Centrinio banko skaitmeninių valiutų (CBDC) paaiškinimas – nauja finansų revoliucija?

Kas yra Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) – ar jos žymės revoliucijos, skirtos visam laikui pakeisti finansų sistemą, pradžią? CBDC yra skaitmeninės valiutos išleidžia centriniai bankai, kurie veikia kaip nacionalinės valiutos (fiat). Jie yra tiesioginis popierinių pinigų pakeitimas, taikant tą pačią vertės ir emisijos politiką. CBDC valstybės sankcionuoja ir valdo pinigų valdžia ir reguliavimo įstatymai.

Bankai visame pasaulyje lenktyniauja Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC). Kinija jau įdiegė skaitmeninės valiutos elektroninio mokėjimo (DCEP) bandomąjį bandymą – skaitmeninę „RenMinBi“ versiją, pagrįstą kriptografijos technologija. Japonija tuoj pat pasipriešino šį pranešimą planuoja išleisti skaitmeninę jeną per 2–3 metus. Viena iš pagrindinių motyvų CBDC turi smarkiai pagerinti pinigų pervedimo būdą visame pasaulyje. Užuot pasikliavus dešimtmečio senumo technologijomis, tokiomis kaip SWIFT, skaitmeninės valiutos gali būti tiesiogiai pervedamos be trinties. Tai turės drastišką poveikį visiems bankų lygmenims, pradedant m0 rezervo sistema į banką.

Pagrindiniai laikraščių skyriai, tokie kaip „The Guardian“ ir „Economist“, pradėjo rašyti nuomonės straipsnius, vadindami Kinijos pažangą dideliu žingsniu ir galinčiu kelti grėsmę JAV ekonominei hegemonijai. Kita vertus, komentatoriai Kinijoje skelbė greitą savo šalies darbą ir įgyvendinimą. Nors JAV ir jos valstybiniai bankai lėtai skelbė apie bet kokius tyrimų planus ir, atrodo, sustojo „Facebook“ Svarstyklės (privatizuotas atsakymas CBDC) savo ruožtu, kitos vakarų tautos greitai pradėjo tyrimus.

Pasaulinės pastangos diegti Centrinio banko skaitmenines valiutas

Šių metų pradžioje bankai iš JK, ES, Japonijos, Kanados, Šveicarijos ir Švedijos visi pradėjo bendrus CBDC tyrimus. Prancūzija paskelbė ketinimus išbandyti bandomąjį CBDC 2020 m.

Azijoje japonai iškart pranešė apie savo ketinimus sukurti CBDC, kuris atitiktų Kinijos, kai tik naujienos pradėjo sklisti. Korėjos bankas taip pat nagrinėja savo skaitmeninę valiutą. Mažesni nacionaliniai bankai, tokie kaip Tailandas, Filipinai ir Singapūras, taip pat siekia sukurti savo bankus. Tokie projektai kaip Singapūro „Ubin“ darbas su Singapūro pinigų tarnyba jau yra 5 plėtros etape.

Pasaulis juda link CBDC ir sutaria, kad tai bus ateities valiuta. Bet kuo jie tokie ypatingi ir vilioja bankus ir vyriausybes?

Skaitmeninės valiutos kaip ginklas kovai su ekonominiais pokyčiais

Pagrindinė priežastis yra jo ekonomiškumas ir kontrolė. CBDC nėra taikomas ilgas apdorojimo laikas ir brangūs mokesčiai. Kaip matote iš stabilios monetų rinkos, kriptovaliutų siuntimas ir priėmimas gali būti atliekamas greitai ir lengvai, reikalingas tik telefonas ir interneto ryšys. Ne tik tai, bet ir skaitmenines valiutas yra daug lengviau atsekti, kad pinigų plovimas būtų žymiai lengvesnis.

Kitas veiksnys yra CBDC atsparumas politiniams ar ekonominiams pokyčiams. Dažnai kylančios ekonomikos šalių piliečiams labai skiriasi jų valiutos sveikata rinkoje, palyginti su valiutos kursais, tačiau stabilios monetos retai kada turi didelių pokyčių. Negana to, dideli bankų uždarymai, kaip matyti Graikijoje ir Islandija galbūt būtų turėjęs sprendimą, jei būtų laikę finansinę alternatyvą savo pinigams laikyti. Ši skaitmeninių valiutų nauda gali būti svarbi, nes pasaulis žvelgia į nuosmukį po koronaviruso pastangų ekonominių sunkumų.

Tačiau yra viena svarbi detalė, skatinanti kai kurių tautų tyrimus. Grėsmė, kurią CBDC kelia dominavimui JAV doleriuose. „ChinaDaily“ Kinijos Liaudies banko DCEP pavadino „funkcine alternatyva atsiskaitymo doleriais sistemai“. To nori politikai Pekine, nes JAV sankcijos yra veiksmingos būtent dėl ​​to, kad doleris yra rezervinė valiuta. Tai reiškia, kad dažnai tarptautiniai pervedimai į valstybes, kurioms taikoma sankcija, yra draudžiami, o bankai uždaromi, nes jie valiutoje naudoja JAV dolerį.

Iššaukiančios JAV sankcijas

Teorinis CBDC sugebėjimas apeiti JAV dominavimą yra tai, į ką atkreipė dėmesį daugybė apkaltintų tautų. Kitos šalys, turinčios nacionalines skaitmenines valiutas, yra Iranas – šalis, nusiaubta JAV sankcijų, ir Venesuala – panašiai nukentėjusi tauta. Kiti JAV priešininkai, pradėję savo CBDC tyrimus, yra Kuba, Šiaurės Korėja ir Palestina.

Akivaizdu, kad vyksta konkurencijos tarp įvairių šalių, norinčių pradėti savo skaitmenines valiutas ir sukurti naują ekonominę sistemą. Kas vadovaus kaltinimui, dar nėra aišku, tačiau atsakymas gali turėti didelių pasekmių ateičiai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me