Crypto zákony po celém světě

Čína v současné době má jednu z nejvíce omezujících zásad na světě, pokud jde o kryptoměny. V roce 2013 Čína zakázala všechny bitcoinové transakce. V roce 2017 čínská vláda dále zakázala všechny ICO a kryptoměny. Mnoho lidí však k obchodování s kryptoměnou používá zahraniční platformy, které ještě nejsou brány firewallem.

Japonsko, na druhé straně má jeden z nejotevřenějších a progresivních přístupů na světě. Bitcoin je tam považován za zákonné platidlo. Zákon přijatý v roce 2017 uznává kryptoměny jako legální vlastnictví v zemi. V reakci na narušení a hacknutí burz také Japonsko schválilo nové předpisy pro kryptoměnový průmysl, což si vyžádalo registraci burz u FSA (Financial Service agency). Jakékoli zisky z kryptoměn jsou kategorizovány jako „různé příjmy“ a investoři jsou zdaňováni sazbami od 15% do 55%.

v Jižní Korea, kryptoměny se nepovažují za zákonné platidlo. Výměny, i když jsou legální, jsou součástí pečlivě sledovaného regulačního systému. Zdanění kryptoměny v Jižní Koreji je šedou oblastí: protože nejsou považovány za měnu nebo finanční aktivum, v současné době neexistuje daň ze zisků z obchodování s kryptoměnou.

v Spojené státy. kryptoměny se nepovažují za zákonné platidlo, ale federální orgány se ve skutečnosti liší v definici pojmu „kryptoměna“ a v jejich regulačním přístupu. Komise pro cenné papíry (SEC) například považuje kryptoměny za finanční cenné papíry. Naproti tomu The Komise pro obchodování s futures na komodity (CFTC) popisuje bitcoin a některé další kryptoměny jako komoditu a umožňuje veřejně obchodovat na kryptoměnách s deriváty kryptoměny. Abychom to zkomplikovali, další zákony upravující výměny se liší podle státu. V poslední době americké ministerstvo financí zdůraznilo naléhavou potřebu kryptografických předpisů a vytvořilo pracovní skupinu, která by prozkoumala možnosti jasných předpisů.

PŘEČTĚTE si mezinárodní síť blockchainových služeb v Číně integruje blockchain společnosti Tezos

Švýcarsko má jedno z nejpřátelštějších prostředí pro kryptoměny v Evropě. Kryptoměny a burzy jsou zcela legální a regulované místními zákony. The Švýcarská federální daňová správa (SFTA) považuje kryptoměny za finanční aktiva a podléhají švýcarské dani z majetku.

Momentálně, Spojené království nemá žádné konkrétní zákony o kryptoměně. V roce 2018 však Bank of England odhalila, že předpisy o kryptoměnách ve Velké Británii budou brzy k dispozici. Právě teď se kryptoměny nepovažují za zákonné platidlo. HMRC vydala krátkou zprávu o daňové zacházení s kryptoměnami, uvádí, že veškeré výnosy z obchodování s kryptoměnami podléhají dani z kapitálových výnosů.

v Gibraltar kryptoměna se nepovažuje za zákonné platidlo, ale burzy jsou legální a fungují v dobře definovaném regulačním rámci. Země neukládá kapitálovým výnosům ani daň z dividend kryptoměnám a kryptoměny podléhají 10% sazbě daně z příjmu právnických osob.

EU nemá žádné konkrétní právní předpisy týkající se kryptoměn. I když se nejedná o zákonné platidlo v žádné ze zemí, přesné zákony o kryptoměně se v jednotlivých členských státech liší. v Malta, vláda kryptoměny uznává jako „prostředek směny, zúčtovací jednotku nebo zásobu hodnoty“. Estonské vláda považuje kryptoměny za „hodnotu představovanou v digitální podobě“. v Lucembursko vláda uznává, že ke kryptoměnám je třeba přistupovat jako k „přijímanému jako platební prostředek za zboží a služby“.

PŘEČTĚTE si Lygon Blockchain Platform se rozšiřuje pro komerční využití v Austrálii

Předpisy v celém textu Latinská Amerika se liší od legislativní podpory po úplné zákazy. v Bolívie existuje jednostranný zákaz kryptoměn a směnáren společně. Zatímco v Mexiko, Argentina, Brazílie, Chile kryptoměny jsou široce přijímány jako forma platby. Ekvádor je první zemí, která zahájila svou vlastní kryptoměnu, ale kromě svého vládou vydaného tokenu SDE (Sistema de Dinero Electrónico) zakazuje všechny ostatní kryptoměny. Ekonomická krize a následný pád bolívaru znamenají, že kryptoměny jsou široce přijímány Venezuela.

Obecně to vypadá, že blockchainová technologie a kryptoměna rychle převyšují stávající zákony a vyžadují nový právní rámec. Zdá se, že vlády po celém světě začínají uznávat potřebu aktuálních předpisů. Členové skupiny G20 zveřejnili v červnu 2019 žádost o zavedení globálního regulačního rámce pro kryptoměny, aby bylo možné lépe spravovat výhody, výzvy a příležitosti spojené s kryptoměnami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me