace nad fluktuacemi týkajícími se směny měn, mimo jiné.

7. Zabezpečení na vysoké úrovni

Na rozdíl od transakcí povolených společnostmi vydávajícími kreditní karty, které lze zrušit, jako v případě „zpětného zúčtování“, jakmile je převod kryptoměny autorizován, nelze jej zrušit. Jedná se o ochranné opatření přijaté proti podvodu, které vyžaduje zvláštní dohodu mezi kupujícím a prodávajícím, pokud jde o politiku vrácení peněz v případě chyby nebo obecné zásady, které se zabývají vrácením.

Měli byste nakupovat nebo obchodovat s kryptoměnami?

Než se rozhodnete vstoupit do světa kryptoměn, musíte vědět, že obchodování a investování jsou dvě různé věci. Pokud potřebujete pomoci porozumět věcem podrobněji v tomto ohledu, podívejte se na tento podrobný článek.

Možná vás bude zajímat nákup kryptoměn, pokud…

 • Souhlasíte, že budete platit daně ze všech získaných zisků
 • Za aktivum můžete platit předem
 • Chcete být součástí lidí, kteří vlastní kryptoměny
 • Neobtěžují vás úvodní limity ani maximální vklady
 • Před prodejem nebo nákupem trpělivě počkáte na směnný účet
 • Nevadí vám poplatky za vklady ani výběry
 • Chcete být součástí všech HODLERů po celém světě

Obchodování s kryptoměnami by vás mohlo zajímat, pokud…

 • Chcete spekulovat o jejich cenách, aniž byste aktivum vlastnili
 • Uvažujete o získání expozice na více burzách ze stejného účtu
 • Chcete, aby byla vaše pozice využívána tak, abyste předem zaplatili mnohem méně, než jsou náklady
 • Nelíbí se vám platby vkladů nebo poplatky za výběr
 • Máte pálivou touhu začít okamžitě obchodovat
 • Nechcete mít maximální limit vkladu

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměny jak pro obchodníky, tak pro investory

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body:

 • Mezi hlavní výhody obchodování s kryptoměnami patří transparentnost, volatilita, bezpečnost, 24hodinový otevřený trh, dostupnost a nízké obchodní poplatky.
 • Transakce s kryptoměnou mají významnou výhodu, protože se jedná o uzavřené záležitosti, které se dějí v síťové struktuře peer-to-peer..
 • Neexistuje možnost úniku osobních informací o historii výměny.
 • Ekosystém kryptoměny má platný potenciál zpřístupnit převod aktiv a zpracování transakcí pro obchodování zainteresovaným spotřebitelům.
 • Jakmile bude převod kryptoměny autorizován, nelze jej zrušit. Jedná se o ochranné opatření přijaté proti podvodu.
 • Největší výhodou kryptoměny je, že jste výhradním vlastníkem odpovídajících soukromých a veřejných šifrovacích klíčů odpovědných za vytvoření vaší síťové identity kryptoměny.
 • Média, která tolik pomáhají při výměně kryptoměn, jsou digitální přenos dat a internet.

Přečtěte si také:

Jakých 10 nejlepších altcoinů vybuchne v roce 2021?

Altcoiny vs tokeny: Jaký je rozdíl?

Jaká je nejlepší kryptoměna k investování v roce 2021?

Jak vydělat peníze pomocí kryptoměny – definitivní průvodce

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me