Analýza cen bitcoinů: BTC k dosažení 146 000 $? JPMorgan si to myslí

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena v současné době vyjednává s linkou odporu 34 500 $.
  • Počet nových adres vstupujících do protokolu mezi 1. lednem a 5. lednem dramaticky vzrostl.
  • Počet adres s alespoň 1 000 BTC dosáhl historického maxima.

Navzdory pokračujícímu cenovému růstu bitcoinu je zlato zhruba 4,6násobek současné tržní kapitalizace bitcoinu ve výši 5,85 miliardy USD. Přesto stratégové banky JPMorgan Chase předpovídají scénář, kdy BTC brzy překoná zlato.

Nedávná zpráva agentury Bloomberg citovala sdělení stratégů banky vedených Nikolaosem Panigirtzoglou. V poznámce odborníci načrtli cestu k tomu, aby se celková investice soukromého sektoru do bitcoinů rovnala hodnotě, která je v současné době investována do zlata prostřednictvím fondů obchodovaných na burze nebo barů a mincí. Tato cesta však závisí na konvergenci volatility bitcoinů se zlatem. Podle jejich názoru to pravděpodobně bude nějakou dobu trvat.

Vytlačování zlata jako „alternativní“ měny znamená pro Bitcoiny dlouhodobě velkou výhodu […], je nepravděpodobné, že by konvergence volatility mezi bitcoiny a zlatem proběhla rychle a je v naší mysli víceletým procesem. To znamená, že teoretický cenový cíl bitcoinů ve výši 146 000 USD by měl být považován za dlouhodobý cíl, a tedy neudržitelný cenový cíl pro tento rok.

Bitcoin byl i během své nedávné cenové rally docela volatilní. Stratégové nicméně identifikovali silné pozitivní signály pro kryptoměnu, což ukazuje na akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Varovali však, že čtení investičního prostředí ve střednědobém horizontu je i nadále obtížné:

Oceňování a poziční pozadí se pro bitcoiny začátkem nového roku stalo mnohem náročnějším […] I když nemůžeme vyloučit možnost, že se současná spekulativní mánie bude šířit dalším tlakem ceny bitcoinů směrem k oblasti konsensu mezi 50 000–100 000 $, věříme, že by se tyto cenové hladiny ukázaly jako neudržitelné.

Bitcoinový Liftoff na 40 000 $

Bitcoin vzrostl z 18 000 $ 12. prosince na 34 500 $, což se téměř zdvojnásobilo. Od této chvíle vyjednává přední kryptoměna s bariérou odporu ve výši 34 500 USD. Po jeho úspěšné navigaci by BTC mělo být schopné dosáhnout úrovně 40 000 $.

denní graf BTC / USD 010621

Obrázek: denní graf BTC / USD

Čtyřhodinový graf dodává našemu vzestupnému výhledu další důvěryhodnost. Zde si musíte uvědomit dvě věci. Za prvé, během posledních čtyř relací BTC úspěšně obrátil parabolickou SAR z medvědí na býčí. To ukazuje, že celkový trend na trhu je v současné době těžký.

BTC / USD 4hodinový graf 010621

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Spolu s tím ukazuje MACD ve 4hodinovém grafu rostoucí vzestupnou tržní dynamiku. To také naznačuje, že se očekává větší růst cen. Nakonec, když vidíme počet denních aktivních adres vstupujících do sítě, vidíme, že se mezi 1. lednem a 5. lednem neustále zvyšuje ze 445 500 na 601 500.

bitcoinové adresy graf 010621

Obrázek: IntoTheBlock

To je pro protokol velmi pozitivní znamení, protože nám říká, že síť neustále roste a stává se silnější než kdy dříve.

Počet velryb dosáhl historického maxima

Graf sentimentu BTC / USD 010621

Santiment, analytická platforma on-chain, také poznamenala, že počet adres s 1 000 BTC nebo ~ 34 miliony $ dosáhl historického maxima 2 323, když se uzavřelo úterní zasedání. Jak říká Santiment – „Nemusí existovat výraznější vzestupná metrika než ta, která ukazuje na rostoucí držitele s 33,7 miliony $ + na lince.“

Americké banky mohou nyní oficiálně používat stablecoiny a veřejné blockchainy

Americký úřad pro kontrolu měny (OCC) nedávno zveřejnil další pokyny týkající se kryptoměny. To umožní větší účast regulovaných finančních institucí v prostoru digitálních aktiv.

V nedávné tiskové zprávě OCC diskutovala o svém rozhodnutí umožnit federálně pronajatým bankám a spořitelům používat stablecoiny a veřejné blockchainy pro bankovní funkce, jako je vypořádání plateb. OCC sdělila novinky prostřednictvím interpretačního dopisu, který nastiňuje všechny způsoby pro banky účastnící se nezávislých sítí pro ověřování uzlů (INVN).

Podle tohoto dopisu může jakákoli národní banka nebo federální asociace šetrnosti spouštět uzly pro ověřování, ukládání a zaznamenávání transakcí ve veřejných blockchainových sítích. V pokynu bylo rovněž uvedeno, že banky mohou k platbám používat INVN a stablecoiny, pokud jsou protokoly v souladu se současnými průmyslovými postupy.

Používání blockchainových sítí a stablecoinů by mohlo potenciálně zvýšit efektivitu federální bankovní architektury a zároveň zajistit stabilitu plateb. OCC úřadující kontrolor Brian Brooks řekl:

Náš dopis odstraňuje jakoukoli právní nejistotu ohledně pravomocí bank připojovat se k blockchainům jako uzly validátorů a tím provádět transakce se stabilními platbami jménem zákazníků, kteří stále více požadují rychlost, efektivitu, interoperabilitu a nízké náklady spojené s těmito produkty.

To je pro trh kryptoměn extrémně vzestupné.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

Od této chvíle musíme vidět, jak cena reaguje na psychologické úrovni 34 500 USD. Po úspěšném vyjednání by cena měla dosáhnout úrovně 40 000 USD. Pokud však cena klesne, 20barový SMA ve 4hodinovém grafu (33 000 USD) musí zůstat silný, aby udržel cenu v zóně 30 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me