Kusama ($ KSM): Kaip laukinė Polkadot pusbrolė?

Kusama (USD KSM) save vadina „laukiniu Polkadoto pusbroliu“. Vis dėlto, tai yra iniciatyva, kuria siekiama išspręsti Polkadot ekosistemos susirūpinimą dėl pažeidžiamumo kodavimo. Neperžengdamas įprasto testneto, „Kusama“ savo platformoje įdiegė tinklą, orientuotą į mokslinius tyrimus ir plėtrą, o tai realiai kainuoja jos bendruomenei ir kūrėjams. Tai daro jį panašesnį į „mainnet“, nereikalaujant iš tikrųjų įdėti naujų pokyčių pagrindinėje „Polkadot“ platformoje.

Fonas

Dr. Gavinas Woodas įkūrė „Kusama“, siekdamas paremti „Polkadot“ ($ DOT) tinklą sukurdamas lygiagrečią „blockchain“, leidžiančią eksperimentuoti ir kurti labai realiomis sąlygomis. Atsižvelgdamas į tai, dr. Woodas sumanė turėti „kanarų tinklą“, kuris veiktų kaip įspėjamasis ir ankstyvas problemų aptikimo protokolas, galintis atskleisti „Polkadot“ kodo bazės trūkumus.

Su „Kusama“ galima išbandyti naujas funkcijas, kurias planuojama įdiegti pagrindinėje „Polkadot“ grandinėje. Skirtumas tarp Kusamos ir visų kitų bandymų yra tas, kad platformoje priimti sprendimai turi realių ekonominių padarinių. Testnets pateikia tik žaidimų aikštelių žetonus, kurie neturi jokios faktinės vertės.

Kas yra Kusama?

Kusama yra „Polkadot“ kanarų tinklas, o tai reiškia, kad tai yra eksperimentinis bendruomenės tyrimų ir plėtros protokolas. Pagrindinis jo tikslas yra padėti kūrėjams išbandyti ir pritaikyti parašiutus „Polkadot“ projekte arba eksperimentuoti su jo valdymu ir funkcijų vykdymu realiomis ekonominėmis sąlygomis..

Kanarų bandymaiKanarų bandymai

Kanarų bandymai yra svarbūs, nes abiejų grandžių kūrėjai kelia prielaidą, kad tai geriausias būdas visiškai suprasti kritinę riziką, slypinčią „Polkadot“ plėtroje.

Kaip nerafinuota „Polkadot“ versija, Kusama veikia kaip nepriklausomas decentralizuotas pagrindinis tinklas. Jis veiks nuolat tol, kol bendruomenė leis, nes decentralizuotose sistemose savaime nėra žudymo jungiklių. Tai gali tapti „Polkadot“ relės grandine, tačiau niekada neketinama sujungti su pačia „Polkadot“ grandine..

„Kusama“ žetonas ($ KSM)

Gimtoji Kusamos žetona yra KSM, kurią turėtojai gali naudoti akcijų pakete, tapti tvirtintoju ar paskirti ir balsuoti dėl jo valdymo mechanizmo, be kita ko. Be to, būtent ženklas valdo daugumą Kusamos tinklo mechanizmų.

Investuotojai, įsigiję DOT „Polkadot“ ICO metu, gali gauti atitinkamą KSM kiekį „Kusama“ tinkle.

„Consensus Protocol“: nominuotas akcijų paketo įrodymas

Kusama vadovaujasi bendru sutarimo modeliu „Nominuotas įrodymas iš akcijų“ (NPoS), kai tvirtintojai renkami atsižvelgiant į jų ir už juos balsuojančių akcijų paketus. Kiek įmanoma, platforma subalansuoja tikrintojų svorį kiekvienuose rinkimuose.

„Polkadot“ tinkamumo patvirtintojų rinkimuose daugiausia dėmesio skiriama pusiausvyrai tarp šių trijų rodiklių („Phragmen“ algoritmas):

  • Bendra suma, į kurią įtraukė nominantas ir jų kandidatai
  • Minimaliai įtraukto validatoriaus akcijų paketas
  • Rinkinio paketo dispersija.

Patvirtintojai

Kad vartotojai taptų tikrintoju, pirmiausia jiems reikia pakloti KSM. Kai vartotojai jau turi minimalų žetonų kiekį, reikalingą tapti kandidatais į patvirtinimo priemonės rinkinį, jie išrenkami remiantis „Phragmen“ algoritmu.

Šiuo metu „Kusamoje“ yra daugiau nei 130 tikrintojų.

Parašiutai

Parašiutai yra konkrečios programos duomenų struktūros, kurias saugo „Polkadot“ relių grandinės tikrintojai ir kurios veikia lygiagrečiai su „Polkadot“ tinklu Tai leidžia jiems apdoroti operacijas naudojant „Polkadot“ blokų grandinės greitį ir mastelį.

Kaip veikia parašiutaiKaip veikia parašiutai

Kita vertus, kolekcininkams pavesta prižiūrėti visą parašiutą. Kolektoriaus mazgai saugo visus duomenis apie parašiutą ir sukuria naujus blokinius kandidatus tikrintuvams tikrinti ir registruoti.

Parašiutai gali turėti nepriklausomą ekonomiką iš „Polkadot“ tinklo ir savo gimtąjį žetoną.

Valdymas

Prieš kiekvieną protokolo atnaujinimą ar pataisymą už juos balsuoja tinklas, sudarytas iš žetonų turėtojų ir Kusamos tarybos. Kusama, pasitelkdamas tokias naujoves kaip balsavimo grandinėje sistemas ir pagal riziką įvertintą sprendimų priėmimą, įgalino bendruomenės valdomą valdymo modelį.

Valdymo funkcija vykdoma šiomis procedūromis:

Siūlomas referendumas: Kiekviename referendume pateikiamas konkretus pasiūlymas, kuris yra privilegijuotas funkcijų šaukimas. Į referendumą įtrauktas balsavimo laikotarpis. Juos gali pateikti „Polkadot“ (DOT) žetonų turėtojai ir taryba, arba jie gali būti paimti iš ankstesnių Kusamos techninio komiteto referendumų ar rekomendacijų, patvirtinus jo tarybai.

Balsavimas už pasiūlymą: Balsuojant yra tik du variantai: „aye“ arba „nee“. Jei pasiūlymai gauna daugumą, juos galima įgyvendinti. Prieš priimdami pasiūlymą, vartotojai privalo užrakinti savo žetonus, kol pasibaigs visas priėmimo terminas. Šio parametro tikslas yra užtikrinti, kad pasiūlymas atitiktų minimalų ekonominį supirkimą ir atgrasyti nuo balsų pardavimo.

Tallying: Yra trys scenarijai, kai tinklas balsuoja dėl konkrečių pasiūlymų. Kadangi kiekvienas pasiūlymas skiriasi nuo to, ar jie yra iš visuomenės, ar iš tarybos, balsai taip pat skiriasi šališkumu.

Kusamos balsų skaičiusKusamos balsų skaičius

Kiekvienam pasiūlymui skaičiuojamas „aye“ ir „nee“ balsų skaičius, nes atsižvelgiama į rinkėjų aktyvumą arba bendrą balsavimo ženklų skaičių..

Jei rinkėjų aktyvumas yra teigiamas (jei rinkėjų aktyvumas yra žemas), reikia daugiau balsų už pasiūlymą. Esant neigiamam rinkimų šališkumui, reikia daugiau balsų prieš pasiūlymą. Tarybos pasiūlymams reikia tik paprastos daugumos.

Kusamos taryba

Nors yra aktyvių suinteresuotųjų šalių, „Polkadot“ ir „Kusama“ ekosistemoje yra ir pasyvių suinteresuotųjų šalių. Per grandinės padalinį, kurį sudaro 17 vietų, Taryba nusprendžia dėl trijų pagrindinių valdymo uždavinių. Tai apima referendumų siūlymus, aiškiai pavojingų referendumų išbraukimą ir tinklo techninio komiteto narių išrinkimą.

Kusamos tarybaKusamos taryba

Bendruomenė apie Kusamą

Kusama yra įdiegęs „Society“ modulį – ekonominį žaidimą, kurio tikslas – apdovanoti vartotojus už dalyvavimą ir narystės visuomenės išlaikymą. Tačiau premijoms suteikiami terminai. Tai reiškia, kad vartotojas negali iškart gauti paskatų, kol baigsis jų teisių terminas.

Visuomenės gali nubausti narius sumenkindamos paskatas, jei jos nėra renkamos. Yra daugybė kitų pažeidimų, pavyzdžiui, nedalyvavimas balsavimuose, be kita ko.

Pagal streiko sistemą nariai, įvykdę daugybę baudžiamų veiksmų, viršijančių nustatytas ribas, gali būti išvaryti iš visuomenės.

Šiuo metu „Kusama“ savo platformoje yra tik viena organizacija. Tačiau ateityje jie gali būti papildomi dar daugiau.

Išvada

„DeFi“ erdvės augimas priklauso nuo jos kūrėjų ir už jų esančios bendruomenės dalyvavimo. Svarbūs projektai, įgalinantys kūrėjus išbandyti naujas funkcijas, kol jos dar nėra faktiškai įdiegtos pagrindiniuose kanaluose, ypač jei kyla pavojus konkretaus tinklo saugumui ir patikimumui..

Toks projektas, kaip „Kusama“, leidžia kūrėjams ir jų bendruomenei žaisti „Polkadot“ platformoje užtikrinant, kad kiekviena funkcija, kurią jie ketina įdiegti, būtų ne tik patikrinta, bet ir tikroviškai išbandyta.

Decentralizuoto finansavimo (DeFi) serijos: pamokos, vadovai ir dar daugiau

Turėdami tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems vartotojams, peržiūrėkite mūsų „YouTube DeFi“ seriją, kurioje yra pamokymai apie ESMINIUS ĮRANKIUS, kurių jums reikia prekybai „DeFi“ erdvėje, pvz. „MetaMask“ ir „Uniswap“. Taip pat giliai pasinerkite į populiarias „DeFi“ temas, tokias kaip „Reef.finance“ ($ REEF) ir „Polkadot“ ($ DOT)

Šios svetainės „DeFi“ serija taip pat apima „YouTube“ netyrinėtas temas. Norėdami sužinoti, kas yra „DeFi“, peržiūrėkite „Decentralized Finance“ („DeFi“ apžvalga): „KARŠČIAUSIOS kriptovaliutos tendencijos vadovas“

Pamokos ir vadovai, skirti ESMINIAMS „DEFI“ ĮRANKIAMS:

  • „MetaMask“ vadovas: Kaip susikurti sąskaitą? PLUS patarimai ir nulaužimai patyrusiems vartotojams
  • „Uniswap“ apžvalga ir pamoka: pradedančiųjų vadovas ir pažangūs patarimai bei gudrybės
  • Serumo DEX vadovas ir apžvalga
  • „SushiSwap“ ($ SUSHI) paaiškino
  • 1 colių mainai, „Mooniswap“ ir „Chi GasToken“: galutinis apžvalga ir vadovas

Išsamios informacijos apie kitus konkrečius „DeFi“ projektus rasite mūsų „DeFi“ žetonų vadovuose. Štai keletas populiariausių mūsų vadovų:

  • AAVE ($ LEND)
  • „Ampleforth“ ($ AMPL) apžvalga: esminis šio „DeFi“ protokolo vadovas
  • „ChainLink“ ($ LINK) vadovas: pagrindinė nuoroda „DeFi“ erdvėje
  • „Cream Finance“ ($ CREAM): kas tai yra?
  • „Curve Finance“ ($ CRV) vadovas
  • DODOEx ($ DODO): revoliucinis likvidumo tiekėjas grandinėje
  • Linijiniai finansai ($ LINA): sintetinių mainų platformų ateitis?
  • „Polkadot“ ($ DOT): viskas, ką reikia žinoti apie Kinijos „DeFi“ numylėtinį
  • „RAMP DeFi“: kaip tai atranda pritraukto turto vertę?
  • „Reef Finance“ („$ REEF“): „Viskas viename“ „Defi“ platforma
  • Solana ($ SOL) paaiškino
  • Grafikas ($ GRT) – kitas decentralizuotų programų lygis
  • „Trustswap“ ($ SWAP) paaiškinimas – naujos kartos „DeFi“ operacijos
  • „Yearn.Finance“, sujungiantis „DeFi“ ekosistemą
  • „Wing Finance“ ($ WING) – kreditinė „DeFi“ skolinimo platforma

Daugiau vaizdo įrašų ir straipsnių netrukus pasirodys kaip „DeFi“ serijos dalis, todėl būtinai UŽSAKYKITE mūsų „Youtube“ kanalas ir (kol kas) NEMOKAMAS savaitinis informacinis biuletenis kad jums būtų pranešta, kai tik jie pasirodys!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me