Průvodce pro začátečníky k zvlnění

Co je to Ripple? Průvodce pro začátečníky

Ripple je kryptoměna a platforma pro zisk vyvinutá společností Ripple Labs. Ripple poskytuje bankám a dalším finančním institucím služby směnárny a služby vypořádání plateb v reálném čase. Více než 100 společností z celého světa uzavřelo partnerství se společností Ripple, která ji využívá k rychlým transakcím bez tření.

Nativní kryptoměna Ripple, XRP, je třetí největší kryptoměnou z hlediska tržní kapitalizace. I když si můžete koupit XRP, primární funkcí XRP je poskytovat likviditu bankám za účelem usnadnění přeshraničních transakcí. Všechny mince Ripple jsou předem vytěženy a Ripple Labs kontroluje, kdy jsou vydány nové mince. V současné době je v oběhu téměř 39 miliard XRP. Ripple Labs vydává nové mince, kdykoli je to nutné k udržení zásob v oběhu.

Transakce probíhající na Ripple se neomezují pouze na XRP. Platforma podporuje tradiční fiat měny jako dolar, euro, libra a jen. Podporuje dokonce i další kryptoměny. Primární funkcí společnosti Ripple je působit jako zprostředkovatel směnárny a jako zpracovatel plateb. Společnost Ripple soutěží s platebními systémy, jako jsou Swift a ACH, a přináší zabezpečení blockchainu do odvětví přeshraničních plateb. Jeho cílem je zrychlit a decentralizovat globální transakce.

Obsah

Co je to Ripple?

Stručná historie Ripple

Jak funguje Ripple?

Rozdíl mezi Ripple a XRP

Jak si můžete koupit XRP?

Jaké jsou vlastnosti Ripple?

Jaká jsou použití Ripple?

Co jsou xCurrent, xRapid a xVia?

Jaké jsou výhody Ripple?

Závěr

Co je to Ripple?

Ripple je open-source protokol vydaný v roce 2012 Chrisem Larsenem a Jebem McCalebem. Umožňuje uživatelům provádět rychlejší transakce za nižší poplatky ve srovnání s jinými platformami. Ripple funguje na open-source, peer-to-peer, decentralizované platformě, která umožňuje uživatelům převádět finanční prostředky ve formě tradičních fiat měn nebo jiných kryptoměn. Ripple je decentralizovaná platforma. To znamená, že neexistuje žádný ústřední orgán ani třetí strana, která by definovala pravidla platformy.

Ripple byl vytvořen jako systém, který mohou banky využívat. Většina lidí má mylnou představu o Ripple, že byl navržen tak, aby byl jen další kryptoměnou. Zvlnění je mnohem víc než to. Jedná se o platební protokol, který používají banky a další finanční instituce. Platforma má také svou nativní kryptoměnu nazvanou XRP. Platforma umožňuje svým uživatelům zpracovávat okamžité transakce kdekoli na světě. Umožňuje směnárnu, převod peněz a hrubé vypořádání v reálném čase. Všechny transakce se zaznamenávají do veřejné knihy a jsou přístupné každému, kdo chce podrobně prozkoumat historii transakcí. Společnost Ripple uzavřela partnerství s více než stovkou finančních institucí, což umožňuje bezproblémové přeshraniční platby.

Stručná historie zvlnění

Ačkoli Ripple byl založen v roce 2012, myšlenku Ripple lze vysledovat až do roku 2004, čtyři roky před bitcoinem. V roce 2004 vyvinul kanadský webový vývojář Ryan Fugger RipplePay. V roce 2005 byla vydána stránka RipplePay.com. Fungoval jako decentralizovaný peněžní systém a umožňoval bezpečné online platební možnosti pro online komunity. RipplePay byl téměř jako předchůdce blockchainu / kryptoměny. RipplePay však nezískal trakci a neviděl široké přijetí. Fuggera oslovili Jared McCaleb a Chris Larsen, kteří chtěli vytvořit digitální měnový systém využívající konsensu komunity k ověřování transakcí.

Vývoj společnosti Ripple začal v roce 2011 a měl v úmyslu vytvořit decentralizovanou digitální měnu, která nevyužívá těžbu ani blockchain. Členové ověřují transakce v této síti prostřednictvím mechanismu konsensu. Protokol Ripple chtěl dosáhnout rychlých transakcí pomocí tradičních měn bez dlouhých čekacích dob a vysokých transakčních poplatků tradičních systémů zpracování plateb. Protokol také vytvořil token s názvem XRP, aby poskytl další likviditu.

Společnost Ripple byla zahájena v roce 2012 a začala se prosazovat u bank a dalších finančních institucí, protože jim umožnila vypořádat převody rychleji a nákladově efektivněji. Ripple má v současné době více než 100 partnerů, kteří využívají svůj protokol pro bezproblémové přeshraniční transakce. Zakladatelé společnosti Ripple získávali financování prostřednictvím institucionálních investorů a rizikového kapitálu.

Jak funguje Ripple?

Ripple nepoužívá tradiční konsensuální mechanismy, jako je proof-of-work (PoW) nebo proof-of-stake (PoS). Místo toho se transakce na Ripple spoléhají na konsensuální protokol k ověření všech transakcí v síti. Konsenzuální protokol také zabraňuje dvojímu utrácení a zlepšuje integritu sítě. Například pokud uživatel zahájí transakci s více branami a odešle stejnou částku všem branám, budou odstraněny všechny transakce s výjimkou původní transakce. Transakce se potvrzují téměř okamžitě a protože neexistuje žádný centralizovaný orgán, který by ovlivňoval síť, je popisován jako decentralizovaný.

Mechanismus konsenzu společnosti Ripple vyžaduje, aby každý člen sítě měl přesnou kopii hlavní knihy. Transakce jsou ověřeny, když většina členů dosáhne shody. Pokud se členům sítě nepodaří dosáhnout konsensu, pak proces ověřování začíná znovu, dokud nebude dosaženo dohody.

Síť Ripple sleduje všechny IOU. Historie transakcí je veřejně dostupná v hlavní knize Ripple. Ačkoli je historie transakcí veřejně dostupná na blockchainu, Ripple nemůže propojit obsah hlavní knihy s žádným jednotlivcem ani firmou. Kniha Ripple je spravována servery, které průběžně porovnávají transakce a dosahují shody. Je vytvořena nová účetní kniha a každá obsahuje perfektní záznam účtů a transakcí. Platforma nabízí kryptograficky zabezpečené a algoritmicky ověřené transakce během několika sekund.

Ripple má svou nativní měnu nazvanou XRP. XRP se označuje jako překlenovací měna, protože nediskriminuje jiné kryptoměny nebo tradiční nekryté měny. Díky tomu je velmi jednoduchá výměna jedné měny za jinou. Účetní kniha XRP umožňuje ověřovat transakce pouze předem schváleným těžařům. Existuje 100 miliard XRP, z nichž všechny byly předem vytěženy a distribuovány prostřednictvím dárkových předmětů. Ze 100 miliard XRP, které existují, je téměř 39 miliard v oběhu, zatímco ostatní jsou ve správě Ripple Labs. XRP uložené v Ripple Labs jsou pravidelně vydávány podle poptávky a nabídky.

RippleNet

RippleNet je měnový a převodový systém společnosti Ripple, který pomáhá provádět bezpečné přeshraniční platby bez tření. RippleNet uzavřel partnerství s procesory plateb, bankami a finančními institucemi, celkem přes 200 partnerů. Díky těmto partnerství je Ripple nejdostupnější platební sítí na světě. Partnerství Ripple s finančními institucemi jsou pro přijetí RippleNet zásadní. Finanční instituce zůstaly stranou od blockchainové technologie. Vidí však Ripplenet jako projekt, který pomáhá s přeshraničními převody.

Mezi hlavní finanční instituce, které uzavřely partnerství se společností Ripplenet, patří:

 • American Express
 • Barclays
 • americká banka
 • Merrill Lynch
 • JP Morgan
 • Santander
 • Moneygram
 • TD Bank
 • Accenture

Ripplenet má také několik podnikových platebních softwarových řešení.

 • xRapid – xRapid umožňuje finančním institucím používat XRP k hledání nízkonákladové likvidity.
 • xVia – xVia umožňuje bezproblémovou komunikaci mezi finančními institucemi.
 • xCurrent – xCurrent používá Interledger Protocol (ILP), který umožňuje bankám zpracovávat transakce téměř okamžitě. ILP umožňuje interoperabilitu mezi finančními sítěmi.

Rozdíl mezi Ripple a XRP

Ripple je platební systém, jehož prostřednictvím se provádějí směnárny a převody peněz, fungující na otevřené, decentralizované platformě peer-to-peer, která umožňuje uživatelům převádět finanční prostředky ve formě kryptoměn nebo tradičních fiat měn. XRP je domácí kryptoměna společnosti Ripple, která se používá k placení transakčních poplatků v síti. Uživatelé musí k dokončení transakcí platit minimální transakční poplatek, když používají síť Ripple.

XRP je překlenovací měna, díky níž je směnárna rychlá a snadná. Existuje 100 miliard předem vytěžených XRP, z nichž téměř 39 miliard je v oběhu, zatímco ostatní jsou ve vazbě Ripple Lab. Hodnota XRP zaznamenala značnou volatilitu a v roce 2018 dosáhla vrcholu 3,00 USD.

Jak si můžete koupit XRP?

jak koupit zvlnění xrp

Nákup XRP je přímočarý. Můžete si koupit XRP prostřednictvím kryptoměnových burz pomocí následujících kroků.

 • Nastavení digitální peněženky – Chcete-li koupit XRP prostřednictvím burzy kryptoměn, musíte si nejprve koupit a nastavit digitální peněženku.
 • Jakmile si nastavíte peněženku, budete si muset založit účet pomocí burzy, která podporuje XRP. Existuje několik výměn jako eToro podpora XRP.
 • Jakmile je váš účet nastaven na burze, budete muset svůj účet před obchodováním ověřit. Většina burz vyžaduje podrobnosti, jako je ověření identity, které bude ověřeno. Jakmile je proces ověření dokončen, můžete začít obchodovat.
 • Jakmile bude váš účet ověřen, můžete se přihlásit a vyhledat kryptoměnu (v tomto případě XRP) a zakoupit ji. Po zakoupení můžete svůj XRP vybrat a uložit do digitální peněženky.

Jaké jsou vlastnosti zvlnění?

 • Ripple je známý svým digitálním platebním protokolem, svou nativní kryptoměnou zvanou XRP. XRP funguje jako překlenovací měna, díky níž je směnárna rychlá a přímočará.
 • Ripple nepoužívá těžbu k ověření a dokončení transakcí. Místo toho používá mechanismus konsensu, kde členové sítě dosáhnou konsensu před ověřením každé transakce. Pokud se členové nemohou dohodnout, pak se ověřování transakcí začíná znovu.
 • Systém výměny a převodu aktiv vypořádání plateb společnosti Ripple je podobný platebnímu systému SWIFT. Banky a finanční instituce používají systém SWIFT pro mezinárodní transakce.
 • Transakce v síti Ripple jsou energeticky účinné, mají nízké transakční poplatky a jsou potvrzeny během několika sekund. Ve srovnání s jinými transakcemi s kryptoměnou, které trvají déle, mají vysoké transakční poplatky a na zpracování využívají spoustu energie.

Jaká jsou použití zvlnění?

Ripple funguje odlišně od jiných kryptoměn, jejichž cílem je odstranit finanční instituce z toho, aby byly účastníky transakcí. Místo toho společnost Ripple spolupracuje s finančními institucemi a bankami, aby byly přeshraniční transakce rychlejší, levnější a transparentnější. Dnes většina bank a finančních institucí používá k provádění bezpečných přeshraničních plateb SWIFT (Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci). Síť SWIFT funguje jako platforma pro zasílání zpráv, která bankám umožňuje navzájem si bezpečně posílat platební příkazy. Každý den je v síti SWIFT odesláno 24 milionů zpráv. SWIFT funguje pouze jako komunikační kanál mezi finančními institucemi a v žádném okamžiku nedrží žádné peníze, které jsou součástí transakce. Nelze však podceňovat význam sítě SWIFT, protože na ni závisí velký objem mezinárodních transakcí.

Zvlnění vylepšuje technologii, kterou společnost SWIFT používá, a lze ji považovat za přímého konkurenta společnosti SWIFT. Síť společnosti Ripple využívají a testují banky a finanční instituce k rychlému a bezpečnému provádění plateb a vypořádání plateb. Již uzavřela partnerství s několika finančními institucemi a plánuje uzavřít partnerství s několika dalšími, aby zajistila přijetí Ripple na finančních trzích.

Ripple také uzavřel partnerství se společností Coinone, která je jednou z největších burz kryptoměn v Jižní Koreji. Toto partnerství umožní společnosti Coinone používat xCurrent ke spuštění Cross, globální služby poukazování peněz. Existuje několik dalších partnerství, která společnost Ripple zkoumá s významnými institucemi.

Co jsou xCurrent, xRapid a xVia?

Srdcem úsilí Ripple je, že chce zjednodušit pohyb peněz. Ripple chce okamžité a levné platby pomocí tradičních fiat měn. Ripple spolupracuje s bankami a upgraduje infrastrukturu, na které běží bankovní systém, což vede k levnějším a rychlejším transakcím. xCurrent je krok tímto směrem.

xCurrent je společností Ripple, která implementuje globální systém ověřování plateb. Umožňuje bankám vypořádat transakce okamžitě, nikoli prostřednictvím účtů Nostro / Vostro. Umožňuje také bankám zkontrolovat a vyřešit všechny problémy s dodržováním předpisů, které transakce může mít, než ji schválí. Finanční instituce těží z této technologie, protože snižuje náklady a zvyšuje rychlost zpracování transakcí. Pokud banka nebo finanční instituce používá xCurrent od Ripple, je přeshraniční transakce okamžitá a levná. To povede k růstu počtu uživatelů a zvýhodní trh přeshraničních transakcí.

Ripple si klade za cíl stát se průmyslovým standardem pro přeshraniční transakce. Systém doufá, že obsáhne celý finanční sektor a bude fungovat jako orgán, který stanoví standardy pro přeshraniční transakce. Banky by také mohly vytvořit podobný nápad jako Ripple, ale to by se omezilo pouze na banku, která jej vytvořila. Aby mohla být technologie používána všemi bankami ve finančním systému, musí být tato technologie otevřená.

xRapid a xVia jsou nejnovějšími projekty Ripple. Oba jsou postaveny na základně xCurrent. xRapid umožňuje zpracovatelům plateb vstoupit na rozvíjející se trhy. Dělá to tím, že snižuje množství likvidity potřebné pro vstup na tyto trhy. xVia umožňuje snadnou integraci mezi sítí Ripple a bankami a zpracovateli plateb.

POZNÁMKA: Ripple prošel rebrandingem, kde xCurrent a xVia byly přebaleny jako RippleNet, zatímco xRapid byly přebaleny jako likvidita na vyžádání.

Jaké jsou výhody zvlnění?

✅ Nižší transakční poplatky –

Transakční poplatky v protokolu Ripple jsou opravdu nízké. Standardní transakce na Ripple stojí 0,00001 XRP. Transakce jsou prakticky zdarma. Jediným důvodem, proč nejsou, je z bezpečnostních důvodů. XRP použitý k úhradě transakčních poplatků je zničen, což vede k tomu, že hodnota XRP zůstává konstantní.

✅ Transakční rychlosti v protokolu Ripple jsou rychlejší ve srovnání s tradičními platebními systémy a jinými platformami pro kryptoměny.

Zvlnění zpracování transakce trvá čtyři sekundy. Porovnejte to s Ethereem, které trvá více než dvě minuty na transakci, a bitcoinům trvá transakce hodinu nebo více. Tradiční platební systémy trvají ještě déle, čas se pohybuje od tří do pěti dnů.

✅ Ripple má schopný tým se směsí odborných znalostí a zkušeností.

✅ Společnost Ripple uzavřela partnerství s několika bankami a finančními institucemi, které tuto technologii pilotují. Taková partnerství také činí z Ripple zdravou investici a velmi oblíbenou mezi investory.

✅ Díky Ripple jsou domácí i mezinárodní transakce rychlé, efektivní a nákladově efektivní.

✅ Platby na protokolu Ripple jsou zpracovávány okamžitě, takže Ripple je vynikající volbou pro banky a finanční instituce.

✅ XRP společnosti Ripple funguje jako překlenovací měna mezi tradičními měnami a kryptoměnami. Díky tomu je směnárna rychlá a snadná.

Zvažovali byste nákup Zvlnění XRP?

Ačkoli má Ripple spoustu výhod, má také několik nevýhod.

❌ Ripple se zaměřil hlavně na velké korporace.

Mnoho finančních institucí používá Ripple k zefektivnění svých služeb a snížení nákladů. To není špatná věc, ale pokud se podíváte na jednotlivé uživatele, Ripple nemá co nabídnout. Technologie Ripple je navržena tak, aby pamatovala na banky a velké finanční instituce a je pro ně šitá na míru.

❌ Ripple také čelí tvrdé konkurenci ostatních hráčů v prostoru platebních převodů.

Na stejný prostor se také zaměřují další kryptoměny. Stellar je vynikajícím příkladem konkurenční kryptoměny. Zvlnění také bylo právě přidáno pouze na Coinbase, což je dobrá zpráva, ale skutečnost, že to bylo teprve tento rok, není.

❌ Ripple čelí poměrně velké kritice ohledně nedostatečné decentralizace.

Ripple Labs vykonává významnou kontrolu nad XRP a také schvaluje validátory v síti. Opatrovnictví XRP spočívá také v Ripple Labs. Kritici sítě tvrdí, že to je v rozporu se základní filozofií kryptoměn, která věří v decentralizaci a nemá centrální autoritu, která by je ovládala.

Závěr

Ripple doufá v revoluci v transakcích přeshraničních platebních systémů. Zaměřuje se na řešení problémů, kterým čelí přeshraniční prostor. Technologie společnosti Ripple již vzbudila zájem bank a finančních institucí. Výsledkem je partnerství Ripple s několika institucemi a finančními institucemi a banky již tuto síť využívají pro přeshraniční transakce.

Zvlnění dramaticky vylepšuje nedostatky tradičních platebních systémů. Platforma zpracovává miliony transakcí a každá transakce je dokončena během několika sekund. Konvenční metody přeshraničních transakcí jsou dokončeny kdekoli mezi 3-5 dny. Transakční poplatky jsou také nepatrné ve srovnání s poplatky účtovanými tradičními platebními systémy. Standardní transakce v síti Ripple stojí 0,00001 XRP. V současné době je Ripple třetí největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, jen za bitcoiny a ethereem.

Platforma Ripple má obrovský potenciál a může změnit způsob, jakým svět provádí transakce.

Přečtěte si více:

How to Trade Ripple 2021: A Step-by-Step Guide

Co bude pohánět cenu Ripple XRP v roce 2021?

Je Ripple dobrá investice a měl bych investovat do Ripple?

Předpovědi zvlnění ceny: Kolik se zvlnění vyplatí v roce 2021 a dále?

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Ripple

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me