Mohl by bitcoin v roce 2021 dosáhnout ceny 100 000 $ – je z dlouhodobého hlediska možnost 500 000 $ a 1 milion $?

Cena bitcoinu na 100 000 USD v roce 2021?

 • Společnost Tesla investovala 1,5 B $ do BTC a může v budoucnu začít přijímat kryptoměnu jako platbu. Jak se objevily zprávy, cena bitcoinu okamžitě vzrostla o přibližně 14% na více než 44 000 $ za minci.
 • Bitcoin by v roce 2021 mohl dosáhnout až 100 000 $, ale ceny na této úrovni "by se ukázalo jako neudržitelné," Řekl JPMorgan.
 • Tvůrce S2F nepochybuje, že cena bitcoinu do prosince 2021 dosáhne 100 000 $.
 • Analytik agentury Bloomberg: Cena bitcoinu by mohla dosáhnout 500 000 $ nebo poklesnout na nulu. Cena bitcoinu (BTC) by mohla směřovat k hranici 500 000 USD, nebo by mohla selhat.

Bitcoin přitahuje oči velkých investorů a významných společností. Rok 2020 se stal výchozím bodem bitcoinu institucionalizace. Jinak volané "Král kryptoměn" v roce 2020 a na začátku roku 2021 dosáhl bitcoin cen, jaké v jeho historii existence dosud nebyly.

V tuto chvíli je cena bitcoinu 32 658 $. Vzhledem k tomu, že cena bitcoinu je výrazně ovlivněna jeho poptávkou, jeho cena dramaticky vzrostla a 8. ledna 2021 dosáhla historického maxima na 41 941 $, protože velké společnosti investovaly velké částky peněz.

Smrt nabídky

S vědomím, že cena bitcoinu je ovlivněna nabídkou a poptávkou, se investoři domnívají, že jakmile bitcoin dosáhne hodnoty 21 milionů BTC v oběhu, jeho cena se zvýší o velké množství, vzhledem k tomu, že již nebude žádná nabídka. Čím více poptávky bude, tím více se bude cena zvyšovat.

Celé množství bitcoinů v oběhu je více než 18 milionů BTC. Zdroj: Blockchain.com

Technologie navržená pro bitcoiny je tak propracovaná. Bitcoin se vyrábí těžbou.

Těžařské počítače ověřují bloky transakcí soutěží o řešení složitých matematických problémů každých 10 minut. První horník, který vyřešil problém a vyčistil transakci, byl odměněn novými bitcoiny.

Každé čtyři roky prochází bitcoin procesem zvaným "poloviční". Rozdělení bitcoinů na polovinu snižuje rychlost vytváření nových mincí. V květnu 2020 prošel bitcoin třetinou "poloviční", v jeho historii, což znamená, že nabídka se omezuje ještě více.

Kromě toho máme Paypal, který umožňuje svým uživatelům nakupovat kryptoměny na jejich platformě a nakupovat zboží pomocí kryptoměn jako platebního formuláře. Velké důvěryhodné společnosti také investovaly obrovské množství peněz do bitcoinů, jako je Microstrategy s 1,3 miliardami dolarů.

Nabídka bitcoinů tedy klesá a my jdeme do bodu, kdy již nebude žádná nabídka. Bude zde pouze poptávka po bitcoinech, což znamená, že cena se může pouze zvyšovat.

Analytici se domnívají, že bitcoiny by mohly dosáhnout hodnot jako 100 000 $, 500 000 $ nebo dokonce 1 milion $. Ale je to možnost, nebo je to jen nadsázka? Zjistíme to níže.

Zvažovali jste nákup Bitcoin?

Mohl by bitcoin v roce 2021 dosáhnout 100 000 $?

Podle mnoha analytiků by bitcoin mohl do roku 2021 zasáhnout 100,00 $. Přestože se šest číslic může pro mnoho lidí jevit jako nemožné, zdá se, že taková věc je možná, pokud jde o předpovědi cen bitcoinů,

Tvůrce populárního modelu predikce bitcoinu Stock-to-Flow (S2F) Plan B v listopadu 2020 tweetoval, že bitcoin by mohl do prosince 2021 zasáhnout 100 000 $.

Podle plánu B existují jasné důkazy o tom, že nabídka bitcoinů klesá. Zmínil, že svému modelu věří ve svém tweetu a podobně "Bitcoin do prosince 2021 narazí na 100 000–288 000 $." Jak jsme zmínili výše, k bitcoinům na polovinu došlo 11. května 2020, což ještě více omezilo nabídku snížením rychlosti vytváření nových mincí. Cena bitcoinu by proto mohla růst.

Brian Estes, hlavní investiční ředitel hedgeového fondu Off The Chain Capital, dále uvedl, že pro bitcoiny jít z 18 000 na 100 000 $ za jeden rok není nic dlouhého.

Společnost Estes předpovídá, že bitcoiny by mohly na samém konci roku 2021 zasáhnout mezi 100 000 až 288 000 USD.

"Viděl jsem, že bitcoiny za rok vzrostly až 10krát, 20krát, 30krát. Jít nahoru 5X tedy není velký problém," Řekla Estes.

Vedoucí analytik amerického finančního giganta Citibank Tom Fitzpatrick navíc napsal zprávu popisující podobnosti mezi trhem se zlatem v 70. letech a bitcoinem.

Fitzpatrick uvedl, že bitcoiny by se mohly vyšplhat až na 318 000 $ do konce roku 2021, což naznačuje její omezené dodávky, přeshraniční snadnost pohybu a záhadné vlastnictví.

JP Morgan také v poznámce uvedl, že bitcoin by mohl vzrůst 146 000 $ z dlouhodobého hlediska, protože soutěží se zlatem. JP Morgan vidí bitcoin jako "alternativní" měna, přičemž investoři preferují "digitální zlato" nad tradičním zlatem a stimulace poptávky po kryptoměně.

"I když nemůžeme vyloučit možnost, že se současná spekulativní mánie bude dále šířit a tlačí cenu bitcoinů směrem k oblasti konsensu mezi $ 50k – $ 100k, věříme, že by se tyto cenové hladiny ukázaly jako neudržitelné," poznámka zněla.

Mohl by bitcoin zasáhnout 500 000 $?

Analytici se domnívají, že bitcoin by mohl jít mnohem dál než 100 000 $, k hranici 500 000 $. V září 2020 to řekl Mike McGlone, analytik agentury Bloomberg Intelligence "Bitcoin může zasáhnout 500 000 $ nebo může selhat."

Bitcoin mohl zasáhnout 500 000 $, zakladatel a generální ředitel společnosti Ark Invest Catherine Wood řekl, že jelikož institucionální poptávka po bitcoinech může zvýšit cenu bitcoinu na 500 000 $.

Catherine uvedla, že cena bitcoinu může růst "někde v rozmezí 400 000 až 500 000 USD." Woods dále poukázal na to, že bitcoin je nejuznávanější měnou ekosystému kryptoměn "ekvivalent k dolaru v systému fiatové měny."

Navíc během rozhovor s hostitelem podcastu Peterem McCormackem, zakladatelé kryptoměnové burzy Gemini Tyler a Cameron Winklevoss uvedli, že bitcoin by mohl nakonec zasáhnout 500 000 $.

"Otázkou v naší mysli není ani tak to, že se dostane na 500 000 $, ale jak rychle?" Řekl Tyler Winklevoss během podcastu. "Trochu bych tvrdil, že 500 000 $ bitcoin je ve skutečnosti docela konzervativní a hra ještě ani nezačala," Přidal Cameron.

Bratři-dvojčata uvedli, že institucionalizace bitcoinů začala, ale toto je ještě raná fáze, protože Wall Street ještě nebyl zapojen.

"Wall Street zde ještě není. Instituce právě teď nejsou v bitcoinu. Je to maloobchodní fenomén za poslední desetiletí. Takže Wall Street o tom mluví, jsou si vědomi bitcoinů, ale z našeho pohledu na tom opravdu nejsou, ale začíná se to stávat," Řekl Tyler Winklevoss.

Může bitcoin zasáhnout 1 milion dolarů?

Bitcoin za 5 let vzroste na 1 milion dolarů díky „obrovské zdi peněz“, uvedl bývalý šéf hedgeových fondů Goldman Sachs.

 • Cena bitcoinu by mohla za pět let zasáhnout 1 milion dolarů
 • Bitcoin by mohl do roku 2022 dosáhnout hranice 1 milionu dolarů, “uvedl Seth Ginns

Analytici již věří, že bitcoin může dosáhnout 1 milion dolarů. Vzhledem k tomu, že bitcoin ukázal svůj potenciál s nárůstem cen, který nedávno zažil a vzhledem k výše uvedeným faktorům;

Manažer Coinfund Seth Ginns mluví za Bloomberg poukázal na to, že bitcoin by mohl do roku 2022 dosáhnout hranice 1 milionu dolarů.

Zdůraznil, že kritickým faktorem, který může ovlivnit růst bitcoinů, je jeho institucionalizace. Podle něj, pokud se podíváme na rozpoznávání vzorů čtyřletých cyklů bitcoinu, vypadá $ 150K až 250K $ jako základní případ. Ginns dále uvedl, že bitcoin by mohl do roku 2022 dosáhnout 1 milionu dolarů, což je kratší období, než mnozí očekávali.

"Můžeme posunout další cyklus vpřed a uvidíme, jak bitcoiny jdou na 500 000 až 1 milion dolarů," Řekla Ginns.

Clem Chambers, generální ředitel webu soukromých investorů ADVFN.com, dále v článku pro Forbes, připouští, že je přesvědčen, že bitcoin může dosáhnout 1 milionu dolarů.

"Dospěl jsem k závěru, že bitcoin bude $ 1 000 000", Poznamenal Chambers.

Dále rozvedl, že tisk peněz zvýší inflaci, což by mohlo přimět investory ke koupi více bitcoinů.

"Právě teď existuje jen asi 18 milionů bitcoinů (s maximem 21 milionů), a pokud by se nějaká významná ekonomika nebo skupina menších zemí roztavila v hyperinflaci, sama by kryptoměnu vyhnala na oběžnou dráhu v dolarech", Chambers napsal.

Začátkem roku 2020 navíc v rozhovor s firmou Stansberry Research Raoul Pal, bývalým správcem hedgeových fondů Goldman Sachs, který založil Real Vision, uvedl, že cena bitcoinu by mohla za pět let zasáhnout 1 milion dolarů. Pal to poznamenal "do toho přichází obrovská zeď peněz."

Kromě toho řekl, že by se to mohlo stát, protože existuje velký zájem investovat do bitcoinů.

Je však třeba zmínit, že nikdo přesně neví, čeho může cena bitcoinu v budoucnu dosáhnout, ačkoli výše uvedené předpovědi BTC pocházejí od důvěryhodných finančních analytiků. Vzhledem k poptávce institucionálních investorů a způsobu vývoje trhu je možné, aby bitcoiny dosáhly výše uvedených hodnot.

Musíme také mít na paměti, že kryptoměny jsou atraktivní pro milénia, kteří nemají velký zájem o akcie, obligace nebo nemovitosti. Vidí kryptoměny jako způsob, jak se stát nezávislým na tradičním finančním systému. Se změnou generací by tedy mohla vzrůst i poptávka po bitcoinech.

Zvažovali jste nákup Bitcoin?

Proč byste měli investovat do bitcoinů pomocí eToro?

eToro je snadno použitelná platforma. To, co odlišuje eToro od ostatních platforem, je to, že se na platformě můžete naučit, pokud jste začátečník, protože eToro je makléřská společnost v oblasti sociálního obchodování, kde obchodníci sdílejí novinky a události a navzájem si pomáhají. Ale eToro je platforma, která vyhovuje také zkušeným investorům. Kromě kryptoměn můžete v eToro investovat do komodit, měn, indexů a ETF.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Klíčové body

 • Rok 2020 se stal výchozím bodem institucionalizace bitcoinů.
 • Cena bitcoinů dramaticky vzrostla a 8. ledna 2021 dosáhla historického maxima na 41 941 USD, protože velké společnosti investovaly velké částky peněz.
 • Celkové množství bitcoinů v oběhu je více než 18 milionů BTC.
 • Investoři se domnívají, že jakmile bitcoin dosáhne hodnoty 21 milionů BTC v oběhu, pak se jeho cena výrazně zvýší, vzhledem k tomu, že již nebude žádná nabídka.
 • Se snížením na polovinu, ke kterému došlo v květnu 2020, kdy Paypal představil kryptoměny na své platformě a institucionální investice, se očekává, že cena bitcoinu prudce stoupne k novým rekordům.
 • Nabídka bitcoinů klesá a my jdeme do bodu, kdy již nebude žádná nabídka. Bude zde pouze poptávka po bitcoinech, což znamená, že cena se může pouze zvyšovat.
 • Plan B, tvůrce populárního predikčního modelu bitcoinu Stock-to-Flow (S2F) tweetoval v listopadu 2020, že bitcoin by mohl do prosince 2021 zasáhnout 100 000–288 000 $.
 • Tom Fitzpatrick, hlavní analytik amerického finančního giganta Citibank, uvedl, že bitcoiny by se mohly do konce roku 2021 vyšplhat až na 318 000 USD.
 • JP Morgan ve své poznámce uvedl, že bitcoin může dlouhodobě vzrůst na 146 000 $, protože bude soutěžit se zlatem.
 • Zakladatelka a generální ředitelka společnosti Ark Invest Catherine Woodová uvedla, že s rostoucí institucionální poptávkou po bitcoinech může její cena stoupnout někde v rozmezí 400 až 500 tisíc dolarů.
 • Manažer Coinfund Seth Ginns hovořící pro Bloomberg poukázal na to, že bitcoiny by mohly do roku 2022 dosáhnout hranice 1 milion dolarů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me