Tržní kapitalizace XRP – skutečný problém? Vše, co potřebujete vědět

V poslední době tento termín používá stále více lidí tržní kapitalizace jako argument proti růstu ceny XRP. Provedl jsem důkladnější průzkum této problematiky. Je to správný argument od těch, kteří jej používají? Odpověď uvidíme v tomto článku a na konci si vytvoříte názor. Tento článek byl napsán speciálně pro ty, kteří mají malé zkušenosti s Krypto trh a použijte tržní strop. Níže jsem uvedl krátký popis pro ty, kteří neznají význam tržní kapitalizace.

Zde je návod Tržní limit Investopedia je definován: “Tržní kapitalizace je jen fantazijní název pro přímočarý koncept: je to tržní hodnota nesplacených akcií společnosti.” Plně souhlasím s touto charakteristikou.

Tržní strop, nebo kapitalizace je tržní hodnota všech měn. Vypočítává se vynásobením počtu mincí cenou aktuální měny.

Výpočet kapitalizace je jednoduchý, vychází z tohoto vzorce:

Tržní limit = aktuální cena X celkový počet mincí

Pokud je například měna kótována na 78 USD a celkový počet mincí je 10 milionů, bude její kapitalizace 780 milionů USD.

Poté, co budeme vědět, jak se vypočítává tržní strop, pojďme ke studii.

Obecně platí, že v Krypto trh, vzorec tržní kapitalizace se používá k dosažení cílové ceny ve srovnání s BTC nebo jiné zahraniční společnosti, pokud je to v budoucnu možné. V tomto vzorci zavedeme cílovou cenu, za kterou si myslíme, že by měna mohla být místo aktuální ceny. Tímto způsobem budeme mít tržní strop. Tržní limit, který bude výsledkem výpočtu, bude porovnán s Bitcoinová tržní kapitalizace, nebo jiné společnosti kótované na akciovém trhu. Tím si můžeme uvědomit, zda je náš cenový cíl realistický nebo ne.

  1. Podle coinmarketcap.com stránky market cap ve společnosti XRP je právě: 9 771 586 214 USD

Tento výsledek pochází z: 0,253 000 $  X  38 343 841 883 XRP = 9 771 586 214 dolarů

  1. Podle oficiální web Ripple, tržní kapitalizace na XRP je v současné době: $20 662 155 801

Tento výsledek pochází z: 0,253 000 $  X   99,994,462,654 XRP = 24 662 155 801 USD

Proč máme tento velmi velký rozdíl v tržní kapitalizaci XRP? Na coinmarketcap.com stránky, výpočet tržního limitu se provádí pomocí „cirkulující nabídky“, zatímco na oficiálním webu Ripple se počítá pomocí „celkového počtu aktuálně platných mincí“.

Závěrem lze říci, že mnoho lidí odkazuje na velké XRP tržní kapitalizace, protože výpočet provádějí pomocí vzorce 99 miliard. Oběžná měna je ve skutečnosti asi 38 miliard.

PŘEČTĚTE SI Swiss Crypto Asset Manager 21Shares oznamuje odstranění XRP z jeho ETP

Jaký by byl správný výpočet? Nevím přesně, ale abychom měli stejná referenční data, použijeme v příštím článku vzorec na coinmarketcap.com s „cirkulující dodávkou“, vzhledem k tomu, že tržní strop BTC je stále počítán tímto způsobem.

Nejběžnější věta, kterou ve fórech slyším, je následující:

XRP nikdy nedosáhne ceny 1 $, protože by měla mít tržní kapitalizaci ve výši 38 miliard dolarů.

Tato částka ve výši 38 miliard USD by byla větším trhem než ETH, v současnosti asi 30 miliard USD. Víme velmi dobře, že v květnu na krátkou dobu, XRP byl v té době na druhém místě na trhu a překonal ETH.

Rád bych poznamenal, že vzorec tržní kapitalizace obsahuje variabilní prvek: cena.

Pokud se cena zvýší   >  Roste a tržní kapitalizace

A dále:

Noví investoři (Fiat Money)   >  Cena roste   >  Roste a tržní kapitalizace.

V tomto vztahu fungují tržní kapitalizace bitcoinů a tržní kapitalizace kryptoměn.

Je také pozoruhodné, že celková tržní kapitalizace krypto trhu se neustále zvyšuje. Crypto market je rostoucí mladý trh a bude přitahovat stále více peněz z jiných kapitálových trhů, zejména z akciového trhu. Celková tržní kapitalizace těchto digitálních aktiv podle dnešního dne vzrostla až na 172,2 miliardy CoinMarketCap.

Tento údaj představuje více než 850% nárůst z jejich hodnoty 17,7 miliard na začátku tohoto roku. V současné době existuje více než 60 zajišťovacích fondů, které se zaměřují na tyto měny, podle údajů poskytnutých analytickou společností Fintech Autonomous NEXT a hlášených Business Insider.

Nyní, jak jsme objasnili, že v proměnné máme proměnný prvek vzorec tržní kapitalizace, je mylné předpokládat, že někdy v budoucnosti XRP tržní kapitalizace bude stejně velká jako tržní kapitalizace BTC? Nemyslím si, že je to vůbec přehnané, vzhledem k tomu, že tržní kapitalizace BTC bude v budoucnu mnohem vyšší než současná tržní kapitalizace.

Na závěr, pokud by XRP dosáhl Cena 2 $, měl by mít tržní kapitalizaci o něco větší, než je současná tržní kapitalizace BTC, tedy 76 miliard dolarů. Současný podíl BTC na trhu je 75 miliard $. Možná, že někteří z těch, kdo čtou tento článek, věří, že tato čísla jsou utopická.

Můžeme říci, že tato čísla jsou v tuto chvíli čistou spekulací. Pokud nám však Ripple poskytne zprávy tak brzy, mohou se tyto výpočty stát realitou.

PŘEČTĚTE si technickou analýzu XRP / USD 1. 9. 2018

Když používáme tržní strop, musíme být velmi objektivní a realističtí. Je pravda, že nemůžeme uvěřit, že XRP bude v budoucnu 1 000 $. Měli bychom mít obrovskou tržní kapitalizaci. Omezení si ale myslelo, že XRP nemůže dosáhnout 2 $, protože tržní kapitalizace není dobrá.

Kolik činil tržní strop BTC, když to bylo 100 $? Při použití tohoto typu omezujícího tržního myšlení mnoho lidí prodalo BTC a uspokojilo se s malým ziskem. Během několika let si uvědomili, že udělali největší chybu ve svém životě.

Řeknu ti tajemství. Je známo, že nízký podíl a nízký podíl akcií přinesou mnohem lepší roční výnos než nejlépe hodnocené společnosti, které jsou drahé a mají vedoucí postavení na trhu. Na akciovém trhu hledají někteří investoři akciové společnosti s nízkými cenami. Pokud jsou dobří a zásadní, koupí tyto akcie.

Je známo, že levný a malý podíl na trhu přinese mnohem lepší roční výnos než nejlépe hodnocené společnosti s vysokým podílem na trhu. Má XRP potřebné dovednosti, aby si jej mohla koupit spousta investorů na burze, kteří by chtěli získat lepší randame? Odpověď je nepochybně kladná.

Nyní bych vám navrhl cvičení představivosti. Mám top tržní žebříček 10 nejlepších společností na světě. Čísla pod „Tržní kapitalizace„Jsou v miliardách dolarů. Uvědomujete si, kde se XRP a BTC nacházejí, porovnáním s těmito top 10 společnostmi na světě? Je třeba si uvědomit, že tyto dvě mince mají obrovský potenciál přilákat peníze. Tržní kapitalizace XRP nyní představuje přibližně 1% tržní kapitalizace společnosti Apple. BTC nyní představuje 9% tržní kapitalizace společnosti Apple.

 

Symbol Společnost Hodnocení čepice Market Cap
AAPL Jablko 1 837,2
GOOGL Abeceda 2 652,3
MSFT Microsoft 3 567,0
FB Facebook 4 495,8
AMZN Amazon.com 5 463,7
BRK-A Berkshire Hathaway 6 437,6
BABA Skupina Alibaba 7 432,1
JNJ Johnson & Johnson 8 348,7
XOM Exxon Mobil 9 327,0
JPM JPMorgan Chase 10 314,9

 

Nyní jste viděli kde XRP a BTC jsou ve srovnání s těmi nejlepšími. Možná nikdo z nich nedosáhne prvních 10 míst. Myslím, že mají všechny šance se dostat do top 20 tržní kapitalizace v budoucnu. Kolik let budou muset dvě mince dostat do tohoto vrcholu? Těžko odhadnout. Uvidíme.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me