Nejlepší průvodce bitcoinem: Co to je?

Vše, co potřebujete, abyste mohli začít v bitcoinech

Co je to bitcoin? Pojďme rovnou k věci. Pokud čtete poprvé článek o bitcoinech – jedno z nejpopulárnějších slov, se kterými se stále setkáváme v sekci ekonomiky a financí na našich zpravodajských webech – chceme se ujistit, že skončíte s informacemi a jste připraveni se účastnit diskuse. Ve skutečnosti existuje mnoho diskusí o bitcoinech a zdá se, že jak roky plynou, povyk kolem něj nezmizí.

Myslíme si, že každý by měl znát alespoň základní principy nejpopulárnější kryptoměny, aby mohl vyjádřit svůj názor a sám si uvědomit, zda je z čeho těžit nebo spíše odmítnout.

Pojďme…

Co je to bitcoin?

co je bitcoin, bitcoinová kryptoměna

Jednoduše řečeno, bitcoin jsou peníze.

Představte si bitcoin jako digitální aktivum.

Je to kryptoměna, což v podstatě znamená decentralizovanou a šifrovanou digitální měnu. Neexistuje žádná centrální banka, správce ani žádní další zprostředkovatelé.

Bitcoiny lze odesílat od jednoho uživatele k druhému na a Bitcoinová síť P2P (peer-to-peer).

Bitcoin je online verze hotovosti.

I když se jedná o použití k nákupu produktů a služeb, zatím neexistuje velké množství obchodů nebo společností, které bitcoiny jako platbu přijímají. Jejich počet však s přibývajícími dny stoupá.

Máte zájem o obchodování s bitcoiny?

Kdo vytvořil bitcoin?

Pojďme si promluvit o tom, kdo vytvořil bitcoin, a udělejte mu uznání, které si zaslouží.

Satoshi Nakamoto byl připočítán s vývojem bitcoinů v roce 2009, nicméně je dobře známo, že se jedná pouze o pseudonym pro jednu osobu nebo skupinu lidí, kteří na této myšlence pracovali.

Nakamoto v podstatě zmizel z internetu v roce 2011 a zanechal jen pár vodítek o tom, kdo to může být.

Zábavný fakt: v průběhu let se objevilo mnoho lidí, kteří veřejně tvrdili, že jsou satoshi. Většina z nich však nemohla poskytnout žádný spolehlivý důkaz na podporu svých tvrzení.

Novinář jednou oznámil, že Dorian Nakamoto z Kalifornie je skutečným „tvůrcem“ bitcoinu, protože objevil mnoho podobností mezi těmito dvěma osobnostmi. Tvrzení však Dorian vyvrátil.

Anonymita tvůrce je zásadní a mnozí se na tom shodují. Vzhledem k povaze vytvoření odstraní odstranění jediné identity, která může být spojena s bitcoiny, veškerý vliv na politiku, pravidla a rozhodování komunity. Všechno se to stává soběstačným systémem pro lidi s absolutně žádným vlivem.

Jak se vytváří bitcoin?

těžba bitcoinů, horník odměněný bitcoinem

Bitcoiny jsou vytvářeny procesem zvaným těžba. Základní technologie za tím se nazývá blockchainová technologie.

Závisí to na síti uzlů, což zajišťuje integritu historie transakcí dosažením konsensu. Ověření je jednou částí procesu.

Když byla transakce ověřena, uzly budou závodit pomocí pokusu / omylu k vyřešení složité matematické hádanky, která vyžaduje velké výpočetní prostředky.

První počítač, který rovnici vyřeší, bude odměněn Bitcoiny.

Tento proces se nazývá „Těžba bitcoinů„A protokol se označuje jako Proof of Work (PoW).

Proces těžby slouží dvěma účelům:

  1. Chcete-li vytvořit nové bitcoiny
  2. Usnadnit zpracování transakcí v síti

Mějte na paměti, že těžba bitcoinů vyžaduje hodně energie, hardwaru a šířky pásma. Pokud se rozhodnete to udělat doma, náklady na elektřinu pravděpodobně převáží Hodnota bitcoinu budete těžit na konci.

Obchodujte bitcoiny nyní s

Charakteristika bitcoinu

Pojďme si promluvit o hlavních charakteristikách bitcoinu:

Decentralizace

decentralizace, bitcoinová síť

Jednou z nejdůležitějších charakteristik bitcoinu je jeho decentralizace. Síť bitcoinů nereguluje žádná instituce nebo subjekt.

Jak se to udržuje??

Podle skupina kodérů dobrovolníků a provozováno otevřenou sítí počítačů rozmístěných po celém světě.

Tento typ operace je atraktivní pro mnoho lidí a skupin, kterým je docela nepříjemné, aby kontrolní banky a vládní orgány prováděly své peníze.

U bitcoinů je každá finanční transakce udržována otevřenou sítí, není ve vlastnictví nikoho a nemusíte nikomu platit žádné poplatky.

Kolik jich je venku?

Celkové množství bitcoinů, které mohou kdy existovat, je 21 milionů.

V současné době existuje více než 17 milionů bitcoinů. Toto číslo se však může změnit přibližně každých 10 minut, když se těží nové bloky.

Každý blok přidává do oběhu asi 12,5 bitcoinů.

Zbývá těžit více než 3 miliony bitcoinů.

3-4 roky bitcoinů byly za ta léta ztraceny kvůli tomu, že lidé zapomněli na informace o své digitální peněžence (více o tom níže).

Kde uchováváte své bitcoiny?

Udržuješ je v digitální peněženka.

Musíte mít takovou peněženku, protože to je nejdůležitější krok v procesu získávání bitcoinů. Bitcoiny jsou digitální ekvivalent hotovosti a bitcoinová peněženka je digitální ekvivalent vaší fyzické peněženky.

To, co je uloženo v peněžence, je zabezpečený soukromý klíč, který se používá k přístupu k bitcoinovým adresám a provádění transakcí.

Můžete se kdykoli přihlásit a zkontrolovat svůj zůstatek. Mějte však na paměti, že při ukládání hesla a klíče musíte být velmi opatrní. Pokud ztratíte přístup, ztratíte peněženku a částku, kterou máte uvnitř.

Nevratné transakce

Tradiční způsoby platby, jako je bankovní převod, lze sledovat a v případě potřeby je možné je vrátit zpět.

To však není případ bitcoinů. Pokud jste poslali peníze, nemůžete je získat zpět. Znovu zkontrolujte adresu, na kterou posíláte bitcoiny.

Anonymita

anonymita, anonymní muž posílající bitcoiny

Když už mluvíme o transakcích, absence „validátoru“ nebo jakákoli forma centrální regulace znamená, že uživatelé se při odesílání bitcoinů jinému uživateli nemusí identifikovat. Když zadáte požadavek na transakci, protokol musí potvrdit, že odesílatel má skutečně potřebný bitcoin a oprávnění k jejich odesílání. Systém nepotřebuje znát vaši identitu.

Budete identifikováni pouze podle adresy vaší peněženky.

Díky této vlastnosti bitcoinu se stal docela přitažlivým pro černý trh.

Ačkoli, donucovací orgány vyvinuly metody k identifikaci uživatelů Pokud je třeba.

Dělitelnost

Dnes stojí jeden bitcoin více než 10 000 $. Existují však menší jednotky než jeden bitcoin. Nejmenšímu z nich se říká satoshi a jedná se o stotinu miliontiny bitcoinu (0,00000001), což je při dnešních cenách zhruba setina centu. To umožňuje mikrotransakce, pro které nelze použít tradiční elektronické peníze.

Volatilita

Další důležitou charakteristikou bitcoinu je jeho vysoká volatilita.

Jeho vysoce volatilní povaha podkopává schopnost bitcoinu fungovat jako správná měna, je to však také vlastnost, která přitahuje investory a nadšence kryptoměn.

Faktory, které mohou vysvětlit, proč je bitcoin tak volatilní, jsou zpravodajské události, velikost trhu, regulace, nízká likvidita, nerovnost bohatství a další.

Popularita

bitcoin jako nejoblíbenější kryptoměna

Proč jsou bitcoiny tak populární a mnozí považují za cenné aktivum? Je to pravděpodobně proto, že to není kontrolováno vládou ani žádnou bankou. Lidé mohou také utratit své bitcoiny, aniž by poskytli tuny osobních údajů. Transakce se zaznamenávají, ale nikdo neví, které číslo účtu bylo vaše.

Lidé jsou také ochotni je vyměnit za skutečné zboží, služby a dokonce i hotovost.

Nejen to, ale je také velmi obtížné kopírovat bitcoiny, vyrábět falešné nebo utrácet ty, které nevlastníte.

Možnosti

Ačkoli se bitcoiny a další kryptoměny často používají na černém trhu kvůli své anonymitě, existuje spousta velkých společností, které přijímají bitcoiny jako legitimní platbu.

Některé z nich zahrnují Dell, Microsoft, Expedia, Overstock.com atd. Objednávku Subway a KFC můžete zaplatit také v bitcoinech v Kanadě.

Bitcoin se také stal velmi populárním v zemích třetího světa u lidí, kteří ho nemají přístup k tradičním bankám.

Časem se očekává, že stále více míst umožní používání bitcoinů.

Zatímco mnoho lidí přitahovalo obchodování s kryptoměnou jako způsob, jak rychle vydělat, začalo se mu dostávat tradičního uznání jako způsobu platby za produkty a služby.

Jak získat bitcoin?

Kromě procesu těžby, který jsme vysvětlili dříve, existuje několik dalších způsobů, jak můžete získat bitcoin. Zde jsou:

Nakupujte bitcoiny online

nakupujte bitcoiny online

Než přemýšlíte o nákupu bitcoinů online, stáhněte si bitcoinovou peněženku. Můžete použít čtyři typy peněženek: mobilní, webovou, stolní a hardwarovou.

Jakmile si stáhnete peněženku, musíte si založit účet na burze kryptoměn, který musí schválit váš poskytovatel peněženky.

Burzy kryptoměn jsou tržiště, kde můžete obchodovat s kryptoměnami kupujícím výměnou za skutečné peníze nebo jiné kryptoměny.

Většina burz přijímá bankovní převody nebo platby kreditní kartou.

Nakupujte bitcoiny osobně

To je správně. Pokud se vám nechce nákup bitcoinů online, můžete to udělat osobně.

Používejte webové stránky jako Coin ATM Radar abychom vám pomohli najít bitcoinový bankomat poblíž. Je to velmi podobné běžnému bankomatu, kromě toho, že obchodujete hotovost za bitcoiny.

Můžete také použít webové stránky jako LocalBitcoins objevit lidi, kteří jsou ochotni osobně vyměnit bitcoin za hotovost.

Dělejte věci online za bitcoiny

Jedním ze způsobů, jak získat bitcoiny, je hraní mobilních nebo online her. Na telefonu můžete hrát hry a ve skutečnosti dostávat výplaty v bitcoinech. Měli byste však mít na paměti, že dostanete spoustu reklam, protože koneckonců jsou v nich tyto bitcoinové faucety za peníze.

Další způsob, jak vydělat bitcoiny, je dokončení úkolů na různých webových stránkách. Některé společnosti vám zaplatí v bitcoinech, pokud otestujete jejich webové stránky, retweetujete / sdílíte příspěvky, vezmete jejich průzkumy atd.

Některé blogy o kryptoměnách, fóra na zpravodajských místech vám mohou také platit v bitcoinech, pokud přispějete svými postřehy a znalostmi a zveřejníte je na svých webových stránkách / blogu.

Závěrečné myšlenky:

Doufáme, že po přečtení The Ultimate Guide to Bitcoin: What Is Bitcoin, víte o bitcoinu více a již jste přemýšleli o možnosti, že budete součástí bitcoinové komunity.

Pokud ne, možná příště, až to někdo zmíní, můžete se stát součástí diskuse a vyjádřit svůj dobře informovaný názor.

Udržujte svou mysl otevřenou. Nezavrhujte to, co je považováno za jeden z největších technologických průlomů 21. století. Nemůžeme popřít, že s nárůstem bitcoinů se finanční prostředí světa určitě hodně změnilo. Bitcoin zpochybňuje způsob, jakým lidé uvažují o penězích, a tím i tradiční finanční modely.

Kdo ví, kam nás šíření kryptoměn zavede dál!

Pokud vás bavilo číst Nejlepší průvodce bitcoinem: Co je to bitcoin? nezapomeňte si prosím prohlédnout některé z našich dalších článků o bitcoinech a dalších kryptoměnách zde. A nezapomeňte dát lajk a sdílet je s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Analýza obchodování není spolehlivým ukazatelem žádného současného ani budoucího výkonu, protože okolnosti se mohou časem změnit. Před jakýmkoli investičním rozhodnutím byste měli vyhledat radu od nezávislých finančních poradců.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me