Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin

V této příručce budeme diskutovat a identifikovat nejvýznamnější kryptoměny jiné než bitcoin.

Máte zájem o investování do kryptoměny, ale už máte dost bitvy kolem bitcoinů? Pak je to to pravé místo pro vás! V tomto článku budeme identifikovat a diskutovat o nejvýznamnějších kryptoměnách jiných než bitcoin.

Bitcoin může být nejoblíbenější kryptoměnou na trhu, ale v žádném případě to není vaše jediná možnost investice. Ve skutečnosti nemusí být investování do bitcoinů pro vás tou nejlepší volbou, v závislosti na vašem obchodním stylu a bankrollu.

Pokud investujete do kryptoměny poprvé nebo se snažíte rozšířit své portfolio, měli byste pochopit složitost obchodování altcoinů a dozvědět se více o některých důležitých kryptoměnách, které by potenciálně mohly vést k obrovským výnosům.

Pokud se chcete rychle a snadno vrhnout na kryptotrh, podívejte se Výměna eToro!

Jaké jsou tedy nejlepší kryptoměny, do kterých se investuje, kromě bitcoinů? Jaké jsou další nejdůležitější kryptoměny, které mohou generovat velké výnosy jiné než bitcoin?

A jaká je nejlepší alternativa k bitcoinu? A porostou nějaké kryptoměny jako bitcoin? V tomto článku budeme diskutovat a identifikovat hlavní přední kryptoměny kromě bitcoinů.

Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin:

 1. Ethereum
 2. Litecoin
 3. Bitcoinová hotovost
 4. Vlnění
 5. Cardano
 6. Pomlčka
 7. Binance Coin
 8. NEO
 9. Tezos
 10. JOTA

Zde najdete nejoblíbenější a nejdůležitější alternativy bitcoinů, kterými jsou také ziskové kryptoměny:

1. Ethereum (ETH)

Ethereum je alternativou číslo jedna k bitcoinu a řadí se na druhé místo po bitcoinu, pokud jde o tržní kapitalizaci.

S tržní kapitalizací 69 604 579 809 USD a 24hodinový objem obchodování ve výši 26 493 964 879 $, není divu, že mnoho investorů vidí ethereum jako jednu z nejdůležitějších kryptoměn kromě bitcoinu a skvělé dlouhodobé investice.

Je jasné, že Ethereum získalo výhodu v oblasti technologií a také působivé podpory od předních společností v oboru.

Zde bychom měli poznamenat, že Ethereum bylo vytvořeno v roce 2015 nejen proto, aby sloužilo jako digitální peníze, ale jako decentralizovaná platforma, která může podporovat decentralizované aplikace (dApps) a inteligentní smlouvy. Ethereum blockchain lze použít k vytvoření nových tokenů a spuštění projektů decentralizovaného financování (DeFi).

Není žádným překvapením, že, jak bylo uvedeno výše, získalo Ethereum podporu hlavních finančních organizací. To je správně! Ethereum podporuje webové služby Amazon, Microsoft Azure a dokonce pomohlo se spuštěním digitální mince JP Morgan.

Nejen to, ale Největší fanoušci Ethereum věří, že síť bude tvořit základ nového, decentralizovaného internetu, který způsobí revoluci v sociálních médiích, finančním průmyslu a ochraně dat. Ve skutečnosti Ethereum již transformovalo herní průmysl. Všichni si pamatujeme jednu z prvních her založených na blockchainu Crypto Kitties, správně?!

Ať už se rozhodnete obchodovat s ETH nebo dlouhodobě investovat do Etherea, budete rádi, že to podle některých cenových předpovědí Ethereum by se v příštích několika letech mohlo těšit stálému růstu.

Ve skutečnosti mnozí věří, že zahájení Ethereum 2.0, který se zaměří na sázení, se může v budoucnosti této důležité kryptoměny stát obrovským býčím faktorem. Ethereum je vynikající volbou pro investory, kteří investují poprvé.

Připraveni investovat ETH?

2. Litecoin (LTC)

Litecoin, který se často označuje jako stříbro ke zlatu bitcoinu, je rozhodně jednou z nejdůležitějších kryptoměn, které je třeba brát v úvahu kromě bitcoinu.

Ve skutečnosti je litecoin jedním z více zavedených hráčů v krypto prostoru. Vytvořil v roce 2011 absolvent MIT a bývalý inženýr společnosti Google s názvem Charlie Lee, Litecoin je decentralizovaný рееr-tо-рееr сrурtосurrеnсу a open-ѕоurсе software.

Je to technicky velmi podobné bitcoinu, protože umožňuje přeshraniční platby a slouží jako digitální hotovost.

Bylo řečeno, Litecoin má čtyřikrát rychlejší časy zpracování než bitcoiny a není tak náročná na zdroje, což snižuje transakční poplatky.

Kromě toho je algoritmus Litecoinu Scrypt přitažlivější pro horníky než bitcoinový algoritmus SHA-256, což je také faktor, který může ovlivnit investice.

I když se povědomí o litecoinech v průběhu let významně snížilo, pravdou je, že litecoin je jednou z nejuznávanějších kryptoměn ve finančním sektoru a je tu, aby zůstal.

Myslíš si to? Litecoin je dobrá investice?

3. Bitcoinová hotovost (BCH)

Bitcoinová hotovost je bezpochyby jednou z 10 nejlepších mincí, které je třeba považovat za jiné než bitcoiny.

Ve skutečnosti, Bitcoin Cash je jednou z nejoblíbenějších bitcoinových forek vytvořených v roce 2017 za účelem vyřešení problémů se škálovatelností bitcoinů, problémů vyvolaných vlastní popularitou bitcoinů.

Pokud jste v kryptoměně noví, nezapomeňte, že rozdvojení odkazuje na jakékoli zásadní změny protokolu sítě blockchain.

A pokud vy, milovník kryptoměn, přemýšlíte, co je ve jménu, pak nezapomeňte, že i když má Bitcoin Cash nějaké problémy se značkou, má Bitcoin Cash velmi důležitý rozdíl od Bitcoinu. Bitcoin Cash představil 8krát větší bloky, které byly dále zvýšeny na 32 MB.

Jak víme, větší bloky umožňují zpracování více transakcí, což ve výsledku vede k nižším poplatkům a rychlejším dobám zpracování.

Bitcoin Cash navíc spojuje příznivce původní vize bitcoinu jako digitální hotovosti. Bitcoin Cash je přijímán na více než 5 000 místech po celém světě a lze jej použít také pro online platby a nákupy.

Jeho použití zde nekončí! Bitcoin Cash umožňuje dary pro populární platformy, jako jsou WordPress a Point of Sale (PoS) řešení pro organizace.

A jako nejoblíbenější navrhovatel Roger Ver – Bitcoin Jesus – tweet: “Bitcoin může nahradit zlato.” Bitcoin Cash může nahradit fiat. “

Bitcoin Cash je tedy s tržní kapitalizací 8 040 705 458 USD oblíbeným aktivem mezi obchodníky a investory kryptoměn. Cena Bitcoin Cash ve skutečnosti vyskočila o více než 200% ve srovnání s nejnižší úrovní v roce 2020 a brzy se může pohybovat nad psychologickou úrovní 500 USD.

Podle některých optimistických předpovědí by BCH mohla do července 2021 dosáhnout 700 $.

4. Zvlnění (XRP)

Pořadí č. 3 podle tržního stropu, není pochyb o tom, že Ripple je jednou z předních kryptoměn jiných než bitcoin.

Ripple je kryptoměna a síť současně, která slouží k pohybu peněz po celém světě bez potřeby třetích stran. Ve skutečnosti je Ripple jednou z nejčastěji používaných kryptoměn pro provádění přeshraničních plateb.

S rychlou dobou zpracování přibližně 3–5 sekund a nízkými transakčními poplatky, Ripple je jedním z hlavních konkurentů současného systému SWIFT používaného centrálními bankami a významnými finančními institucemi.

Skvělou zprávou je, že společnost Ripple zaměstnává více než 100 finančních institucí ve 40 zemích; a podle některých zdrojů by obři jako VISA a Western Union mohli brzy také přijmout Ripple.

Rodná měna společnosti Ripple XRP (s konečným počtem měn 100 miliard) se obchoduje za $0,617. Všimněte si, že na rozdíl od většiny ostatních kryptoměn není třeba Ripple těžit.

Někteří spekulanti si myslí, že Ripple by mohl do roku 2023 zasáhnout 25 $ za minci. Ripple je tedy skvělou příležitostí pro obchodníky, aby v budoucnu nakupovali nízko a vysoko prodávali.

Dobré investování je nakonec o hodnocení rizik. V ideálním případě chcete minimalizovat vystavení riziku a maximalizovat potenciál pro odměny. Vlnění dokonale zapadá do účtu. Nyní můžete investovat do této globální platební sítě v reálném čase za méně než 0,70 $ za minci. Takže za pár stovek dolarů byste mohli do svého portfolia přidat značné množství Ripple. A když si za takovou cenu můžete koupit velké objemy, i mírný býčí běh by vedl k pěkným výnosům.

Stojí to za pramici!

5. Cardano (ADA)

Pokud hledáte jedinečnou kryptoměnu, do které chcete letos investovat, poté vložte Cardano do svého seznamu sledovaných.

Cardano je první recenzovaná platforma založená na blockchainu, jejímž cílem je zlepšit problémy, jako je škálovatelnost, interoperabilita a přijetí krypto masy.

Vývoj platformy zahájili v roce 2015 Jeremy Wood a Charles Hoskinson, kteří ve skutečnosti pracovali na ekosystému Ethereum. Skutečná platforma, pojmenovaná podle matematika Gerolama Cardana, byla vydána v roce 2017.

Kvůli jeho pevné látce výzkumné základy, Cardano kombinuje řadu technických inovací. Není žádným překvapením, že během své počáteční nabídky mincí se týmu podařilo získat 63 milionů dolarů.

Své dvouvrstvá síť, například je jednou z funkcí, díky nimž Cardano vyniká. Všimněte si, že Cardano Settlement Layer (CSL) lze použít k vypořádání plateb a transakcí, zatímco Control Layer lze použít k nasazení inteligentních kontraktů.

Pohybující se silou Cardano je Ouroboros. Ne, ne starodávný drak kousající do ocasu, ale jeho algoritmus! Ouroboros používá protokol proof-of-kůlu, který je méně energeticky náročný a demokratičtější.

Zde bychom měli poznamenat, že na rozdíl od modelů proof-of-work (PoW), které vyžadují, aby těžaři řešili složité hádanky založené na tom, jak výkonná jsou jejich zařízení, modely proof-of-stake (PoS) spoléhají na randomizaci a na to, kolik uživatelů vsadili.

S mnoha výhodami oproti jiným kryptům, Cardano je často označováno jako kryptoměna třetí generace. Mnoho odborníků se domnívá, že Cardano může předjet giganty, jako jsou bitcoiny a ethereum, kryptoměna první generace a kryptoměna druhé generace.

Měli bychom poznamenat, že Cardanova rodná mince ADA je pojmenována po matematikce Adě Lovelaceové. V lednu 2018 dosáhla ADA rekordních maxim, když dosáhla 1,22 USD za minci.

Mnoho odborníků věří, že ADA bude pokračovat. Podle společnosti Capital se například ADA letos bude obchodovat za 1 $.

Myslíš si Cardano stojí za zvážení?

6. Pomlčka (DASH)

Dash je další kryptoměna, kterou stojí za zvážení. Dash je popisován jako kryptoměna, která „vám dává svobodu pohybovat penězi, jak chcete. Popadněte kávu, rozdělte šek nebo zaplaťte telefonní účet. Dash okamžitě přesouvá peníze kamkoli, komukoli, za méně než cent. “

Navíc podle jeho bílé knihy, Dash si klade za cíl vylepšit bitcoiny tím, že pracuje na zlepšení rychlosti a soukromí.

Měli bychom poznamenat, že Dash byl spuštěn v roce 2014 jako vidlice litecoinu. Přesto se Dash podařilo oddělit se a růst začleněním funkcí, jako je dvoustupňová síť s motivovanými uzly a decentralizovanou správou projektů.

Zajímavé je, že Dash se původně jmenoval XCoin, který byl změněn na Darkcoin. Kvůli zachování pozitivního obrazu a nesouvisející s temným webem však byla mince přejmenována na Dash z „digitálního“ a „hotovostního“.

To není tak překvapivé, protože, jak víme, některá krypta byla použita k provádění nezákonných operací a zásobování Hedvábné stezky, která byla uzavřena v roce 2013.

Ačkoli Dash v současné době nepatří mezi Top 10 kryptoměn uvedených na CoinMarketCap (pokud jde o tržní kapitalizaci), mnoho denních obchodníků, investorů a nadšenců blockchainu považuje Dash za velmi působivý.

Jeho jedinečná architektura, která se spoléhá na síť masternodů, je hlavní magnetická síla. Jeho architektura také usnadňuje funkce, jako je PrivateSend a Chainlock.

V roce 2020 společnost Dash Core Group uvedla, že jejich cílem je neustále zlepšovat svůj ekosystém, uživatelské prostředí a branding.

Není žádným překvapením, že DASH otevřel rok 2021 pozitivně. Mnoho odborníků věří, že bude i nadále směřovat nahoru. Podle CoinSwitch se například Dashova cena může v roce 2021 dokonce zvýšit na 950 $ a může dosáhnout 2 822 $ do konce roku 2025.

Uvažovali byste Pomlčka?

7. Binance Coin (BNB)

Pokud hledáte kromě bitcoinu i další důležité kryptoměny, zvažte Binance Coin. Binance Coin je token burzy Binance – jedné z největších kryptoměn na světě.

Binance Coin umožňuje uživatelům rychle a bezpečně obchodovat se všemi typy kryptoměn. Lze jej také použít k úhradě poplatků za směnné transakce Binance. Zajímavé je, že uživatelé, kteří platí za transakční poplatky v Binance coin, mají po 5 letech na platformě nárok na slevu.

Za zmínku stojí, že Binance Coin byl spuštěn v roce 2017. Mince byly původně vydávány jako tokeny ERC-20 v síti Ethereum, ale v roce 2019 byly přesunuty do mainnetu Binance Chain.

Všimněte si, že Binance Blockchain používá mechanismus shody s byzantskou chybou tolerance (BFT), což znamená, že BNB nelze těžit. Binance Coin má cirkulující zásobu 144 406 561 BNB mincí a maximální zásobu 176 406 561 BNB.

Binance Coin má tržní kapitalizaci ve výši 4 644 364 612 $ a a 24 hodin objem obchodování 711 002 309 $.

8. NEO (NEO)

NEO založili počítačoví programátoři Da Hongfei a Erik Zhan v roce 2014. NEO, které se často říká čínské ethereum, automatizuje správu digitálních aktiv prostřednictvím inteligentních smluv. Jeho cílem je také vytvořit distribuovaný systém inteligentní ekonomiky, ve kterém mohou uživatelé nakupovat, prodávat a obchodovat bez nutnosti zprostředkovatelů. A NEO má na čínském kryptotrhu hlavní konkurenční výhodu. Byl speciálně navržen tak, aby vyhověl přísným finančním předpisům Číny, které již zakázaly bitcoiny, nabídky počáteční nabídky mincí (ICO) a směny kryptoměn.

NEO je další mince, kterou byste měli sledovat. NEO, dříve nazývaný Antshares, byla založena počítačovými programátory Da Hongfei a Erik Zhan v roce 2014.

NEO se často označuje jako čínské ethereum a automatizuje správu digitálních aktiv prostřednictvím inteligentních smluv. Jeho cílem je také vytvořit distribuovaný systém inteligentní ekonomiky, ve kterém mohou uživatelé nakupovat, prodávat a obchodovat bez potřeby zprostředkovatelů.

Snad hlavním faktorem, který přitahuje investory z celé Asie, je skutečnost, že společnost NEO má na čínském trhu kryptoměn hlavní konkurenční výhodu: společnost NEO byla speciálně navržena tak, aby vyhověla přísným finančním předpisům Číny.

Nezapomeňme na to Čínské úřady již zakázaly bitcoiny, počáteční nabídky mincí (ICO) a burzy kryptoměn.

Nejen to, ale NEO je působivě agilní a dokáže zpracovat až 10 000 transakcí za sekundu.

NEO umožňuje dva tokeny: NEO a GAS, oba omezeny na 100 milionů tokenů. Jeden NEO se v době psaní tohoto článku obchodoval za 19,29 USD.

Už jste někdy uvažovali o obchodování NEO?

9. Tezos (XTZ)

Tezos je decentralizovaná technologie blockchain. Stejně jako Ethereum bylo navrženo k usnadnění inteligentních smluv. Společnost Tezos však posouvá myšlenku inteligentních smluv o krok dále tím, že umožňuje uživatelům přímo ovládat pravidla sítě. Díky této flexibilitě se Tezos neustále vyvíjí, což znamená, že má dobrou pozici, aby mohl reagovat na jakékoli budoucí požadavky. Cena Tezosu letos dosáhla historického maxima, což vedlo k obnovení zájmu o potenciální investiční hodnotu.

Tezos je mezi top 10 nejdůležitějšími krypty z nějakého důvodu. Tezos je decentralizovaná blockchainová technologie, kterou v roce 2014 navrhli Arthur a Kathleen Breitmanovi a která byla uvedena na trh v roce 2018 po úspěšném ICO, po němž bohužel následovaly četné právní spory..

Stejně jako Ethereum byl i Tezos navržen k usnadnění peer-to-peer transakcí, inteligentních kontraktů a projektů DeFi.

nicméně, Společnost Tezos posouvá myšlenku inteligentních kontraktů o krok dále tím, že umožňuje uživatelům přímo ovládat pravidla sítě bez rozvětvení protokolu.

Uživatelé mohou být aktivními účastníky řízení sítě prostřednictvím procesu známého jako pečení. Tato flexibilita dělá Tezos neustále se vyvíjející systém, což znamená, že má dobrou pozici, aby reagoval na jakékoli budoucí požadavky.

Bylo to na začátku roku 2020, kdy Tezos dosáhl historického maxima, což vedlo k obnovenému zájmu o jeho potenciální investiční hodnotu. Podle některých předpovědí má Tezos pozitivní budoucnost a může v příštích pěti letech dosáhnout 20 $ za minci (podle Coinpedia)

10. IOTA (MIOTA)

IOTA je jednou z nejpůsobivějších mincí kromě bitcoinů. Zatímco většina kryptoměn je založena na technologii blockchain, IOTA je první, která využívá výhod zařízení připojených k internetu věcí (IoT).

Pro zájemce o jeho působivou technickou stránku, IOTA používá směrovaný acyklický graf (DAG) zvaný Tangle. Tangle může ve skutečnosti zlepšit škálovatelnost – problém, s nímž bitcoin stále bojuje.

IOTA byla založena v roce 2015 jako kryptoměna, která se může stát páteří ekosystému IoT. Jak víme, existuje spousta zařízení, která jsou prostřednictvím senzorů a dalších technologií připojena k internetu; a všechna tato zařízení generují a vyměňují si cenná data.

IOTA lze také použít k provádění mikroplatby bez nadměrných poplatků. Proč? Protože zde nejsou žádní těžaři, ale téměř nekonečné škálování.

Není divu, že mnoho velkých společností, jako jsou Bosch a Volkswagen, projevilo zájem o platformu a její užitečnost mezi zařízeními připojenými k internetu věcí.

Tato distribuovaná kniha používá kryptoměnu nazvanou MIOTA. V době psaní, MIOTA má tržní kapitalizaci ve výši 1 187 496 232 $ a stále vykazuje známky zlepšení.

Podle TradingBeasts dosáhne MIOTA v roce 2021 0,50 USD a v roce 2022 0,62 USD, což je lákavý růst pro investory. DigitalCoinPrice na druhé straně naznačuje, že MIOTA v příštích několika letech dosáhne 1,34 USD.

Nejlepší alternativy kryptoměny k bitcoinu: shrnutí

Není pochyb o tom, že bitcoiny stále určují trendy v krypto sektoru. Navzdory velkému počtu nových digitálních měn bude bitcoin ještě dlouho dominovat v krypto sféře.

Bitcoin přesto není zdaleka jedinou hrou ve městě. Jak vidíte, existuje mnoho důležitých kryptoměn, které jsou plné potenciálu; ještě důležitější je, že mnoho z nich se ani nepokouší nahradit bitcoin.

Místo toho byly navrženy pro různé účely, aby pomohly kryptům dostat se více do hlavního proudu. A těm, kterým se podaří dosáhnout tohoto cíle, budou pravděpodobně plodné dlouhodobé investice.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměny pro investory

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Mince Alternativy k bitcoinu – Klíčové body

Zatímco bitcoiny ve světě kryptoměn stále králí, na vzestupu je řada dalších, na které se investoři možná budou chtít podívat.

Pokud jde o 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin, zkuste si zapamatovat následující body:

 • Většina alternativ bitcoinů nabízí něco velmi odlišného od bitcoinů, včetně technologie, soukromí a škálovatelnost.
 • Ethereum je možná největší rival bitcoinů. Má pokročilou technologii, která se zaměřuje nejen na transakce, ale také na inteligentní smlouvy a dApps. Ethereum jako takové má vysokou užitnou hodnotu a je podporováno některými z největších finančních společností na světě.
 • Vzhledem k tomu, že je Ripple akceptován hlavními finančními institucemi, má také potenciál růst jako bitcoin. I když je to ve srovnání s bitcoiny opravdu levné, odborníci předpovídají jeho růst v příštích 5-10 letech.
 • Litecoin je možná nejpodobnější kryptoměnou jako bitcoin. Litecoin je přesto rychlejší a mnohem levnější, což z něj činí vynikající výchozí bod, pokud hledáte alternativu k bitcoinu, do které chcete investovat.
 • Nakonec, investování do kryptoměny není hra typu „vyhrát vše“. Existuje spousta kryptoměn s potenciálem získat hodnotu, včetně Monero, NEO a Chainlink, takže pro výhru nemusíte hazardovat s jedinou mincí.

Další čtení:

Top 10 kryptoměn, které se mají investovat v roce 2021

Podhodnocené kryptoměny ke koupi

Nejlepší kryptoměny k investování v Austrálii

Kryptoměny nakupujte, sledujte a vyhýbejte se jim

Jak obchodovat s kryptoměnou za 100 $

Nejoblíbenější kryptoměny ve Velké Británii

Nyní víte top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin. Pokud se cítíte inspirováni k zahájení obchodování s kryptoměnou, možná vás to potěší eToro poskytuje možnost obchodovat s krypto aktivy a CFD až na 90+ kryptoměny. Obchodníci s kryptoměnami si mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

Jste připraveni začít obchodovat s kryptoměnou? Do které z nejlepších deseti alternativních kryptoměn byste investovali?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me