Klady a zápory investování do Cardana, bude to milionář?

Klady a zápory investování do Cardana, je dobré investovat do Cardana?

Zjistěte více o výhodách a nevýhodách investování do Cardana, které vás posune vpřed, abyste věděli, zda je dobrý nápad investovat do Cardana.

Cardano může být chybějícím kouskem ve vašem investičním portfoliu. Zde je důvod, proč byste mohli zvážit investování do Cardana, výhody a nevýhody a co přesně hledat.

Před investováním do Cardana je důležité pochopit, do čeho jde. Cardano není jen další forma kryptoměny, jako je Ethereum nebo Bitcoin, ale nový druh decentralizované platformy založené na blockchainu.

Pojďme se tedy dozvědět více o Cardanu – jedna z předních kryptoměn, které se tento rok vyplatí sledovat. Ale co je na prvním místě Cardano?

Co je Cardano?

Než budeme analyzovat výhody a nevýhody držení a investování v Cardanu, měli bychom vysvětlit více o skutečné minci. Cardano je také decentralizovaná veřejná platforma založená na blockchainu jedna z prvních open-source a recenzovaných sítí v existenci.

Cardano si klade za cíl poskytovat pokročilé funkce založené na přísný vědecký a výzkumný proces. Zakladatelé Cardana – s vedením Charlese Hoskinsona – pověřili akademiky a odborníky z různých vzdělávacích institucí úkolem revidovat Cardanův protokol.

Hlavním cílem bylo vytvořit platformu třetí generace, která může zlepšit nasazení inteligentních kontraktů a vyřešit problémy se škálováním bitcoinu, mince první generace. Není divu, proč se mnozí odborníci domnívají, že pokud Cardano splní své sliby, může nahradit Ethereum, mince druhé generace.

Cardano používá dvě vrstvy: jednu pro vypořádání transakcí a druhou pro inteligentní smlouvy; Cardano Settlement Layer (CSL) a Control Layer.

Srdcem Cardana je jeho algoritmus proof-of-stake s názvem Ouroboros. Na rozdíl od protokolů proof-of-work je protokol Cardano méně energeticky náročný a cenově dostupnější. Kupodivu, Ouroboros je starodávný obraz draka, který jí ocas.

Jak funguje Cardano?

Cardano má jedinečnou dvouvrstvou architekturu. Jak je uvedeno výše, jeden se používá ke zpracování transakcí s minimálními transakčními poplatky, druhý se používá ke spouštění inteligentních smluv a decentralizovaných aplikací.

Je pozoruhodné, že na rozdíl od protokolů proof-of-work, blockchains proof-of-stake nevyžadují obrovské množství elektřiny a jsou více přátelský k životnímu prostředí.

Dosud, protokol Ouroboros se zcela liší od ostatních algoritmů proof-of-stake. Blockchain je rozdělen na epochy, které jsou tvořeny pevnými obdobími nazývanými sloty.

Existují vedoucí slotů, kteří jsou zodpovědní za přidávání bloků. Musí vytvořit 50% transakčních bloků v rámci jedné epochy, s bloky schválenými vstupními schvalovači jejichž volba je založena na jejich podílech.

Aby byla zajištěna nestranná účast a procesy spravedlivého ověřování, společnost Cardano použila výpočetní systém s více stranami, který funguje jako losování digitálních mincí.

Ekonomické odměny jsou rozděleny mezi vstupní schvalovatele, zúčastněné strany výpočtu více stran a vedoucí slotů.

Zdroj: BraveNewCoin

Díky škálovatelnému konsensuálnímu mechanismu umožňuje Cardanův model také zpracování více transakcí za sekundu, což mu pomáhá zůstat konkurenceschopným tradiční platební systémy, jako je Visa.

Co je to ADA?

Cardanova rodná mince se nazývá ADA. ADA má omezenou nabídku 45 miliard mincí. V současné době je v oběhu 31 112 484 646 mincí.

Zajímavé je, že ADA dostává své jméno od matematičky a spisovatelky z 19. století Ady Lovelaceové (dcery lorda Bayrona), která navrhla první mechanický počítač.

Jako decentralizovaná měna je ADA atraktivním aktivem napříč různými průmyslovými odvětvími, protože poskytuje zvýšenou transparentnost a efektivitu postupů.

Zatím společnost za Cardanem, Vstupní výstup Hongkong (IOHK) nabízí různé služby, včetně Atala SCAN, jehož cílem je chránit uživatele před padělaným zbožím a neoprávněnými farmaceutickými výrobky; Atala PRISM, který poskytuje ekosystém odolný proti neoprávněné manipulaci pro akademické certifikace a vydávání pověření; Atala Trace / EMURGO pro certifikaci produktů v zemědělském sektoru.

ADA lze samozřejmě použít také jako platební metodu nebo hlasovací nástroj v rámci ekosystému.

Jaké jsou však další výhody investování do Cardana v roce 2021?

Příbuzný: 3 důvody, proč by Cardano mohlo letos zdvojnásobit vaše peníze

Zvažovali byste investování do Cardano ADA?

Výhody investování do Cardana

klady zvlnění

Jaké jsou výhody investice do Cardana?

Znalost výhod investování do Cardana je zásadní, abyste mohli sami rozhodnout, zda je ADA dobrá a potenciálně zisková investice. Zde je tedy krátký pohled na výhody investování do Cardana.

✅ Skvělý vývojový tým:

Cardano, které založili Charles Hoskinson a Jeremy Wood, spoluzakladatelé společnosti Ethereum, si získalo velkou popularitu po svém oficiálním vydání v roce 2017. Cardano je také recenzováno, aby zajistilo, že v protokolu nebudou žádné slabiny. Pamatujte, že chcete-li zabránit chybám a hackerům, Cardano testoval různé protokoly a vyvinul pokročilý blockchain.

✅ Cardano používá více vrstev:

To je jedna z hlavních výhod Cardana. Implementací vyrovnávací vrstvy a výpočetní vrstvy zajišťuje Cardano neomezenou škálovatelnost a rychlé transakce. Umožňuje také provádět aktualizace bez zásahu do plateb a transakcí.

✅ Open-source platforma:

Potenciál Cardano jako plně otevřené platformy s kódem napsaným v Haskell programování Jazyk také stojí za zvážení. Zde bychom měli poznamenat, že Haskell je funkční jazyk, který je o funkcích a blocích, které v případě potřeby plní úkoly.

Block Blockchain třetí generace:

Cardano je prohlášeno za blockchain třetí generace. Považuje se za spolehlivější než jiné kryptoměny, protože ADA stále překonává výzvy, se kterými se jiné platformy setkaly. Je také škálovatelnější než Ethereum a decentralizovanější než Bitcoin, protože se horizontálně mění (prostřednictvím svého protokolu Ouroboros Hydra).

✅ Cardano je zabezpečené:

Cardano je protokol proof-of-stake, který zajišťuje matematicky prokázanou bezpečnost. Vzhledem ke zvýšenému počtu kybernetických útoků v krypto sektoru není pochyb o tom, že bezpečnost je zásadní. Systém Cardano má bezkonkurenční plány pro správu zabezpečení a ochrany osobních údajů.

✅ Cardano může poskytnout digitální identitu:

Stejně jako ostatní kryptoměny spoléhá Cardano na decentralizaci. Dobrou zprávou je, že Cardano může poskytovat digitální identitu občanům bez bankovního styku po celém světě, zejména v rozvojových zemích po celém světě. Ve skutečnosti společnost Cardano začala spolupracovat s více než 54 zeměmi. Všimněte si, že podle údajů světová populace bez přístupu k finančním službám je více než 1,7 miliardy.

Nevýhody investování v Cardanu

nevýhody zvlnění

Zatímco Cardano má oproti jiným mincím některé působivé výhody, a to jak pro obchodníky, tak pro investory by měl být obeznámen s nevýhodami investování do ADA, aby mohl učinit informované rozhodnutí.

Jako každá investice, ani vložení peněz do Cardana není bez rizika. Zde jsou některé vážné nevýhody investování do Cardana:

❌ Cardano se stále vyvíjí:

Ačkoli je Cardano známé jako akademický blockchain, který prošel zásadní kontrolou a testováním, pravdou je, že Cardano se stále vyvíjí a vyvíjí se pomalu. Zatímco se Cardano snaží držet krok s konkurencí a technickým pokrokem, věnuje čas svému vývoji. Cardano v současné době ztrácí pozici mezi Ethereem a EOS, protože stále řeší neúplné standardy inteligentních smluv a tokenů.

Výsledkem je, že je těžké pro lidi, kteří chtějí na platformě zahájit svou počáteční nabídku mincí (ICO). Cardano také stále pracuje na svém aspektu škálovatelnosti a zatímco kryptoměny jako Ripple dokážou zpracovat 1 000 transakcí za sekundu, Cardano dokáže zpracovat pouze 257 transakcí za sekundu.

❌ Cardano chce zavést hlasovací systém:

Ačkoli mít otevřený hlasovací systém, kde lze navrhovat upgrady a hlasovat pro / proti, je přitažlivým faktorem, je to jedna z možných nevýhod. Jednoduše proto, že držitelé žetonů nejsou vždy technicky zdatní a mohou hlasovat za nepřiměřené rozhodnutí! Výzkumný pracovník Ethereum proof-of-stake Vlad Zamfir tvrdí, že on-chain hlasování může být nebezpečné a může vynutit změny na celých uzlech.

❌ Problémy se synchronizací mezi účetními knihami:

Ačkoli Cardano implementovalo jedinečný algoritmus, někteří kritici tvrdí, že Cardanovy předpoklady, že účetní knihy budou synchronizovány v daném okamžiku, jsou pro globální blockchain nereálné. Kromě toho mnozí říkají, že útoky s dvojitým výdajem nebo 51% jsou stále možné. Například schvalovači vstupů mohou nakonec schválit stejné transakce od dvou vedoucích slotů.

Závěr: Cardano je také dobrá investice?

Ano, přes veškerou kritiku, Cardano je dobrá investice. Ve skutečnosti je Cardano více než dobrá investice.

Je na 7. místě jak uvádí CoinMarketCap.

Jelikož je celkový počet žetonů omezený, riziko inflace je také omezené, protože poptávka po minci stále roste. Existuje také mnoho technických výhod, jako je decentralizovaná povaha Cardana a vrstvená architektura, díky nimž je Cardano dobrou investicí.

To znamená, že abychom odpověděli, zda má ADA cenu, měli bychom zvážit celou řadu faktorů a potenciálních rizik. Úspěch společnosti Cardano závisí také na počtu chytrých kontraktů a dApps, které by mohla hostovat. Ačkoli je jeho recenzovaná povaha bezpečná, je třeba toho ještě hodně rozvíjet.

Můžeme jen říci, že ADA má dobrou šanci získat svůj spravedlivý podíl v sektoru kryptoměn.

Pohybuje se vzhůru a neustále obsazuje Top 10 CoinMarketCap z hlediska tržní kapitalizace a objemu obchodování.

Jeho nízká vstupní úroveň z něj činí atraktivní investici pro obchodníky a začátečníky i dlouhodobé investory. ADA je také správnou volbou pro lidi, kteří chtějí jednoduše diverzifikovat svá portfolia.

Jednoduše řečeno, Cardano je investice s nízkým rizikem a spoustou potenciálních odměn. Je to něco, co byste si měli určitě udělat, než začnete uvažovat o přidání ADA do svého portfolia.

Skutečná investiční otázka Cardano, pak to opravdu funguje? Pokud jste ochotni investovat čas a energii, pak by to mohlo udělat dobře.

Kolik investovat do Cardana?

vyměnit cardano

Pokud si myslíte, že výhody Cardano převažují nad jeho nevýhodami, což z něj dělá dobrou krátkodobou i dlouhodobou investici, možná budete chtít vědět, kolik investovat do ADA.

Jak již bylo uvedeno výše, současné ceny ADA z něj činí atraktivní aktivum pro začátečníky i zkušené obchodníky.

Jen proto, že investice do Cardana jsou vysoce dostupné, ještě neznamená, že byste měli riskovat všechny své úspory. Jeden by nikdy neměl investovat více, než si může dovolit ztratit.

Pamatujte, že kryptoměny jsou vysoce volatilní a investice do ADA mohou být riskantní.

Ale tady je lahůdka: nákup ADA může být snadný. S eToro můžete nakupovat a prodávat ADA a obchodovat CFD až 90+ krypto párů.

Připraveno k investování Cardano ADA?

Will Cardano bude milionářem?

S tržní kapitalizací 9 672 163 390 USD (v době psaní tohoto článku), můžeme říci, že Cardano je již milionářským výrobcem.

Zajímavé je, že i když je bitcoin největší mincí z hlediska tržní kapitalizace, ADA v posledních měsících překonala bitcoiny. Cardano vzrostlo o více než 500% přírůstek!

Obecný vzestupný trend nyní činí z výnosných investic také přední mince jako ADA.

Většina předpovědí souhlasí s tím, že ADA se bude i nadále zvyšovat uprostřed vzestupné dynamiky v krypto sektoru. Mnozí tomu věří krize koronavirů povede ke zvýšenému využívání kryptoměn a blockchainové technologie, což by mohlo vést ke zvýšení hodnoty ADA.

Zde bychom měli poznamenat, že nejvyšší hodnota ADA se odehrála 4. ledna 2018, kdy ADA dosáhla 1,33 USD.

Pokud se Cardanu podaří etablovat jako chytrý operátor smlouvy, je možné, že ADA v příštích několika letech dosáhne 1,5–2 $.

Expert Adam Web naznačuje, že Cardano má potenciál v příštích pěti letech přeskočit 10 dolarů za minci.

Přečtěte si náš článek o cenových předpovědích společnosti ADA zde.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Cardano ADA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

  • Cardano je jednou z předních blockchainových platforem v sektoru kryptoměn.
  • Decentralizovaná povaha Cardano a vrstvená architektura jsou jen některé z výhod, díky nimž je Cardano dobrou investicí.
  • Cardanoův nativní token ADA zaznamenal ve srovnání s jinými digitálními giganty působivý nárůst, takže někteří odborníci tvrdí, že jeho hodnota může v nadcházejících letech dosáhnout více než 2 $.
  • To znamená, že investice do Cardana zůstávají rizikovým finančním podnikem, jehož vývojový systém je jednou z hlavních nevýhod investování do ADA.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Myslíte si, že výhody Cardano převažují nad jeho nevýhodami?

Pokud se vám náš článek líbil Výhody a nevýhody investování v Cardanu, pak jej prosím sdílejte s kýmkoli, kdo by se mohl zajímat o technologie kryptoměny a blockchainu.

Časté dotazy

Je Cardano (ADA) lepší než Ethereum (ETH)?

Ačkoli Cardano má efektivnější mechanismus vytyčování než Ethereum – Charles Hoskinson tvrdí, že Cardano má nejlepší kód v sektoru kryptoměn – Cardano se stále vyvíjí, takže je příliš brzy na to říct. Zatímco Cardano má slibnou budoucnost, čísla ukazují, že Ethereum je stále lídrem v oblasti inteligentních kontraktů a nasazení dApps, v současné době je na 2. místě, pokud jde o tržní kapitalizaci a objem obchodování.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me