Monero: Jediná skutečná mince na ochranu soukromí?

Monero (XMR) je možná jedním z nejznámější mince na ochranu soukromí, které jsou dnes k dispozici, ale je tam nejlepší? Co nabízí obchodníkům, co ostatní nenabízejí?

Společnost Monero, která byla uvedena na trh v dubnu 2014, je přibližně tak bezpečná a tajná, jak byste mohli získat.

Zdaleka má nejkomplexnější bezpečnostní algoritmus kterékoli z nejlepších kryptoměn současnosti a v době psaní tohoto článku je CoinMarketCap na 10. místě.

Oplatí se investovat do této mince na ochranu soukromí? Dokáže se přesunout za svůj temný obraz a podat výkon, který běžní lidé ocení a chtějí?

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Co se Monero snaží dosáhnout?

O lidech za kryptoměnou Monero se toho moc neví. Na svých webových stránkách jsou téměř všichni přispěvatelé anonymní.

Hlavní vývojář je známý jako Fluffypony, jehož skutečné jméno je Riccardo Spagni a pochází z Jižní Afriky. Nejprve se začal zajímat o kryptoměnu a Monero těžbou.

Tým Monero věří, že soukromí je nejdůležitější věcí, kterou kryptoměna potřebuje, a Monero se do značné míry zaměřuje nevystopovatelnost a nerozlučitelnost.

Mnoho lidí si vykládá, že to znamená, že lidé chtějí, aby soukromí bylo ve stínu a nelegálních věcech, ale to není celá pravda.

Ochrana osobních údajů je také důležitá, protože, u mnoha kryptoměn jsou všechny informace veřejně zobrazeny na internetu blockchain a lidé mohou skenovat peněženky ostatních a zjistit, kam jdou jejich peníze.

Bylo by vám dobře, kdyby váš zaměstnavatel věděl, za co utrácíte peníze?

Nebo pokud podnikáte, pravděpodobně nechcete, aby dodavatelé věděli, kolik peněz máte, protože by pak mohli odpovídajícím způsobem změnit ceny.

To také vyvolává otázky ohledně toho, jak mohou vaše finanční informace použít osoby se špatnými úmysly.

Ačkoli bitcoin je anonymní, s trochou práce můžete zjistit, kam směřují transakce, jak velké jsou tyto transakce a potenciálně zjistit, k čemu jsou.

Například společnosti vydávající kreditní karty takové informace nerozdávají, jejich klienti jsou chráněni.

U společnosti Monero jsou vaše informace jako odesílatel nebo příjemce bezpečné a také částka, která byla odeslána.

Společnost Monero nedoporučuje ani neomlouvá použití mincí Monero k provádění transakcí, které jsou v rozporu se zákonem.

Někteří nicméně kritizovali nedostatek opatření společnosti Monero v prevenci takového chování a ochraně jeho uživatelů.

Jak Monero funguje?

monero, kryptoměna

Monero je kódováno většinou v C ++, používá algoritmus proof of work a je open-source.

Bloky se vytvářejí každé dvě minuty, je zde nekonečná maximální zásoba a minimální odměna 0,3 Monero za minutu.

Klíčovou věcí k pochopení kryptoměny Monero jsou CryptoNote a CryptoNight.

Nicolas Van Saberhagen vytvořil protokol CryptoNote pro zpracování veřejných transakcí způsobem, který chrání identitu uživatelů.

První kryptoměnou, která to implementovala, byl Bytecoin v roce 2012.

Bytecoin však byl vytvořen jako akademický experiment a po několika letech bylo vytěženo 80%, což bylo velkým problémem pro škálovatelnost.

Monero je pevnou vidličkou Bytecoinu a používá protokol CryptoNote ve formě CryptoNight.

CryptoNight je lepší než CryptoNote, protože ho mohou těžit normální CPU, což teoreticky znamená, že ho může těžit více lidí.

The Monero kryptoměna používá to, co nazývá „podpis prstenu podepisovat a zamlžovat transakce.

Jedná se o chytrou inovaci, kdy je adresa odesílatele zahrnuta v podpisu se skupinou dalších podpisů, takže lidé nemohou určit, kdo byl skutečný odesílatel.

Odesílatelé mohou také zvýšit počet adres zapojených do jejich transakcí zvýšením úrovně „mixin“. Čím vyšší je vaše úroveň mixin, tím více stojí transakce.

Algoritmus společnosti Monero náhodně vybere další adresy a provede se řada transakcí.

Obecně není nutné míchat více než čtyři transakce.

Nikdo nemůže vědět, které adresy si vyměňují finanční prostředky. Pokud se objeví vaše adresa, nikdo nemůže říci, zda jste zapojeni nebo ne.

Pro přijímače mají něco, čemu se říká „tajná adresa což je dočasná adresa, kterou příjemce použije k příjmu mincí Monero.

Jednorázové adresy také nezobrazují hodnotu.

Tajná adresa není stejná jako vaše veřejná adresa.

Díky tajným adresám může vaše peněženka Monero detekovat vše, co vám patří, a budete je moci zjistit pomocí „klíče soukromého zobrazení“.

Částky by také měly být skryty protože pak lidé mohou zjistit, za co platíte a potenciálně komu posíláte.

Pro skrytí částky používá Monero „ring CT“ (důvěrné transakce). Jediná věc, kterou kruhový CT potřebuje, je mít větší hodnotu než nic a být neplatný. Začalo to v roce 2017.

Pouze odesílatel a příjemce bude vědět, kolik bylo odesláno, nikdo jiný.

Lidé používající Monero nemohou zveřejňovat transakce a adresy Monero jsou mnohem delší než ty, jako jsou bitcoiny.

Nikdo nevidí, kolik jich je Monero coiny máte. Ostatní lidé budou takové informace znát, pouze pokud budou mít vaše soukromé klíče.

Historie mincí také není známa. To je důležité, protože pokud by mince byly použity k nelegálním účelům, nikdo by to nevěděl a tato mince by nebyla znehodnocena.

V minulosti se spekulovalo, že bitcoiny, které byly původně použity k nelegálním účelům, nesou svoji historii s sebou, což potenciálně riskuje bezpečnost těch, kteří takové mince později používají.

Neexistuje možnost utajení ani zveřejnění transakcí, jako Dash. Je pravděpodobné, že pokud by existovalo, mohlo by to znamenat, že pokud to někdo použije, děje se něco podezřelého.

Díky anonymizaci všech transakcí je to vyloučeno.

Funkce ochrany soukromí společnosti Monero znamená, že při odesílání kryptoměny musíte získat správnou adresu, jako kdybyste ji pokazili, nebudete mít tušení, kam byla odeslána.

Projekt Kovri je něco, co Monero pracuje na tom, že skryje váš internetový provoz, takže pokud používáte Monero, aby lidé, kteří vás mohou špehovat online, neviděli.

V budoucnu Monero plánuje použít druhou vrstvu pro rychlost a škálovatelnost.

Jak si Monero vedl?

monero market cap

Podle CoinMarketCap, Monero je 10. největší kryptoměnou pokud jde o tržní kapitalizaci, což je 1 351 312 282 USD a v době psaní tohoto článku existuje celková nabídka 17 157 476 XMR.

K dispozici je neomezená nabídka Monero mince což pravděpodobně bude znamenat, že ceny nebudou příliš vysoké, protože mince se budou i nadále vyrábět.

Při pohledu na cenu Monera historicky, ve vztahu k bitcoinu to bylo obzvlášť volatilní. Po dlouhou dobu po vydání Monera došlo k malé volatilitě vůči americkému dolaru.

Volatilita společnosti Monero začala převážně v srpnu 2016, kdy dosáhla ceny 0,02 satoshi za minci.

V srpnu 2017 pak Monero dosáhlo ceny 0,03 satoshi, po které následoval obrovský americký špic 494 $ za minci. Zároveň Monero dosáhlo nejvyššího tržního stropu přes 7 miliard dolarů.

Po této vysoké hodnotě vstoupila Monerova cena vůči americkému dolaru i bitcoinu na medvědí trh, který po dlouhou dobu postupně klesal na ceně.

Od prosince 2018, Monero byla stabilnější a do značné míry se pohybovala v ceně.

Abychom obchodování s kryptoměnou Monero skutečně využili na maximum, je nejvýhodnější obchodovat ji s bitcoiny namísto amerického dolaru, protože ceny byly kolísavější.

Do dnešního dne je Monero oproti bitcoinu vyšší než americký dolar.

Dosáhne Monero opět stejných výšin?

Je to možné, ale nikdo nemůže přesně předpovědět cenu Monera v budoucnu.

Mnoho lidí to uznává trh je mnohem vyspělejší než před několika lety a tak vrcholy nemusí dosáhnout výšek, které jsme dříve viděli.

To znamená, že pokud jde o Monero, jeho cena pravděpodobně poklesne, pokud budou nějaké negativní zprávy ve vztahu k tomu, jak funguje jeho soukromí, a pravděpodobně se zvýší, protože budou implementovat více funkcí ochrany soukromí.

Je Monero dobrá investice?

monero investice

Monero je dobrá investice, pokud se domníváte, že soukromí a bezpečnost by při obchodování s kryptoměnou měly mít přednost před čímkoli jiným.

Pravděpodobně Monero učinil transakce blíže tomu, na co jsme zvyklí. Když provádíte transakce v hotovosti nebo online kreditní kartou, nikdo nezná vaši historii transakcí.

Stojí však za zvážení -li Monero kdy bude ukončena vládami, které se mohou domnívat, že je využíváno k nezákonným účelům.

Pokud se vám líbí myšlenka za Monero, ale chcete obchodovat něco jiného, ​​pak Dash nebo Zcash mohou být dobrou alternativou.

Stojí však za to se zeptat, je skutečně nutná další bezpečnost kolem Monera? Například bitcoin nikdy nebyl hacknut a je prokazatelně dostatečně bezpečný.

Existuje také problém, že údajně většina transakcí provedených před únorem 2017 je sledovatelná, a existovala zpráva, která to prozkoumala.

Monero byla také volbou pro malware a hackery což poškodilo pohled veřejnosti na to.

Někteří kritizovali úsilí Monera zabránit tomu, aby byl v Moneru vydírán. Vytvořili pouze web, který lidem radil, jak se před takovými útoky chránit.

Navíc je třeba zvážit, zda je kryptoměna Monero pro běžné lidi příliš komplikovaná?

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Monero má 10. největší tržní strop na CoinMarketCap. V době psaní tohoto článku je tržní strop společnosti Monero 1 351 312 282 $.
  • Pomocí kruhových podpisů jsou do transakcí zahrnuti náhodní jednotlivci. Tímto způsobem nikdo nemůže zjistit, kdo transakci poslal.
  • Veřejné účetní knihy mohou být riskantní, protože ukazují historii transakcí každého. Toho mohou podvodníci využít.
  • Monero je kryptoměna volby pro mnoho hackerů. Z tohoto důvodu má Monero negativní obrazový problém.

Naučte se obchodovat Monero s naším kurzem kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me