Kas yra Ripple ir XRP

Ripple – R„ipple“ Tišpirkimas P„rotocol“ yra realaus laiko atsiskaitymo sistema, sukurta bankų naudoti valiutos keitimui, perlaidoms ir bendriesiems atsiskaitymams. Idėja yra pakeisti tokias senas sistemas kaip SWIFT – kuri buvo sukurta 1972 m. Ir kurią šiandien naudoja dauguma bankų. „Ripple“ protokolas suteikia reikšmingų pranašumų tiek perdavimo greičio, tiek perkėlimo sekimo srityje. „Ripple“ naudoja platinamų knygų technologiją, panašią į „Bitcoin“. Palyginus su „Bitcoin“, greičiau ir pigiau siųsti į bangų tinklą. Tačiau yra vienas reikšmingas kompromisas – jo decentralizavimo trūkumas. „Ripple“ tinklas yra uždarytas ir prie jo negali prisijungti nė vienas vartotojas – tai reiškia, kad yra daug centralizacijos.

x Dabartinis atsiskaitymas tarp bankų

XRP – Kriptovaliuta XRP paprastai yra painiojamas su Ripple Protocol (dar vadinamu Ripple) išleistomis Ripple Labs. The XRP yra išleistas žetonas, kuris naudoja „Ripple“ tinklą – jį galima siųsti ypač greitai ir su mažais mokesčiais. Tačiau reikia pažymėti, kad XRP yra nereikia kad tinklas veiktų, taip pat nereikia, kad bankai juo naudotųsi, jei nuspręstų priimti „Ripple“. Tiesą sakant, xCurrent ryšys tarp bankų nenaudoja XRP.

„Ripple“ logotipas

Ripple Currency (XRP) ir Ripple Protocol

Taigi galime pradėti nuo vieno klaidinančio veiksnio. Taigi turiu atskirti „Ripple“ operacijų protokolą (naudojamą tarp bankų ir kitų įmonių) ir „pulsacijos“ išleistą valiutą XRP. Kai pamatysite, kad „Ripple“ gamina iš tikrųjų XRP, valiutą, kurią išleidžia „Ripple“. Tai iš tikrųjų visiškai skiriasi nuo tinklo protokolo arba „Ripple“ protokolo. Abu turi tą patį vardą ir esu tikras, kad tai tikrai suklaidino daug investuotojų.

Ripple protokolas

Taigi galime pradėti nuo operacijų tinklo, žinomo kaip „Ripple“. Taigi „Ripple“ protokolas yra pagrįstas technologijomis, kurios yra panašios į „blockchain“, bet nėra visiškai vienodos. Tam nereikia jokių kasybos ir jos grindžiamos sutarimo tinklu, užuot susidūrusios su vartotojais, o tai yra „Bitcoin“. Iš esmės tai skirta kasdieniam žmogui.

„Ripple“ naudoja tik didelės institucijos, tokios kaip bankai. Visa „Ripple“ idėja yra leisti bankams pervesti bet kokį turtą, nesvarbu, ar tai valiuta, USD, euras, auksas ar bet koks kitas turtas, pvz. Galite nedelsdami perkelti tai tarp kitų įstaigų. Tai konkuruoja su tokiomis sistemomis kaip greita. Taigi, jei kada nors nusipirkote „Bitcoin“ su banko pavedimu, žinosite, kaip tai skaudu. Turite susisiekti su savo banku ir išsiųsti operaciją į greitą banko kodo sąskaitą. Tai gali užtrukti nuo dviejų iki trijų dienų, ir siuntėjui, ir gavėjui tenka sumokėti daug operacijos mokesčių. „Ripple“ turėtų tai pakeisti, teikdama beveik momentinius, antrą sekundę trunkančius sandorius tokioms institucijoms kaip bankai. Jį jau priėmė nemažai didelių bankų ir

XRP – „Ripple“ tinklo valiuta („xRapid“)

Taigi dabar, kai paaiškinau, kas yra „Ripple“ operacijų protokolas, pereikime prie „Ripple XRP“. „XRP“ iš tikrųjų išleido „Ripple Labs“ ir tai yra kriptovaliutos forma, kuria galima prekiauti ir kuri nėra „užminuota“. Taigi yra galutinis bangų skaičius ir šią sumą iš tikrųjų išleidžia bendrovė, veikianti „Ripple“, vadinama „Ripple Labs“.

XRP savaime neturi jokio susijusio turto ar verčių, pvz. Jos nėra susietos su USD ar auksu. Veikiau ji gali būti naudojama kaip tarpinė valiuta institucijose. Tai turi vieną didžiulį pranašumą, nes sandorio išlaidos yra labai labai mažos (skirtingai nei „Bitcoin“, kuris dabar siekia 1,5 USD operacijos mokesčių).

„xCurrent“ nenaudoja XRP

„Ripple Labs“ sukūrė dvi skirtingas technologijas, kuriomis siekiama išspręsti vertės perdavimą tarp tautų. „Xcurrent“ yra įmonės technologija, skirta bankams, leidžianti akimirksniu perduoti vertę. Ši technologija nenaudoja XRP valiutos, veikiau ji yra vertės pervedimo banko pasirinkta valiuta knyga.

Ar XRP yra centralizuota

XRP operacijas galima patvirtinti labai greitai, nes yra nedaug patvirtintojas mazgai tinkle. XRP tinklas nėra atviras sutarimas, todėl tik a nedidelis tikrintojų skaičius (~ 30 tikrintojų) reikia pranešti apie sandorį, kol jis nebus laikomas „patvirtintu“. XRP šalininkai giria už 1 sekundės trumpesnį patvirtinimo laiką, o oponentai atkreipia dėmesį į centralizuotą architektūrą ir pasipriešinimo cenzūrai trūkumą. XRP operacijos gali būti panaikintos ir sąskaitos gali būti įšaldytos – panašiai kaip ir įprastos mano banko sąskaitos.

Susirūpinimas „Ripple“

Taigi, XRP šiuo metu išleidžiama tik mažiau nei 40% viso jo kiekio. Likusią sumą (atėmus „Ripple“ kūrėjų pasilikusius 20%) „Ripple Labs“ laiko paskirstyti, kai tik nori. Tai iš tikrųjų yra įdomu, nes skirtingai nuo daugelio decentralizuotų valiutų, „Ripple Labs“ vaidina milžinišką vaidmenį platinant XRP. „Ripple Labs“ iš tikrųjų yra įmonė ir tai labai skiriasi nuo „Bitcoin“, kur „Bitcoin“ yra visiškai decentralizuotas ir neturi centrinės kontroliuojančios institucijos. „Ripple Labs“ yra registruota daugelyje šalių, todėl ją galima paduoti į teismą ir laikyti policijos areštinėje. Tai vėlgi labai skiriasi nuo kitų technologijų.

Tai šiek tiek informacijos apie „Ripple“ protokolą ir XRP. Esu įsitikinęs, kad tai gali būti šiek tiek painu kai kuriems žmonėms ir kadangi technologijos ir valiuta turi tą patį pavadinimą, ją galima neteisingai suprasti. Tikiuosi, kad tai jums šiek tiek paaiškins, kas yra „Ripple“ protokolas ir kas yra „XRP“.

„Ripple“ (XRP) galite įsigyti „Binance“ – https://www.binance.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me