Bitcoin: kas tai? Paprastas vadovas pradedantiesiems

„Bitcoin“ (BTC) yra pats geriausiai žinomas skaitmeninis turtas, turintis didžiausią prekybos apimtį.

Bitcoin yra ir valiuta, ir technologija. Iš esmės „Bitcoin“ yra lygiaverčiai elektroniniai pinigai, turintys vieną aiškų tikslą. Tikslas yra pakeisti tarpininkavimą ir pasitikėjimą centralizuotomis finansų įstaigomis. Ji siekia pakeisti tradicinę fiat valiutą ir novatorišką atsiskaitymo sluoksnį operacijoms apdoroti nereikalaujant trečiosios šalies.

Norėdami sužinoti daugiau apie „Bitcoin“ ir kaip pradėti naudotis kriptovaliutomis, peržiūrėkite mūsų pradedančiųjų vadovų seriją.

Pradedančiųjų Bitcoin ir kriptovaliutų vadovas

Bitcoin yra decentralizuotas

Prieš išrandant „Bitcoin“, vienintelis būdas naudoti pinigus skaitmeniniu būdu buvo per tarpininką, pvz., Banką ar „PayPal“. Jau tada naudojami pinigai vis dar buvo vyriausybės išleista ir kontroliuojama valiuta. Tačiau „Bitcoin“ visa tai pakeitė sukurdama decentralizuotą valiutos formą, kuria asmenys galėjo tiesiogiai prekiauti nereikia tarpininko. Užuot patikėję centralizuotu banku tvarkyti operacijas, mes pasitikėtume protokolu, kurį valdo skirtingi asmenys visame pasaulyje.

Kiekvieną „Bitcoin“ operaciją patvirtina ir patvirtina visas „Bitcoin“ tinklas. Nėra vieno gedimo taško, todėl sistemos išjungti, valdyti ar valdyti praktiškai neįmanoma.

Pagrindinės Bitcoin savybės

  • Decentralizuota kontrolė: Nėra jokios valdžios institucijos, kontroliuojančios Bitcoin. Visos operacijos yra matomos viešojoje knygoje, vadinamoje „blockchain“.
  • „Bitcoin“ yra vertės saugykla: Galite naudoti „Bitcoin“ prekėms ir paslaugoms įsigyti.
  • Saugumas: „Bitcoin“ niekada nebuvo nulaužtas.
  • Atviro kodo: „Bitcoin“ šaltinio kodas yra viešai prieinamas ir bendruomenės nariai gali jį atnaujinti.
  • Viešas: Visos operacijos matomos „Bitcoin“ blokų grandinėje.
  • Pseudonimas: Norėdami atlikti Bitcoin operacijas, galite naudoti slapyvardį. Tai nėra iš tikrųjų anoniminė, nes sandorių adresai matomi viešojoje grandinėje.
  • Ribotas tiekimas: Bitcoin pasiūla yra ribota ir nuspėjama.

Kaip veikia „Bitcoin“ operacijos? Kaip uždirbate Bitcoin?

Bitcoin tinklas iš esmės yra a decentralizuota viešoji knyga, kuri remiasi bendra jos bendruomenės skaičiavimo galia. Bitcoin veikia taip:

  • Bitcoin operacijos nėra patvirtinamos, kol jos nėra atnaujinamos bitcoin operacijų knygoje. Tai vadinama „blockchain“. Tai yra decentralizuota viešoji knyga, t., visi gali ją atnaujinti, o šios knygos niekas nevaldo.
  • Žmonės gali padėti atnaujinti šią knygą naudodamiesi specializuotais kompiuteriais. Kompiuteriai sugeneruos atsitiktinius skaičius. Tikslas yra sukurti teisingą atsakymą į sistemos sugeneruotą matematinę problemą.
  • Kompiuteris, atspėjęs sprendimą, gali nuspręsti, kuri iš laukiančių bitkoino operacijų bus sugrupuota į a blokuoti.
  • Blokas ir atsakymas į matematinę problemą yra išsiųstas į bitkoinų tinklą. Tai kompiuterių tinklas.
  • Bitcoin tinklas patikrins, ar atsakymas teisingas. Jei taip, jie atnaujins savo Bitcoin operacijų knygos kopijas jūsų sukurtu bloku. Tada procesas kartojamas. Taigi pavadinimas „„Blockchain“„.
  • Kompiuteris, atspėjęs teisingą skaičių, gauna „Bitcoins“ apdovanojimą ir operacijos mokesčius už operacijas bloke.

Šis procesas vadinamas kasyba. Taip yra todėl, kad jūs mano (uždirbti) Bitkoinai padėdami atnaujinti bitkoinų operacijų knygą.

Bitcoin kasybos ūkisBitcoin kasybos ūkis

Kur laikomi Bitkoinai?

Bitcoin savininkai monetas saugo naudodami piniginės. Jūs iš tikrųjų neturite savo „Bitcoins“, o jūs laikote privatus raktas tai leidžia jums pasiekti savo „Bitcoin“ adresą, t. y viešasis raktas.

Spustelėkite čia, jei norite sužinoti daugiau apie asmeninius ir viešuosius raktus.

Piniginės gali būti kelių pagrindinių formų:

  • Aparatinės įrangos piniginės: fiziniai neprisijungę naudojami įrenginiai, kuriuose saugomi jūsų privatūs raktai. Spustelėkite čia, jei norite gauti mūsų piniginės apžvalgas ir pamokas.
  • Mobiliosios piniginės: tai yra mobiliųjų telefonų programos, pvz. piniginę „Enjin“. Spustelėkite čia, kad peržiūrėtumėte „Enjin“ piniginę.
  • Internetinės piniginės: paleiskite debesies serveryje, todėl jas galima pasiekti keliais kompiuteriais. Dažniausios internetinės piniginės yra kriptovaliutų mainai. Peržiūrėkite geriausių biržų apžvalgą.
  • Popierinės piniginės: spaudinys, kuriame yra jūsų vieši ir privatūs raktai. Nors pats elementariausias, tai yra saugiausias būdas apsaugoti kriptovaliutas.
  • Stalinės piniginės: jos atsisiunčiamos ir įdiegiamos į jūsų kompiuterį.

Kas yra Satoshi Nakamoto

Tai yra „Satoshi Nakamoto“ išradimas 2008 m. Kaip decentralizuota virtuali valiuta, veikianti naudojant „blockchain“ technologiją. Mes vis dar nežinome tikrosios Satoshi Nakamoto tapatybės (-ų), nors yra žmonių, kurie teigia esą juo.

Kokia yra Bitcoin ateitis?

„Bitcoin“ vis labiau priima mokėjimus visame pasaulyje. Šiuo metu daugelis parduotuvių ir prekybininkų priima mokėjimą Bitcoin. Pirklių sąrašas kasdien didėja.

„Bitcoin“ netgi galima naudoti su kai kuriomis kredito ir debeto kortelėmis.

Tačiau „Bitcoin“ nėra taip lengvai keičiamo dydžio kaip dauguma kitų paskesnių monetų. Taigi ateitis, kai Bitcoin pakeis tradicinę valiutą, yra mažai tikėtina.

Tačiau „Bitcoin“ išliks puikia vertės saugykla (SOV). Taip yra dėl jo nekintamumo ir periodiško brangimo. Beje, reguliavimo politikos klausimas visame pasaulyje gali būti faktinė ilgalaikės Bitcoin sėkmės kliūtis.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me