Nahradí Ripple Swift? Odborník

21. století půjde dolů jako století inovací charakterizované vznikem nových, rušivých technologií. Přestože technologie mění životy, v posledních čtyřech desetiletích vynikl vznik přeshraničního a mezinárodního převodu peněz v různých jurisdikcích s různými předpisy. Protože si to snadno obejdete, trh remitencí se v současné době odhaduje na 55 bilionů dolarů. Z této obrovské částky činí poplatky 31 miliard dolarů – což je obrovské a bolestné dokonce je, že celý proces trvá přibližně tři až čtyři dny. Je ironií, že i přes zjevnou mezeru neexistovalo žádné okamžité řešení, které by umožnilo stejný den nebo dokonce okamžité vypořádání finančních prostředků. 

To však nebude trvat. V roce 2004 navrhl Ryan Fugger projekt Ripple. Jeho záměrem bylo vytvořit decentralizovaný peněžní systém, který by mohl účinně zmocnit lidi a komunity k vytváření vlastních peněz. To bylo prakticky před oficiálním spuštěním bitcoinu v roce 2009.

O pět let později, Vlnění, remitenční společnost se sídlem v San Francisku založili Chris Larsen a Jed McCaleb. Tato společnost měla ambiciózní plány. Plánovalo revoluci v převodu peněz snížením doby převodu z několika dní na několik sekund. Vyniká však, že společnost má ve skutečnosti delší a hlubší historii. 

Vývoj se tím nezastavil. V roce 2011 Jed McCaleb začal vyvíjet systém digitální výměny, ve kterém byly transakce ověřovány na základě konsensu mezi členy sítě. O rok později pozval Jed McCaleb Chrise Larsena. Oba se snažili oslovit Ryana Fuggera s jejich konceptem digitální měny. O pár měsíců později však Ryan Fugger vyskočil a nechal Jed McCaleba a Chrise Larsena založit OpenCoin.

Od té doby není pokrok, kterého dosáhl Ripple, nijak výbušný. V loňském roce například tým Ripple vyvinul tři produkty: XCurrent, XRapid a XVia. Produkt XCurrent v současné době používá více než 100 společností z celého světa. Ze všech produktů vyniká XRapid, který implicitně využívá digitální aktivum XRP. Kromě rychlosti a škálovatelnosti umožňuje použití XRP jako překlenovací měny v přeshraničních transakcích eliminaci našich nostro účtů.

XRapid, využívá XRP a na oplátku je XRP fiat koridory na vyžádání pro XRP / EUR, XRP / USD, XRP / JPY, XRP / MXN, což eliminuje potřebu nostro účtů. To samo o sobě umožňuje okamžité vypořádání, což účinně vylučuje potřebu latence převládající v klasickém systému převodu peněz. Existuje několik společností, které projekt pilotují, protože se snaží začlenit účinnost XRapidu.

xrapid zvlnění

Produkt se doposud osvědčil po úspěšných testech konverzí USD / MXN, které provedl Cuallix v roce 2018. Konverze využila XRP jako nástroj likvidity USD až XRP prostřednictvím podporovaných amerických burz a později XRP na MXN prostřednictvím mexických burz s vypořádáním dokončeným během několika sekund.

READ Ripple’s CEO Clears FUD About Ripple and XRP, Cites Maintaining Healthy XRP Ecosystem

Letos testuje Xrapid několik společností. Mezi ně patří: MoneyGram, Currencies Direct, Mercury FX, Western Union, IDT, Cambridge Global Payments, Viamericas. Insituce pilotující Xrapid kromě Cuallixu jsou Zip Remit a ačkoli to není opodstatněné, SBI plánuje využití efektivity Xrapidu.

Otázka, kterou mají všichni na rtech: Will Ripple nahradí SWIFT?

Jsem přesvědčen, že to není správná otázka k řešení této situace. Kromě toho si myslím, že Ripple ještě není zralý na to, aby nahradil SWIFT, ale vidím místnost, kde budou koexistovat ve stejném tržním segmentu. Měli bychom se ptát sami sebe: Will Ripple uspěje v příštích letech, stane se lídrem na trhu přeshraničního převodu peněz a v budoucnu zajistí 50% podíl na trhu?

V současné době je SWIFT monopol na trhu remitencí. Historie ukazuje, že vedoucí postavení na trhu je těžké vytlačit. Povzbuzující však může být, že Ripple má koneckonců sílu překonat a stát se vítězem v této bitvě o nadvládu proti SWIFT. 

Rychlost

rychlost zvlnění xrp

Jaké jsou argumenty, díky kterým si myslím, že Ripple uspěje? Nejprve můžeme hovořit o rychlosti převodu nebo vypořádání fondu. Prostřednictvím SWIFTu bude přesun prostředků mezi různými kontinenty trvat nejméně čtyři dny. Převod provedený prostřednictvím XRapid je vyřízen maximálně do 4 sekund. Letos finanční instituce pilotující XRapid vykázaly úspory až 70 procent, což je další rána pro drahý SWIFT.

Talentovaný a soustředěný tým

Dalším argumentem ve prospěch Ripple je talent a serióznost projektu a týmu. Ripple je také velmi dobrý v lobbování a má klíčová spojení, která by později upevnila jejich samotnou existenci a / nebo úspěch. Prostřednictvím jejich pulzujícího marketingového oddělení se společnosti podařilo přesvědčit osobnosti, jako jsou Madonna a Ashton Kutcher, aby společnost propagovaly. Kromě letošního roku přednese hlavní slovo na konferenci SWELL 2018 bývalý americký prezident Bill Clinton. SWELL 2018 je událost iniciovaná společností Ripple.

Cesta, kterou Ripple povede k sesazení SWIFT, bude tvrdá, ne-li téměř nemožné. Navrhujeme pomalý a postupný proces, který bude nepochybně trvat roky. Zpočátku mohla společnost Ripple tvrdě pracovat, aby zachytila ​​pět až 10 procent z celkové remitenční služby, než vyvine tolik potřebný impuls. Není třeba říkat, že bitva o nadvládu do značné míry závisí na tom, jak Ripple nasadí XRapid, ale co je nejdůležitější, jak SWIFT odpovídá na konkurenci. 

Zvýšení likvidity

Není pochyb o tom, že prioritou společnosti Ripple by měly být obavy o likviditu a to, jak navrhují vhodná řešení, zcela závisí na jejich strategickém přístupu. Dobrá věc je, že na nich tvrdě pracují. Letos zvýšili svou podporu a XRP je k dispozici na několika burzách napříč různými kontinenty. Ve skutečnosti mohou obchodníci ukládat nebo vybírat XRP za fiat jako USD, GBP, JPY, CAD, MXN nebo Euro. To není vše, některé burzy a fondy vytvářejí základnu XRP díky efektivitě a rychlosti, kterou s sebou přináší. 

Úspěšná decentralizace

PŘEČTĚTE si Raising Malawi a Ripple Partners a získejte prostředky pro sirotky a potřebné děti

Kromě toho byly Ripple na decentralizační jednotce a zatím bylo přinejmenším úspěšné. Ze spolehlivých údajů počet validátorů, kteří nejsou zvlnění, přesahuje 50 procent, což znamená, že zvlnění není odpovědné a před implementací jakéhokoli on-chain vývoje musí dojít ke konzultaci. 

Co má SWIFT zavedené v soutěži Wade Off?

Pokusil jsem se najít údaje o způsobech, jak vylepšit nebo upravit službu zasílání zpráv SWIFT pro tento článek, ale bylo to těžké. Na oficiálních stránkách jsme nenašli žádné konkrétní údaje o vylepšení služby zasílání zpráv SWIFT. I když říkají, že existují plány na aktualizaci jejich softwaru, neexistují žádná specifika ohledně toho, co vylepší. 

Našel jsem však několik zajímavých informací o SWIFTu. V červenci 2018 SWIFT zaznamenal průměrně 30,5 milionu FIN zpráv denně. Provoz vzrostl oproti červenci 2017 o 9,5%, čímž se meziroční růst zvýšil na + 11,7%.

(Po nějakém průzkumu na internetu se mi v roce 2018 podařilo najít následující informace o SWIFTu. Podle posledních provedených testů byla doba převodu SWIFT zkrácena na 11 hodin a 3 minuty.)

allmarkets 3series všechny trhy

Jak vidíte, počet denních zpráv SWIFT se meziročně zvýšil. To znamená, že trh se neustále rozšiřuje.

Závěry

Někteří věří, že Ripple sesadí SWIFT z trůnu za pár let. Nejsem o tom přesvědčen. V tuto chvíli je Ripple rodící se, ale SWIFT dospěl a je nejdominantnější službou převodu fondů a místem pro banky. Nejde však o přeplněný trh a společnost Ripple si může pohodlně zajistit místo v přeshraničním transferovém marektu. Mohou koexistovat na stejném tržním segmentu, protože Samsung soutěží s Apple nebo Intel s AMD. Ve skutečnosti je konkurence mezi dvěma společnostmi ve stejném tržním segmentu ve světové ekonomice něco normálního. A konečně, v průběhu let bude stačit, aby společnost Ripple dosáhla 40-50% podílu na trhu, aby mohla říci, že společnost je úspěšná.

SWIFT – pokud zvyšuje rychlost, zůstává službou zasílání zpráv, zatímco Ripple využívá technologii blockchain. Díky této inovativní technologii, kterou má SWIFT k dispozici, nikdy neodstraní potřebu nostro účtů a okamžité vypořádání. Aby uspěl, měl by SWIFT investovat a vytvořit vlastní blockchainovou technologii – nákladný úkol, který bude vyžadovat čas, než bude zdokonalen. 

Pokud Ripple nasadí XRapid co největšímu počtu finančních subjektů, budeme v následujících letech svědky skutečné revoluce. Bude to intenzivní bitva, ale v takových bitvách často vládne technologie. Pokud tedy SWIFT nebude tvarovat a inovovat, bude Ripple vykreslen jako zastaralý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me