Kolik byste dnes měli, kdybyste před rokem investovali 1 000 dolarů do top 5 kryptoměn?

Pokud jste před rokem investovali 1 000 dolarů do top 5 kryptoměn, kolik byste teď měli?

Za posledních 12 měsíců prudce vzrostly ceny prakticky všech kryptoměn. A navzdory tomu, že bitcoiny jsou nejznámější kryptoměnou v okolí, ve skutečnosti si vedly nejhorší z pěti velkých měn, které tomuto růstu dominovaly. Z toho vyplývá otázka, "Kolik byste dnes měli, kdybyste investovali 1 000 $ do pěti nejlepších kryptoměn jen před 1 rokem?" No, kluci támhle Bláznivý blázen nedávno zveřejnil stejnou otázku. Tady je to, co našli…

Nejprve, na které pět kryptoměn se podíváme?

Dnes se podíváme na pět největších kryptoměn v okolí, které jsou k dispozici k obchodování minimálně za posledních 12 měsíců. Jedná se o následující:

1. Bitcoin

bitcoinové logo

Bitcoin byl vůbec první kryptoměnou a je stále nejvíce diskutovanou. Nyní existuje asi osm let a zůstává nejcennější kryptoměnou s dlouhou rezervou. Ve skutečnosti to bylo tak úspěšné, že se z toho vyklonilo spousta dalších kryptoměn (zejména Bitcoin Cash).

2. Zvlnění

zvlnění logo

Pokud toho o Ripple moc nevíte, pak se musíte naučit jednu důležitou věc, že ​​to není navrženo jako platební měna. Místo toho je hlavním cílem společnosti Ripple vytvořit rychlejší a cenově dostupnější způsob, jak mohou banky provádět převody peněz po celém světě. Za posledních 12 měsíců zaznamenala neuvěřitelný úspěch, protože získala partnerství s mnoha významnými bankovními jmény, jako jsou MoneyGram International a American Express.

Mohlo by se vám také líbit: 4 velké firmy sázející na Bitcoin Tech

3. Ethereum

logo ethereum

Ethereum, podobně jako Ripple, není navrženo jako platební řešení pro spotřebitele. Místo toho je vytvořen pro obchodní použití. K dnešnímu dni více než 200 organizací aktuálně testuje Ethereum, aby zjistilo, jak se daří.

4. Hvězdná

hvězdné logo

Stellar za poslední rok neviděl nic jiného než hvězdný vzestup, protože si získal pozornost řady velkých společností, jako je IBM. Tato kryptoměna také není zaměřena na spotřebitele, ale na podnikové klienty. Jeho hlavním prodejním bodem je to, že nabízí dobu zpracování transakcí jen několik sekund a neuvěřitelně nízké poplatky.

5. Litecoin

logo litecoinu

Po rozbití bitcoinů v roce 2011 musel Litecoin dlouho zrát a vyvíjet se jako neuvěřitelně silná kryptoměna sama o sobě. Je také určen k použití jako platební měna a oproti bitcoinu nabízí řadu jedinečných výhod. To zahrnuje nižší poplatky za zpracování a kratší časy transakcí.

Nenechte si ujít: Fortune Stories of Crypto Kings

Jak dobře si tedy tyto měny vedly za posledních 12 měsíců?

Od 13. dubna je zde pohled na individuální výkon kryptoměny velké pětky.

Cena kryptoměny 13. dubna 2018 Cena 13. dubna 2017% Změna
Bitcoin (BTC-USD) 8 074,00 $ + 753,76 $ 1177,30 $ 650%
Ethereum (ETH-USD) 510,88 $ 48,50 $ 953%
Zvlnění (XRP-USD) 0,6632 $ 0,0335 $ 1 880%
Litecoin (LTC-USD) 130,16 $ 11,61 $ 1021%
Stellar (XLM-USD) 0,2574 $ 0,00325 $ 7820%

Zdroj dat: www.investing.com. Ceny k 13. dubnu 2018 v 10:30 EDT.

Za zmínku stojí, že existuje několik dalších kryptoměn, u nichž došlo k většímu nárůstu než u těchto. Nebyly však k dispozici před 12 měsíci k obchodování. Patří sem bitcoinová hotovost, Cardano a EOS. Možná, když se na to podíváme znovu za 12 měsíců, tito tři budou zahrnuti do první pětky.

Kolik by tedy dnes stála investice 5 000 USD?

Pokud jste investovali 1 000 $ do každé z těchto pěti nejlepších kryptoměn, pak by celková dnešní hodnota stála neuvěřitelných 128 240 $. Aby bylo jasno, představuje to celkovou návratnost více než 25násobku vaší počáteční přímé kapitálové investice. Ještě působivější je skutečnost, že tyto kryptoměny právě teď nejsou ani na vrcholu. V roce 2018 se každý z nich ponořil do hodnoty, což by mohlo vidět, že vaše celková investice nyní stojí blíže 200 000 $.

Mějte také na paměti, že by to za to stálo, kdybyste před 12 měsíci provedli jednorázové nákupy a prodali je dnes. Objevily se zprávy o tom, že jednotlivci vydělávají mnohem víc než na menších investicích tím, že mohou nakupovat a prodávat měny, když procházejí výškami a minimy.

Co bude příštích 12 měsíců?

To je otázka za milion liber. Není možné říci, co se stane na trhu kryptoměn. Při zpětném pohledu by si každý s polovičním mozkem před pouhými 12 měsíci vzal celou svoji celoživotní úsporu a vrhl ji do tolika kryptoměn, kolik mohl najít. To je samozřejmě vědět, co vědí teď. To je vlastně to, co spousta lidí udělala v pozdějších fázích roku 2017, jen aby byla spálena, jakmile hodnota mnoha měn rychle poklesla.

Nic však nemůže říci, že nemůžeme vidět stejně působivé výsledky v příštích 12 měsících. Bylo by však moudré si uvědomit, že to nemusí být stejných pět měn, které fungují tak dobře. Jak se stávají cennějšími, vyžaduje stále větší a větší zvýšení, aby bylo vidět stejné úrovně návratnosti. Ve skutečnosti není reálné předpokládat, že Stellar uvidí dalších 7 000% zvýšení, protože by to mělo stále větší hodnotu než všechny ostatní kryptoměny dohromady!

Lidé si také přečetli: 10 mýtů o kryptoměně a blockchainu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me