Vše, co byste měli vědět před investováním do kryptoměny

Kryptoměny byly v posledních letech velkou novinkou, přičemž digitální měny, jako je bitcoin, se dostaly na titulní stránky po několika neočekávaných a poněkud volatilních poklesech a prudkém nárůstu hodnoty. Během této pozornosti médií vás možná zaujala kryptoměna a možná uvažujete o investování. Nejste si jisti, kde začít? V tomto článku o obchodování s povolením si přečtěte základní informace o přidávání kryptoměny do vlastního investičního portfolia.

Co je to kryptoměna?

co je kryptoměna

Kryptoměna je a digitální měna, což jsou peníze, které neexistují v žádné fyzické formě. Od založení prvního digitálního altcoinu v pozdních 2000s, bitcoin, kryptoměny tradičně přitahovaly kryptografy jako investory, s jejich vnitřní znalostí blockchain technologie. V poslední době však nabídli alternativu pro mnoho dalších běžných investorů s bonusem nezávislosti na vládní regulaci: velké lákadlo, zejména pro investory v zemích s nejistou ekonomikou. Hodnota kryptoměn zcela závisí na tom, za kolik se prodají, což za deset let od jejich prvního zpřístupnění vzrostlo z absolutně bezcenné hodnoty na to, co v lednu 2018 popsala Bridget Casey jako ˜docela dost, což odpovídá několika tisícům v případě bitcoinu.

Lidé si také přečetli: Historický pohled na cenu bitcoinu: 2009–2020

Kde mohu koupit kryptoměnu?

Být digitální formou měny, Investice altcoinů je k dispozici pouze prostřednictvím specializovaných burz kryptoměn. Jedním z nejpopulárnějších z nich na celém světě je Coinbase, která nabízí platformu pro nákup, prodej a sledování investic. Nejznámějšími měnami altcoinů jsou bitcoin, ethereum a litecoin, které se v posledních letech dostaly na mediální titulky. Je důležité si uvědomit, že je k dispozici mnoho dalších altcoinů a stojí za to udělat si o nich před nákupem malý průzkum, ale vždy si pamatujte, že čím méně známá měna, tím větší riziko při jejím nákupu..

Mám investovat do kryptoměny?

mám investovat do kryptoměny

Rozhodnutí, zda investovat do kryptoměny, je zcela na vás a záleží na vašich názorech na budoucnost digitálních peněz. To nelze popřít Altcoiny zaznamenaly obrovský nárůst hodnoty v posledních letech, ale není nutně dané, že tento růst bude pokračovat. Budoucnost digitálních měn není známa, takže je třeba říci, že dlouhodobé investiční plány zahrnují velkou část rizika.

Nedostatek vládní regulace kryptoměny přitahuje mnoho investorů, někdy proto, že hledají určitou finanční jistotu mimo otřesenou národní ekonomiku a politickou nestabilitu. Kypr zaznamenal velký nárůst investic do kryptoměn na pozadí jejich finanční krize například v roce 2013, kdy investoři ztratili důvěru v tradiční banky. Tento nedostatek vládní regulace však přitahuje i podzemní činnost a je třeba poznamenat, že tento druh činnosti může zvýšit volatilitu kryptoměny a zvýšit rizika spojená s dlouhodobými investicemi. Měli byste také vzít na vědomí, že než začnete brát vážně, je nutné dostatečné vzdělání v obchodování s kryptoměnami.

Nějaký finanční odborníci naznačují že digitální měna nakonec nahradí tradiční měnu a samozřejmě nikdo z nás neví, jestli je to pravda. Pokud by k tomu došlo, musely by se zapojit vlády, a zatímco by se budoucnost digitálních měn v určitém smyslu stala stabilnější, změnilo by to využití a hodnotu kryptoměny k nepoznání. Takže i když si myslíte, že je to pravda, nevylučuje to dlouhodobé riziko při rozhodování, zda přidat do svého finančního portfolia kryptoměny..

Mohlo by se vám také líbit: Výměna kryptoměny nebo CFD Broker? Který je lepší?

Kolik bych měl investovat do kryptoměny?

kolik investovat do kryptoměny

Stejně jako u každé investice platí staré rčení, že nedáte všechna vajíčka do jednoho košíku, a je rozumné si to pamatovat, pokud uvažujete o digitální investici. Kryptoměna přinesla velké novinky v desetiletí od zavedení bitcoinů, a nabízí něco trochu jiného než tradiční měna, což z něj činí potenciálně vzrušující a zábavný doplněk investičního portfolia. Je pravda, že dlouhodobá budoucnost kryptoměny je nejistá, ale riskantní investice mohou určitě jít nahoru i dolů, a pokud jste ochotni podstoupit informované investiční riziko, mohlo by se to nakonec vyplatit.

Bridget Casey nabízí ve svém článku Peníze po ukončení studia dobrou radu: "Nikdy nevkládejte více než 3% svého investičního portfolia do jediné investice."

Samozřejmě záleží na vás, jak pečlivě budete tyto pokyny dodržovat, ale každý investor by souhlasil, že není rozumné ohrožovat bezpečnost všech vašich dlouhodobých financí. Možná se vám vyplatí mít určité procento svých investic v kryptoměnách, takže vám neunikne, ale stejně jako u každé investice kupujte pouze to, o co si můžete dovolit přijít..

Jaké jsou výhody investice do kryptoměny?

výhody investice do kryptoměny

Investování do kryptoměny má řadu výhod, které vám mohou pomoci při rozhodování, zda investovat.

1. Kryptoměny nabízejí ochranu před politickou a ekonomickou nestabilitou

Kryptoměna pravidelně zaznamenává nárůst hodnoty v důsledku nárůstu investic v zemích, které zažívají finanční a politické otřesy. Důvodem je to, že investoři v těchto zemích, například na Kypru během finanční krize v roce 2013, ztrácejí důvěru ve vládou kontrolované tradiční bankovnictví. Hledají někde umístit své investice, které jsou oddělené od této ekonomické nestability a které udrží jejich peníze v bezpečí, a stále více se obracejí ke kryptoměnám, aby jejich bohatství nebylo pod kontrolou vlády.

Viz také: Alternativní použití blockchainu: Jaká odvětví mohou těžit z jeho používání?

2. Kryptoměny nabízejí anonymitu a ochranu proti podvodům

Kryptoměny jsou šifrovány, takže jsou všechny transakce nevystopovatelné a anonymní. To je velmi lákavé pro mnoho investorů, kteří chtějí uchovat své osobní informace o majetku v soukromí. To také znamená, že kryptoměny jsou chráněny před podvody, protože osobní údaje nejsou k dispozici a měny nelze kopírovat ani padělat.

3. Kryptoměny nabízejí globální investiční příležitost

Investice do kryptoměny je globální příležitost. Investice altcoinů nereguluje žádná vláda, což znamená, že kdokoli a kdekoli může investovat. Vše, co potřebujete, jsou prostředky, pomocí kterých můžete nakoupit svoji kryptoměnu, a připojení k internetu.

Jaké jsou nevýhody investice do kryptoměny?

nevýhody investice do kryptoměny

Jako investor se musíte ujistit, že jste si vědomi nevýhod a rizik spojených s investicí do kryptoměn.

1. Hodnota kryptoměny je volatilní

Kryptoměny zažívají někdy velmi vysoké vrcholy a poklesy hodnoty a jejich hodnota může být velmi rychle ovlivněna mediálními nebo finančními událostmi. Celkově jejich hodnota zaznamenala v posledních letech obrovský růst, ale během této doby došlo také k výrazným propadům hodnoty, které by vyděsily nejzkušenějšího investora.

2. Kryptoměny jsou citlivé na krádež a náhodné ztráty

Digitální měny jsou zranitelné stejným způsobem jako jakékoli jiné digitální komodity a chyba uživatelů a hackerů v průběhu let přispěla ke ztrátě kryptoměny, která je poté neobnovitelná. Stejně tak může být problém, pokud berete své vlastní zabezpečení kryptoměny příliš vážně. Není neslýchané, že se investoři zamykají ze svých online účtů a opět, jakmile jsou altcoiny ztraceny, nelze je získat zpět.

Nenechte si ujít: Nejlepší kryptoměny a jejich výzvy

3. Kryptoměna není běžně přijímanou formou utratitelné měny

Co budete dělat se svou kryptoměnou, jakmile si ji koupíte? Měna by podle své definice měla být přijímána jako platba za zboží nebo služby, ale stále existuje několik míst, kde lze utratit kryptoměny. Jedná se o vypnutí pro některé investory. Znamená to také, že investoři do kryptoměny mají tendenci hromadit svá aktiva, což může dlouhodobou hodnotu kryptoměn ohrozit.

4. Kryptoměna se používá v mnoha podzemních činnostech

Anonymita investic do kryptoměny je nevyhnutelně lákavá pro podzemní investory zapojené do nelegálních a nezákonných aktivit, jako jsou obchody s drogami a sexem a teroristické aktivity. Investice do kryptoměny neznamená, že vaše vlastní investice je jakýmkoli způsobem nezákonná, ale investoři by si měli být vědomi této aktivity na černém trhu, aby mohli sami morálně usoudit, zda investovat.

5. Kryptoměna má náklady na životní prostředí

Kryptoměna obecně a zejména bitcoiny vyžadují k těžbě hodně energie. Investoři s ekologickým svědomím by měli provádět výzkum spotřeby energie, znečištění a dlouhodobé udržitelnosti pro životní prostředí.

Zvážil jsem klady a zápory a jsem připraven investovat. Co mám dělat dál??

klady a zápory investování do kryptoměny

Takže jste se rozhodli, že byste chtěli investovat část svého bohatství do kryptoměn. Přitom se připojíte k mnoha dalším investorům, kteří se rozhodli, že vzrušení z investování do moderních měn odvozených z blockchainu bude pravděpodobně stát za nejistotu jejich dlouhodobé budoucnosti.

Online je spousta informací o kryptoměnách a o tom, jak začít s jejich přidáváním do vašeho investičního portfolia. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak začít, je návštěva online burzy, jako je Coinbase, kde se můžete informovaně rozhodovat o tom, kdy a kolik nakoupit nebo prodat, a která vám také pomůže řídit vaši investici, jak budete postupovat.

Alternativně můžete otevřít účet u některého z našich online partnerských makléřů a připojit se ke spekulantům při obchodování nebo šíření sázek na kryptoměny. To vám umožní spekulovat o hodnotě altcoinů, aniž byste se jich skutečně zmocnili, a má potenciál pro větší zisky i ztráty.

S tolika investory, kteří se připojili k jízdě kryptoměnou, vypadá krátkodobá budoucnost přinejmenším jistě. Proveďte svůj průzkum, zvážte svá rizika a utratte pouze to, co si můžete dovolit ztratit. A pamatujte, že riziko nemusí nutně znamenat ztrátu, vaše investice se může dobře vyplatit!

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me