Jak zvlnění změní budoucnost převodů peněz?

Svět dnes posílá znovu 155 bilionů $ přes hranice. Monopol v této oblasti v současné době vlastní společnost SWIFT. Bankovní převod přes SWIFT trvá 3 až 5 dní. Ripple, nová společnost s pouhých 200 zaměstnanci, má velké ambice. Jaké jsou její ambice? Jedná se o revoluci v používání přeshraničních převodů Technologie blockchain.

Konkrétně si společnost klade za cíl používat Digitální aktivum XRP jako měnová rezerva pro přeshraniční platby. To umožní přenosové rychlosti 4 sekundy. Měna XRP také umožní 1 500 transakcí za sekundu a 60% pokles nákladů na převod. S ohledem na tyto technické vlastnosti bitcoinu a ETH sítě a skutečnost, že bylo vytvořeno 100 miliard mincí, je jasné, že XRP byl speciálně navržen pro přeshraniční převody. V letech 2012–2013 začala společnost OpenCoin vyvíjet nový platební protokol s názvem Ripple Transaction Protocol (RTXP) na základě konceptů Ryana Fuggera. Protokol Ripple umožňuje okamžitý a přímý převod peněz mezi dvěma částmi.

Web Ripple popisuje open-source protokol jako „základní infrastrukturní technologii pro mezibankovní transakce – neutrální nástroj pro finanční instituce a systémy.“ Protokol umožňuje bankám a nebankovním společnostem poskytujícím finanční služby začlenit protokol Ripple do svých vlastních systémů, a proto umožňuje jejich zákazníkům využívat tuto službu.

V současnosti regulovaná finanční instituce „drží prostředky a vydává zůstatky jménem zákazníků“. Zadruhé, tvůrci trhu, jako jsou hedgeové fondy nebo přepážky pro obchodování s měnami, poskytují likviditu v měně, s níž chtějí obchodovat. Ripple je v jádru založen na sdílené veřejné databázi nebo účetní knize, o jejímž obsahu se rozhoduje konsensem.

Pro dokončení navrhovaného plánu Ripple vytvořil tři nástroje:

  1. XCurrent
  2. XRapid
  3. XVia

1. XCurrent je podnikové softwarové řešení společnosti Ripple, které bankám umožňuje okamžité vypořádání přeshraničních plateb pomocí end-to-end sledování. Pomocí XCurrent si banky navzájem komunikují v reálném čase, aby potvrdily platební údaje před zahájením transakce a potvrdily doručení, jakmile se transakce vyrovná. Zahrnuje Rulebook vyvinutý ve spolupráci s RippleNet Poradní výbor, který zajišťuje provozní konzistenci a právní jasnost pro každou transakci.

PŘEČTĚTE si pět důvodů k nákupu Ripple XRP v květnu 2018

2. XRapid jedinečně využívá digitální aktivum XRP k nabízení likvidity na vyžádání, což dramaticky snižuje náklady a umožňuje platby v reálném čase na rozvíjejících se trzích. XRP, postavený pro podnikové použití, nabízí bankám a poskytovatelům plateb vysoce efektivní, škálovatelnou a spolehlivou možnost likvidity pro zpracování přeshraničních plateb.

xrapid zvlnění xrp

3. XVia je pro podniky, poskytovatele plateb a banky, které chtějí posílat platby do různých sítí pomocí standardního rozhraní. Jednoduché API XVia nevyžaduje žádnou instalaci softwaru a umožňuje uživatelům plynule odesílat platby globálně s průhledností do stavu plateb as bohatými informacemi, jako jsou faktury, připojené.

V tuto chvíli, Zvlnění partneři používají nástroj XCurrent. Nástroj XRapid a měna XRP jsou aktuálně ve fázi testování. Cuallix byla první bankou, která testovala XRapid a XRP. Cuallix uvedl, že testy byly úspěšné. Japonské banky Woori a Shinan Bank také tento měsíc oznámí výsledky testů XRapid a XRP. Stojí za zmínku, že používání XRapid sníží náklady na přeshraniční převody o 60%.

xrp úspora nákladů

V poslední době máme spoustu pozitivních zpráv o měně XRP.

MoneyGram a Cuallix oznámili, že budou používat XRP v přeshraničních převodech. Totéž oznámili MercuryFX, FlashFX a IDT. Selly, West Coast Classic Cougar, BiChip oznámily, že přijímají platby v měně XRP.

Stále více partnerů také používá xCurrent. LianLian International – přední čínská společnost poskytující peněžní služby s licencí v Hongkongu se 150 miliony registrovaných uživatelů v regionu – se připojila k RippleNet, aby přijímala přeshraniční převody v reálném čase, platby na faktury a platby elektronickým obchodem.

READ Crypto Analyst říká, že Ripple má XRP stále skutečnou užitečnost a může pokračovat v soutěži

LianLian použije xCurrent – řešení vypořádání společnosti Ripple, které nabízí end-to-end tracking – k napájení přeshraničních transakcí mezi Čínou, USA a Evropou. LianLian se připojila ke stávající síti společnosti Ripple s více než 100 finančními institucemi, aby svým zákazníkům poskytovala rychlejší, levnější a bezporuchová přeshraniční platební řešení.

Tento měsíc přidá několik burz XRP k obchodování:

– XRP je vypsán na Coinfield. (15. února)

– XRP je uveden na Crypto Emporium (16. února)

– XRP je uveden na Bitpointu (18. února)

– XRP je uveden na Coinsquare (do 28. února)

Tato novinka nezůstane bez povšimnutí. Velcí investoři čekají na investici tohoto druhu novinek. Tato novinka, stejně jako další noví partneři, kteří přijmou řešení přeshraniční přepravy Ripple, vytvoří v průběhu času kumulativní účinek na růst ceny XRP.

Jak vidíte, s Ripple spolupracuje stále více finančních institucí. V blízké budoucnosti bude použití XRapid a XRP společností MoneyGram a Cuallix logickým a přirozeným krokem. Implementace a testování s XRapid a XVia samozřejmě bude nějakou dobu trvat. V tomto okamžiku dělá Ripple vše potřebné pro vstup přeshraničních transakcí do nové éry. Pokud se společnosti Ripple v nadcházejících letech podaří zajistit si tržní podíl 10% (z celkové částky aktuálně převedené do světa), bude to v pořádku. Zvlnění zajistí rychlejší oběh peněz ve světě. Rychlejší tok peněz vytvoří větší zisky pro společnosti využívající technologii Ripple. Peníze vytvoří více peněz za kratší dobu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me