Kryptoměny nakupujte, sledujte a vyhýbejte se jim

Zde jsou některé kryptoměny, které můžete koupit, sledovat a kterým se můžete vyhnout

Jaké kryptoměny bych měl při nákupu zvážit? Existují nějaké kryptoměny, které bych měl sledovat? A existují nějaké krypty, kterým bych se měl rozhodně vyhnout?

Pokud chcete vědět, které kryptoměny kupovat a sledovat a kterým se vyhnout, pak je tento článek právě pro vás.

My v Trading Education vám můžeme pomoci získat důkladné znalosti o krypto světě a blockchainové technologii. Jednoduše se zaregistrujte na jeden z našich online kurzů kryptoměny, který vám poskytne příjemnou cestu k úspěchu v obchodování s kryptoměnami!

Proč bych měl vědět o různých kryptoměnách, které je třeba kupovat, sledovat a kterým se vyhnout?

Kryptoměny nakupujte, sledujte a vyhýbejte se jim

Nejlepší kryptoměny ke koupi

Ostatní kryptoměny ke sledování

A co zbytek?

Kryptům, kterým se musíte za každou cenu vyhnout

Při nákupu kryptoměny

Klíčové body

Proč bych měl vědět o různých kryptoměnách, které je třeba kupovat, sledovat a kterým se vyhnout?

Svět obchodování s kryptoměnami si získává stále více příznivců z celého světa. Včetně tebe!

Po zvážení jeho kladů a záporů jste se rozhodli ponořit se do světa obchodování s kryptoměnami. Můžete dokonce skončit nákupem nebo obchodováním mnoha kryptoměn najednou.

Samozřejmě byste to měli udělat s dobrým pochopením toho, jak fungují. Některé jsou vhodné pro denní obchodování, zatímco jiné pro obchodování na houpačce nebo dokonce pro dlouhodobé investování.

Při výzkumu kryptoměny je důležité, abyste se nedívali jen na její cenu a pohyby na trhu. Musíte také udělat slušné množství výzkumu týkajícího se této technologie za ním, stejně jako veškerá vládní nařízení, která mohou ovlivnit obchodování kryptoměn.

Teprve když získáte dostatek znalostí o složitosti světa kryptoměny, můžete začít praktikovat obchodování, abyste vytvořili úspěšnou strategii obchodování s kryptoměnou a zdravé obchodní návyky.

Z těchto důvodů je důležité vědět o různých kryptoměch nakupovat, sledovat je a vyhýbat se jim.

Kryptoměny nakupujte, sledujte a vyhýbejte se jim

Nyní se podívejme na některé populární kryptoměny považované za dobré pro nákup a také na některé klíčové kryptoměny, na které byste měli dávat pozor. Poté se podíváme na několik notoricky známých krypt, kterým byste se měli vyhnout.

Nejlepší kryptoměny ke koupi

kryptoměny ke koupi

1. Ethereum (ETH)

Ethereum je jedním z nejlepších kryptoměn ke koupi. Snad jedním z nejatraktivnějších aspektů je schopnost Ethereum podporovat chytré smlouvy, což je pro podniky velmi užitečné.

Vzhledem k jeho technologickým výhodám není žádným překvapením, že na jeho blockchainu bylo nyní postaveno velké množství dalších kryptoměn.

Kromě toho má Ethereum pomocí svého systému širokou škálu dApps (decentralizované aplikace). To vše dělá Ethereum zvýhodněná kryptoměna, pokud jde o předpokládanou životnost.

Pokud jde o cenu, Ethereum v posledních několika letech docela stagnovalo, ale pro kupující, kteří dávají přednost stabilitě před volatilitou, je Ethereum docela lákavé.

Zvažovali jste nákup Ethereum?

2. Bitcoin (BTC)

Možná vás nepřekvapuje, že to vidíte Bitcoin – první a nejobchodovanější kryptoměna vůbec – na našem seznamu. Navzdory vysoké ceně zůstává bitcoin nejoblíbenější kryptoměnou ke koupi; z velké části proto, že je to nejstarší kryptoměna, tedy nejdůvěryhodnější.

To znamená, že bitcoin je také nejvíce volatilní kryptoměnou, možná dokonce nejvíce volatilním finančním aktivem.

Ceny bitcoinů vždy procházejí cykly. V době psaní tohoto článku má bitcoin hodnotu 16 299 USD za minci, což je obrovský zisk ve srovnání s notoricky známým propadem cen roku 2018, kdy ceny klesly na 5 938,18 USD. Bohužel se to může stát znovu. Když? Kdo ví! Je však třeba mít na paměti.

I když se nerozhodnete koupit bitcoin, měli byste ji pečlivě sledovat, protože její cenové pohyby mají obvykle dopad na ostatní kryptoměny.

Zvažovali jste nákup BTC?

3. Zvlnění (XRP)

Ripple je další skvělá kryptoměna ke koupi. Ripple si klade za cíl být životaschopným prostředkem pro bankovní transakce. Přesněji řečeno, s Ripple by bylo možné provést platbu jiné osobě v jedné měně a ta by ji přijala v jiné měně.

Vlnění může nakonec působit jako most mezi kryptoměnovým průmyslem a bankovním světem. Ripple může institucím pomoci přijmout technologii blockchain a kryptoměnu – něco, co se již pravděpodobně děje.

Pokud banky plně použijí Ripple na své transakce, obchodníci, kteří mají Ripple, mohou z toho mít podstatný prospěch.

To znamená, že bychom si měli uvědomit, že velká část světa kryptoměn se vyhýbala společnosti Ripple kvůli jejímu pokusu o uklidnění bank, které jsou pro ně smrtelnými nepřáteli krypto nadšenců.

Kolik bude zvlnění v roce 2021 a dále?

Zvažovali jste nákup XRP?

4. Litecoin (LTC)

Litecoin je další populární kryptoměna, kterou byste měli při nákupu zvážit.

Považován za klon bitcoinu, Litecoin byl jednou druhou nejvíce obchodovanou mincí, zvláště předtím, než přišlo Ethereum a Ripple.

I když litecoin od svého původního vydání v roce 2011 ztratil na síle, stále se jedná o velmi respektované jméno a jednu z nejuznávanějších kryptoměn pro platby a transakce.

V některých smyslech, Litecoin udržuje věci jednoduché, což může být výhodné a může přilákat stále více obchodníků a investorů.

Zvažovali jste nákup LTC?

5. EOS (EOS)

Pokud hledáte skvělou minci k nákupu, zvažte EOS. EOS i nadále soutěží s Ethereem, aby převzal ne. 1 místo pro chytré smlouvy a dApps. Ve skutečnosti v posledních několika letech, EOS získal největší komunitu uživatelů dApps.

Co dělá EOS vyniká jeho schopnost porazit problém škálovatelnosti přijetím horizontálního měřítka nad tradičním vertikálním měřítkem.

Jinými slovy, jak systém roste, místo zvýšení výpočetního výkonu bude do rovnice přidáno více uzlů (aka strojů). Samozřejmě si budeme muset počkat a uvidíme, jestli může být tato metoda skutečně prospěšná.

EOS zatím zůstává jedním z nejatraktivnějších krypt, které lze ve světě obchodování kryptoměn nakupovat a prodávat.

Zvažovali jste nákup EOS?

investovat do eos

6. Stellar (XLM)

Stellar’s Lumen je prostě hvězdná kryptoměna, kterou si můžete koupit.

Všimněte si, že Hvězdný je často považován za zdaleka nejbližší platformu k Ripple. Jednoduše proto, že Stellar byl pevnou vidličkou XRP společnosti Ripple, s podobnou funkčností nebo schopností usnadňovat transakce mezi různými kryptoměnami a fiat penězi.

Stellar se nicméně liší od Ripple. Stellar má svůj vlastní kód. Jeho hlavním účelem je navíc být zcela otevřeným zdrojovým kódem, který usnadní individuální použití a obchodování s kryptoměnou.

Jako takový, Stellar je spíše nástrojem pro lidi a méně nástrojem pro banky a získává náklonnost mnoha obchodníků v krypto komunitě.

Zvažovali jste nákup XLM?

7. Cardano (ADA)

Ačkoli je Cardano relativně nové, není pochyb o tom, že Cardano je renomovaným uchazečem o místo Ethereum ve světě inteligentních kontraktů a dApps.

Cardano vyniká díky jeho dvouvrstvému ​​blockchainu; jeden speciálně pro inteligentní smlouvy a druhý pro finanční transakce. Tento dvouvrstvý blockchain, pojmenovaný ouroboros, může být potenciálním způsobem, jak překonat obávaný problém škálování.

Stejně jako u jiných kryptoměn, které se snaží tento problém překonat, však až čas ukáže, zda může být Cardanova strategie účinná nebo ne.

Měli bychom si to také povšimnout Cardano těží ze své silné technologie a akademické podpory, což z něj činí jednu z nejlepších kryptoměn k nákupu.

Zvažovali jste nákup ADA?

8. IOTA (MIOTA)

Ačkoli IOTA je nějakým způsobem zahalena kontroverzí, měli bychom připustit, že IOTA je možná jednou z nejunikátnějších a nejzajímavějších technologií na našem seznamu.

V podstatě, JOTA používá ke zpracování plateb internet věcí (IoT). Pomocí IoT bude jakékoli zařízení s připojením Wi-Fi moci ověřovat platby.

To nejenže zlevňuje platby, ale také snižuje potřebné množství výpočetního výkonu.

Jeho jedinečnost zde nekončí. IOTA může být použita jako alternativa k blockchainové technologii díky algoritmu Tangle. Tento algoritmus nevyžaduje minery, což znamená (alespoň prozatím), že neexistují žádné transakční poplatky.

Zvažovali jste nákup JOTA?

Ostatní kryptoměny ke sledování

kryptoměny sledovat

1. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic je jedním z krypt, které byste měli sledovat. Nezapomeňme na to v roce 2016, Ethereum bylo rozděleno na Ethereum (mince ETH) a Ethereum Classic (mince ETC).

Byly doby, kdy lidé cítili, že Ethereum Classic je schopen soupeřit s Ethereem. Postupem času se ale zdá, že je to mnohem méně pravděpodobné. Ve skutečnosti nebude tým stojící za Ethereum Classic nikdy přijat Buterinem a nadací Ethereum.

Přesto z hlediska obchodování, nákup a prodej Ethereum Classic se může ukázat jako ziskové a stojí za váš čas.

2. Bitcoinová hotovost (BCH)

Ačkoli bitcoinový hotovost, malého bratra bitcoinu, může spadnout do stejného osudu jako Ethereum Classic, tato mince rozhodně stojí za zvážení.

Bitcoinová hotovost by ve skutečnosti neměla být považována za kopii bitcoinu, protože mezi nimi je zásadní rozdíl; Bitcoinová hotovostBloky jsou čtyřikrát větší než u bitcoinů. To znamená, že těžaři mohou ověřovat čtyřikrát tolik transakcí, což zvyšuje rychlost transakcí a možná zmírňuje problém škálování.

Není žádným překvapením, že od roku 2020, Bitcoinová hotovost patří mezi top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace, podle CoinMarketCap. To vše z něj dělá cennou výhodu, kterou byste měli sledovat v roce 2021.

3. Tron (TRX)

Tron je další digitální aktivum, které stojí za zvážení, jedno z nejlepších kryptoměn, které letos vybuchne.

Tron má zajímavé místo. Jeho cílem je zpeněžit online obsah a odstranit třetí strany, které těží z hostování online obsahu, jako je YouTube, Google a Facebook.

Se společností Tron jako tvůrcem obsahu získáte prostředky na to, co publikujete, což je považováno za spravedlivé. Tron také tvrdí, že je schopen zpracovat 2 000 transakcí za sekundu. Tron’s TRX je tedy rozhodně mincí, kterou byste měli sledovat!

4. Tether (USDT)

Tether je jedním z nejzajímavějších stablecoinů, které byste měli zvážit při obchodování.

Měli bychom poznamenat, že jedna mince Tether se téměř rovná jednomu americkému dolaru, a mnoho obchodníků používá Tether k udržení hodnoty svých investic.

Vzhledem k tomu, že jedním z hlavních důvodů, proč byl Tether vytvořen, bylo pomoci velkým společnostem s přesunem peněz, není pochyb o tom, že Tether je kryptoměna, kterou by obchodníci měli sledovat.

5. Pomlčka (DASH)

Dash je také zajímavá mince, kterou by obchodníci s kryptoměnami měli sledovat. Pomlčka soutěží ve dvou krypto závodech: být rychlejší než ostatní a nabídnout více soukromí než oni.

Všimněte si, že s Dash máte dvě možnosti: PrivateSend poslat peníze anonymně a InstantSend poslat peníze okamžitě.

Zajímavé je, že Dash roste v popularitě, zejména u obchodníků a maloobchodníků, protože soutěží s centralizovanými platebními platformami, jako je Visa.

6. Monero (XMR)

Soupeř Dash, Monero je další mince na ochranu soukromí, kterou stojí za zvážení. Nabízí popletenou veřejnou knihu, což znamená, že nikdo nemůže zobrazit odeslanou částku ani účastníky.

Přesto kvůli utajení Monera, tato mince si získala pozornost kontroverzních skupin, jako jsou bílí nacionalisté, obchodníci s drogami a hackeři (např., Útok WannaCry zpět v roce 2017). Aby se Monero opravdu snažil, musí setřást svůj temný obraz.

Do té doby je Monero rozhodně jednou z kryptoměn, které by obchodníci měli sledovat.

7. Zcash (ZEC)

Zcash je další mince, kterou byste měli zvážit. Byl vytvořen jako vidlice bitcoinu a stejně jako Monero a Dash se zaměřuje na soukromí (neuvěřitelně obtížná oblast v soutěži).

Zcash používá k ověření transakcí protokoly s nulovými znalostmi, což znamená, že transakce mohou být provedeny správně, aniž by byly o nich odhaleny jakékoli informace.

Současně se Zcash pokoušel být transparentní, což je mnohem atraktivnější pro kryptoobchodníky a regulační orgány.

8. Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin SV je jedním z nejlepších kryptoměn, které lze sledovat a obchodovat. Bude zajímavé zjistit, zda se tato mince může dostat na pozice jiných odnoží bitcoinů, jako jsou litecoiny a bitcoinové hotovosti.

Je zajímavé, že tato mince má rozdělenou komunitu kryptoměn. Všimněte si, že zkratka SV znamená „Satoshi Vision„. Bitcoin SV se má tedy co nejvíce přiblížit myšlenkám Satoshi Nakamota. Pro některé to znamená, že Bitcoin SV je blíže tomu, aby si uvědomil, co má být kryptoměna. Jiní si nejsou jisti a tvrdí, že bitcoin je skutečný bitcoin.

Kromě jeho vize, Bitcoin SV vyniká svými obrovskými velikostmi bloků, které zvládnou tuny transakcí, se zaměřením na změnu měřítka.

9. Binance Coin (BNB)

Binance Coin je docela zajímavá mince. Přestože Binance Coun nenabízí v technickém smyslu nic zvlášť jedinečného, ​​jde o krypto, které stojí za zvážení. Ve skutečnosti byla označena jako jedna z nejstabilnějších mincí v poslední době.

Binance Coin byl vyroben výhradně pro práci na burze Binance, dává uživatelům 25% slevu při nákupu kryptoměny. Jeho hodnota je téměř výlučně vázána na to, jak dobře funguje burzovní platforma.

Za zmínku stojí také to, že společnost Binance sídlí v Hongkongu. Vzhledem k tomu, že Čína nadále zasahuje proti kryptoměně a Hongkongu, může to v následujících letech způsobit problémy.

10. Neo (NEO)

Když mluvíme o Číně, měli bychom zmínit, že další potenciální kryptoměnou, kterou stojí za to sledovat, je Neo. Pokud se Neovi podaří setřást okovy čínské kryptoměnové regulace, může to nakonec ovládnout sféru inteligentních kontraktů.

Všimněte si, že Neo má oproti Ethereu určité výhody, protože může být kódováno v mnoha různých a populárních jazycích. Ethereum na druhou stranu lze kódovat pouze v Solidity, novém kódovacím jazyce vytvořeném speciálně pro inteligentní smlouvy.

Jako takový, Neo má spoustu vyhlídek. Dokud však nebude jeho stav seřazen, nemusí naplno využít svůj plný potenciál.

A co zbytek?

Svět obchodování s kryptoměnami se neustále mění, takže náš seznam zdaleka není úplný a úplný. Existují tisíce kryptoměn a mnoho dalších přijde. Mějte tedy oči otevřené a dávejte pozor na skvělá obchodní aktiva.

Nezapomeňte, že se zdá, že existují čtyři primární oblasti, o které se kryptoměny a blockchainové platformy snaží:

 • Porazit bitcoin. Bitcoin 2.0, Bitcoin Cash, Litecoin a Bitcoin SV míří na toto místo.
 • Porazit Ethereum. Chcete-li vytvořit platformu, která může podporovat dApps a inteligentní smlouvy (nebo alespoň jednu ze dvou).
 • Porazit Ripple. Překlenout propast mezi bankami a kryptoměnou a zajistit bezproblémové transakce mezi těmito dvěma světy.
 • Chcete-li nabídnout co nejvíce soukromí. Ve skutečnosti neexistuje žádná kryptoměna, která by si zde mohla získat první místo, ačkoli Zcash, Monero a Dash za to bojují.

Kryptům, kterým se musíte za každou cenu vyhnout

kryptoměny, kterým je třeba se vyhnout

I když existuje mnoho populárních krypt, které byste si měli koupit, a mnoho dalších, které byste měli sledovat, některým kryptám byste se měli za každou cenu vyhnout. Podle Weiss Crypto Hodnocení, je třeba se vyhnout kryptoměnám s nízkým hodnocením, od E-, E až po E +. Abychom to uvedli na pravou míru, v době psaní mají Bitcoin i Ethereum B.+.

Pokud například narazíte na některou z těchto možností, držte se od nich dál:

 • Rozloha
 • Kometa
 • Matchpool
 • Mixin
 • Salus
 • PotCoin
 • Novacoin
 • Auroracoin
 • Quark
 • GameCredits
 • Megacoin
 • Řetěz ATM

Weiss aktualizuje svá hodnocení poměrně pravidelně a tento seznam může velmi rychle zastarat. Dávejte pozor na to, když se díváte na nové kryptoměny ke koupi.

Při nákupu kryptoměny

Ačkoli výběr kryptoměny může být obtížný, obchodníci by měli zvážit různé složitosti obchodování s kryptoměnami. Obchodování s krypto není jako obchodování s akciemi. Například nákup akcií obecně vyžaduje řádné sledování trhu, kryptotrh je do značné míry volatilní.

Při obchodování s kryptoměnou je tedy třeba zvážit různé možnosti obchodování. Je zajímavé, že většina investorů upřednostňuje nákup mince za nízkou cenu a její následné skladování, dokud se nestane výnosnější investicí.

Tedy vyvinout úspěšný obchodní plán, jeden by měl investovat do správného obchodního vzdělání, obchodní praxe a emoční sebeovládání.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

 • Bitcoin, Ethereum a Ripple jsou stále na vrcholu. Ačkoli čelí stále tvrdší konkurenci, patří mezi nejlepší kryptoměny, které je třeba koupit.
 • Několik kryptoměn bojuje o to, aby bylo ne. 1 mince za ochranu soukromí. V této oblasti je obzvláště těžké vyhlásit vítěze, takže mějte oči otevřené a zvažte mince, jako jsou Monero, Zcash a Dash.
 • Stále existuje spousta kryptoměn, kterým je třeba se za každou cenu vyhnout. Proveďte svůj průzkum, dejte si pozor na podvody a ujistěte se, že kryptoměna podle vašeho výběru je bezpečnou investicí.
 • Kryptoměny nejsou jako akcie. Jsou vysoce volatilní a lze je koupit mnoha různými způsoby.

My v Trading Education vám můžeme pomoci zvládnout umění krypto obchodování. Jednoduše se zaregistrujte na jeden z našich obchodních kurzů a staňte se profesionálem ve světě obchodování s kryptoměnou a blockchainové technologie.

Nyní víte, jaké kryptoměny je třeba koupit, sledovat a kterým se vyhnout. Pokud se cítíte inspirováni k zahájení obchodování s kryptoměnou, možná vás to potěší eToro poskytuje možnost nakupovat krypto aktiva až na 90+ kryptoměny. Obchodníci s kryptoměnami si mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

Které kryptoměny byste zvážili a které byste sledovali? Které kryptoměně byste se vyhnuli? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Doufáme, že náš článek Kryptoměny nakupujte, sledujte a vyhýbejte se jim byl užitečné tobě a ušetřil vám nějaký čas ve vašem výzkumu.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen a minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me