Jakých 10 nejlepších digitálních mincí má explodovat v roce 2021?

Nejlepší digitální mince k investování do roku 2021

Digitální mince začaly 2021 víceméně stejně jako v roce 2017; s velkou pozorností investiční komunity a s drastickým růstem, zejména v prvním lednovém týdnu.

I když v současné době prožívají medvědí období, kdy dochází k opravám, nadšenci kryptoměn věří, že rok 2021 bude pro digitální mince opravdu vzrušujícím rokem.

Relativní nárůst cen kryptoměn vedl investory k různým předpovědím jejich cen, někteří dokonce zmiňují údaje o meteorických rozměrech.

Mezi kryptoměnami si však některé vždy vedou lépe než jiné. Tady na Trading Education jsme vybrali 10 nejlepších digitálních mincí, které mají explodovat v roce 2021.

Nejlepší nejlepší digitální mince, které je třeba zvážit v roce 2021:

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Litecoin (LTC)
 4. Zvlnění (XRP)
 5. TRON (TRX)
 6. Bitcoinová hotovost (BCH)
 7. Cardano (ADA)
 8. Tezos (XTZ)
 9. IOTA (MIOTA)
 10. Stellar (XLM)

Sestavili jsme pro vás seznam nejlepších digitálních mincí roku 2021.

Takže bez dalších okolků…

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin nelze nikdy vynechat, když mluvíme o kryptoměnách. Všechno to začalo bitcoinem v roce 2009, kdy se Satoshi Nakamoto rozhodl spustit. Bitcoin je synonymem pro kryptoměny a je předmětem mnoha debat o tom, zda může být v budoucnu hodným konkurentem fiat měnám.

Během své existence zažil bitcoin časté vzestupy a pády, díky čemuž byl přirozeně volatilní. V roce 2017 bitcoin téměř dosáhl 20 000 USD, od ledna do února 2018 ztratil 65% své hodnoty. Kritici jej proto označili za nehodný dlouhodobé investice, protože je neuvěřitelně volatilní.

Rok 2020 však prokázal, že bitcoin je investicí i pro velké finanční instituce. Rok 2020 bude připomínán jako rok, kdy společnost Paypal spustila na své platformě krypto služby a kdy se společnost Microstrategy rozhodla převést 1,3 miliardy USD ze svých rezervních aktiv do bitcoinu. To dokonce zvýšilo cenu bitcoinu a 8. ledna 2021 ji posunulo k rekordní hodnotě 41 941 $.

"Bitcoin je syntetické syntetické zlato farmaceutické kvality. Jsou to všechny výhody zlata, ale už z toho nemůžete nic udělat," řekl Michael Saylor, generální ředitel Microstrategy během rozhovoru s CNBC.

V roce 2021 se analytici domnívají, že cena bitcoinu pravděpodobně skutečně exploduje.

V listopadu 2020 analytik Citibank Thomas Fitzpatrick předpověděl, že bitcoin může do prosince 2021 dosáhnout neuvěřitelné ceny 318 000 $ Coindesk. Fitzpatrick popsal bitcoin jako "přesně taková věc, která udržuje dlouhodobý trend".

O tom, zda by bitcoin mohl dosáhnout 318 000 $, nikdo neví jistě, ale vzhledem k nedávnému růstu až po 50 000 $ bitcoin znovu prokázal, jak může všechny překvapit.

2. Ethereum (ETH)

Ethereum je na druhém místě po bitcoinu. Ethereum je známé svou korelací s bitcoiny v celé historii. Důkazem toho byl i nedávný běh krypto býků. Když bitcoin nedávno dosáhl svého historického maxima, Ethereum také 10. ledna 2021 následovalo přechod na 1346 $, což nebylo daleko od historického maxima 1432 $, kterého bylo dosaženo 13. ledna 2018.

Ethereum zahájil Vitalik Buterin v roce 2015. Ethereum je decentralizovaný open-source blockchain. Jedinečnost Ethereu stojí u konceptu blockchainové inteligentní kontraktní platformy. Inteligentní smlouvy jsou v zásadě počítačové aplikace, které automaticky provádějí akce potřebné k dosažení dohody mezi různými stranami na internetu.

Cena Etherea je v tuto chvíli 1058 $. Ethereum blockchain je přijímán více, a i když k tomu dojde poté v roce 2021, očekává se, že může dojít k ještě většímu nárůstu ceny za Ethereum.

Digitalcoin předpovídá, že by Ethereum mohlo v dubnu 2021 dosáhnout 3 479 USD. Manažerský partner společnosti Blocktown Capital James Todaro má ještě pozitivnější přístup, který předpovídá, že Ethereum v roce 2021 vzroste na 9 000 USD.

3. Litecoin (LTC)

V roce 2011 se Charle Lee rozhodl vylepšit bitcoiny, ale místo toho vytvořil zcela novou vidličku s názvem Litecoin. Jeho blockchain se nazývá "Scrypt", a je sofistikovanější než tradiční, protože je efektivnější a umožňuje rychlejší transakce.

Historické maximum litecoinu bylo 19. prosince 2018, kdy dosáhlo 360 $. Litecoin pravděpodobně není digitální mincí s nejvyšším růstem, ale vždy se hrdě držel v první desítce. Ve skutečnosti krátce převrátil Ripple (XRP) v prosinci 2020 a lednu 2021, přičemž získal 4. místo na seznamu Coinmarketcap.

Transakce litecoinu šly na 130 000 hned po spuštění hry první decentralizované litecoinové RPG fantasy hry LiteBringer, kde je tah každého hráče transakcí, což ve skutečnosti neuvěřitelně prospělo celému blockchainu.

Analytici se domnívají, že cena litecoinu by se mohla v roce 2021 zvýšit. Podle Coinswitch by litecoin mohl v roce 2021 dosáhnout až 600 $.

4. Zvlnění (XRP)

Ripple je bezpochyby jednou z nejuznávanějších kryptoměn a dalším synonymem kryptosveta.

Zvlnění bylo navrženo jako alternativní finanční platební systém. Jeho cílem je změnit a podporovat přeshraniční platby. V roce 2020 bylo na Ripple pozitivní věcí jeho rozšíření blockchainu. Využily jej tři sta poskytovatelů ve 40 zemích, včetně Banco Santander, American Express, JP Morgan a HSBC Holdings.

Rok 2020 však pro Ripple nebyl nejlepší. Společnost Ripple zaznamenala obrovské cenové ztráty, když americká Komise pro cenné papíry a burzu SEC obvinila společnost Ripple z prodeje neregistrovaných cenných papírů při prodeji svého tokenu XRP investorům po celém světě.

V okamžiku, kdy SEC uvedla toto číslo, mnoho kryptoměn začalo vyřazovat Ripple ze svých platforem, což způsobilo drastický pokles ceny za XRP – 72% do 35 dnů.

Ripple dosáhl svého historického maxima 4. ledna 2018 na 3,84 USD. V tuto chvíli je cena zvlnění 0,28 USD. Cena Ripple však může záviset na tom, zda Ripple zvítězí v případě SEC. Předpovědi jsou však optimističtí. Digitalcoin předpovídá, že cena Ripple stoupne do dubna 2021 až na 0,90 USD.

5. TRON (TRX)

TRON byl spuštěn v síti Ethereum s cílem revoluce v zábavním průmyslu a demokratizace tvorby obsahu. Justin Sun ji založil v roce 2017 a poté v roce 2018 se společnost TRON stala zcela nezávislou na Ethereu a přesunula svůj protokol na autonomní síť peer-to-peer.

TRON je v podstatě platforma pro sdílení obsahu, kde uživatelé, kteří vytvářejí a sdílejí obsah, dostávají odměnu s tokenem TRX. TRON má partnerství s prestižními společnostmi, jako jsou Samsung, oBike, Baidu a Baofeng.

Rok 2020 byl pro TRON dobrým rokem, protože objem transakcí dApp společnosti Tron dokonce překročil objem transakcí s Etherem. Vzhledem k tomu, že v roce 2020 platforma zahájila upgrade protokolu TRON 4.0 Great Voyage, zavedení funkcí ochrany osobních údajů do inteligentních kontraktů nám dává více důvodů říci, že TRON by mohl dosáhnout nových cenových rekordů v roce 2021.

TRON dosáhl svého historického maxima $ 0,231 5. ledna 2018. Trading Beasts předpovídá, že Tron může do prosince 2021 dosáhnout až 0,047.

6. Bitcoinová hotovost (BCH)

Bitcoin Cash je hotovostní systém typu peer to peer s cílem stát se hlavním blockchainem pro online platby. V roce 2017 nastaly obavy ohledně škálovatelnosti bitcoinů. Ve výsledku byla vytvořena nová hard fork s názvem Bitcoin Cash, kterou její obhájci považují za skutečné pokračování bitcoinového projektu jako elektronická hotovost typu peer-to-peer. Bitcoin Cash byl vytvořen za účelem zvládnout více transakcí než jeho předky – bitcoin.

Bitcoinová hotovost dosáhla svého historického maxima 4 355 USD 20. prosince 2017. Altcoin začal rok 2021 docela dobře a 10. ledna 2021 se obchodoval za 627 $. Analytici jsou optimističtí, pokud jde o předpovídání ceny bitcoinové hotovosti v roce 2021. Longforecast předpovídá že cena bitcoinové hotovosti mohla do dubna 2021 dosáhnout až 1028 USD.

7. Cardano (ADA)

Cardano je nepochybně jednou z nejdůležitějších kryptoměn. Cardano vyvinul dobrodinec z Etherea Charles Hoskinson. Jinak je Cardano známé jako blockchainová platforma Proof-Of-Stake (PoS).

V roce 2020 byla cena Cardano stabilní. Cardano však začalo 2021 pozitivně od 7. ledna až na 0,33 USD, historické maximum Cardana ve výši 1,33 USD bylo zaznamenáno 4. ledna 2018.

V roce 2021 se analytici domnívají, že cena společnosti Cardano může růst, i když její růst závisí na vydání řešení škálovatelnosti – Hydra, které má pomoci společnosti Cardano zpracovat více než 1 milion transakcí za sekundu.

V tuto chvíli stojí jedno Cardano 0,29 USD. Kryptoměnáři předpokládají, že cena Cardana by mohla v roce 2021 růst.

Podle Cryptobriefing, Cardano v současné době stojí na stabilní podporu před prudkým nárůstem v roce 2021. Podle jejich predikce by Cardano mohlo v roce 2021 dosáhnout hranice 2,00 $.

8. Tezos (XTZ)

Tezos je blockchain open-source charakterizovaný řízením na řetězci, kde mohou všichni účastníci hlasovat, aby mohli učinit jakékoli rozhodnutí o změnách v síti. V roce 2017 společnost Tezos získala ICO ve výši 232 milionů dolarů, což této kryptoměně přineslo pozitivní pověst.

Jelikož se Decentralized Finance (DeFi) neustále rozšiřuje, existuje možnost, že by se cena Tezosu mohla zvýšit v roce 2021. Finanční skupina Elevated Returns si vybrala Tezos jako platformu blockchainu, aby nabídla investoři do nemovitostí tokenizovaná aktiva v hodnotě 1,6 miliardy USD.

Rok 2020 byl navíc pro Tezos vynikajícím rokem, protože mince 13. srpna dosáhla svého historického maxima 4,44 USD.

Analytici se domnívají, že tak, jak bude DeFi v roce 2021 stále růst, roste i Tezos. Previzionibitcoin předpovídá, že by Tezos mohl do prosince 2021 dosáhnout až 9,63 USD.

investujte do tezos

9. IOTA (MIOTA)

IOTA je open-source platforma, která je určena ke zpracování transakcí mezi zařízeními v síti Internet věcí (IoT). Blockchain IOTA je jedinečný, protože používá model směrovaného acyklického grafu (DAG), kde jsou transakce lokalizovány a propojeny dohromady na webu s názvem "Spleť".

IOTA navázala partnerství s hráči na automobilovém, výrobním a pojišťovacím trhu, což by mohlo vést k růstu cen v roce 2021.

IOTA dosáhla svého historického maxima 5,69 USD 19. prosince 2017. V roce 2020 byla cena IOTA stabilní. Od listopadu 2020 se však cena IOTA konsoliduje. Analytici jsou optimističtí, pokud jde o cenu IOTA pro rok 2021. Digitalcoin předpovídá, že IOTA by mohla v prosinci 2021 dosáhnout až 1,05 USD.

10. Stellar (XLM)

Stellar je další platební síť, která umožňuje. Stellar byl produkt Jed McCaleba, který v roce 2013 opustil společnost Ripple kvůli neshodám ohledně budoucího směřování společnosti. Společně se svou právničkou Joyce Kim vytvořili novou platební síť s názvem Stellar.

Stellar umožňuje přeshraniční transakce mezi jakoukoli dvojicí měn a byl vytvořen k překlenutí propasti mezi kryptoměnami a tradičními financemi. Stellar dosáhl svého historického maxima 0,93 USD 4. ledna 2018.

Stellar navázal partnerství se společnostmi IBM, Deloitte a Stripe, které se hodlají stát digitální platební lištou. Stellarovy transakční náklady jsou nízké – jen zlomek penny.

S ohledem na tato partnerství, jak Stellar rozšiřuje svou síť, se očekává, že její cena poroste také v roce 2021. V roce 2021 analytici optimisticky věří, že by Stellar mohl dosáhnout nových cenových výšin. Do dubna 2021 Digitalcoin předpovídá, že Stellar by mohl dosáhnout hranice 0,82 USD.

eToro – Kupte si nejlepší digitální mince bez provize

Pro začátečníky i zkušené investory zůstává eToro jednou z nejlepších světových platforem pro investování do kryptoměn. Ze všech ostatních funkcí má eToro dvě z nich: "Kopírování obchodování" funkce a skutečnost, že se jedná o snadno použitelnou platformu.

Platforma poskytuje možnost nákupu digitálních mincí a CFD až na 90+ kryptoměny. Obchodníci s kryptoměnami si mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími digitálními mincemi.

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Kryptoměny začaly do roku 2021 s velkou pozorností investiční komunity a drastickým růstem, zejména v prvním lednovém týdnu.
 • Prvních 10 mincí, které mají explodovat v roce 2021, jsou Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, TRON, Bitcoin Cash, Cardano, Tezos, IOTA Stellar.
 • Bitcoin nelze nikdy vynechat, když mluvíme o kryptoměnách. Všechno to začalo bitcoinem v roce 2009, kdy se Satoshi Nakamoto rozhodl jej spustit.
 • Bitcoin dosáhl svého historického maxima 41 941 $ 8. ledna 2021, protože institucionální investoři začali investovat dříve v roce 2020.
 • Analytik Citibank Thomas Fitzpatrick věří, že bitcoin může do prosince 2021 dosáhnout neuvěřitelné ceny 318 000 $.
 • Cena Etherea je v tuto chvíli 1058 $. Jelikož je jeho blockchain přijímán více, pak v roce 2021 může dojít k ještě většímu nárůstu ceny za Ethereum.
 • Partner společnosti Blocktown Capital, James Todaro, má pozitivnější přístup a předpovídá, že Ethereum v roce 2021 vzroste na 9 000 USD.
 • Podle Coinswitch by Litecoin mohl v roce 2021 dosáhnout až 600 $.
 • Rok 2020 byl pro TRON dobrým rokem, protože objem transakcí dApp společnosti Tron dokonce překročil objem transakcí s Etherem.
 • Podle Cryptobriefing, Cardano v současné době stojí na stabilní podporu před prudkým nárůstem v roce 2021. Podle jejich predikce by Cardano mohlo v roce 2021 dosáhnout hranice 2,00 $.
 • Digitalcoin předpovídá, že IOTA by v prosinci 2021 mohla dosáhnout až 1,05 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me