Predikce cen etherea na rok 2021: Směřuje ETH k 3000 $?

Predikce cen etherea na rok 2021:

Míří na ETH na 3000 $?

Ethereum je druhou největší kryptoměnou na světě, na druhém místě za bitcoiny jak v tržní kapitalizaci, tak v popularitě. Od své počáteční nabídky vzrostlo Ethreum o více než 1000%.

Se vstupem bitcoinů do hlavního proudu díky rostoucímu institucionálnímu zájmu byl rok 2020 dobrým rokem pro trh kryptoměn. Ethereum také mělo v roce 2020 solidní rok, což investorům přineslo 4,5násobný výnos.

Ethereum 25. ledna 2021 dosáhlo svého historického maxima 1456,26 USD a bude ještě více posilovat. Podívejme se na predikci ceny etherea a podívejme se, jak se předpokládá, že kryptoměna bude fungovat v příštích několika letech.

Co je to ethereum?

Ethereum je decentralizovaná platforma založená na blockchainu. Společnost Vitalik Buterin, založená v roce 2015, umožňuje na platformě vytvářet a nasazovat inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace (dApps). Platforma provozuje tyto aplikace a smlouvy bez jakýchkoli prostojů, podvodů nebo zásahů třetích stran. Vzhledem k tomu, že platforma je decentralizovaná, mohou uživatelé i nadále provádět transakce a inteligentní smlouvy na platformě, i když část sítě spadne.

Ethereum si klade za cíl decentralizovat model klient-server a nahradit centrální servery tisíci uzlů provozovaných dobrovolníky z celého světa.

Inteligentní smlouvy provozují ekosystém Ethereum. Jsou to řádky kódu uložené na blockchainu. Smlouvy jsou prováděny automaticky, když jsou splněny určité předem stanovené podmínky. Inteligentní smlouvy jsou vynucovány blockchainem Ethereum, který funguje jako nezaujatá třetí strana pro transakce na blockchainu.

Přečtěte si více: Co je to Ethereum? Průvodce pro začátečníky po ethereu a tipy pro investování do ETH

Historie cen etherea: Pohled na minulou výkonnost etherea

Ethereum zažilo určitou volatilitu, stejně jako jiné kryptoměny. Z dlouhodobého hlediska to však byla jedna ze stabilnějších kryptoměn. Podívejme se na historii cen Ethereum trochu podrobněji.

Ethereum zaznamenalo výrazný růst ocenění mezi 17. květnem 2017 a 20. červnem 2017, kdy se cena ETH zvýšila z 90 na 364 USD. Po tomto růstu cen měna čelila období volatility, než v polovině prosince znovu zhodnotila. Ethereum překročilo 13. prosince 500 USD a do poloviny prosince dosáhlo 730 USD.

Na konci prosince se kryptoměna obchodovala kolem 800 $. V lednu překročil hranici 1000 USD, ale v únoru klesl zpět na 750 USD. Ethereum zaznamenalo postupný pokles jeho ceny od května 2018 do prosince 2018, kdy hodnota klesla pod 100 $.

Do prosince 2020 se Ethereum obchodovalo mezi 500 až 750 USD, přičemž si udržovalo pozici mezi těmito dvěma cenovými pásmy. Mezi 1. lednem a 9. lednem vzrostlo Ethereum ze 730 $ na 1288 $. To Ethereu připravilo půdu k překonání předchozího rekordu 1439,33 USD a kryptoměna dosáhla 25. ledna 2021 historického maxima 1456,26 USD.

Podle cenové predikce Ethereum bude Ethereum v roce 2021 nadále pozorovat zvýšení cen. Některé předpovědi uvádějí, že kryptoměna bude i nadále tlačit výše a brzy porazí svoji vysokou cenu 1456,26 USD. Bez ohledu na cenovou predikci zatím letos překonala bitcoiny.

Predikce cen etherea na rok 2021: Dosáhne ETH skutečně 3000 $?

Ano. Podle predikce ceny Ethereum má ETH zažít býčí běh v roce 2021 a cena Etherea by mohla dosáhnout 3 000 dolarů. Jako platforma volby pro projekty DeFi bude Ethereum nejlepším stabilnímcoinem na dlouhé vzdálenosti. Se spuštěním Ethereum 2.0 se řeší problémy se škálovatelností Ethereum, přičemž platforma dokáže zpracovat 100 000 transakcí za sekundu, což zefektivňuje a zpřístupní platformu.

4 Důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu

Přesná předpověď ceny kryptoměn je obtížná, protože se cena mění v závislosti na tržních podmínkách. Můžeme se však podívat na faktory a přitom předpovídat cenu etherea. Zde je třeba vzít v úvahu čtyři významné faktory.

1. Pokyny pro kryptoměny pro banky

Úřad kontrolora měny (OCC) doufá, že bude mít více regulačních pokynů, které pomohou tradičním bankám přijmout kryptoměnu a zvýšit efektivitu. OCC nedávno zveřejněna Interpretační dopisy 1174, objasnění, že banky nyní mohou mít v držení kryptoměnu a stablecoiny.

Vysvětluje také, že banky mají právo využívat nové technologie, včetně nezávislých sítí pro ověřování uzlů (INVN) a stablecoinů, které jim pomohou vykonávat bankovní funkce, jako jsou platební aktivity.

Kromě povolení pro národní banky a federální úspory poskytovat služby úschovy kryptoměny pro zákazníky poskytla OCC také právo držet jedinečné klíče spojené s digitálními měnami. To bankám umožnilo vydávat stablecoiny, směňovat stablecoiny za fiatovou měnu a ověřovat, ukládat nebo zaznamenávat transakce tím, že slouží jako uzel na blockchainu (INVN).

Pro komunitu ETH je to opravdu velká novinka, protože stablecoiny jsou tokeny ethereum, které zůstávají na pevné hodnotě, i když se cena ethereum změní. ETH lze využít jako síťovou infrastrukturu usnadněním těchto stablecoinů.

2. Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 nebo Serenity byl dlouho očekávaným, hodně diskutovaným a významným krokem po minulých upgradech. Důvodem je to, že implementuje mechanismus konsensu Proof-of-Stake, odklon od stávajícího mechanismu konsensu Proof-of-Work. Aktualizace bude vydána postupně, první fáze bude vydána v roce 2020. Každá aktualizace má za cíl zlepšit funkčnost Etherea.

Největší výhodou Ethereum2.0 je, že přinese značné zlepšení škálovatelnosti, zabezpečení a přístupnosti. Může umožnit společnosti Ethereum provádět až 100 000 transakcí ve srovnání s ethereem, které může podporovat pouze 30 transakcí za sekundu. To nakonec zlepší účinnost a sníží zpoždění způsobená přetížením sítě. Transakce jsou zpracovávány v paralelních řetězcích, nikoli v po sobě jdoucích, takže implementace řetězových řetězců zrychluje síť a zvyšuje škálovatelnost.

3. Stimulační balíček

CohanDesk to řekl Jehan Chu, řídící partner v hongkongské kryptoměnové investiční společnosti Kenetic Capital, "Stimul Biden může přidat k ceně bitcoinů další náraz, ale nic víc než tlačení podél nákladního vlaku."

Nový POTUS plánuje vydat nový balíček ekonomických stimulů. Balíček stimulů by viděl dalších 1400 $ zaslaných oprávněným příjemcům. To je navíc k částce 600 $ schválené Kongresem během funkčního období prezidenta Trumpa, což znamená, že příjemci obdrží celkem 2 000 $.

Cena bitcoinů zaznamenala výrazný nárůst díky vládním stimulačním opatřením v roce 2020, kdy kryptoměna dosáhla rekordních výšek, vyšších než v roce 2017.

Můžeme očekávat podobnou reakci kryptoměn s oznámením USA o novém stimulačním balíčku.

4. Zvyšování institucionálního zájmu o ethereum

Podle Výroční zpráva Coinbase pro rok 2020, více institucionálních investorů vidí Ether jako důležitý uchovávač hodnoty. Rostoucí počet institucionálních klientů zaujal pozice Etheru kvůli jeho silnějším výnosům, jak zaznamenala kryptoburza.

Rok 2021 bude pro Ethereum významným rokem. Předpokládá se, že se stane oblíbeným mezi institucionálními investory. Sada fondů zaměřených na ethereum, která bude brzy uvedena na trh, si klade za cíl zajistit expozici vůči ETH, rodné měně sítě Ethereum, prostřednictvím vysoce zabezpečené struktury vozidla.

Přečtěte si více: Co povede k ceně etherea v roce 2021?

Predikce cen etherea na rok 2021: Jaké jsou silné úrovně podpory a odporu?

Obrázek: ETH / USD měsíčně

Podíváme-li se na měsíční graf ceny ethereum, pak můžeme vidět, že ETH / USD zažil v lednu svůj nejvíce vzestupný měsíc, a zdá se, že toho bude ještě více. Jak vidíte, 20-bar SMA překročil v tomto časovém rámci přes 50-bar SMA a vytvořil býčí křížový vzor.

I když se cena ETH od té doby vrátila ze svého historického maxima, můžeme očekávat, že ETH překročí hranici 1475 $ odpor a zlomit se nad psychologickou úrovní 1 500 $. Nevýhodou je velmi silná podpora 1100 $ což by v ideálním případě mělo zabránit jakémukoli pohybu dolů za cenu ETH.

Predikce cen etherea: Závěr

Podle cenové predikce Ethereum by ETH mohl být stanoven na rekordní rok v roce 2021. Uvidíme, jak bude Ethereum tlačit za své předchozí maximum, protože se usadí na období udržitelného růstu kvůli více projektům, které si zvolí Ethereum jako platformu pro spuštění jejich projekty na platformách Ethereum 2.0 a DeFi získávají větší popularitu. Ethereum by mělo být na vašem investičním seznamu vysoko, protože můžete vstoupit za konkurenceschopnou cenu, plně využít vzestupného sentimentu a dosáhnout významné návratnosti své investice.

eToro – nejlepší platforma pro investice do etherea

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Přečtěte si více:

Predikce cen etherea na období 2021–2025

Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin

Jakých 10 nejlepších kryptoměn exploduje v roce 2021?

Co je to ethereum a oplatí se do něj investovat v roce 2021?

Klady a zápory investování do etherea, bude to milionář?

Co je nejlepších 9 altcoinů, do kterých se má investovat v roce 2021?

Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Ethereum VS. Zvlnění: Který by měl být ve vašem portfoliu?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me