Je litecoin dobrá investice a mám investovat do litecoinu?

Investice do litecoinu: Začínáme

Mám investovat do litecoinu? Je LTC dobrá investice?

Pokud jste ve světě investování do litecoinů nováčkem, možná by vás zajímalo, zda je litecoin dobrá investice, nebo mám investovat do litecoinu ?. Pojďme prolomit všechny cirkulující online litecoiny, než zvážíte investování do Etherea.

V tomto článku probereme investice do litecoinu, abychom vám pomohli sami se rozhodnout, zda byste měli investovat do litecoinu nebo jiných kryptoměn.

Pokud chcete nakupovat a investovat do Etherea rychle a snadno. s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Co je to litecoin?

Litecoin je jednou z nejvíce obchodovaných kryptoměn a je na 7. místě podle tržního stropu. Litecoin je také jedním z nejpopulárnějších bitcoinových forků a ve skutečnosti jedním z hlavních konkurentů bitcoinu.

Zde bychom si to měli také povšimnout Litecoin byl postaven v roce 2011 na GitHubu bývalým zaměstnancem Google Charlie Lee, ale jeho finanční historie začala v roce 2013, kdy byla spuštěna a popularizována vylepšená verze litecoinu.

Stejně jako ostatní kryptoměny funguje i litecoin jako digitální systém plateb peer-to-peer a pomáhá uživatelům provádět transakce a směňovat zboží za hranicemi.

Na rozdíl od centrálních bank nebo tradičních platebních systémů, jako je PayPal, Litecoin se opírá o decentralizované principy, s uzly rozšířenými po celém světě. Není žádným překvapením, že mnozí věří, že kvůli nárůstu decentralizovaných kryptoměn již nebudeme potřebovat tradiční bankovnictví.

Protože litecoiny nejsou podporovány vládami ani centrálními bankami, litecoiny nejsou vydávány úřady; místo toho se těží.

Všimněte si, že Litecoin má omezenou zásobu 84 milionů snížit strach lidí z nadprodukce a inflace.

Podobně jako bitcoin používá Litecoin konsenzuální algoritmus proof-of-work.

Na rozdíl od bitcoinu však, Litecoin má sníženou dobu generování bloku o 2,5 minuty na rozdíl od téměř 10 minut u bitcoinů.

To usnadňuje transakce a doby zpracování a nabízí snížené transakční poplatky. Ve skutečnosti, jak uvedli vývojáři, je blockchain litecoinů "schopný zpracovat větší objem transakcí než jeho protějšek – bitcoin".

V roce 2017 Litecoin dále přijal SegWit, který kryptům pomáhá přidávat další transakce do bloku prostřednictvím vrstveného síťového designu.

Co je LTC?

LTC je symbol tickeru litecoinu.

Jak je uvedeno výše, Litecoin vyprodukuje 84 milionů litecoinů, zatímco jeho protějšek bitcoin má limit 21 milionů mincí.

V době psaní tohoto článku existují 65 982 164 litecoinů v oběhu.

Začínáme s investováním do litecoinů

Chcete-li začít investovat do litecoinů a / nebo jiných kryptoměn, musíte nejdříve zaregistrujte se online s burzou, která vám umožní nakupovat a investovat do litecoinu. Burzovní makléř je online platforma, která vám umožňuje nakupovat a prodávat litecoiny i jakoukoli jinou kryptoměnu, kterou uvedli.

Je litecoin dobrá investice?

Ano, s tržním stropem 5 284 797 633 USD, Litecoin je dobrá investice.

Jak bylo uvedeno výše, v době psaní tohoto článku se jeden LTC obchoduje za 80,02 USD s 24hodinovým objemem obchodování 5 195 396 203 USD. Všimněte si, že LTC vzrostl o 5,48% za posledních 24 hodin.

cenový graf litecoinů

Litecoin je také dobrou investicí pro ty, kteří nechtějí investovat do bitcoinů, ale do jiných altcoinů. Nezapomeňme, že existuje mnoho podhodnocených altcoinů s různými aplikacemi a technickými vlastnostmi, které mají potenciál jednoho dne bitcoin předjet.

Například litecoin – lehčí sourozenec bitcoinu – je z hlediska generování bloků čtyřikrát rychlejší než bitcoin.

Ve skutečnosti mají litecoiny a bitcoiny jiné než potvrzovací časy transakcí. Litecoin používá jiný algoritmus hashtagů, díky němuž je těžba atraktivnější a méně náročná na zdroje.

Navíc je Litecoin škálovatelnější než bitcoiny a dokonce i Ethereum. BTC dokáže zpracovat přibližně 7 transakcí za sekundu (tps), zatímco prozatím Ethereum zvládne 15 tps. Naproti tomu LTC dokáže zpracovat 56 lžiček i ve špičkách.

Litecoin je také lákavější pro investory, kteří oceňují jeho praktické využití. Vezměte si například maloobchodní nákupy. Uživatelé dávají přednost řešení celých jednotek, nikoli zlomků jednotky. Kvůli své hodnotě se však BTC často zobrazuje s desetinnými místy, což může být psychologicky ohromující.

Představte si, že byste si museli koupit videohru za 100 $! V době psaní tohoto článku by to bylo 1,29 LTC nebo 0,0054 BTC. Sami vidíte, který je každý den snáze přijatelný, správně?!

Zvažovali byste investování do Litecoin LTC?

Kdo by měl do svých portfolií vkládat LTC?

Litecoin je díky svému potenciálu atraktivní investicí pro různé typy investorů, včetně:

  • Obchodníci s krypto dnem, kteří chtějí využít potenciálních výkyvů cen litecoinů a zkrotit jejich volatilitu.
  • Dlouhodobí investoři, kteří věří v budoucnost litecoinu a chtějí držet LTC. Koneckonců, LTC nemůže být manipulováno vládami, což ho činí udržitelnějším ve srovnání s fiat měnami.
  • Blockchainoví nadšenci, kteří věří v budoucnost obchodování s altcoiny, stejně jako příznivci algoritmu těžby Litecoinu Scrypt.

I když někteří tvrdí, že litecoin nenabízí nic nového, pokud jde o technické aspekty, pravdou je, že investiční potenciál litecoinu je více než působivý.

V neposlední řadě, Investice do LTC je také velkým přínosem pro ty, kteří prostě chtějí diverzifikovat svá portfolia za účelem snížení rizik a šíření odměn.

Investuje do litecoinu riskantně?

I když investice do litecoinu stojí za to, litecoinové investice mohou být riskantní. Nezapomeňme na to investice do litecoinu a kryptoměny mohou být vzhledem k volatilitě trhu velmi riskantní.

Například v srpnu 2020 dosáhl Litecoin 70 $ a během několika dní se posunul dolů na 45 $. Všimněte si, že tato úroveň 45 USD může nyní působit jako minimální hodnota pro automatické vypnutí LTC a také jako psychologická bariéra pro investory.

Kromě toho, stejně jako každá jiná kryptoměna, mohou regulační změny snížit poptávku po kryptoměnách. Zde bychom měli zmínit, že některé významné ekonomiky jako Čína zavedly drakonická opatření ke snížení přijetí kryptoměny.

Investoři by se proto měli sami rozhodnout, zda je investování do kryptoměny vhodné pro jejich finanční cíle. Je na vás – a pouze na vás -, abyste se rozhodli, zda jste ochotni riskovat a investovat do LTC.

Pokud se rozhodnete investovat do litecoinu, prozkoumejte profil litecoinu a rizika než skočíte dovnitř a ven z jakéhokoli obchodu. Pokud jde o řízení rizik a zisky, postupujte vždy opatrně; vždy se soustřeďte na důsledné pohyby a sebekázeň.

Věřte tomu nebo ne, psychologie obchodování hraje klíčovou roli, aby pomohla investorům vyrovnat se se stresem a přijmout rizika.

Jak moc může litecoin stát za to?

Zatímco predikce cen litecoinů jsou spekulativní, na základě cenových údajů a technické analýzy vidí mnoho obchodníků potenciál litecoinu, zejména v krátkodobém horizontu.

Ve skutečnosti z krátkodobého hlediska, vůči litecoinu stále existuje pozitivní sentiment, který by mohl přispět k jeho býčímu trendu.

Zmiňme ještě jednou, že k 30. listopadu se jedna LTC obchoduje za 80,02 USD.

Zajímavé je, že i když kryptoměny korelují s jinými aktivy, Litecoin nějakým způsobem koreluje s výkonem indexů širokého trhu a jiných aktiv podle kapitálu. Takže v případě prudkého zhroucení v S&Například P500 pravděpodobně dojde k prudkému výprodeji litecoinů.

Ačkoli minulý výkon není ukazatelem budoucího výkonu, při pohledu zpět bychom si to měli uvědomit v prosinci 2017 dosáhl litecoin historického maxima 360,93 USD. Ve srovnání s cenou v roce 2018 to byl nárůst o 8200%.

Při analýze minulých údajů bychom měli také zmínit, že rok 2019 byl pro litecoiny dobrým rokem. Cena LTC vzrostla z 32 $ na více než 140 $ a 31. prosince se zastavila na 42,75 $. Investoři, kteří drželi LTC od začátku do konce roku 2019, tedy dosáhli významného zisku.

Pro srovnání, rok 2020 byl pro investory a ekonomiky na celém světě dramatičtější: LTC 12. března 2020 klesl na 30,93 USD, alias Černý čtvrtek.

Od té doby však, LTC se dokázalo zotavit z pandemie koronavirů.

Ve skutečnosti, i když litecoin prochází určitým tlakem směrem dolů způsobeným postpandemickým vzestupným trhem a vyšším zájmem o kryptoměny, litecoin byl i přes pokračující pandemii relativně stabilní – investoři doufali, že býčí běh bude pokračovat.

Mnoho odborníků se skutečně domnívá, že nárůst bitcoinů pozitivně ovlivní litecoiny, přičemž investoři doufají, že BTC letos dosáhne nových maxim.

Podle LongForecast může LTC v nadcházejících letech dosáhnout 150 $. Některé kryptoměnové platformy dokonce předpovídají, že LTC může do roku 2025 zasáhnout 10 000 USD.

Mám investovat do litecoinů?

investovat do litecoinů

I když je na vás, abyste se rozhodli, zda je litecoin dobrá investice nebo ne, nezapomínejte, že litecoin je jednou z nejpopulárnějších mincí z hlediska tržní kapitalizace.

Nejen to, ale Litecoin se může stát nástrojem budoucnosti online služeb a decentralizovaného financování. Jak více online obchodů začíná přijímat kryptoměny, stále více investorů může začít investovat do litecoinu.

Po všem, nárůst popularity litecoinů je často reakcí na poptávku po LTC. Proč? Jednoduše proto, že na kryptotrhu vládnou principy poptávky a nabídky!

Je zajímavé, že mnoho bohatých investorů se také obrací k investování LTC. Data ukazují, že existuje více než 283 litecoinových adres, z nichž každá má více než 1 milion LTC. Hvězda NFL Richard Sherman, je například jedním z velkých investorů, kteří uvedli, že investoval peníze do litecoinu.

Myslíš si to? Litecoin je dobrá investice?

Kolik bych měl investovat do litecoinů?

Pokud se ptáte sami sebe: „Kolik bych měl teď investovat do litecoinu?“, Je zde lahůdka: nikdy neinvestujte více, než můžete ztratit.

I když hlavní mantrou v kryptoměnovém sektoru je nákup nízkých a vysokých prodejů, nezapomeňte, že investování LTC může být riskantní, takže nikdy neinvestujte své celoživotní úspory do LTC nebo jiných aktiv. Odborníci doporučují investovat ne více než 1% vašich prostředků do jednoho obchodu.

Vždy si prostudujte trh, abyste určili správnou vstupní a výstupní cenu pro vás a sledujte krypto zprávy a přijímejte správná investiční rozhodnutí.

Je zajímavé, že někteří analytici tvrdí, že Litecoin má ve zvyku vést bitcoiny z hlediska pohybu trhu, takže zůstaňte v obraze s kryptotrhem.

To znamená, že investice do LTC nemusí být komplikované. Investování do kryptoměny je otevřené komukoli a do kryptoměny můžete začít investovat již od 100 USD.

LTC se také obchoduje na mnoha platformách pro obchodování s kryptoměnami a má docela dobrou míru přijetí ve srovnání s jinými digitálními aktivy. Například s eToro je snadné začít nakupovat a obchodovat s LTC a také s více než 90 krypto páry.

Je litecoin dobrá investice a mám investovat do litecoinu ?:

Klíčové body

  • Litecoin je jedním z nejoblíbenějších bitcoinů. Všimněte si, že jeho hlavním cílem bylo snížit časy potvrzení bloku z 10 na 2,5 minuty.
  • Na základě technologických ukazatelů a minulých údajů má Litecoin skutečný potenciál pro růst a přijetí. Není žádným překvapením, že litecoin zůstává jednou z deseti nejlepších kryptoměn na světě, která je v současné době na 7. místě, pokud jde o tržní kapitalizaci.
  • LTC se v době psaní tohoto článku obchoduje za 80,02 USD a má tržní kapitalizaci ve výši 5 284 797 633 USD, jak uvádí CoinMarketCap.
  • Mnoho lidí věří, že litecoin bude i nadále stříbro na zlato bitcoinu a tvrdí, že hodnota litecoinu v nadcházejících letech vzroste.

Litecoin je jednou z nejuznávanějších kryptoměn ve finančním sektoru, takže pokud se cítíte inspirováni k tomu, abyste začali investovat do LTC, možná vás potěší, že my v Trading Education poskytujeme různé obchodní kurzy, které vám pomohou porozumět trhu kryptoměn.

Dále, eToro umožňuje nakupovat kryptoměny a obchodovat CFD až 90+ párů.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměny jak pro obchodníky, tak pro investory

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Pokud se vám náš článek líbil Je litecoin dobrá investice a měl bych investovat do litecoinu? šířte prosím slovo a sdílejte ho s kýmkoli, kdo by mohl mít zájem o investování do kryptoměny.

Časté dotazy

Stojí za to investovat do LTC?

Ano, vyplatí se investovat do LTC. Litecoin znovu a znovu prokázal, že je to hodná investice. Vzhledem k různým technickým signálům a základům se mnozí odborníci domnívají, že litecoin vstoupí do býčího trendu, což činí investice do litecoinu více než hodným.

Je chytré investovat do litecoinů?

Ano, je rozumné investovat do litecoinu. Vzhledem k technologickému potenciálu litecoinů a značné návratnosti investic, které litecoin může generovat, může být vystavení investování LTC chytré a také ziskové. Zároveň nepodceňujte volatilitu kryptotrhu a vždy postupujte opatrně.

Může být litecoin lepší investicí než bitcoin?

Ačkoli jsou litecoiny často přirovnávány k bitcoinům, protože obě krypta spolu úzce souvisejí a navzájem se ovlivňují, z technického hlediska může být investice do litecoinu lepší investicí. Jednoduše proto, že transakce LTC budou potvrzeny čtyřikrát rychleji než transakce zahrnující BTC, což také znamená nižší transakční poplatky za nákup a prodej LTC. Bitcoin je tedy stále nejpopulárnější a nejobchodovanější mincí z hlediska tržní kapitalizace – bitcoin je na 1. místě v krypto sektoru a má tržní kapitalizaci 346 244 653 427 USD.

Kam investovat do litecoinu?

I když jsou litecoiny snadno dostupné, nejlepším místem pro zahájení investování do LTC je eToro. Burza eToro umožňuje investorům nakupovat a prodávat kryptoměny a obchodovat s CDF až 90+ párů kryptoměn bez provizí a poplatků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me