Proč satoshi předběhne bitcoiny

V budoucnu možná nebudeme nutně používat bitcoiny k provádění plateb, ale místo toho satoshi.

Pro ty, kteří to nevědí, A satoshi je nejmenší označení Bitcoin (a řada dalších kryptoměn).

Satoshi jsou pojmenovány po tvůrci bitcoinů Satoshi Nakamoto. Je docela pravděpodobné, že toto jméno dali příznivci bitcoinů, a ne samotný Nakamoto.

Každý Bitcoin se rovná 100 milionům satoshi – to je osm desetinných míst (nebo jinými slovy osm nul za desetinnou čárkou). Jedno satoshi by vypadalo asi takto – 0,00000001 BTC.

Proč ale satoshi předběhne bitcoin, pokud je tak malý?

No, jednoduše, jeden Bitcoin sám o sobě je příliš nákladný. V době psaní, jeden bitcoin má hodnotu 7 840 $. Kdo na Zemi to použije k provádění plateb?

Je to příliš mnoho.

I když je přirozené, že bitcoin roste s rostoucí úspěšností a přijatelností, tento úspěch lze považovat za dvojsečný meč, který by ve skutečnosti mohl způsobit více škody než užitku.

Dále si to musíte pamatovat vždy jich bude jen 21 milionů Bitcoiny vytvořeno. To představuje významnou překážku, pokud si bitcoiny někdy osvojí masy po celém světě.

Ve srovnání se světovou ekonomikou v jejím současném stavu existuje přibližně 37 bilionů dolarů (z toho přibližně 1,7 bilionů dolarů v bankovkách a mincích), a to jak v oběhu, tak v penězích, které nejsou v oběhu..

Pokud bitcoin převezme nekryté peníze globálně, musí být schopen tento požadavek splnit. Musí existovat dostatek peněz na to, aby je každý mohl používat a provádět platby.

Mikroplatby

mikro platby s bitcoiny

Bitcoin rozdělení na tak malé nominální hodnoty znamená, že je možné provádět mikroplatby.

Například v době psaní, 0,01 $ má hodnotu 0,0000013 BTC. To je sedm nul za desetinnou čárkou, což znamená, že lidé budou moci provádět platby menší než jeden cent.

Proč je toto důležité?

Protože v budoucnu můžeme žít ve světě, kde jsou mikroplatby nutné.

Například v hudebním průmyslu můžeme být schopni provádět mikroplatby hudebníkům za poslech jejich hudby.

A to je jen špička ledovce. Může být celá řada dalších služeb, kde může být nutné mikroplatby. Mohli dokonce zlevnit převody.

Místo toho mohly dostat zaplaceno všechny druhy podniků, které vyrábějí obsah zdarma. Pro mnohé je to považováno za mnohem spravedlivější systém než ten současný, který máme.

Podíváme-li se znovu na hudební průmysl, řekněme, že skladba se stane hitem a vydělá miliony zhlédnutí na YouTube, pokud by každý divák zaplatil za poslech satoshi, na konci, která by se mohla rovnat velké částce.

Některé kryptoměny jsou ještě dělitelnější než Bitcoin. Snad nejdelitelnější je IOTA.

IOTA je tak rozdělena do tak malých denominací, že se s ní vlastně vypořádáte v miliontině. Pravděpodobně nikdy nekoupíte ani neprodáte IOTA, ale místo toho MIOTA.

M na začátku znamená jeden milion.

V době psaní tohoto článku, podle CoinMarketCap, v oběhu je 2 779 530 283 MIOTA. Přidejte dalších šest nul na konec tohoto čísla a získáte skutečnou částku IOTA.

Důvod, proč lze IOTA rozdělit na tak malé počty, že to znamená, že mohou probíhat nepatrné transakce.

IOTA byla navržena tak, aby stroje mohly mezi sebou obchodovat – například automobily mohou platit za vlastní plyn.

To snižuje význam placení poplatků za transakce.

Pamatujte na inflaci!

inflace, cena bitcoinu

Jakmile dosáhnete limitu 21 bitcoinů na bitcoiny, může to být problematické. S nekrytými penězi neexistuje nic jako čepice.

To znamená, že centrální banky mohou neustále vytvářet peníze, aby působily proti rostoucím cenám.

Podíváme-li se na historii amerického dolaru, jeho hodnota za ta léta hodně vzrostla. Podle v roce 2013 dolary, 1 $ v roce 1960 by se rovnal 8,69 $ v roce 2020.

Co by se tedy stalo s bitcoiny v takové situaci? Mohlo by být pro lidi s menšími příjmy stále obtížnější přežít?

Je možné, že mnoho lidí dostane cenu ze základních životních potřeb?

Li Bitcoin je úspěšný, budeme provádět platby potravinami satoshi, ne Bitcoin. Většina z nás si bitcoiny nebude moci dovolit.

Ti, kteří vlastní celý Bitcoiny by se prakticky mohli stát novými milionáři budoucnosti pokud uspěje. To by mohlo platit zejména v případě, že se bitcoin stane tak cenným, jak si někteří myslí, že by mohl.

Hlavní bitcoinoví investoři, dvojčata Winklevossovi, tomu věří Bitcoin je podhodnocen, dokud nedosáhne stejného ocenění jako zlato. To je 7 bilionů dolarů!

Vzhledem k tomu, že současná tržní kapitalizace bitcoinů je v době psaní tohoto článku přibližně 147 662 888 260 (147 miliard USD), zbývá ještě dlouhá cesta.

Další konzervativnější odhady pocházejí od lidí jako John McAfee, který dříve uvedl, že jeden bitcoin může mít v blízké budoucnosti hodnotu 1 milion dolarů.

I přesto tento odhad znesnadní používání bitcoinů lidem s menšími příjmy nebo potenciálnímu využití mikro plateb.

To by platilo zejména ve třetím světě a takový výsledek by byl daleko od toho, co bylo původně určeno pro bitcoin.

Jak se však často zapomíná, Bitcoin stále lze změnit. Od svého počátečního vzniku se hodně vyvinulo.

Bude na vývojářích za Bitcoinem, aby rozhodli, jak se změní. A příznivci by měli doufat, že mají v plánu to překonat, i když to nemusí být na prvním místě jejich agendy.

Stále však stojí za to na to poukázat Bitcoin nemusí být poslední kryptoměnou nakonec může přijít další kryptoměna, která je schopnější.

To znamená, jak na Trading Education velmi často opakujeme, je stále začátky a kryptoměna se musí hodně vyvinout, než se stane mainstreamem! Stále to mohou být desítky let.

Proto bychom neměli nechat odejít teoretické problémy, jako jsou tito obchodníci. Nastoupit hned v raném okamžiku by ještě mohlo sklízet obrovské výhody.

Žádný tržní strop pro výhru?

bitcoinová tržní kapitalizace

Jiné kryptoměny, které nemají tržní strop, mohou nakonec přežít Bitcoin. Například Ethereum je bez tohoto potenciálního omezení.

To by mohlo znamenat, že pokud ceny porostou, mohlo by se vždy vytvořit více, aby se zabránilo krizi a fungovalo podobně jako fiatová měna, kterou máme nyní.

Stojí za to připomenout, že bitcoin je obecně považován za experiment vytvořený.

Je možné, že bitcoin nikdy nevěřil, že vydrží tak dlouho, a proto existuje limit na celkovou částku, kterou lze vytvořit.

Podle CoinMarketCap existuje celková cirkulující nabídka více než 18 milionů bitcoinů a mnoho z nich se obává, že můžeme brzy dosáhnout celkového limitu.

Tito lidé však na to zapomínají the Bitcoin odměna za těžbu se neustále zmenšuje v tom, co je známé jako poloviční (nebo poloviční).

Hned na začátku by horníci dostávali 50 BTC za každý těžený blok. V roce 2012 se pak počet snížil na polovinu na 25 BTC. V roce 2016 pak opět na 12,5 BTC.

Je velmi pravděpodobné, že se někdy v roce 2020 odměna sníží o polovinu na 6,25 BTC. Jak vidíte, děje se to každé čtyři roky.

To znamená, že nové bitcoiny mohou být vytvářeny ještě dlouho. Někteří věří, že poslední bitcoiny budou v budoucnu těženy až v roce 2140.

Je však velmi pravděpodobné, že před dosažením tohoto bodu budou bitcoiny nějakým způsobem změněny.

Menší jednotky znamenají pro obchodníky větší přesnost

Pro obchodníky je velmi užitečné rozdělit kryptoměnu na mnohem menší jednotky.

Obchodníkům s menším kapitálem nejen usnadňuje obchodování a budování jmění, ale také to znamená obchodníci mohou být mnohem přesnější s částkou, s níž obchodují, k přesnému označení.

S touto kontrolou mohou obchodníci provádět mnohem lepší výpočty a vstupovat a vystupovat z pozic blíže tomu, co chtějí, což by teoreticky v průběhu času mohlo znamenat větší úspěch.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • A satoshi je nejmenší označení Bitcoin. Satoshi je 100 miliontina bitcoinu (osm bodů za desetinnou čárkou).
  • Satoshi dovolte nám provádět mikroplatby. V budoucnu můžeme platit za celou řadu služeb v mikroplatbách.
  • BitcoinTržní limit 21 milionů mincí může být jednoho dne problematický. Jiné kryptoměny bez limitu mohou bitcoiny přežít, i když je stále začátek.
  • Menší jednotky jsou dobré pro obchodníky s kryptoměnami. To znamená, že mohou vstoupit na trh s menším kapitálem a být přesnější ve svých obchodech.

Naučte se obchodovat s bitcoiny pomocí našeho kurzu obchodování s kryptoměnami

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me