Analýza cen bitcoinů: BTC býci čelí jednomu kritickému odporu na cestě zpět k 20 000 $

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Býčí cestě stojí dvoutýdenní odpor.
  • 4hodinová RSI mohla vstoupit do překoupené zóny, což vyvolalo krátkodobou korekci.

Bitcoin popadl všechny titulky pozdě, a to z dobrého důvodu. Od institucí po pravidelné investory se zdá, že každý chce kousek bitcoinového koláče. Tento pozitivní sentiment se promítl do cenové akce, protože BTC stojí jen o vlásek od zóny 20 000 $.

V cestě stojí dva týdny starý odpor

Býci zahájili svoji rally tento víkend a podařilo se jim spojit čtyři přímé pozitivní dny. Cena vzrostla z 18 000 na 19 360 $ a překročila tak během této rally 20denní SMA. Klouzavý průměr konvergence / divergence (MACD) naznačuje, že hybnost se brzy obrátí z medvědího na býčího.

denní graf BTC / USD 121520

Obrázek: denní graf BTC / USD

Jak je vidět, existuje silná rezistence na $ 19,725, která zastavila pohyb ceny o dva týdny zpět. Kupující musí tuto úroveň překonat, aby se vplížili zpět do zóny 20 000 $. Při pozorování 4hodinového grafu můžeme vidět dvě krátkodobé bariéry odporu, které kupující musí překonat, a to na 19 375 a 19 700 USD.

BTC / USD 4hodinový graf 121520

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Relativní index síly (RSI) je však trendy kolem 66,55, hned vedle překoupené zóny. Pokud pozitivní cenová akce posune RSI nad 70, může to vyvolat krátkodobou korekci.

Půl miliardy bitcoinů vybraných z burz

Přidáním další důvěryhodnosti k našemu vzestupnému POV se ukázalo, že bitcoin byl nedávno svědkem svého největšího jednodenního poklesu částek držených na burzách. Podle Santimentu bylo jen pár dní zpět vybráno přibližně 29 709 bitcoinů (v hodnotě 570 milionů $). Spuštění datové analýzy uvedlo, že se jedná o nejvýznamnější jednodenní pokles od dubna.

množství bitocinu na grafu směny

Obrázek: Santiment

Zdá se, že množství BTC držených na burzách klesá. Burzy měly na začátku roku 6% z celkové nabídky bitcoinů. Počet v říjnu klesl na něco málo přes 4% a v listopadu na 3,8%. V prosinci tato částka ještě dále poklesla na 3,7% (684 000 bitcoinů v hodnotě 13 miliard dolarů).

Zdá se, že množství bitcoinů držených na burzách a cena mince do určité míry korelují. V roce 2020 se zdá, že nárůst ceny bitcoinů koreluje s poklesem částky držené na burzách.

Podle zprávy Trustnodes údaje naznačují, že růst v roce 2019 na 14 000 $ nebyl udržitelný, protože prodejní nabídka rostla s tím, jak se více bitcoinů přesunulo na burzy. V roce 2020 to tak nemusí být, protože se obě metriky pohybují opačným směrem (pravděpodobně kvůli rozpůlení). Proto by těžaři nemuseli být schopni zvýšit prodejní tlak, jak by mohli v roce 2021, protože nyní dostávají méně bitcoinů.

Obchodování s bitcoiny společnosti Fidelity považováno za „neuvěřitelně úspěšné“

Abigail Johnson, generální ředitel společnosti Fidelity Investments, uvedla, že společnost v oblasti úschovy bitcoinů byla "neuvěřitelně úspěšný. “ Ačkoli neposkytla žádné konkrétní informace, Johnson poznamenala, že Fidelity tvrdě pracuje na propojení dědictví světa s budoucností digitálních aktiv.

V nedávném rozhovoru pro Barron’s Johnson řekl:

Budování těchto zapínacích a vypínacích ramp usnadňujících obchodování mezi fiat měnami a kryptoměnami je něco, co se děje nyní, a jsem rád, že se pohybuje.

Vzhledem k poptávce spotřebitelů Johnson uvedl, že obchod s úschovou bitcoinů společnosti Fidelity je velmi potřebný. V březnu 2019 začala společnost Fidelity nabízet služby úschovy bitcoinů prostřednictvím samostatné dceřiné společnosti Fidelity Digital Assets. Kromě úschovy bitcoinů poskytuje Fidelity Digital Assets také služby obchodování a provádění kryptoměn.

V rozhovoru Johnson uvedla, že považuje prostor kryptoměny za „fascinující“. Řekla, že obchod s kryptoměnou Fidelity je na správné cestě.

Jako podnikání máme spoustu dobrých impulsů, což je opravdu vzrušující, a to je to, čeho jsem se snažil dosáhnout, když jsme se přestěhovali do [krypto], takže jsem z toho opravdu šťastný.

Instituce vložily 600 miliard USD do BTC podle JPMorgan

Jedna z největších bank v USA, JPMorgan Chase, odhaduje, že do bitcoinu může proudit až 600 milionů $. Aby k tomu došlo, měly by pojišťovací společnosti a penzijní fondy v Japonsku, Evropě a USA přidělit 1% svých aktiv do vlajkové mince.

V nedávné zprávě analytik JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou uvedl, že institucionální poptávka BTC v příštích letech vzroste. Podle dřívější zprávy U.Today společnost Massachusetts Mutual Life Insurance Company překvapila komunitu kryptoměn získáním bitcoinu v hodnotě 100 milionů dolarů.

Panigirtzoglou věří, že více institucí bude následovat cestu MassMutual, což vyvolá dominový efekt.

Nákupy bitcoinů od MassMutual představují další milník v přijímání bitcoinů institucionálními investory. Je vidět potenciální poptávka, která by mohla vzniknout v příštích letech, protože ostatní pojišťovny a penzijní fondy budou následovat příklad MassMutual.

Přestože generální ředitel společnosti JPMorgan, Jamie Dimon, je stále vůči bitcoinu kritický, zdá se, že stratégové banky jsou ohledně této mince stále více býčí. Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg strategové banky uvedli, že institucionální přijetí bitcoinu teprve začalo.

Přijímání bitcoinů institucionálními investory teprve začalo, zatímco u zlata je jeho přijetí institucionálními investory velmi pokročilé.

Klíčové cenové hladiny pro sledování BTC

Odpor na 19 725 USD je nejdůležitější úrovní, na kterou si musíte dát pozor. Prolomení minulosti trvá na ceně 20 000 $. Selhání na této úrovni však propadne špičkovou kryptoměnu na 20denní SMA (18 670 USD). Pokud cena dále poklesne, kupující budou doufat, že se trendová linie udrží, aby se zabránilo katastrofickému pádu na 50denní SMA (17 000 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me