Winklevoss Twins: Kolik stojí tito bitcoinoví miliardáři?

Dvojčata Winklevoss – Tyler a Cameron – jsou dva z nejúspěšnějších držitelů bitcoinů na světě. Někteří říkají, že drží až 1% z celé nabídky oběhu Bitcoin.

V době psaní tohoto článku je v oběhu 17 960 525 bitcoinů. To znamená, že dvojčata Winklevoss drží přibližně 179 605,25 Bitcoiny, což má hodnotu 1 438 918 236,69 $.

To je mimořádná částka a stala se z nich vůbec první bitcoinová miliardářka.

Jak se ale dvojčata Winklevoss, neboli „Winkevii“, jak se jim někdy říká, zapojili do obchodování s bitcoiny? A měli by nyní prodat nebo držet?

V tomto článku se podíváme na to, jak dvojčata Winklevossové zbohatli, a na dopad, který tato dvojice měla na průmysl kryptoměn. Držte si klobouky!

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Winklevoss Twins: Podnikatelé od narození

podnikání firmy winklevoss wtins

Od raného věku se dvojčata Winklevoss zajímali o podnikání.

Ve 13 letech se naučili kódovat HTML a začali podnikat s tvorbou webových stránek pro různé společnosti. Jako mladí dospělí se zapsali na Harvard v roce 2000.

Duo je také bývalými olympioniky, kteří soutěží ve veslování na olympijských hrách v roce 2008. Cameron a Tyler byli jmenováni americkým olympijským veslařským týmem a obsadili 6. místo ze 14 týmů.

ConnectU: Předchůdce Facebooku?

Dvojčata Winklevoss se proslavila, když žalovali Marka Zuckerberga za krádež jejich nápadu vytvořit Facebook.

Jak asi víte, film Sociální síť (2010) volně sledovali, co se stalo. Samozřejmě, hodně z toho bylo přeháněno kvůli zábavě.

Sociální síť Winklevoss, která byla založena v roce 2002, se jmenovala ConnectU a byla velmi podobná Facebooku, mnozí věří, že Zuckerberg ukradl jejich nápad.

ConnectU byl původně zřízen jako web pro připojení bývalých studentů Harvardu a případně dalších univerzit. Mělo mnoho stejných funkcí, například soukromé zasílání zpráv a aktualizace stavu.

WinklevossObdržel 65 milionů $ Facebook akcie a hotovost ze soudního sporu, což naznačuje, že je velmi pravděpodobné, že některé prvky Facebooku byly skutečně odcizeny.

Když Facebook zveřejněny v roce 2012, hodnota jejich akcií vzrostla na 300 milionů $.

Vypadá to však, že to nemusí být konec jejich zapojení do Facebooku (více o tom trochu).

Zapojení s bitcoiny

Dvojčata Winklevoss byli časnými zastánci bitcoinu a začali nakupovat za peníze, které získali z jejich vypořádání na Facebooku.

Poprvé se o bitcoinech dozvěděli v roce 2012 a začal kupovat Bitcoin když to bylo jen 8 $ nebo 9 $ za minci a koupili velké množství.

Cameron Winklevoss si pamatuje, že se obrátil ke svému bratrovi Tylerovi a řekl: „Hej, toto je buď další velká věc, nebo celková BS!“

Mnoho lidí tento pár kritizovalo a tvrdilo, že to bylo plýtvání penězi, které dostali z Facebooku.

Při pohledu na to, jak se cena bitcoinů v průběhu let zvýšila, to však pravděpodobně není pravda.

Některé odhady uvádějí své skutečné Bitcoin podíly na 120 000 mincí a údajně z toho neutratili prakticky nic.

Forbes umístí své bohatství někam mezi 900 milionů $ a 1,1 miliardy $ každý počátkem roku 2018.

Máte zájem o obchodování s bitcoiny?

Počáteční bitcoiny

bitcoinové start-upy

Když se dva poprvé začali zajímat o bitcoiny, cítili, že se musí rozhodnout; investujte pouze do bitcoinů nebo bitcoinových podniků.

Rozhodli se udělat obojí, ale zpočátku se více zajímali o přímé investice do bitcoinů.

Po prodeji svých akcií na Facebooku, dvojčata se otevřela Winklevoss Hlavní město a dosud investovali do více než 70 společností.

Někteří navrhli, že důvodem, proč se tito dva dostali do bitcoinu, je to, že žádné technologické startupy nechtějí brát své peníze, protože se bojí rozrušení Facebooku a Zuckerberg.

Potřebovali něco, co fungovalo mimo toto.

Jedním z nejslavnějších projektů, do kterých dvojčata Winklevoss investovala, byl BitInstant. to bylo jeden z prvních Bitcoin burzy, druhá největší v době po Mt. Gox.

Stalo se jedním z hlavních míst, kam lidé chodili nakupovat bitcoiny.

BitInstant také investoval Roger Ver a provozovali jej Charlie Shrem a Erik Voorhees. Všichni byli nesmírně vlivnými osobnostmi v oblasti kryptoměny a vývoje bitcoinů.

V tuto chvíli však věci nebyly úplně dokonalé.

Charlie Shrem byl zapletený s postavou jménem „BTCking“, která od něj nakupovala bitcoiny, aby je prodávala lidem a nakupovala drogy na Silk Road.

Skandál byl obrovský, přinesl velký vyšetřovací tlak na bitcoiny a nakonec uzavření BitInstantu.

Regulace bitcoinů

Po skandálu hrály dvojčata Winklevoss zásadní roli při prosazování dobrého jména bitcoinů.

Vždy se zasazovali o regulaci a brzy jsme viděli, že bitcoin je třeba regulovat, když většina lidí zapojených do kryptoměny měla pocit, že tento faktor mohou ignorovat.

Dvojčata věděla, že bitcoin bude velký a neexistuje žádný způsob, jak by mohl přežít, aniž by existovala nějaká regulace.

Chtěli se ale také podílet na tom, jak byl bitcoin regulován, aby zajistil, že to nepovede do slepé uličky.

Bez řádné regulace by to pravděpodobně bylo zakázáno, ale příliš tuhá regulace by zastavila průmysl v jeho stopách.

Dvojčata Winklevoss byli přítomni na slyšení bitcoinů v New Yorku, které se konalo v roce 2014 před vytvořením BitLicense.

BitLicense byla licence, kterou společnosti v New Yorku potřebovaly ke zpracování kryptoměny.

Vytvoření BitLicense bylo pro mnoho podniků špatná věc a mnoho z nich poté opustilo New York. Pokud by však dvojčata Winklevossů nebyla informována, pravděpodobně by to mohlo být horší.

Do roku 2017, několik let po schválení zákona, dvojčata Winklevoss se stal prvním Bitcoinové miliardáře.

Blíženci

Uzavření BitInstantu nezastavilo ambice dvojčat Winklevoss vytvořit bitcoinovou burzu.

Více nedávno byli zapojeni do Gemini, burza se sídlem v New Yorku, která je regulována BitLicense.

V současné době je Gemini 80. největší burzou kryptoměn na světě.

Díky regulaci v New Yorku je však jednou z mála burz, které stále fungují s obchodníky z USA, kteří tvoří významnou část komunity kryptoměn.

V nadcházejících letech je pravděpodobné, že poroste.

Potenciální partnerství s Facebookem Libra?

Winkelevoss dvojčata, váhy

Možná je to osud, ale vypadá to, že budoucnost dvojčat Winklevoss je nakonec svázána s budoucností Marka Zuckerberga.

Od chvíle, kdy Facebook oznámil váhy, vyšlo najevo, že tým stojí za nimi Váhy vedly rozhovory se dvěma hlavními burzami, jednou byla Coinbase – druhou Gemini.

V nedávných rozhovorech dvojčata Winklevossové řekli, že se musí se Zuckerbergem chovat jako „šílenství“.

Možná naznačuje, že duo s nimi bude nějakým způsobem spolupracovat na projektu Libra.

S největší pravděpodobností to bude na základě regulace, s čím budou pravděpodobně váhy bojovat a dvojčata Winklevossovi to zvládli.

Pokud by dvojčata Winklevoss prodala své bitcoiny?

Mnoho spekulovalo, že by dvojčata měla prodat své bitcoinové podíly, zatímco cena je vysoká (nebo alespoň vysoká ve srovnání s dobou, kdy se zapojila první).

Je vysoce pravděpodobné, že by Cameron a Tyler Winklevoss nesouhlasili. Údajně, věří tomu až do Bitcoin dosáhne stejné hodnoty jako zlato, je podhodnocené.

To by znamenalo, že Bitcoin by musel mít tržní strop 7 bilionů dolarů.

Řekli:

“Naše teze spočívá v tom, že bitcoin je zlato 2.0, a dokud tedy nebude mít tržní kapitalizaci 7 bilionů dolarů, což je velikost zlata, je to velmi podhodnocené aktivum, takže si myslím, že se na to lidé probouzejí.”

Vzhledem k tomu, že současné ocenění bitcoinu je 145 234 072 946 USD, uvádí CoinMarketCap, má před sebou ještě dlouhou cestu.

Bitcoin by potřeboval více než 48krát vyšší cenu, což by bylo fenomenální. Pokud by tento pár prodával své bitcoiny za 7 bilionů dolarů, stálo by to za obrovskou částku.

Ale znovu je velmi pravděpodobné, že ne, protože pokud dosáhne tohoto ocenění, pravděpodobně by nahradil všechny fiat měny.

Trpělivost je klíčem ke strategii Winklevoss

Strategie dvojčata winklevoss

Jejich strategií je držet a čekat a nejsou to velcí utrácení, údajně utrácejí peníze pouze za své domovy a pouze jeden z nich má auto.

WinklevossPozice odmítá myšlenku, že Bitcoin je v bublině což je podporováno mnoha kritiky.

Tento argument je však do značné míry založen na myšlence, že existuje příliš mnoho kryptoměn. Je pravděpodobné, že v určitém okamžiku může krach trhu nakonec zničit mnoho z nich.

Pokud se dvojčata prodala během maxima bitcoinů v prosinci 2017, když jeden Bitcoin v hodnotě téměř 20 000 dolarů, vydělali by až 2,2 miliardy dolarů.

Je třeba také zmínit, že dvojčata Winklevoss nejsou zapojeni pouze do Bitcoin. Mají také podíly v Ripple a Ethereum a investují více než 350 milionů dolarů do různých mincí.

Obchodníci s kryptoměnou by měli pozorně sledovat dvojčata Winklevoss. Jsou to bitcoinové velryby a pokud by se rozhodli odprodat své Bitcoin, pravděpodobně by to mělo velký dopad na trh.

Pozoruhodné osoby, které vlastní více bitcoinů než Winklevossů, jsou potenciálně Craig Wright, který v jednom okamžiku mohl mít více než 1 milion bitcoinů a Satoshi Nakamoto, který, pokud je stále naživu, také vlastní 1 milion bitcoinů.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Dvojčata Winklevoss vlastní přibližně 1% ze všech Bitcoin. Odhady uvádějí, že jejich podíly mají hodnotu mezi 120 000 až 170 000 bitcoinů, což je více než 1 miliarda dolarů.
  • V posledních letech uvedlo duo na trh kryptoměnu Gemini. I když stále musí růst, je dobře regulovaný.
  • Dvojčata Winklevoss věř tomu BitcoinTržní kapitalizace by měla překročit tržní kapitalizaci zlata. To je 7 bilionů dolarů.
  • Jsou také zapojeni do Ethereum a Ripple. Stejně jako několik dalších kryptoměn.

Naučte se obchodovat s bitcoiny pomocí našeho kurzu kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me