RIPPLE vs. RYCHLÝ

Publikováno dne: 20. prosince 2017 – Poslední aktualizace: 3. března 2018

Takový článek byl nutný! Proč? Protože tyto dvě společnosti jsou přímými konkurenty na stejném tržním segmentu. Stará společnost dominující na trhu přeshraničních převodů a nová revoluční technologická společnost, která chce převzít část tohoto obrovského trhu přeshraničních převodů.

Vlnění

Společnost Ripple je tvůrcem a vývojářem Zvlnění platebního protokolu a směnárna. Společnost s původním názvem Opencoin a přejmenovaná na Ripple Labs do roku 2015 byla založena v roce 2012 a sídlí v San Francisku v Kalifornii..

Jeho tvůrci jsou: Ryan Fugger, Jed McCaleb a Chris Larsen.

Ripple je společnost financovaná ze soukromých zdrojů. Uzavřelo pět kol financování, včetně dvou kol andělského financování, jednoho kola počátečního financování, jednoho kola A a jednoho kola B kola.

datum

Financování

typ

Investor

Množství

(milion $)

duben 2013

Anděl

Andreessen Horowitz, FF Angel LLC, Lightspeed Venture PartnersPantera Capital,  Vast Ventures, Bitcoin Opportunity Fund

2.5

Květen 2013

Anděl

Google VenturesIDG Capital Partners

3.0

listopad 2013

Semínko

Core Innovation Capital, Venture51, Camp One Ventures, IDG Capital Partners

3.5

Květen 2015

Řada A

IDG Capital Partners,  Technologie SeagateAME Cloud Ventures, ChinaRock Capital Management, China Growth Capital, Wicklow Capital, Bitcoin Opportunity Corp, Core Innovation Capital, Route 66 Ventures, RRE Ventures, Vast Ventures, Venture 51

28

Říjen 2015

Řada A

Santander Inno Ventures

4

Září 2016 Řada B Standard CharteredAccentureSCB Digital VenturesSBI HoldingsSantander InnoVenturesSkupina CMETechnologie Seagate 55

Vlnění poskytuje jeden zážitek bez tření, který posílá peníze globálně pomocí síly blockchainu. Připojením se k rostoucí globální síti Ripple mohou finanční instituce zpracovávat platby svých zákazníků kdekoli na světě okamžitě, spolehlivě a nákladově efektivně. Banky a poskytovatelé plateb mohou použít digitální aktivum XRP k dalšímu snížení nákladů a přístupu na nové trhy.

S pobočkami v San Francisku, New Yorku, Londýně, Sydney, Indii, Singapuru a Lucembursku má Ripple více než 100 zákazníků po celém světě. V současné době má přibližně 200 zaměstnanců.

co je zvlnění

V létě tohoto roku vytvořil Ripple tři specializované nástroje: xCurrent, xRapid, XVia. Každý ze tří nástrojů používaných k řešení konkrétního segmentu trhu s převody. XCurrent je aplikace na vyžádání, která využívá banky ke zpracování plateb od zákazníků. XVia je nástroj, pomocí kterého se podniky připojují RippleNet posílat platby.

XRapid je nástroj, kterým lze zájemcům nabídnout likviditu XRP. V říjnu letošního roku společnost Ripple oznámila: „Cuallix se stal prvním řešením xRapid-Ripple na světě, které používá XRP jako nástroj likvidity ke snížení nákladů na posílání amerických přeshraničních plateb do Mexika.“ To znamená, že brzy bude XRP použit při přeshraničních převodech.

PŘEČTĚTE si diskusi o Coinbase společnosti Acni-Hire Ripple Funded Rental Service Company Omni

<< Program Ripple Net Accelerator je navržen tak, aby přidělil až 300 milionů USD na vytvoření pobídek k urychlení adopce. Není to podobné jako v počátcích Visa. Základní myšlenkou je „zaplatíme vám panu Bankovi nebo paní Bankové za urychlení vašeho používání tohoto programu. Zaplatíme vám v XRP. “Pokud nechtějí XRP, mají možnost použít americké dolary.”. >>

Toto je odpověď daná Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple reportérovi, který se ho zeptal, jak přesvědčí banky, aby při přeshraničních platbách používaly měnu XRP.

28. listopadu 2017 v CoinDesk’s shoda: Invest in New York, zakladatel TechCrunch Michael Arrington odhalil, že získal 100 milionů dolarů pro zajišťovací fond, který bude kupovat a držet šifrovaná aktiva při investování do prodeje tokenů a akcií a dluhů.

Fond, který byl založen pod novým subjektem s názvem Arrington XRP Capital, bude jako první vyžadovat od všech komanditů (LP), aby investovali do XRP, šifrování, které software RippleNet Ripple provozuje. Fond také použije XRP pro všechny distribuce a poplatky.

Ripple díky své technologii přinesl revoluci v přeshraničních převodech peněz. Díky technologii blockchain a XRP se náklady na přeshraniční převody snížily o 60%. Nejdůležitějším aspektem je také zkrácení času, který převod peněz dříve vyžadoval. V současné době trvá přeshraniční převod peněz prostřednictvím SWIFT a zastaralého řetězce korespondenčních bank 3 až 5 dní. Díky technologii Ripple a XRP proběhne přeshraniční převod peněz do 4 sekund.

RYCHLÝ

Globální mezibankovní finanční telekomunikační společnost (SWIFT) se sídlem v La Hulpe v Belgii byla založena v roce 1973. Jejím oborem činnosti je přenos finančních zpráv prostřednictvím mezinárodní sítě SWIFTNet..

Finanční zprávy se používají k usnadnění přeshraničních převodů peněz. Společnost má v současné době asi 2 000 zaměstnanců.

SWIFT přenáší finanční zprávy, ale neeviduje účty pro své členy a neprovádí žádnou formu zúčtování ani vypořádání.

SWIFT neusnadňuje převod finančních prostředků: spíše odesílá platební příkazy, který musí být vyřešen korespondenční účty které mají instituce navzájem. Každá finanční instituce, aby si mohla vyměňovat bankovní transakce, musí mít bankovní vztah buď bankou, nebo přidružením k jedné (nebo více), aby mohla využívat tyto konkrétní obchodní rysy.

hromadný platební protokol

SWIFT se stal průmyslovým standardem pro syntaxi ve finančních zprávách. Většina mezinárodních mezibankovních zpráv využívá síť SWIFT. SWIFT nyní spravuje 150 bilionů dolarů ve své službě zasílání zpráv.

V roce 2016 došlo ke krádeži 81 milionů USD z Bangladéš centrální banka prostřednictvím svého účtu v New Yorku Federální rezervní banka bylo vysledováno hacker penetrace SWIFT Alianční přístup software, uvádí zpráva New York Times. Nebyl to první takový pokus, společnost uznala, a bezpečnost přenosového systému prošla odpovídajícím způsobem novou zkouškou.

PŘEČTĚTE si společnost Ripple’s Xpring investuje 2,2 mil. USD do financování semen v biometrické firmě pro kybernetickou bezpečnost

Brzy po zprávách o krádeži bangladéšské centrální banky došlo k údajnému druhému útoku na komerční banku ve Vietnamu. Oba útoky zahrnovaly malware napsáno jak k vydávání neoprávněných zpráv SWIFT, tak ke skrytí toho, že zprávy byly odeslány.

V reakci na výzvu vznesenou společností Ripple spustila společnost SWIFT svůj Globální iniciativa v oblasti platebních inovací (GPII) iniciativa. S využitím současného systému zasílání zpráv SWIFT a bankovní korespondence, která je páteří starých přeshraničních plateb, je GPII v zásadě soubor pravidel, která zavazují banky, aby se v přeshraničních platbách chovaly racionálněji, podporované sledováním plateb a dat do sledovat jejich soulad s novými pravidly. Jak však uvidíte v závěrech tohoto článku, GPII zdaleka není skutečným konkurentem společnosti Ripple. GDPII zůstává vylepšenou službou zasílání zpráv a Ripple má blockchainovou technologii.

Závěry.

Svět dnes posílá přes hranice více než 150 bilionů dolarů. Tyto částky téměř úplně spravuje společnost SWIFT prostřednictvím své služby finančních zpráv. Níže vidíte srovnání mezi RIPPLE a GDPII.

HDP1

Vidím mnoho nadšenců na různých webových stránkách, kteří již vidí Ripple spravovat tyto kolosální částky. Říkám, že jsme realističtější. Cesta, kterou Ripple prochází, není snadná. Říkám stejně: pokud Ripple dokáže za prvních 5 let zvládnout alespoň 2% z nich, bude to velmi dobré.

Tým 200 zaměstnanců ve společnosti Ripple je velmi efektivní. Pokud by neměl efektivní tým, nebyl by Ripple v této konečné fázi vývoje. Dokazuje to skutečnost, že Ripple přesvědčil více než 100 bank, aby otestovaly svou technologii. Proběhne bitva mezi tradicionalismem a novou technologií blockchain. Válka o dobytí tohoto obrovského trhu bude tvrdá a bude trvat roky. Bezpochyby bude zavedena technologie blockchain. Zvlnění a XRP pomalu ale jistě získá část tohoto obrovského trhu přeshraničního převodu.

Myslím si, že rok 2018 bude důležitým rokem ve vývoji a používání XRP jako nárazníkové měny při přeshraničních platbách. V době, kdy píšu tento článek, XRP / USD je kótován na 0,70 $. Každý se ptá, kdy máme nový skok v ceně XRP? Nová partnerství s bankami budou brzy oznámena. Podle nejnovějších informací bude XRP obchodováno na Coinbase. Ale bezpochyby novinky, které pohnou Cena XRP na 3–5 $ bude použití XRP při přeshraničních platbách. Do té doby HOLD!

“Nemyslím si, že můžete udělat koně a buggy, aby drželi krok se závodním autem.”

(Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me