Co jsou altcoiny a proč byste si na ně měli dávat pozor v roce 2021

Kryptoměny a technologie blockchainu se etablovaly ve světě mainstreamové ekonomiky díky astronomickému nárůstu hodnoty bitcoinů kolem poloviny roku 2017. Navzdory skutečnosti, že mnoho z potenciálního využití blockchainu je pro většinu populace stále záhadou, investoři z celého světa se obracejí k těmto alternativním aktivům jako prostředku generování zisku.

Nejsou to však všechny bitcoiny. Altcoiny nebo alternativní mince jsou formy digitální měny, které jsou založeny na stejných technologických principech jako bitcoin, i když s různými názvy a hodnotami. Kryptoměny jako Litecoin nebo Ethereum mohou poskytnout dobrou hodnotu za relativně nízké ceny, potenciálně dokonce lepší než bitcoin, který od svého pozoruhodného vzestupu ke slávě před třemi lety zaznamenal spoustu vzestupů a pádů.

Altcoiny mohou také představovat příležitost pro inovátory a podnikatele využívat kryptoměny v mnoha oblastech financí, jako jsou rychlé mezinárodní převody. Dobrým příkladem takového altcoinu je Ripple (XRP), který je na trhu kryptoměn stále populárnější díky svému potenciálu rychle realizovat měnové převody a za velmi nízké poplatky. Ve skutečnosti, pokud zkontrolujete nejnovější Novinky XRP dnes, všimnete si jeho rostoucí popularity mezi nadnárodními bankami, což ukazuje, jak daleko se altcoiny dostaly od doby, kdy začala jako novinka zastíněná úspěchem bitcoinu.

Tento článek pojednává o nejpopulárnějších altcoinech a o tom, jak mohou přispět k revoluci v kryptoměně, která se odehrává před našimi očima.

Co jsou altcoiny?

Než se dostanete k různým druhům altcoinů a jejich potenciální budoucí hodnotě, měli byste pochopit, co ve skutečnosti jsou a jak se liší od bitcoinů. V nejzákladnějších termínech jsou altcoiny alternativou k bitcoinu, stejně jako jiné měny alternativou k americkému dolaru.

READ BBVA získává nejvyšší ocenění za svou platformu pro podnikové půjčky blockchain

Na rozdíl od běžných měn, které fungují na víceméně stejných pravidlech, i když jsou zavěšen na americký dolar, každý altcoin má svou vlastní samostatnou sadu pravidel. Liší se dobou těžby, hardwarem potřebným k jejich těžbě a rychlostmi transakcí a poplatky. Díky těmto rozdílům mohou altcoiny zůstat na trhu užitečné a cenné i přes jejich nízké ocenění ve srovnání s bitcoiny.

Je pravděpodobné, že žádný altcoin nikdy nedosáhne téměř ohromující tržní kapitalizace bitcoinu 120 miliard dolarů, ale to nemusí být nutně tak špatná věc. Stejně jako se bitcoiny ukázaly jako cenné pro investory jako (vysoce volatilní) aktivum, s nímž lze obchodovat za nedigitální měnu, lze altcoiny využívat celou řadou různých způsobů, například pomocí kryptoměny k zefektivnění a zjednodušení mezinárodních peněz převody.

Druhy altcoinů

Existují různé druhy altcoinů. Určují je různá potenciální použití i původní záměry jejich tvůrců.

Stablecoiny jsou typem altcoinu navrženého k potlačení šílené volatility většiny kryptoměn. Jejich hodnota je vázána na konkrétní komoditu nebo index. Jedním z nejlepších příkladů stablecoinu je Tether – mince navázaná na americký dolar. Jeden token Tether má vždy hodnotu 1 $, což z něj dělá skvělou volbu, pokud hledáte rychlý a bezpečný způsob převodu hotovosti po celém světě.

Digitální tokeny jsou altcoiny podporované nebo založené na již existující minci. Kryptoměny, jako je již zmíněný Tether, lze považovat za digitální tokeny i za stablecoiny, protože Tether je založen na kombinaci blockchainů, včetně Ethereum.

PŘEČTĚTE si nejstarší německou banku Hauck & Aufhäuser je připraven na zavedení kryptofondu v roce 2021

Definice hodnoty většiny kryptoměn se netočí kolem jejich cen v reálných měnách, ale spíše jejich potenciálu pro trh a toho, co nabízejí jako subjekt, který běží souběžně s desítkami let starými finančními systémy, které dominují naší globální ekonomice . Mají také tendenci soustředit se na to, co si bitcoiny vedly dobře a co by se v tomto modelu dalo vylepšit, což z každého nového altcoinu dělá zajímavou případovou studii hypotetické budoucnosti kryptoměn.

Sečteno a podtrženo

Existuje mnoho dalších důvodů, proč byste se měli podívat na investování do altcoinů v roce 2020. Například litecoin, i když je oceněn jen nepatrným zlomkem toho, co jeden bitcoin stojí, je velmi atraktivní z hlediska toho, kolik z nich lze skutečně těžit. Litecoin blockchain může vyprodukovat celkem 84 milionů mincí, na rozdíl od „mizerných“ 21 milionů bitcoinů. Zkombinujte to s 2,5 minutou na minci doby těžby Litecoinu s 10 minutami na bitcoin a získáte kryptoměnu, která má lepší časy transakcí a užitnou hodnotu než samotný král kryptoměny.

Dokonce i zakladatelé bitcoinů pochopili, že některé altcoiny dělají určité věci lépe a přišli s vlastní alternativou – Bitcoin Cash, která se oproti původnímu designu výrazně zlepšila. I když to není považováno za jeden ze „skutečných“ altcoinů, protože funguje pod deštníkem bitcoinů, vysílá jasný signál, proč tyto nové mince potřebujeme a kolik prostoru pro zlepšení v odvětví kryptoměn zbývá.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me