Klady a zápory investice do Tezos XTZ, bude to milionář?

Výhody a nevýhody investování společnosti Tezos

Výhody a nevýhody investování do XTZ: Úvod

Považujete Tezos (XTZ) za investici? Podíváte-li se na jeho potenciál jako milionáře? Pokud vás zajímá Tezos a jeho investiční vkus, měli byste se seznámit se všemi výhodami a nevýhodami investování do XTZ.

Pokračujte v čtení a dozvíte se více o Tezosu – jednom z nejinovativnějších hráčů v oblasti kryptoměny – a rozhodněte se sami, zda potenciální odměny převáží možná rizika.

S řadou vzdělávacích materiálů a interaktivních kurzů jsme zde v Trading Education, abychom vám pomohli na vaší cestě k úspěchu v obchodování s kryptoměnou. Kdo ví: investice do XTZ může být vaším prvním krokem k tomu, abyste se stali dalším krypto králem!

Co je Tezos?

Tezos je inovativní platforma založená na blockchainu, která podporuje přeshraniční transakce, inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace, také známé jako dApps.

V roce 2014 navrhli Arthur a Kathleen Breitmanovi, Tezos byl spuštěn v roce 2018 poté, co ohromující Initial Coin Offering (ICO). ICO Tezos se konalo v roce 2017; trvala 13 dní, během nichž bylo přijato 232 milionů dolarů.

Nyní, jen pár let po svém počátečním vydání, je Tezos jedním z předních kryptoměn, pokud jde o sentiment trhu a tržní kapitalizaci. Všimněte si, že Tezos je aktuálně na 19. místěth, podle CoinMarketCap.

historický cenový graf tezos

Stejně jako ostatní kryptoměny spoléhá Tezos na decentralizovanou správu sítě – což také dělá z XTZ skvělou alternativu k tradičním bankovním a finančním systémům.

Tezos však nevyniká jen decentralizovanou povahou a pokročilou technologií: Společnost Tezos posunula svoji infrastrukturu o krok dále a umožnila uživatelům hlasovat o navrhovaných upgradech ve skutečném blockchainu.

Jak je uvedeno na jeho oficiální webové stránce, „Tezos je blockchainový protokol open-source pro aktiva a aplikace podporované globální komunitou ověřovatelů, výzkumníků a stavitelů.“

Všimněte si, že Nativní kryptoměnou společnosti Tezos je XTZ, často označované jako tez nebo tezzie. V době psaní tohoto článku se jeden XTZ obchoduje za 2,10 USD.

Takže teď, když znáte vstupy a výstupy Tezosu, pojďme prozkoumat výhody obchodování s XTZ – nejmodernější kryptoměnou se samočinnou změnou.

Zvažovali byste investování do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Výhody investování do společnosti Tezos

klady zvlnění

Jaké jsou výhody investování do společnosti Tezos?

Tezos má řadu výhod oproti jiným digitálním gigantům, včetně Ethereum, EOS a Cardano; výhody, díky nimž investoři věří, že tento flexibilní altcoin se může potenciálně stát výnosným finančním podnikem.

Níže uvádíme některé z hlavních kladů Tezos:

✅ Tezos je více než kryptoměna:

Tezos je vysoce škálovatelná platforma založená na inteligentních kontraktech. Vzhledem k tomu, že Tezos není jen kryptoměna, ale inovativní blockchainová platforma, někteří investoři věří, že Tezos má slibný růstový potenciál. Tezos lze použít v jakémkoli druhu podnikání, včetně hraní, což je jedno z největších a rychle rostoucích průmyslových odvětví na světě.

✅ Společnost Tezos má působivou správu na řetězci:

Jednou z největších výhod Tezosu je skutečnost, že má působivou správu na řetězci. To znamená, že všichni držitelé mincí Tezos mohou navrhovat a hlasovat za změny, čímž vytvářejí společenství, kde je možné slyšet všechny uživatele a eliminovat rozhodnutí shora dolů. Na rozdíl od jiných kryptoměn zabudoval Tezos rozhodování do sítě uživatelů, takže se nemusí spoléhat pouze na vývojáře a horníky. Jeho demokratická povaha také umožňuje provádění neustálých změn bez radikálních hard forků.

✅ Tezos je samočinně se měnící blockchain:

Tezos je vysoce flexibilní a má automatizovaný upgrade, který se často označuje jako samočinný. Samovolně se měnící povahou to znamená, že k upgradu dochází, aniž byste se museli rozdělit na dva různé blockchainy. Jinými slovy, protože o změnách rozhodují uživatelé, je výskyt pevných vidlic vyloučen. Tato výhodná funkce ve skutečnosti eliminuje stagnaci a vylepšuje implementaci vylepšení, jakmile se objeví.

✅ Tezos spoléhá na inovativní proces známý jako pečení:

Výše popsaný proces správy jedinečné sítě se nazývá pečení. Tezos popisuje pečení jako „akt podepisování a publikování bloků do blockchainu Tezos“. Pečení je vícestupňový proces, který vyžaduje, aby uživatelé složili kauci a vsadili roli 8 000 XTZ. Proces pečení je nejen přístupný, ale také skvělý způsob, jak generovat příjmy vyděláváním odměn v XTZ, což je skvělý pro investování do XTZ.

✅ Tezos používá vylepšený tekutý mechanismus důkazu o sázce:

Tezos kombinuje to nejlepší z tradičního proof-of-stake a delegovaného proof-of-stake. Pekaři, kteří se účastní systému konsensu Tezos proof-of-stake, mohou generovat nejen ocenění, ale přispívat do sítě. Zde bychom měli poznamenat, že tradiční proof-of-stake je, když uzly uzamknou své vlastní tokeny k ověření bloků, zatímco delegovaný proof-of-stake umožňuje, aby se k tomu vyjádřili i méně bohatí uživatelé. Tezos umožňuje pekařům přijímat delegované tokeny, což umožňuje účast i uživatelům s menšími podíly.

✅ Bezpečný programovací jazyk inteligentní smlouvy:

Tezos používá jazyk zvaný Michelson, který umožňuje formální ověřování inteligentních smluv. Nejdůležitějším aspektem je, že Michelson může matematicky dokázat správnost kódu řídícího transakce. Tento formální ověření – často se používá v kritických prostředích (např. v letectví) – může také zabránit výskytu chyb v systému. Tento programovací jazyk je tedy také bezpečnější a flexibilnější než jiné jazyky.

✅ bezpečný a spolehlivý systém:

Začleněním jazyka, který zvyšuje formální ověření, je Tezos považován za bezpečný projekt. Pokud jde o správnost kódu, Tezos je ideální pro případy použití s ​​vysokou hodnotou a poskytuje odolnost proti útočníkům a krypto podvodům.

✅ Tezos je oceňovaným aktivem mezi investory:

Díky své inovativní technologii a ideologii je Tezos mezi investory vysoce ceněn. Jako příklad můžeme uvést, že když Tezos vznikl, získal významné investice od společností, jako je PolyChain Capital. Společnost Tezos rovněž uzavřela různorodá partnerství s významnými finančními institucemi, jako je například jedna z předních brazilských bank, Banco BTG Pactual. Zajímavé je, že investor rizikového kapitálu Tim Draper je jedním z investorů, kteří věří v XTZ.

✅ Rostoucí komunita příznivců:

Jedním z nejlepších kladů Tezosu je skutečnost, že tým nabízí štědré granty pro vývojáře ke studiu platformy. Ve spolupráci s univerzitou v Kingslandu poskytují školení zájemcům o XTZ a jsou také aktivní na sociálních médiích. Podle statistik poskytnutých společností Hacker Noon má Tezos více než 1600 předplatitelů Facebooku, 25 000 sledujících na Twitteru a 22 600 členů Reddit.

Nevýhody investování do společnosti Tezos

nevýhody zvlnění

Zatímco Tezos má oproti jiným kryptům řadu výhod, znalost investorů v Tezosu je nezbytná, aby pomohla investorům sami rozhodnou, zda Tezos může vést k uspokojivým výnosům.

Zde jsou některé z největších nevýhod investování společnosti Tezos:

❌ Po společnosti Tezos ICO následovala zpoždění, boje a soudní spory:

Po úspěšném ICO Tezos v roce 2017 následovaly četné neshody a soudní spory, což je stále považováno za velkou nevýhodu. Například Nadace Tezos a Breitmanové prošli řadou konfliktů, protože Nadace Tezos přestala spolupracovat na využívání získaných finančních prostředků ke zlepšení blockchainu. Veškerý vnitřní konflikt vedl ke zpoždění ve vydávání tokenů, což mělo za následek vyšetřování XTZ a různé soudní spory.

❌ Snížení jeho popularity:

Kvůli jeho vnitřním problémům trpěla popularita Tezos. Ve skutečnosti je Tezos stále považován za nezralou platformu některými investory, kteří se raději drží velkých hráčů, jako je Ethereum a Bitcoin. Ačkoli se společnosti Tezos podařilo obnovit veřejný obraz, s tím, že Tezos dosáhl svého historického maxima v polovině února tohoto roku, platforma má před sebou dlouhou cestu, pokud jde o masové přijetí.

❌ Tezos je mladá účetní kniha:

Navzdory své působivé technologii je Tezos stále mladý a postrádá komerční podporu. Ačkoli XTZ je atraktivní investice, ti, kteří chtějí používat svá krypta pro každodenní transakce, by si měli pamatovat, že Tezos není v komerčních transakcích široce podporován. Platforma nedosáhla své kapacity a stále se musí vypořádat s budoucími transakčními poplatky, rychlostí a problémy s delegováním, protože síť stále roste.

Je Tezos dobrá investice?

investovat do tezos

Nyní, když znáte klady a zápory Tezosu, můžete se také zeptat, zda je Tezos dobrým aktivem, do kterého se vyplatí investovat. Pravdou je, že všechny investice se skládají z jednoduchého faktoru: tzv. poměr rizik a výnosů nebo pokud potenciální odměny převažují nad možnými riziky.

Tezos má jistá rizika, pravda! Ve srovnání s konkurencí na trhu, jako jsou EOS, NEO a další blockchainové platformy podporující chytré smlouvy a dApps, je ještě dlouhá cesta, pokud jde o komerční podporu a přijetí..

Zároveň má Tezos působivou technologii a dokázal se prosadit jako jeden z předních krypt na trhu. Ve skutečnosti, kvůli některým problémům se škálovatelností, se kterými se Ethereum v současné době potýká, má Tezos velkou příležitost stát se lídrem v oblasti investování do kryptoměny a dokonce i dalším králem inteligentních kontraktů.

Se schopností podporovat on-chain governance a úrovní podílu přes 80% rozloženou mezi 450 validátorů a 13 000 delegátorů, Tezos je rozhodně dobrá investice.

Pokud jste tedy ochotni investovat do XTZ, neváhejte udělat svůj vlastní průzkum a investovat do řízení rizik. Jednoduše proto, že investování XTZ by mohlo opravdu fungovat i pro vás!

Jen si vzpomeňte na důležitou mantru ve finančním sektoru: nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit prohrát, a nikdy neriskujte více než 1% svého účtu v jediném obchodu.

Jsme připraveni začít investovat Tezos XTZ?

investujte do tezos

Will Tezos se stane milionářem?

S tržní kapitalizací 1 586 468 102 $, v jistém smyslu je Tezos již milionářským výrobcem.

Vzhledem k tomu, že je vždy dobré porovnat minci s bitcoinem, což je nepochybná kryptoměna č. 1, můžeme říci, že Tezos nejenže fungoval dobře ve srovnání s BTC, ale měl i skvělý vývoj cen. Například, 1. lednaSvatý, 2019, jeden XTZ byl 0,47 USD, zatímco 1. lednaSvatý, 2020 dosáhla 1,35 USD (nárůst o + 186%).

srovnání cen kryptoměn

Zdroj: Hacker v poledne

Hodnota protokolu Tezos se pravděpodobně bude dále zvyšovat s tím, jak bude protokol stále více přijímán.

Vzhledem k výhodám oproti jiným kryptoměnám se odborníci domnívají, že Tezos je zisková investice. Na základě hluboké technické analýzy společnost Wallet Investor předpovídá, že dlouhodobé investice do společnosti Tezos mohou v příštích pěti letech vést k výnosům kolem + 318,51%. Jinými slovy, současná investice ve výši 100 USD může být do roku 2025 až 418,51 USD.

Navzdory své nerovné cestě k úspěchu a špatnému PR má Tezos potenciál vyskočit do centra pozornosti a brzy se stát jednou z top 10 kryptoměn. Podle kapitána Altcoina, pokud Tezos dodá plánovaný produkt a vytvoří stabilní uživatelskou základnu, má potenciál růst až 10–100krát více než jeho předchozí nejvyšší hodnota.

Zatímco cenové předpovědi, zejména nových a těkavých aktiv, zůstávají spekulativní a je třeba je vždy brát s rezervou, někteří odborníci tvrdí, že Tezos může v nadcházejících letech dosáhnout 1 000 dolarů.

Ve skutečnosti bychom neměli zapomínat, že projekty proof-of-stake, jako je Tezos, mohou způsobit další trh kryptobunků. To je správně! Je to mechanismus vytyčování Tezos, který se může stát hlavním faktorem ceny a pomůže Tezosu dostat se z finančních otřesů vyvolaných koronaviry, s nimiž nyní ekonomiky zápasí.

Nezapomeňte však, že ceny kryptoměny závisí také na principech poptávky a nabídky, regulacích, přijetí a krypto zprávách, takže Tezos a jakékoli další investice do kryptoměny zůstávají nepředvídatelné, a proto riskantní!

Klíčové body

  • Tezos je jednou z nejinovativnějších blockchainových platforem používaných pro online platby, inteligentní smlouvy a dApps.
  • Ačkoli měl Tezos hrubý začátek poznamenán řadou interních problémů a soudních sporů, z technického hlediska je Tezos velmi atraktivní pro investory: nabízí vylepšený mechanismus proof-of-stake, inteligentní zabezpečení kontraktů a postupy samočinných změn.
  • Jednou z hlavních výhod investování do Tezosu je jeho demokratická povaha, která umožňuje i méně majetným uživatelům podílet se na rozhodování a hlasování za účelem zlepšení celého ekosystému.
  • Tezos má také podpůrnou komunitu a spravedlivé množství pekařů – faktor, který může pomoci Tezos stát se dominantním aktivem v krypto prostoru.
  • Jeden XTZ se aktuálně obchoduje za 2,10 USD, což z něj také dělá dostupnou investici pro začátečníky.
  • S tržním stropem ve výši 1 586 468 102 $ má Tezos potenciál stát se v příštích letech milionářským výrobcem.
  • Někteří odborníci tvrdí, že XTZ může v příštích několika letech dosáhnout 1 000 $.

Nyní znáte výhody a nevýhody investování do XTZ. Pokud se cítíte dostatečně inspirováni k tomu, abyste začali investovat do společnosti Tezos, nebo pokud vám tento článek poskytl další pohled na vaše stávající obchodní znalosti, možná vás potěší, že eToro poskytuje možnost obchodovat s kryptoměnami, včetně XTZ a CFD až na více než 90 kryptoměnách.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Tezos XTZ

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Myslíte si, že odměny Tezos převažují nad nezdary? Dej nám vědět!

Pokud se vám náš článek líbil Klady a zápory investování do společnosti Tezos (XTZ), Will Tezos se stane milionářem? prosím, sdílejte je s kýmkoli, kdo by se mohl zajímat také o investování do kryptoměny.

Časté dotazy

Je Tezos lepší investicí než Ethereum?

Z technického hlediska lze Tezos považovat za lepší investici než Ethereum. Tezos je blockchain, který vždy fungoval v rámci ekosystému proof-of-stake, díky čemuž je robustnější než současný konsenzus Ethereum o proof-of-work. Nicméně z hlediska tržní kapitalizace, přijetí a tržní kapitalizace je Ethereum – často označované jako král inteligentních kontraktů – po bitcoinech stále druhou největší kryptoměnou.

Stojí za to investovat do Tezosu?

Ano, Tezos je hodná investice uprostřed pokračující pandemie. Přestože se Tezos v době psaní tohoto článku obchodoval za 2,10 USD, což nelze srovnávat s jinými předními krypty, Tezos otevřel dveře delegované účasti a má pevnou pozici z hlediska likvidity. Někteří odborníci tvrdí, že XTZ může v příštích několika letech dosáhnout 1 000 $.

Kolik potřebujete k pečení XTZ?

K pečení XTZ je potřeba řada XTZ nebo minimálně 8 000 XTZ. Čím více XTZ máte, tím vyšší je šance na ověření bloků a získání odměn. Ti, kteří nemají dostatek kapitálu, však mohou svůj podíl delegovat na pekaře, který bude náhodně vybrán z jiných pekařů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me