Výhled na přijetí kryptoměny v roce 2020 – poroste v roce 2021 poptávka po institucionálních penězích a podnikové pokladně?

Svět zaznamenal vzestup kryptoměn v roce 2020. Například bitcoin, známý jako světově nejvýznamnější blockchain a konzistentní prediktor širšího trhu s kryptoměnami, ke konci roku 2020 vzrostl v hodnotě a dosáhl svého historického vrcholu navíc si stále udržuje své místo dnes.

Po letošním roce významného úspěchu je globální publikum nadšené z potenciálu pro rok 2021 a touží zjistit, kdy je ten správný čas se připojit k rozjetému vlaku. Už se nedivíme, zda se vlády dostanou do humbuku, ale spíše, jak hluboko v příštím běhu býků se krypto dostane.

Pojďme se podívat na to, kde budou kryptoměny jako Bitcoin před rokem 2021, kdo je hybnou silou pro přijetí kryptoměny a proč více lidí investuje.

Stručný přehled 2020

Kryptoměny naberají na obrátkách. Na začátku roku 2021 jsme viděli, že bitcoin stojí zhruba 42 000 $ za minci. Přestože nárůst bitcoinů v roce 2017 byl většinou způsoben hysterií nákupu, rally v roce 2020 byla silně ovlivněna institucionálními investory. Nejen, že stupňující se tempo hlavních institucionálních investorů, kteří otevřeně hovoří o a investují do bitcoinu jako portfoliového aktiva, potvrdilo pozici bitcoinu a dalších coinů v portfoliu, ale zaujalo také zájem dalších zúčastněných.

S tím je třeba poznamenat, že bitcoiny dosáhly významného přijetí do konce roku 2020 z podnikových pokladen, jako jsou MicroStrategy a MassMutual, protože nakoupily velké množství bitcoinů v rezervách aktiv podle Forbes. MassMutual 10. prosince utratil 100 milionů $ v bitcoinech, což Wall Street Journal společnost MassMutual zakoupila menšinový vlastnický podíl ve výši 5 milionů USD v NYDIG, dříve známé jako New York Digital Investment Group, který také vykazuje známky hlavního proudu přijetí kryptoměny.

PayPal, přední společnost pro virtuální platby, podpořila přijetí kryptoměn v říjnu 2020, kdy oznámila přidání do své sítě bitcoinů, etherea, litecoinů a bitcoinových hotovostí. To nyní umožňuje 361 milionům uživatelů společnosti nakupovat, prodávat a držet jednu z těchto mincí prostřednictvím aplikace PayPal. Crypto vstoupí do aplikace PayPal Venmo pro peer-to-peer platby později v tomto roce a PayPal oznámil své plány zpřístupnit krypto svým 28 milionům maloobchodníků po celém světě jako prostředek financování transakcí v tomto roce.

V roce 2020 jsme navíc zaznamenali inovativní pokrok v oblasti kryptoměny, když US Internal Revenue Service zaslal každému Američanovi soubor dotazníků o držbě kryptoměny, zatímco Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj zveřejnila zvláštní zprávy o tomto tématu.

Nákup kryptoměny nikdy nebyl snazší. Na světě existuje nejen několik vysoce regulovaných a kontrolovaných kryptoburz, ale také počet účtů v těchto online burzách drasticky vzrostl, z pouhých 5 milionů v roce 2016 na více než 100 milionů v roce 2020.

Vlna institucionálního přijetí

Dokonce i nadšenci bez kryptoměny mohou říci, že vztah mezi kryptoměnami a vládami není moc nejlepší. Do roku 2020 existoval pouze základní základ pro spolupráci mezi velkými kryptoměnami a finančními institucemi. Úspěch kryptoměn, které se odvíjejí způsoby, které jsme dosud neviděli, však může vlády přinutit, aby si dvakrát promyslely, o co přicházejí.

Rostoucí institucionální zájem je jedním z mnoha klíčových faktorů, o nichž se předpokládá, že budou v příštích letech vyvolávat ceny kryptoměny. Institucionální investoři si až doposud po desetiletí udržovali úzkou vazbu se zlatem a nyní je hodnota zlata v současnosti nejvyšší. Oživení kryptoměny si však vysloužilo oslabující úder na celkovou pozici zlata ve financích, což je punc, který se bude časem vlnit, uvedli analytici z JP Morgan. Již se objevily známky výběrů hotovosti ze zlatých fondů, protože digitální finance přebírají mnoho stejných investorů.

Bloomberg také potvrdil, že drtivá většina investičních firem spotřebovává bitcoiny tak snadno, jak je to prakticky možné, a seznam miliardářů a dalších vlivných technologických manažerů na podporu kryptoměny v poslední době stále roste. Majitel londýnské investiční firmy Blu Family Office, Christian Armbruester, si vybudoval víru v digitální aktiva, přičemž si všiml, že jejich místo v rozmanitém portfoliu získalo.

Michael Hayner, generální ředitel platformy pro digitální platby Metal Pay, říká, že „bitcoin dosáhl za posledních pár měsíců maxima všech dob a s tímto prudkým vzestupem začaly instituce, zajišťovací fondy a velké korporace přidávat do svého zůstatku digitální aktiva prostěradlo.” Poukazuje na to, že kryptoměny, zejména pokud jde o bitcoiny, se používají jako bezpečné útočiště proti inflaci nekrytých měn, protože vstupují do své čtvrté vlny přijetí. První tři vlny definuje jako nevázanost, spekulace, užitečnost a přijetí v rozhovoru se spisovatelem Forbes Benjaminem Pirem.

Ovladače přijetí kryptoměny v roce 2020

Je zřejmé, jak velkou roli hrají vlády a instituce v transformaci směrem k digitální měně. Generální ředitel společnosti Ternio Daniel Gouldman věří, že přijetí kryptoměny nebude ovlivňovat jednoduché běžné používání bitcoinů, ale spíše zvýšená pozornost zaměřená na CBDC, digitální měny centrální banky, které se posunou vpřed.

CoinDesk uvádí, že velké vládní instituce a banky, jako je ECB a Federální rezervní systém, mohou čelit smolnému osudu, pokud nevyužijí příležitosti získat kryptoměny dříve, než se ponoří do světa elektronického obchodu.

Kromě jediných amerických institucí bylo v roce 2020 v čele přijímání kryptoměn mnoho dalších částí světa, včetně východní Evropy, Číny a Venezuely.

Podle zprávy vydané Fortune o výkonu kryptoměny v roce 2020 jsou Ukrajina a Rusko na prvním místě v nejvyšších úrovních přijetí kryptoměny, jako jsou bitcoiny. Přijetí kryptoměny zahrnuje načtené, obchodované a uložené kryptoměny, pokud jde o měření. Kromě toho se východní Evropa podílela na 12% celosvětové aktivity digitální měny v roce 2020. Roman Sahnikov, specialista na kybernetickou bezpečnost, poznamenává, že východní Evropané jsou obecně velmi technicky efektivní lidé, což může vysvětlovat vysokou úroveň používání kryptoměn v regionu.

Pro mnoho východoevropských zemí, zejména Rusko a Ukrajinu, se pandemie COVID-19 stala hnacím motorem k přijetí, protože pandemie zasáhla obě ekonomiky docela tvrdě. Museli zůstat doma v izolaci, přinutili jednotlivce myslet dopředu na své finance, a tak je tlačili, aby zvážili investice do krypto.

Čínská lidová banka usiluje o vytvoření plně financované digitální nekryté měny od roku 2014 a předpokládá se, že se stane první národní centrální bankou na světě, která vydá oficiální digitální měnu. Zprávy uvádějí, že v roce 2020 Čína odhalila odliv kapitálu kryptoměny ve výši více než 17,5 miliardy USD. Součet naznačuje nárůst o více než 50 procent oproti průměru za rok 2019, který činil 11,4 miliardy USD. Ačkoli přístup vlády k bitcoinům zůstává nepřátelský, protože si klade za cíl vést světovou blockchainovou scénu, Čína uvítala přijetí digitální měny a blockchainu a dokonce podpořila její přijetí. Přestože se předpokládá, že Čína může zahájit svůj digitální jüen do konce tohoto roku, je nepravděpodobné, že by Fed a ECB dohnaly alespoň do příštího roku.

Nárůst přijetí kryptoměny ve Venezuele odpovídal za běžnou praxi jeho používání pro úspory a peer-to-peer obchodování. Vedoucí výzkumu v ChainAnalysis, Kim Grauer v článku poznamenává CoinDesk že „Lidé ve Venezuele nemusí nutně chtít chodit do kryptoměn, protože je to zajímavé nebo skvělé, ale proto, že hledají stabilní zdroj hodnoty“

Co můžeme očekávat od blockchainu v roce 2021

Poté, co jsme viděli rok příšery s vysokými cenami kryptoměny, které se zmocnily reflektorů, podívejme se, co čeká na digitální mince v roce 2021.

Bitcoin, největší světová kryptoměna, zaznamenala prudký nárůst cen a zdvojnásobila svůj předchozí vrchol v roce 2017. Hodnoty BTC se od té doby stabilizovaly z víceletého propadu od té doby a dosáhly svého nového historického maxima 40 000 $, což posílilo jeho slávu a odolnost . To vyvolává naděje na minci, přemýšlíme nejen o tom, co nás čeká v příštím roce, ale také o tom, jaký potenciál by mohl nastartovat pro krypto trh jako celek.

Tato nová vlna adopce umožňuje překonávat bariéry po celém světě, od jednotlivců po instituce. Kambodža a Bahamy již zavedly technologie založené na blockchainu pro federální použití, mezi vysokými úrovněmi používání kryptoměn jinými zeměmi uvedenými výše.

Nasdaq konstatuje, že za účelem šílených prohlášení o budoucnosti kryptoměn nyní mnoho hráčů chomuje na kousek a předpovídá, že by bitcoin mohl v příštích několika letech vzrůst v hodnotě až 25krát.

Světové ekonomické fórum předpovídá, že přijetí institucí může v roce 2021 vzrůst, a to buď formou přímých investic, nebo praktickým nasazením, s odkazem na investice společností MassMutual a Square. Dále poukazují na to, že účinky COVID-19 prokázaly naši potřebu digitální transformace v mezinárodních a národních financích.

Obecně platí, že bitcoiny a většina altcoinů neodpovídají poptávkovým šokům vyvolaným zdravotními a ekonomickými krizemi. Zatímco tedy hlavní sektor a další budoucí investice jsou znevýhodňovány stavem ekonomiky, podniky mohou také prosperovat z výhody diverzifikace portfolia kryptoměn, potenciální lepší výkonnosti a funkce likvidity.

Dalším tématem na vzestupu je, zda by Ethereum mohlo projít bitcoinem v roce 2021. Ačkoli existuje jen velmi malá šance, že se to stane, tato možnost stále existuje. A kdo ví, co čeká na rok 2021.

V posledních několika prosincových dnech silný nárůst bitcoinů vyvrcholil již dobrým rokem a generoval roční úspěch 300 procent, mimo jiné makro bohatství, i když stále za pozoruhodnými 470 procenty ETH. 5. února se Ethereum, druhá největší digitální mince na světě z hlediska tržní hodnoty, vyšplhala na cenu 1 756 USD a dosáhla nového historického maxima, podle Coinmarketcap. S tímto řádně poznamenat, že v nadcházejícím roce 2021 se může stát cokoli.

Přečtěte si více: Jaká je budoucnost kryptoměn – pokud byste měli investovat do kryptoměn?

Závěr

Věci, jako je rostoucí institucionální přijetí, expanze v rozvojové světové ekonomice a vzkvétající angažovanost vývojářů, znamenají, že vznik digitálních měn má významný dopad na nadcházející roky, pokud jde o růst digitálních aktiv. S tím bylo řečeno, je spravedlivé předvídat, že rok 2021 může představovat nad rámec dalších zisků pro krypto svět, bez ohledu na to, zda přijde finanční, technologický nebo cokoli jiného.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Nárůst bitcoinů v roce 2017 byl většinou způsoben nákupní hysterií, růst v roce 2020 byl silně ovlivněn institucionálními investory.
  • Bitcoin dosáhl pozoruhodného přijetí do konce roku 2020 z podnikových pokladen, jako jsou MicroStrategy a MassMutual.
  • PayPal, přední společnost pro virtuální platby, podpořila přijetí kryptoměny v říjnu 2020, když oznámila přidání do své sítě bitcoinů, etherea, litecoinů a bitcoinů v hotovosti.
  • Oživení kryptoměny vysloužilo podle JP Morgan oslabující ránu celkové pozici zlata ve financích.
  • Kryptoměny, jako bitcoin a ethereum, se používají jako bezpečné útočiště proti inflaci fiat měn.
  • Na konci roku 2020 patří Ukrajina, Rusko, Čína a Venezuela mezi čtyři nejlepší země, které směřují nejblíže k adopci.
  • Světové ekonomické fórum předpovídá, že přijetí institucí by mohlo v roce 2021 vzrůst, a to buď formou přímých investic, nebo praktickým nasazením.
  • Účinky COVID-19 prokázaly naši potřebu digitální transformace v mezinárodních a národních financích.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me