Stojí Ethereum za nákup v roce 2021?

Zajímá vás, zda se do Ethereum tento rok oplatí investovat? Použijte průvodce níže a získejte odpověď na svou otázku!

Ethereum v poslední době přitahuje velkou pozornost a mnoho nadšenců kryptoměn si začíná klást otázku, zda je to dobrá investice v roce 2021. No, stejně jako spousta dalších kryptoměn, je Ethereum stále vysoce volatilní a může to být riskantní investice. Pokud však hledáte dlouhodobou investici a nebude vám na cestě vadit několik ztrát, možná by to stálo za to.

I když se stále potýká s tržní kapitalizací, která je pětkrát menší než u bitcoinu, má Ethereum velký prostor pro růst. Díky tomu je ideální volbou pro investice, zejména pokud si při investování do kryptoměny namočíte nohy.

Na konci této příručky byste měli být schopni rozhodnout, zda je Etherium dobrou volbou pro vaše investiční potřeby, nebo byste měli zvážit jiné altcoiny. Odhalíme také některé z nejdůvěryhodnějších výměn, jak získat Ethereum a jak zabránit ztrátě peněz.

V této příručce budeme hovořit o Ethereu – výhodách a nevýhodách investice do Ethereum, Ethereum vs Bitcoin, a proč byste měli zvážit investování do Ethereum. Na konci této příručky budete lépe rozumět ethereum – a budete schopni odpovědět na otázky „stojí za nákup ethereum?“, A pokud ano, "jaká je nejlepší burza pro nákup Ethereum?".

Předtím objasníme běžné nedorozumění.

Co je to Ethereum?

Navzdory všeobecnému přesvědčení není Ethereum samo o sobě kryptoměnou. Jedná se pouze o základnu nebo platformu pro vytváření digitálních finančních systémů běžně známých jako DeFi (Decentralized Finance).

Kryptoměna, která pohání platformu Ethereum, je známá jako Ether. Většina lidí však označuje Ether jako Ethereum natolik, že se Ethereum stalo standardním pojmem pro kryptoměnu.

I když na Ethereu existuje mnoho projektů DeFi, Ether je jediným důvěryhodným aktivem na platformě, což znamená vyšší poptávku. Díky tomu je Ethereum aktivem 3 v 1, protože může být kapitálovým, spotřebním nebo kolaterálním aktivem najednou.

Přečtěte si více: Co je to Ethereum? Průvodce pro začátečníky

Pokud byste si tedy měli koupit ethereum v roce 2021?

Nestálost kolem kryptoměn a skutečnost, že Ethereum zaznamenalo mnohem menší přijetí v hlavním proudu než bitcoin, znamená, že mnoho lidí je stále na hranici toho, zda do nich mají investovat.

Přestože by se menší tržní kapitalizace mohla pro investory jevit jako červená vlajka, ve skutečnosti je zástupcem obrovského prostoru pro růst. Stejně jako většina kryptoměn je cena Etherea nestabilní, ale vzrostla z rekordně nízkých hodnot nad hranici 1 900 USD.

Mnoho odborníků na kryptoměny věří, že letos bezprostředně hrozí rekordně vysoká cena Etherea. Například Raoul Pal, odborník na makroekonomiku a bývalý zaměstnanec společnosti Goldman Sachs, je ohledně budoucnosti Etherea docela býčí. Pal předpovídá, že cena kryptoměny by mohla v současném cyklu vzrůst na rekordní hodnotu 20 000 $.

Tento druh důvěry činí z Ethereum lákavou vyhlídku pro investory, kteří se chtějí usadit na kryptotrhu. Ethereum je slibnou investicí pro mladé investory, je však stále poměrně spekulativní.

Kryptoměnoví investoři se domnívají, že v roce 2021 se v porovnání s jinými coiny oplatí koupit ethereum Odborníci se domnívají, že cena etherea by mohla letos dále růst.

Pojďme se rychle podívat na některé z důvodů, proč by Ethereum pro vás mohlo nebo nemohlo být dobrou investicí.

Proč byste si měli koupit Ethereum

I když si obecně myslíme, že Ethereum zajistí dobrou investici v roce 2021, nezaručujeme, že o své peníze nepřijdete. Jelikož jde o spekulativní investici, nemusí to být pro vás dobrá volba, pokud máte odpor k riziku.

Ethereum, které je druhou nejpopulárnější kryptoměnou na světě podle tržní kapitalizace, se však může pochlubit záviděníhodnou podporou kryptokomunity. Jako jeden z nejvyhledávanějších digitálních aktiv existuje řada důvodů, proč by nákup Ethereum mohl být pro vás dobrou investicí.

Zde jsou některé z výhod, které si můžete užít jako investor Ethereum.

✅ Je to likvidní investice:

To znamená, že kryptoměnu lze snadno převést na fiatovou měnu bez významného ovlivnění její hodnoty. Existuje mnoho burz a zprostředkování, kde můžete za malý poplatek prodat Ethereum za hotovost nebo jiná aktiva.

✅ Má nízké inflační riziko:

Měny Fiatu, jako je libra šterlinků, jsou regulovány vládami, což znamená, že mají vysoké inflační riziko. Na druhou stranu jsou kryptoměny jako Ethereum transparentnější s nízkými inflačními riziky. Nemusíte se tedy neustále obávat, že vaše investice ztratí hodnotu.

✅ Roste na popularitě:

Ethereum je sice stále druhou největší kryptoměnou, ale každým dnem se stává populární. Existují miliony lidí a renomovaných institucí, které vlastní peněženky Ethereum. To spolu se skutečností, že na platformě Ethereum mohou běžet další finanční aplikace, z něj dělá jednu z nejpopulárnějších a nejslibnějších kryptoměn právě teď.

✅ Je to budoucnost digitálních peněz:

Ethereum a bitcoin byly vždy účtovány jako budoucnost peněz. S tím, jak více lidí stále více vyhovuje digitálním penězům, představuje Ethereum nespočet budoucích příležitostí pro investory, kteří jsou ochotni přijmout svévolné výkyvy ceny a volatility.

✅ Cena stoupá:

Cena etherea každým dnem stoupá. To znamená, že je ten správný čas na investice.

Rizika spojená s investicemi do Etherea

Ačkoli se Ethereum ukázalo jako slibná investiční příležitost, má několik upozornění, díky nimž si můžete udělat pauzu. Od nechvalně známého hackeru DAO v roce 2016, kdy investoři ztratili až 55 milionů dolarů hackerům, až po skutečnost, že cena by mohla klesnout během mrknutí oka, možná budete chtít přehodnotit své rozhodnutí.

Níže uvádíme některé z obav z investování do Etherea.

❌ Je velmi volatilní:

Jako každá jiná kryptoměna je cena Etherea nestabilní. To znamená, že si jej nyní můžete koupit za více než 1450 $, abyste jej prodali o několik týdnů později za méně než 100 $. Doporučujeme spolupracovat s odborníkem a udržovat přehled o trhu, abyste předešli podstatným ztrátám.

❌ Není pečlivě regulováno:

Ačkoli vám nedostatek vládních předpisů poskytuje určitou svobodu, znamená to také, že trh s kryptoměnami je nabitý podvody a nesprávnými praktikami. Pokud byste měli být vystaveni těmto nesrovnalostem, mohli byste při investici přijít o spoustu peněz.

❌ Je zranitelný vůči hackerům:

Vzhledem k tomu, že většina burz Ethereum je založena na online obchodování, existuje vysoké riziko ztráty investic hackerům. A protože většina z těchto burz není pojištěna agenturami, jako je FDIC, je velmi nepravděpodobné, že vám budou peníze vráceny.

Stojí za zmínku, že většina upozornění na investice do Etherea jsou běžná investiční rizika. Pokud jste opatrní a máte dobrou znalost trhu, měli byste být schopni se většině těchto rizik vyhnout.

Například, abyste se vyhnuli hackerství, můžete uložit své ethereum offline a prodat je, jakmile cena stoupne.

Cenové předpovědi etherea v roce 2021

Mnoho odborníků vyšlo předpovídat budoucnost Etherea s ohledem na jeho cenu a objem. I když můžete narazit na několik skeptiků, zdá se, že panuje obecná shoda v tom, že Ethereum je připraveno na světlou budoucnost.

Zatímco bitcoiny se nadále těší pozornosti průmyslu s dominancí více než 60% podílu na trhu, mnozí odborníci předpovídají, že cena etherea poroste v průběhu roku 2021 mnohem rychleji než cena BTC.

Podle údajů z CoinDesk stojí Ethereum v současné době na historické vysoké hodnotě 1 918,52 USD. Cena od začátku roku neustále roste. Na začátku ledna se Ethereum obchodovalo kolem 730 USD a během čtyř dnů rychle překonalo 1000 USD. Od té doby se cena stabilizovala nad bodem 1000 $ a nyní prudce stoupá k 2000 $.

To jasně ukazuje, že cena by mohla vzrůst vyšší, než se očekávalo, a letos dosáhnout nových rekordů. A pokud je třeba provést odbornou analýzu, existuje velká šance, že Ethereum bude v příštích dnech lukrativní investicí.

James Todaro, řídící partner společnosti Blocktown Capital a renomovaný krypto odborník, předpovídá, že by Ethereum mohlo v roce 202 nakonec zasáhnout 8500 $. To, říká Todaro, je způsobeno rostoucí poptávkou po možnostech souvisejících s DeFi v příštích letech.

Zdá se, že Simon Dedic z Blockfyre souhlasí s náladami Todara. Podle Dedica existuje pouze šest kryptoměn, které by dlouhodobí investoři měli brát vážně; ETH je druhý na jeho seznamu po BTC. Předpovídá také, že ETH brzy v roce 2021 dosáhne hranice 9 000 USD.

Přečtěte si více: Predikce cen etherea pro rok 2021 a další

Ethereum vs. bitcoin: Které byste si měli koupit?

Bitcoin i Ethereum jsou v závodě o masové přijetí. Zatímco bitcoiny jsou nepopiratelně populárnější, Ethereum se může pochlubit vynikající technologií s velkým prostorem pro růst. Z tohoto důvodu neexistuje jednoznačná odpověď na to, která z nich je lepší investicí.

Finanční analytici uvádějí, že objem etherea roste v porovnání s bitcoiny rychleji. To znamená, že investoři nyní obchodují s Ethereem více v poměru k bitcoinům. To je dobré znamení pro každého, kdo chce letos koupit Ethereum.

Dokud bude Ethereum nadále fungovat jako platforma pro projekty DeFi, existuje vysoká šance na větší zisky ve srovnání s bitcoiny. Má lepší technologii, je mnohem rychlejší než bitcoiny a nemá omezenou nabídku jako bitcoin.

Související: Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Závěr

Pokud zaměření Ethereum na DeFi nezmizí, bude to přiměřeně ziskové. To, zda koupit nebo ne, zcela závisí na vašich vlastních finančních cílech. Pokud stále nejste rozhodnuti, doporučujeme spolupracovat s odborníkem nebo provést další průzkum, dokud si nebudete jisti, že to je to, co chcete udělat.

Jinak se při pohledu na nedávná čísla domníváme, že Ethereum letos přinese lukrativní investici.

eToro – nejlepší platforma pro nákup etherea

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Je Ethereum dobrá investice a můžete v roce 2021 profitovat z ETH?

Bude Ethereum překonávat bitcoiny?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me