Může být LEO důvěryhodný?

LEO nebo UNUS SED LEO je nový nástrojový token zahájil Bitfinex a lze je použít k získání slevy na kryptoměnové páry při obchodování.

Účelem mince je: získávat peníze v IEO (Initial Exchange Offering) a obnovit přibližně 850 milionů $, které si půjčil Tether, plus 6,5% úrok.

Mnoho kritiků si není jistých, zda mohou důvěřovat LEO kvůli minulým akcím Bitfinexu a Tetheru, které jsou velmi kontroverzní.

To znamená, že Bitfinex zahájil podobné projekty dříve, než úspěšně s BFX, ačkoli metoda, ve které to udělali, porušila důvěru uživatelů.

Podaří se jim to znovu vytáhnout? Mohou obchodníci stále důvěřovat Bitfinexu a LEO? Pojďme to zjistit.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Co se LEO snaží dosáhnout?

kryptoměna leo

Abychom pochopili, čeho se LEO snaží dosáhnout, musíme se nejprve podívat na skandál kolem Bitfinexu a Tetheru.

Bitfinex a Tether jsou svázáni, protože mají stejná mateřská společnost iFinex, a Bitfinex má za sebou dlouhou historii bankovních problémů, kdy má účty zavřené a často je mění.

Je třeba zmínit, že tento problém nemá vliv pouze na burzu Bitfinex, mnoho burz narazilo na podobné problémy.

Klíčovým problémem, který to všechno začal, bylo, když poskytovatel plateb Bitfinexu, Krypto kapitál ztratili přibližně 850 milionů dolarů ze svých peněz.

Okolnosti, proč peníze zmizely, jsou stále nejasné, ačkoli společnost Crypto Capital tvrdí, že je zabavilo Portugalsko, Polsko a USA.

Dvě z těchto tří zemí to údajně popřely a společnost Crypto Capital byla spojena s několika podezřelými společnostmi.

Pak se tomu věří Bitfinex půjčil si peníze z rezerv Tether na pokrytí ztrát nebo by burza musela přestat fungovat.

To zase znamenalo, že Tether již nebyl zcela podpořen americkým dolarem.

Za účelem splacení Tetheru spustila společnost Bitfinex IEO s novým tokenem LEO. Název LEO vychází z hesla společnosti: „Jeden, ale (je) lev“.

Peníze získané v IEO budou směřovat k tomu, aby byl Tether znovu celý (v současné době je krytý pouze 74% americkými dolary), provozní kapitál a obchodní účely.

S LEO IEO, Bitfinex si klade za cíl nejprve získat 1 miliardu dolarů od soukromých investorů a zbývající budou nabídnuty retailovým investorům.

Většina z 1 miliardy dolarů však již byla získána, a proto není pravděpodobné, že se IEO otevře retailovým investorům.

Bitfinex již dříve zahájil podobné projekty a byl úspěšný, okolnosti však narušily důvěru uživatelů.

V roce 2016, Bitfinex byl hacknut a ztratil přibližně 60 milionů dolarů v Bitcoin a v reakci na to spustil BFX coin.

Bitfinex dokázal získat dostatek peněz na pokrytí ztrát, což obrovsky pomohlo býčímu trhu v roce 2017.

Všem držitelům mincí BFX bylo vráceno 100% v amerických dolarech. Stojí však za zamyšlení, zda by to ještě dokázali, kdyby trh nedosahoval tak vysokých hodnot.

Kromě toho Token BFX byl vynucen uživatelům, kteří zaznamenali ztráty až 36%.

To vyvolává otázky ohledně toho, co by Bitfinex udělal, kdyby se podobná situace znovu stala s tokeny LEO a potenciálně, pokud by mohly převzít vlastnictví tokenů LEO jiných lidí.

Jak funguje LEO?

jak leo funguje

LEO je token výměnného nástroje, jako je Binance Coin, a funguje téměř stejným způsobem s malými technickými vlastnostmi, jako jsou chytré smlouvy nebo dApps.

Držitelé LEV žetony mohou získat 15% slevu na poplatky příjemci od kryptoměn k krypto párům a an dalších 10% sleva pro ty, kteří mají více než 5 000 LEO žetonů.

To odpovídá 25% slevu společnosti Binance Coin, když obchodujete prostřednictvím jejich burzy.

Binance Coin to snížil na 12,5% a je pravděpodobné, že ponechali slevu na 25%, aby zůstali konkurenceschopní s Bitfinexem.

LEO lze také použít ke snížení dalších poplatků za půjčky, vklady a výběry.

Stejně jako Binance Coin i LEO projde událost vypalování tokenů kde Bitfinex odkoupí LEO coiny s jejich měsíčními výnosy.

Nakonec plánují snížit celkovou zásobu LEO tokenů na 100 milionů.

LEO bude mít maximálně 1 miliardu mincí, což odpovídá jejich snaze získat 1 miliardu amerických dolarů, protože každá mince měla při vydání hodnotu přibližně 1 $.

Je třeba to zmínit LEV lze zakoupit pouze přes Tether (USDT), což je možná způsob, jakým hodlají vrátit to, co si vypůjčili.

Jak si vedl LEO?

V době psaní, LEV má celkovou tržní kapitalizaci ve výši 1 241 125 055 USD, cirkulující dodávka 999 498 893 LEO tokenů a 24hodinový objem 10 145 229 $, podle CoinMarketCap.

Když se podíváme na to, jak si LEO historicky vedlo, bylo to na začátku relativně vyšší oproti bitcoinu než vůči americkému dolaru.

To vše se změnilo v červenci 2019, kdy tržní kapitalizace vzrostla a dosáhla svého prvního počátečního maxima 1,8 miliardy USD a krátce nato byl LEO vůči americkému dolaru vyšší než bitcoin.

Nedlouho poté se LEO zvedl na jeho nejvyšší tržní kapitalizace téměř 2 miliardy $. Od té doby LEO postupně klesala na hodnotě a stabilizovala kolem 1,30 $ za rozsah mincí.

V současné době stojí jedna LEO mince 1,24 $ a je 12. největší kryptoměna na CoinMarketCap.

Je důležité zdůraznit, že Bitfinex už nějakou dobu bojuje. Pokud je LEO úspěšné, může dát burze podporu, kterou hledala.

Stojí LEO za to investovat?

investování do leo

LEO, po krocích Binance Coin, možná obrovský úspěch, pokud ho lidé používají k obchodování na burze Bitfinex.

Zájemci o minci by si měli pamatovat, že nenabízí nic, co se týče chytrých smluv nebo dApps.

Jako token utility je jeho hodnota vázána na to, jak dobře Bitfinex funguje. Pokud se Bitfinexu povede dobře, bude to také LEO, a pokud se Bitfinexu povede špatně, bude to také LEO.

Bude se s největší pravděpodobností používat pouze na krátkou dobu, přičemž většina zásob se pravděpodobně spálí za několik let.

Tak jako Bitfinex hoří víc LEV tokenů, hodnota se také zvýší, jakmile budou vzácnější. Může tedy být moudré držet se LEO tokenů, dokud jejich hodnota nestoupne.

Li Bitfinex dělá dobře, každý měsíc hoří více, zvýšení ceny a zvýšení jejich ziskovosti při prodeji.

Většina obchodníků však s největší pravděpodobností bude moci koupit LEO pouze na burzách a pravděpodobně se nebude moci zúčastnit IEO.

Pro občany USA bude těžké sehnat, protože nemají přístup k bitfinexu a nesmí jim být prodávány tokeny LEO.

To je velmi důležité, protože američtí obchodníci s kryptoměnami představují velkou část trhu.

Lze věřit LEO a Bitfinexu??

Rovněž by měla být nastolena otázka důvěry.

Bitfinex, Tether a iFinex jsou stále zahaleny kontroverzí a mnozí si stále nejsou jisti, zda jim lze vůbec věřit.

Právní případ proti iFinexu ze strany newyorského generálního prokurátora mohl být katalyzátorem, který vedl ke vzniku LEO, protože bylo naléhavě nutné zakrýt potenciálně podezřelé chování.

Pokud se vrátíme dále než v nedávné době, zjistili jsme to jen Bitfinex a Tether byly vlastněny stejnou mateřskou společností z důvodu rajské papíry.

Dříve oba tvrdili, že nejsou připojeni.

Aby to bylo ještě horší, Bitfinex neřekl investorům ani držitelům společnosti Tether o půjčce, další narušení důvěry lidí v obě organizace.

Další věc, na kterou je třeba poukázat, je Bitfinex není regulovanou burzou a někteří navrhli, že by si možná chtěli nechat věci tímto způsobem, protože jim může uniknout víc.

Dobrá alternativa k LEV bude Binance Coin. Burza Binance je mnohem důvěryhodnější, pohybuje mnohem větší objemy kryptoměny.

Navíc Binance Coin nabízí až 25% slevu, zatímco uživatelé LEO budou muset vlastnit alespoň 5 000 LEO žetonů, aby získali stejnou slevu, což zlevňuje obchodování s mincemi Binance.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • LEV je obslužný token, který se má použít na Bitfinex výměna. S LEO mohou obchodníci získat až 25% slevu mezi kryptoměnami
  • Bitfinex plánuje spálit LEV žetonů, dokud nezůstane jen 100 milionů. Udělají to tak, že využijí své měsíční zisky k odkupu mincí.
  • Primárním účelem LEV IEO má získat to, co ztratilo Crypto Capital. Bitfinex si od společnosti Tether půjčil přibližně 850 milionů dolarů, což nyní znamená, že již není 100% krytý americkým dolarem.
  • Obchodníci si stále nejsou jisti, zda mohou věřit LEV. Důvodem je kontroverze kolem společností Bitfinex, iFinex a Tether.

Naučte se obchodovat s LEO pomocí našeho kurzu kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me