Průvodce peněženkou v kryptoměně: Jednoduchý podrobný návod

Průvodce peněženkou v kryptoměně

Co je peněženka s kryptoměnou? Jak to funguje? Jak kryptoměna udržuje moje digitální aktiva v bezpečí? Pokud jsou to některé z otázek, které vám pomohou propojit mysl a pokusit se pochopit složitost obchodování s kryptoměnami, pak je tento jednoduchý podrobný návod právě pro vás.

My v Trading Education jsme zde, abychom vás provedli na vaší výukové cestě kryptoměn poskytování různých vzdělávacích materiálů, obchodní kurzy, a hvězdné tipy.

Co je peněženka na kryptoměnu a jak funguje?

Co je tedy krypto peněženka? Jednoduše řečeno, kryptoměna peněženka je nejlepší způsob, jak udržet vaši kryptoměnu v bezpečí.

Jak? No, aniž bychom kopali do technických, kryptoměna peněženky jsou inovativní kusy softwarue, které udržují vaše šifrovací klíče v bezpečí a prokazují vlastnictví digitálních aktiv.

Jak víme, šifrovací klíče jsou ve světě kryptoobchodů povinné. Zde bychom měli trochu vysvětlit rozdíl mezi veřejným a soukromým klíčem. Váš veřejný klíč je ten, který sdílíte, aby vám lidé mohli posílat peníze, zatímco váš soukromý klíč je to, co potřebujete k zasílání kryptoměny.

Svůj soukromý klíč musíte udržovat v bezpečí. Proč? Jednoduše proto, že pokud se ho lidé zmocní, mohou ukrást vaši kryptoměnu!

Proč potřebuji krypto peněženku?

Nemusíte být krypto králem, abyste pochopili, jak důležité je mít krypto peněženku. Než si vůbec myslíte o nákupu kryptoměny, pořiďte si peněženku na kryptoměnu!

Ačkoli ve skutečnosti neukládáte svou kryptoměnu do své kryptoměnové peněženky, ale na decentralizovaný blockchain, peněženka s kryptoměnou je povinná, aby byly vaše peníze v bezpečí. Opět je to místo, kde ukládáte své veřejné a soukromé klíče, což vám umožňuje přístup k vaší kryptoměně.

Každý obchodník s kryptoměnou, který chce vlastnit kryptoměnu, by měl mít krypto peněženku, pokud nebude obchodovat s kryptoměnou jako CFD. Pokud peněženku s kryptoměnou nepoužíváte a kryptoměnu necháte na burze, riskujete, žegoxxed„.

Nakonec existují žádní zámečníci, kteří by vám pomohli získat klíče a získat přístup k virtuálnímu prasátku. Kryptoměna je jediný způsob, jak udržet vaše data a aktiva v bezpečí!

Jak mohu otevřít peněženku s kryptoměnou?

Nyní, když víte, že mít peněženku s kryptoměnou je nezbytné, aby byla vaše kryptoměna v bezpečí, je čas ji skutečně otevřít.

Ale počkej! Před získáním peněženky s kryptoměnou je třeba zvážit několik věcí. Zde je několik nejdůležitějších otázek, které si musíte položit:

 • Jak pravidelně používáte kryptoměnu? Hledáte bezpečný prostor jen pro uložení vaší kryptoměny? Používáte pravidelně kryptoměnu k placení věcí?
 • Jak se chcete dostat do své peněženky? Chcete se do své peněženky dostat přes počítač nebo mobil? Upřednostňujete tištěnou verzi svých klíčů?
 • Kolik kryptoměn chcete, aby vaše kryptoměnová peněženka obsahovala? Chcete mít pouze jeden (například bitcoin) nebo více?
 • Jakým službám důvěřujete? Jaké funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů nabízejí?

Jakmile se rozhodnete pro peněženku, která bude vyhovovat vašim potřebám a kryptoobchodním cílům, snadno najdete podrobné pokyny, jak získat a používat krypto peněženku podle poskytovatele podle vašeho výběru.

Jak soukromé jsou peněženky s kryptoměnou?

Získání krypto peněženky je sice snadné, ale měli bychom to zmínit mnoho začínajících obchodníků se ptá, jak jsou soukromé peněženky s kryptoměnou. Koneckonců, soukromí, bezpečnost a finanční svoboda jsou některé ze základů krypto světa!

Neboj se! Většina kryptoměnových peněženek je pseudonymních, což znamená, že nemusí být nutně vázány na identitu uživatele.

Vaše osobní údaje, například vaše jméno a adresa, se nezobrazí. Ve většině případů si ostatní uživatelé kryptoměny budou moci zobrazit vaši veřejnou adresu a sledovat transakce (možná budou moci zjistit, co to posíláte).

Pokud hledáte 100% anonymitu, může být nejlepší podívat se na kryptoměny, jako je Monero, Dash nebo Zcash. Ve skutečnosti, Zcash je jedním z nejlepších kryptoměn, které mají být investovány v roce 2021.

To znamená, že vás o to mohou požádat některé peněženky s kryptoměnou Dokumenty KYC (znáte svého zákazníka). Tato funkce se vám může líbit nebo nelíbí, v závislosti na tom, zda se cítíte pohodlně s poskytováním těchto informací. Jednou z nevýhod odesílání dokumentů KYC je, že pokud se něco stane a ztratíte přístup ke své peněžence, můžete ji obnovit.

Je pozoruhodné, že je také možné vytvářet multi-podpisové peněženky. To je místo, kde je k odhlášení transakcí zapotřebí více jednotlivců; to může do vaší kryptoměnové peněženky přidat další vrstvu zabezpečení a je to skvělá volba pro firmy.

Různé typy kryptoměnových peněženek

Před otevřením krypto peněženky byste měli vzít v úvahu nejen soukromí, ale také základní vlastnosti, včetně zabezpečení. To je zásadní pro zajištění bezpečnosti vaší kryptoměny. Nechcete přijít o svá digitální aktiva poté, co jste strávili hodně obchodováním se vzděláváním, krypto strategiemi a sebeovládáním, že??

Nejprve bychom měli zmínit, že kryptoměnové peněženky existují v mnoha různých formách. Některé peněženky jsou vytvořeny k ukládání určitých kryptoměn – ne každý typ.

Mnoho krypto peněženek může ukládat nejpopulárnější tokeny kryptoměny. Peněženky s kryptoměnou, které jsou schopné ukládat například Ethereum, mohou být také schopny přijímat další tokeny ERC20. Podobně kryptoměny, které jsou vidličkou bitcoinu, mohou přijímat peněženky, které přijímají bitcoiny, protože jsou technologicky podobné.

Některé obskurnější kryptoměny mohou podporovat pouze peněženky vytvořené jejich vývojáři.

A nezapomeňme na některé kryptoměnové peněženky mohou ukládat fiat měny, což může být pro některé obchodníky atraktivní možnost investice.

Hardwarové a softwarové krypto peněženky: klady a zápory

I když existují různé typy krypto peněženek, je dobře známo, že dva hlavní typy kryptoměnových peněženek jsou hardwarové a softwarové peněženky (studená a horká peněženka).

Studené peněženky se obvykle stahují na hardwarové zařízení (například USB), zatímco do horkých peněženek se obvykle přistupuje přes internet (online nebo spravováno pomocí počítače nebo mobilního zařízení).

Možná vás překvapí, že existují také generátory papírové peněženky, které lze tisknout na papír.

1. Online kryptoměna peněženka

online peněženka

Online krypto peněženky jsou v krypto světě velmi populární. Tyto kryptoměnové peněženky fungují online prostřednictvím prohlížeče.

Jak můžete uhodnout, online peněženky jsou horké peněženky, což znamená, že jsou připojeny k internetu. Pokaždé, když chcete získat přístup ke své kryptoměně, musíte být online.

I když to usnadňuje jejich používání, znamená to, že online krypto peněženky jsou méně bezpečné. Připojení k internetu usnadňuje hackerům ukrást část vaší kryptoměny.

2. Desktopová peněženka

Peněženky na plochu jsou peněženky na kryptoměny, které si můžete nainstalovat do počítače nebo notebooku. Výsledkem je, že stolní peněženka může fungovat jako horká peněženka, když je připojena k internetu, a jako studená peněženka, pokud není.

Stejně jako online peněženky jsou desktopové peněženky vhodné pro obchodníky, kteří provádějí online transakce. Než se však zaregistrujete do jakékoli peněženky pro kryptoměny pro stolní počítače, musíte se ujistit, že je vaše krypto peněženka kompatibilní s vaším operačním systémem.

Měli byste také zvážit několik bezpečnostních problémů; pokud máte své klíče v nezašifrované podobě nebo se stanete obětí falešných oznámení o upgradu a podvodů, mohou vám být peníze ukradeny.

3. Mobilní peněženka

Jak asi tušíte, mobilní kryptoměny peněženky jsou v podstatě aplikace, které si můžete stáhnout do svého telefonu. Stejně jako stolní peněženky mohou fungovat jako horká peněženka i jako studená peněženka. Mobilní peněženky mohou mít schopnost skenovat QR kódy a provádět platby.

Mobilní peněženky jsou tedy praktičtější než jiné typy peněženek na kryptoměny. Koneckonců, můžete je vzít kamkoli, což znamená, že je snazší jít ven a nakupovat předměty na ulici s kryptoměnou.

Pokud se však rozhodnete použít mobilní peněženku na kryptoměnu, musíte být při používání telefonu velmi opatrní. Ztratíte-li telefon, ztratíte peněženku a přístup k celé své kryptoměně. To platí také v případě, že rozbijete telefon. Skvělým způsobem, jak udržet svou mobilní peněženku v bezpečí, zejména v případě krádeže, je mít skener otisků prstů.

4. Papírová peněženka na kryptoměnu

papírová peněženka

Papírová peněženka na kryptoměny je formou chladírenského skladu. Myšlenka zde spočívá v tom, že data jsou uložena offline a v ideálním případě nemohou být odcizena.

Tyto peněženky mohou generovat klíče vytištěné na papíře nebo jako QR kódy. Přesněji řečeno, většina papírových peněženek poskytuje dva QR kódy, jeden pro vaše soukromé klíče a druhý pro vaše veřejné klíče (které lze vytisknout na kousek papíru).

Jakmile svou peněženku převedete do režimu offline, měli byste najít vhodné místo pro její uložení. Místo toho, abyste si je nechali pod matrací, zvažte bezpečnostní schránku v bance. To však může být nepohodlné pro někoho, kdo pravidelně používá kryptoměnu. Papírové peněženky jsou mnohem vhodnější pro investory, kteří chtějí dlouhodobě držet kryptoměnu.

5. Hardwarová kryptoměna

V neposlední řadě se podívejme na hardware nebo chladné krypto peněženky. Hardwarové kryptoměnové peněženky se v poslední době staly velmi populární, několik jich bylo vydáno v posledních několika letech. Jednoduše řečeno, hardwarové krypto peněženky jsou peněženky, které obvykle mají podobu USB nebo jiného hardwarového zařízení, které lze připojit k počítači. Ve většině případů je stačí připojit k počítači, zadat PIN a poté můžete odeslat kryptoměnu.

Tato možnost je užitečná pro ty, kterým nevadí nosit peněženku s kryptoměnou a mít přístup k počítači. To znamená, že zařízení můžete také uložit do trezoru, stejně jako do papírové krypto peněženky.

Ačkoli studené peněženky jsou považovány za bezpečnější než horké peněženky, hardwarové peněženky nejsou dokonalé. Při připojení k výpočetnímu zařízení se mohou nakazit malwarem nebo viry. Na rozdíl od horkých peněženek, pokud ztratíte zařízení a nemáte uloženou tištěnou kopii dat, je obtížné data načíst a můžete přijít o svá aktiva.

Jak udržet vaši peněženku v kryptoměně v bezpečí?

udržujte peněženku v kryptoměně v bezpečí

Vzhledem k různým možnostem, které obchodníci s kryptoměnami mají, může být výběr peněženky s kryptoměnou obtížný. A jak je uvedeno výše, každá krypto peněženka má různé bezpečnostní obavy. Tak jak udržet vaši peněženku v kryptoměně v bezpečí?

Snad nejbezpečnější možností je udržovat svou kryptoměnovou peněženku offline v chladném úložišti. Díky této možnosti je správa kryptoměny trochu komplikovanější.

Tedy ke zvýšení bezpečnosti i použitelnosti, nejlepší způsob, jak udržet vaši kryptoměnu v bezpečí a efektivnosti, je použití chladírenského úložiště a jiné peněženky. Umístěte většinu své kryptoměny do chladírenského skladu a současně udržujte menší částku (částku, kterou chcete použít) v online peněžence.

Jako obecná praxe, nenechávejte peněženku otevřenou na žádném zařízení – mobilní nebo stolní – vždy jej zavřete, když jej nepotřebujete.

Vy může také do vaší peněženky přidat další vrstvy zabezpečení, například dlouhá a složitá hesla s širokou škálou alfanumerických a nealfanumerických znaků. Zvažte peněženky, které vyžadují nebo vám dají možnost dvoufaktorového ověřování, nebo peněženky, které vyžadují výzvu k zadání hesla pokaždé, když provedete transakci.

Vždy byste měli dávat pozor na pravé aktualizace i pro vaši peněženku. Vzhledem k tomu, že hackeři mají obvykle náskok před hrou, musíte také zůstat v obraze.

Další životně důležitá věc je přestaňte se chlubit svými kryptoměnami. To je velmi riskantní. Nezapomeňme, že přehnané sebevědomí není dobrá vlastnost při obchodování.

Ve skutečnosti se vyskytly případy napadení lidí kvůli jejich kryptoměně. V září 2019 bitcoinový investor z Osla v Norsku, unikl loupeži kvůli jeho aktivům v kryptoměně – což připomíná, jak opatrní musíte být, když ostatním říkáte, kolik kryptoměny vlastníte.

V neposlední řadě bychom měli zmínit, že někteří finanční odborníci doporučují převést kryptoměnu na nekryté peníze pro větší bezpečnost.

Nejlepší peněženka do kryptoměny roku 2021

I když byste si měli před výběrem krypto peněženky také udělat průzkum, na základě různých charakteristik a uživatelských recenzí, představujeme jedny z nejlepších kryptoměnových peněženek v roce 2021.

 • eToro: Peněženka eToro je snadno použitelná multikryptová zabezpečená digitální peněženka. Peněženku lze snadno nakupovat, ukládat, přijímat a převádět přes 120 kryptoměn a měnit libovolný z více než 500 párů
 • Coinbase: Coinbase je nejlepší krypto peněženka celkově, se softwarem i online peněženkami.

 • Trezor: Trezor je nejlepší hardwarová peněženka zatím. Podporuje Windows, Linux, Max a dokonce nabízí aplikace peněženky Android pro chladné úložiště.
 • SoFi: SoFi je nejlepší volba pro začátečníky v krypto světě, kteří často potřebují více pokynů při ukládání svých kryptoaktiv.
 • Okraj: Okraj je považován nejlepší mobilní peněženka pro skladování více měn.
 • Exodus: Exodus je považován za nejlepší stolní peněženka který podporuje výměny více mincí.
 • Bitaddress.org: Jedná se o skvělou open-source platformu a jednu z nich nejlepší a nejjednodušší generátory papírové peněženky.

Jak nakupovat kryptoměny přímo z peněženky eToro?

etoro peněženka

Náš výukový program je založen na globálním zprostředkovateli a burze eToro, protože platforma vám umožňuje investovat do kryptoměn a obchodovat s nimi bez placení provizí. V této části našeho průvodce peněženkou v kryptoměně vás provedeme procesem otevření účtu pro obchodování s kryptoměnou, provedením vkladu a nákupem kryptoměn.

Krok 1: Otevřete si účet pro obchodování s kryptoměnou

Zákazníci eToro mohou nakupovat kryptoměny přímo z peněženky eToro pomocí kreditní karty a bankovního převodu.

Návštěva Web eToro, klikněte na otevřít účet a zadejte své osobní údaje. Musíte také potvrdit svou e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu.

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Krok 2: Vložte prostředky

Pokud jde o způsoby vkladu, eToro podporuje: Debetní karta Kreditní karta Bankovní převod Skrill Paypal Neteller Výběr kryptoměny ke koupi Pokud víte, který pár kryptoměny si chcete koupit, zadejte jej do vyhledávacího pole v horní části stránky.

Krok 3: Vyberte kryptoměny ke koupi

kryptoměny ke koupi

Pokud víte, který pár kryptoměn si chcete koupit, zadejte jej do vyhledávacího pole v horní části stránky.

Další použití krypto peněženek

Kryptoměnové peněženky jsou základní součástí prostředí obchodování s kryptoměnami. Přesto mají některé působivé aplikace daleko za finančním sektorem.

Zajímavé je, že kryptoměnové peněženky mohou ukládat nejen bitcoiny, ethereum a další významné kryptoměnové hráče, ale různé tokeny pro zboží a služby s digitálními hodnotami, jako jsou vstupenky, suroviny a umění.

Odborníci se domnívají, že v budoucnu, krypto peněženky lze dokonce použít k ukládání identit, lékařských údajů, daňových informací a záznamů o hlasování, aby uživatelé měli kontrolu nad svými údaji.

Nakonec průmysl kryptoměn vzal svět útokem, přičemž krypto peněženky byly skutečnými měničmi her!

Klíčové body

Pokud si na tomto článku něco pamatujete, udělejte z něj tyto klíčové body:

 • Peněženka s kryptoměnou je místo, kde ukládáte své veřejné a soukromé klíče.
 • Existuje mnoho způsobů, jak vaši kryptoměnu uložit horké a studené peněženky jsou dva hlavní typy krypto peněženek.
 • Ačkoli obě peněženky mají své klady a zápory, hardwarové peněženky jsou stále populárnější. V posledních několika letech bylo uvedeno na trh mnoho značek.
 • Je rozumné ukládat většinu své kryptoměny offline do chladírenského úložiště a některé online do horké peněženky. Tímto způsobem můžete utratit jen to, co potřebujete, aniž byste se museli starat o svá aktiva.
 • Krypto peněženky mají různé aplikace, které jdou nad rámec finančního sektoru.

Chcete se dozvědět více o úžasném světě technologie kryptoměny a blockchainu? Chcete se naučit obchodovat s digitálními aktivy a stát se úspěšným obchodníkem s kryptoměnami? Pak se přihlaste k našemu kurz obchodování s kryptoměnou a podívejte se náš krypto partner eToro kde můžete nakupovat, ukládat a prodávat nebo obchodovat s CFD více než 90 kryptoměn.

Upřednostňujete vlastnictví kryptoměny nebo obchodování CFD? Kterou krypto peněženku byste si vybrali?

Pokud vás bavilo číst Průvodce peněženkou v kryptoměně: Jednoduchý podrobný návod. Co jsou krypto peněženky & Jak fungují? od Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Časté dotazy

Lze hacknout bitcoinové peněženky?

Stejně jako u fiat peněz mohou být vaše bitcoiny ztraceny nebo odcizeny. Ačkoli studené peněženky jsou považovány za bezpečnější než horké peněženky, nejsou dokonalé. Hackeři mohou přistupovat k vaší kryptoměně různými způsoby, například hackováním zařízení, instalací keyloggerů nebo trojských koní a extrakcí dat pomocí rozšíření prohlížeče. Někteří hackeři mohou také obejít vaše dvoufaktorové ověřování, publikovat falešné reklamy nebo služby peněženky a posílat vám phishingové e-maily. Používejte antivirový software, udržujte zařízení a PIN v bezpečí a buďte ostražití ohledně podvodů a podvodů.

Existuje peněženka, která podporuje všechny kryptoměny?

Ačkoli existuje mnoho peněženek s více měnami a technologie se neustále vyvíjí, neexistuje žádná krypto peněženka, která by podporovala všechny kryptoměny. U některých kryptoměn musíte dokonce získat jejich příslušnou peněženku.

Mohou peněženky třetích stran ukrást mou kryptoměnu?

Každá společnost, které jste svěřili svá data a prostředky, se může obrátit na škodlivé chování nebo zhroucení. Proto vždy hledejte zavedené peněženky, dozvíte se více o technologii, kterou poskytují, a přečtěte si recenze a vyberte tu nejlepší krypto peněženku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me