Ripple vs bitcoin: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021

XRP vs BTC: Který z nich by měl být ve vašem portfoliu?

Ripple a bitcoin již mohou být ve vašem investičním portfoliu. Který z nich má ale lepší investice v roce 2021 a dále?

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi Ripple a bitcoinem? Přistáli jste na správném místě. V tomto článku Ripple vs Bitcoin: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021, budeme rozlišovat mezi těmito dvěma populárními digitálními mincemi.

Od kryptoměnového trhu se v roce 2021 očekávají velké věci, jelikož významné osobnosti veřejného sektoru a finanční firmy nadále přijímají digitální měnu a vzhledem k tomu, že u deseti nejlepších tokenů se téměř univerzálně předpovídá zvýšení cen, nikdy nebyl atraktivnější čas investovat do kryptoměny.

Ripple vs bitcoin – srovnání XRP a BTC

Každý, kdo investuje do kryptoměny, může být trochu zmatený, kam umístit své peníze – zejména vzhledem k naprostému počtu tokenů, které jsou v současné době k dispozici. Většina investorů se však musí zabývat pouze kryptoměnami nejvyšší úrovně – a dvě hlavní opory v jakémkoli investičním portfoliu budou vždy pravděpodobně bitcoiny a / nebo zvlnění.

Ale jak se tyto dvě kryptoměny měří proti sobě? Většina lidí si je vědoma bitcoinu jako lídra na trhu, ale je díky tomu nejlepší kryptoměnou pro investice v roce 2021? V následujícím článku se blíže podíváme na XRP a BTC, abychom zjistili, který z nich nabízí nejslibnější výnosy v příštím roce.

Je tedy Ripple lepší investice než bitcoin? Je příliš pozdě investovat do bitcoinů? Pokud byste investovali do bitcoinů a Ripple současně?

A co je možná nejdůležitější, jaký je rozdíl mezi bitcoinem a zvlněním?

Zjistěte to v našem podrobném průvodci porovnáním Ripple vs bitcoin.

Pokud chcete rychle a snadno nakoupit bitcoiny nebo zvlnění, podívejte se Výměna eToro!

Uchazeči: Ripple vs bitcoin

Nejprve, pokud vás zajímá, do jaké kryptoměny investovat v roce 2021, pak Ripple i Bitcoin určitě stojí za zvážení. Každá mince však přináší na stůl něco velmi odlišného a každý potenciální investor si musí být vědom klíčových rozdílů mezi těmito dvěma, aby mohl efektivně řídit svá očekávání.

Bitcoin vs Ripple: Jaké jsou hlavní rozdíly mezi nimi

Zde jsou nejdůležitější způsoby, jak se tyto dvě aktiva liší:

Pozadí

Bitcoin je bezpochyby nejslavnější existující kryptoměna – a také zdaleka největší z hlediska tržní kapitalizace. Ve skutečnosti to byl bitcoin, který dal kryptoměnu a blockchain na mapu, když byla spuštěna v roce 2009. Počátky BTC jsou poněkud tajemné, protože nikdo ve skutečnosti nezná skutečnou identitu autora původního dokumentu o bitcoinech: Satoshi Nakamoto. To však rozhodně nebránilo vzestupu největší digitální měny na světě.

Po počátečních fanfárách se situace na bitcoinu na několik let utišila, a to až do roku 2013, kdy cena BTC náhle vzrostla a ti, kteří se rozhodli investovat do bitcoinu, se ocitli ve velmi záviděníhodné pozici – viděli výnosy několik stovek procent.

Jeho neustálá popularita a postavení lídra na trhu znamená, že většina investorů bude hledat bitcoiny v roce 2021 a je to často první kryptoměna, do které se noví investoři rozhodnou investovat – a to z dobrého důvodu.

Číst dále: Co je bitcoin? Průvodce pro začátečníky

Vlnění je velmi odlišné zvíře od bitcoinu. Ve skutečnosti je Ripple ve skutečnosti název mateřské společnosti za XRP, spíše než název samotného tokenu, ačkoli dva jsou často používány zaměnitelně. Existuje také určitá diskuse o tom, zda je XRP skutečně skutečně decentralizovaný nebo ne. I když zakladatelé protokolu trvají na tom, že je, nakonec společnost Ripple Labs Inc pořádá show, o které krypto komunita tvrdí, že je proti skutečné decentralizaci.

Další klíčovou věcí, kterou si musíte uvědomit, je, že primární účel XRP se liší od účelu bitcoinu. Ripple byl vyvinut s ohledem na banky a větší instituce. Cílem bylo představit systém, který by nahradil stávající přeshraniční platební řešení, jako je současný průmyslový standard, SWIFT. To přirozeně znamená, že cenový potenciál XRP je neodmyslitelně spjat s jeho přijetím významnými finančními institucemi.

Každý, kdo chce koupit Ripple v roce 2021, by si měl být vědom i soudního sporu SEC, který firmu zasáhl na konci roku 2020, kdy regulační orgán USA rozhodl, že XRP musí být obchodováno spíše jako aktivum než jako měna – rozhodnutí, které zasáhlo ceny XRP ve velkém. To však rozhodně neznamená, že to není dobrý nápad investovat do Ripple – zejména proto, že ceny jsou v současné době na nízké straně.

Transakce a rychlost

Důležitý rozdíl mezi kryptoměnami je často spojen s tím, jak jejich základní blockchain pracuje s transakcemi. I když nemusíte rozumět jemnějším technickým vlastnostem jako takovým, každý, kdo chce investovat do bitcoinů, by si měl být vědom alespoň základních principů.

Bitcoin používá něco, co se nazývá protokol proof-of-work protokol, ve kterém se horníci používají k ověření transakcí obsažených v blocích. Těžbu provádějí vysoce výkonné počítače v síti bitcoinů, které řeší složité rovnice. Přitom jsou odměněni novými BTC a ověřováním informací o transakcích zvyšují důvěryhodnost a bezpečnost bitcoinové platební sítě. Další informace najdete v našem vysvětlení krypto těžby.

Vytvoření a ověření nového bloku v bitcoinové síti trvá zhruba deset minut. Abych to vyjádřil reálně, odpovídá to zhruba 5 jednotlivým transakcím za sekundu, což může znít působivě, ale ve srovnání s 1 700 za sekundu od Visy. Ve skutečnosti byla transakční rychlost bitcoinu dlouho považována za jeho největší slabost a několik altcoinů vzniklo konkrétně k řešení tohoto problému.

Vlnění ověřuje transakce jiným způsobem než bitcoinová síť. Místo těžby používá Ripple k ověření transakcí hlavní knihu konsensu a řadu schválených síťových serverů. Díky tomu jsou transakce XRP podstatně rychlejší a méně náročné na zdroje než u bitcoinů.

Z reálného hlediska může XRP efektivně doručit 1 500 transakcí za sekundu. Transakční náklady jsou také výrazně nižší v síti Ripple, což je poněkud zásadní, pokud se XRP chystá oslovit banky.

Kromě efektivnějšího transakčního protokolu může blockchain Ripple zpracovat také řadu různých aktiv, což je něco, čemu se bitcoin nemůže rovnat. Díky efektivitě a potenciálu systému se investice do Ripple vyplatí investovat. I když mu mohou chybět některé klíčové základy tradiční kryptoměny, potenciální investoři by měli mít na paměti, že má výrazně odlišný cíl než většina.

Nabídka a poptávka

Každý, kdo ví něco o obchodování a investování, ví, že je to všechno o nabídce a poptávce – a to je pravda, ať už chcete investovat do bitcoinu, zlata nebo jakéhokoli jiného aktiva. Pokud vážně plánujete nákup bitcoinů v roce 2021, možná vás zajímá, jak mohou mít BTC skutečnou hodnotu, pokud lze v síti jednoduše generovat coiny..

Odpověď je ve skutečnosti poměrně jednoduchá. Nabídka bitcoinů je omezena na 21 milionů BTC. Kromě toho má těžba bitcoinů zabudovaný deflační zásobovací mechanismus, který se běžně označuje jako poloviční. Polovina, jak název napovídá, snižuje odměnu BTC, kterou horníci dostávají o polovinu, a omezuje tak celkovou zásobu uvolněnou do bitcoinového ekosystému.

Pokud jde o poptávkovou stránku věcí, gigant online plateb PayPal nedávno přidal podporu pro bitcoiny a otevřel svět kryptoměny svým zhruba 330 milionům uživatelů. Je myslitelné, že pokud by se všichni tito uživatelé rozhodli koupit bitcoiny v roce 2021, nebylo by dost BTC k obcházení.

Stejně jako u bitcoinů, každý, kdo chce investovat do Ripple, bude chtít vědět o modelu akciového toku. Opět se věci mezi těmito dvěma kryptoměnami velmi liší. Značná část XRP je držena v úschově u Ripple Labs. Společnost poté každý měsíc uvolní až 1 miliardu tokenů (z odhadovaných 100 miliard celkových dodávek) na podporu obchodních aktivit v síti. Jakékoli nepoužité žetony jsou poté umístěny zpět do úschovy.

Měsíční vydání XRP je usnadněno inteligentní smlouvou v síti, protokol zajišťuje, že nebude existovat možnost zneužití kvůli nadměrné nabídce tokenů XRP v síti, a dokonce i v tomto systému bude trvat mnoho let, než vše mince jsou v oběhu. Tento přístup si však získal velkou kritiku ze strany krypto komunity – zejména proto, že firma za XRP drží tak velkou část měny.

Každý, kdo chce do Ripple investovat, musí mít na paměti záměr XRP. Primární použití altcoinu spočívá v tom, že bude fungovat jako základní měna pro převod dalších aktiv, nikoli jako přímý systém plateb peer-to-peer. Jako takový se nikdy nehodil k obvyklému modelu skladu a toku a pravděpodobně nikdy nebude.

XRP vs BTC: Což je lepší investice?

Podívat se na několik technických aspektů každé kryptoměny je vždy vhodné a může často vrhnout světlo na to, které tržní síly budou mít pravděpodobně největší dopad na konkrétní token, ale řeknou nám jen část příběhu. Nakonec je na trhu spousta inovativních kryptoměn, které nedokázaly dosáhnout žádného významného pokroku jako investiční nástroje.

Při zvažování, zda investovat do bitcoinů nebo investovat do Ripple, je nejlepším způsobem, jak vytvořit přesnou předpověď, zvážení různých faktorů. Za prvé je při budoucí analýze nezbytný pohled na předchozí cenové pohyby. Mnoho předních platforem samozřejmě již provedlo vlastní technickou analýzu, kterou zvážíme níže.

Rovněž stojí za to poslouchat odborníky z finančního odvětví a významné investory. Když se hlavní hráči rozhodnou investovat do bitcoinu nebo koupit Ripple v roce 2021, je to vždy dobrý indikátor a v některých případech to může stačit k tomu, aby samo o sobě zvýšilo ceny.

Ripple Vs Bitcoin – klíčové rozdíly

Bitcoin vs Ripple: Historie cen

Jedinou konkrétní informací, kterou máme ohledně analýzy pohybu cen, je historie tokenu – cokoli jiného je prostě domněnka. Před provedením investice je třeba zvážit předchozí pohyb cen každého tokenu.

BTC

Cenová historie bitcoinů nebyla nic zázračného. Od prvních dnů obchodování s několika centy existoval stálý příliv průmyslových zasvěcených osob, které hledaly investice do bitcoinů. BTC dosáhl parity s americkým dolarem v roce 2011 a od té doby byl jeho růst stratosférický. V letech 2011 až 2013 se cena bitcoinů vyšplhala až na 1 242 USD – což nevyhnutelně vedlo k nárůstu tradičních obchodníků, kteří chtějí investovat do bitcoinů.

Cena BTC dosáhla v roce 2017 historického rekordu 19 783,06 USD, kdy byly kryptoměny zřídka mimo zprávy. Také v této době začaly větší instituce investovat do bitcoinů a kryptoměna se začala objevovat v portfoliích i těch nejkonzervativnějších investorů.

Nebylo to všechno obyčejné plachtění – cena bitcoinu několikrát klesla, včetně 80% poklesu v roce 2018. Každý, kdo chce koupit bitcoin v roce 2021, by si měl být vědom toho, že stále existuje reálná šance, že hodnota BTC může klesnout.

XRP

XRP nezaznamenala stejně působivý růst cen, jaký zažil BTC. Po počátečním spuštění v roce 2012 byla velmi malá chuť investovat do Ripple až do roku 2017, kdy dosáhla parity s americkým dolarem. Růst byl obecně tažen zprávami, že se hlavní finanční instituce zaregistrovaly k RippleNet, což nevyhnutelně vedlo k tomu, že více maloobchodních obchodníků chce investovat do Ripple.

Ceny nadále rostly, až nakonec dosáhly historického maxima 3,08 USD v lednu 2018. V této fázi bylo mnoho hlavních finančních analytiků více nakloněno investovat do Ripple a věci vypadaly dobře pro altcoin. Ceny však od té doby podstatně poklesly a rozhodnutí SEC v roce 2020 tlačilo XRP dolů na minimum kolem 0,25 USD.

Bitcoin Vs Ripple: Budoucí předpovědi

Co nám tedy mohou předchozí cenové pohyby kryptoměny říci o budoucnosti? Ať už se rozhodnete investovat do bitcoinu nebo investovat do Ripple, technická analýza předchozích cenových trajektorií je jedním z nejlepších nástrojů pro předpovídání budoucích pohybů.

BTC

Předpovědi pro BTC v roce 2021 jsou obecně pozitivní. TradingBeasts vydal velmi uvěřitelnou trajektorii a předpovídá, že ceny budou v příštích měsících stabilně stoupat, protože do bitcoinů bude investovat více institucí. V době psaní tohoto článku BTC vzrostl na více než 43 000 $ a TradingBeasts věří, že si udrží růst po většinu roku 2021, předpovídá průměrně 67 000 $ před rokem.

Jinde je Agentura pro ekonomickou prognózu optimističtější, protože předpovídala výrazný růst BTC v průběhu roku 2021. Účinně předpovídají zdlouhavý běh býků po celý rok, přičemž BTC do prosince 2021 vzroste přibližně o 375%.

A konečně, DigitalCoinPrice je v bitcoinu také ohromně býčí. Technická analýza platformy naznačuje, že BTC bude pokračovat v růstu po celý rok 2021 a v roce 2021 dosáhne potenciálního maxima 96 768,26 USD.

Tento konsenzus mezi hlavními analytiky přirozeně naznačuje, že by mohlo být rozumné nakoupit bitcoiny v roce 2021. Investoři by si však měli všimnout výrazných rozdílů mezi předpovědi a podle toho řídit svá očekávání..

XRP

Předpovědi jsou o něco méně jednotné, pokud jde o XRP. TradingBeasts má altcoin na poměrně ploché trajektorii v průběhu roku 2021, neustále stoupá, ale nepozoruhodně z průměrné ceny 0,53 $ v březnu až na přibližně 0,55 $ v prosinci 2021.

Někde jinde, WalletInvestor je velkorysější díky své predikci zvlnění na rok 2021. Platforma vidí, že XRP dosáhne maxima dvakrát za rok, v červnu dosáhne kolem 0,63 USD, než mírně poklesne, a poté se na konci roku shromáždí na 0,82 USD v prosinci. 2021

Nakonec předpovědi z DigitalCoinCena ležet někde mezi. Jeho technická analýza ukazuje, že XRP se po většinu roku 2021 odrazí od 0,60 do 0,70 USD, než býk v průběhu listopadu a prosince uvidí altcoin na konci roku na 0,74 USD.

Trajektorie XRP nemusí být tak působivá jako bitcoiny, ale jen málokdo by čekal opak. V této fázi by kdokoli, kdo plánuje koupit Ripple v roce 2021, měl tak učinit jako součást širší strategie investování do kryptoměny.

Bitcoin Vs Ripple: Co říkají odborníci

Poslední část našeho srovnání XRP vs BTC je pohledem na to, co říkají odborníci o každém tokenu. Často je to skvělý indikátor tržního sentimentu a pokud se velký investor najednou rozhodne investovat do Ripple nebo koupit bitcoin v roce 2021, pak nejenže můžete předpokládat, že to není na pozadí důkladné analýzy trhu, ale někdy může být zájem významných osobností a institucí být vše, co je potřeba ke spuštění býčího trhu.

Existuje několik lepších příkladů, než akvizice společnosti Bitla ve výši 1,5 miliardy USD bitcoinem v únoru 2021. Zprávy způsobily, že cena bitcoinů vyskočila o 17% na 45 220 dolarů, což je rekordní hodnota. Kromě toho mají názory technologických průmyslových odvětví, jako je Elon Musk, tolik gravitací, že samy o sobě mohou řídit ceny, jak jsme viděli také s jeho dogecoinovým tweetem, také v únoru.

Samozřejmě existuje spousta průmyslových hlasů, které lidem radí nakupovat bitcoiny v roce 2021, přičemž klíčové osobnosti jako Mike Novogratz a Citibank Tom Fitzpatrick předpovídají v příštích měsících obrovský růst BTC. Existuje také několik dalších významných průmyslových odborníků, kteří signalizují svůj záměr investovat do bitcoinu, včetně Rica Edelmana, zakladatele společnosti Edelman Financial Engines, který se domnívá, že 1% jakéhokoli investičního portfolia by mělo být vyčleněno na investice do bitcoinu.

To vše je pro BTC velmi dobré, ale radí někdo lidem, aby si koupili Ripple v roce 2021? Tady jsou názory málo a jsou daleko od sebe, nemluvě o tom, že jsou mnohem rozporuplnější. Existuje však několik docela velkých jmen podporujících XRP – v neposlední řadě mnoho významných finančních institucí, jako jsou JP Morgan, Banco Santander a Bank of America. Podpora takových bankovních těžkých váh jistě naznačuje, že by se přesto mohlo ukázat jako rozumné investovat do Ripple.

XRP však měla mnoho kritiků – zejména od rozhodnutí SEC v roce 2020. Například fejetonista z Hackernoon Xenofon se domnívá, že pro XRP v roce 2021 je malá šance na výrazný růst, zatímco ekonomka Frances Coppola, která píše pro Forbes a Financial Times, věří že večírek je u konce pro XRP a ti, kteří se původně rozhodli investovat do Ripple, se nyní snaží vyložit své podíly.

Ripple Vs Bitcoin: Závěr

Stejně tak je Ripple lepší investicí než bitcoin?

Pravděpodobně je již docela zřejmé, že otázka, zda investovat do bitcoinu nebo koupit Ripple v roce 2021, je poněkud neintuitivní. Tyto dvě kryptoměny představují dramaticky odlišné investiční příležitosti a jako takové z přímého srovnání není mnoho.

Ve skutečnosti, v nepředvídatelném světě kryptoměn a blockchainu, by se bitcoiny a zvlnění ve skutečnosti navzájem doplňovaly a byly součástí diverzifikovaného portfolia. Pokud se rozhodnete koupit bitcoiny v roce 2021, lze s jistotou říci, že můžete očekávat alespoň určitý růst. Je však třeba poznamenat, že pokud se rozhodnete investovat do Ripple, budete moci získat mnohem více tokenů s minimálními výdaji..

BTC je zhruba stejně stabilní jako kryptoměna, takže pokud investujete pouze do jednoho tokenu, pak je to pravděpodobně vaše nejlepší sázka. Ti, kdo jsou připraveni podstoupit větší riziko, by přesto mohli chtít zvážit možnost koupit Ripple v roce 2021, protože má rozhodně velký potenciál pro růst a jeho cena je stále utlumená rozhodnutím SEC.

Ať už se rozhodnete použít jakýkoli token, vždy si pamatujte, že kryptotrhy jsou notoricky volatilní a nic není zaručeno. I když pozitivní komentáře vůdců, jako je Elon Musk, mohou přes noc zvýšit hodnotu mince, stojí za zmínku, že platí i opačná strana.

Konečné rozhodnutí nakonec přijde na vás. Jakým typem investora chcete být? Která technologie vás více vzrušuje? A který je v současné době nejvíce podhodnocený?

Když přijdete na odpověď na tuto otázku, určitě budete vědět, zda je Ripple lepší investicí než bitcoin!

Nyní znáte kritické rozdíly mezi Ripple a bitcoinem. Pokud se cítíte inspirováni k nákupu Bitcoin nebo Vlnění, nebo tento článek poskytuje další informace o vašich stávajících investičních znalostech, možná vás potěší, že eToro poskytuje možnost nakupovat kryptoměnová aktiva a obchodovat CFD až na 90+ kryptoměny.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

XRP Vs BTC – FAQ

Je dobrý nápad investovat do bitcoinů?

Trh s kryptoměnami je notoricky těžké přesně předpovědět, ale lze s jistotou říci, že v nadcházejících měsících se očekávají velké věci a mnoho významných průmyslových analytiků radí lidem, aby investovali do bitcoinů v roce 2021. Vždy si však pamatujte, že předpovědi v žádném případě nejsou zaručeny – nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit prohrát.

Kde mohu koupit bitcoiny v roce 2021?

Pokud si chcete koupit bitcoiny v roce 2021, budete si muset najít renomovaného makléře a otevřít si obchodní účet. Obvykle doporučujeme eToro pro začínající investory, protože nabízí celou řadu služeb a spoustu vzdělávacích zdrojů a příruček, jak začít.

Mám investovat do Ripple?

Existuje spousta spekulací o tom, zda je dobrý nápad koupit Ripple v roce 2021 po rozhodnutí SEC, které zasáhlo XRP na konci roku 2020. Mnoho odborníků se však domnívá, že token má stále obrovský potenciál a již existoval zvýší se u těch, kteří se rozhodnou investovat do Ripple v úvodních měsících roku 2021. Obecně byste měli Ripple koupit pouze v roce 2021, pokud je součástí diverzifikované investiční strategie.

Do kterého kryptoměny bych měl v roce 2021 investovat?

Výběr kryptoměny, do které se má investovat v roce 2021, by měl zahrnovat pečlivý výzkum. Zatímco většina analytiků radí investorům, aby koupili bitcoiny v roce 2021, každý, kdo hledá pobočku, může chtít investovat například do Ripple, Dogecoin nebo Litecoin. Náš průvodce, kam investovat v roce 2021, by vám měl pomoci vytvořit užší seznam potenciálních tokenů.

Bitcoin vs. Ostatní kryptoměny

  • Bitcoin vs. ethereum
  • Bitcoin vs. bitcoinová hotovost
  • Bitcoin vs. Cardano
  • Bitcoin vs dogecoin
  • Bitcoin vs. Binance Coin
  • Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin

Ripple vs bitcoin – infografika

Líbil se vám náš článek Ripple vs bitcoin: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021? Pak ji prosím sdílejte s kýmkoli, komu by to mohlo být užitečné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me