Analýza cen bitcoinů: BTC klesne pod 30 000 USD, protože společnost Coinbase Pro vidí hlavní prodejní špičku

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu havarovala >5 000 $ tento čtvrtek.
  • Sociální objem BTC se zvýšil, protože kupující uznali příležitost „dip buy“.

Cena bitcoinů má za sebou čtyři hlavní medvědí dny v řadě, kdy poklesla z 36 500 $ na 29 500 $. Jen tento čtvrtek BTC ztratil více než 5 000 $ v celkovém ocenění. V tomto procesu cena bitcoinu konečně poklesla pod psychologickou úroveň 30 000 $.

Čtení grafu cen bitcoinů

Za poslední čtyři dny se bitcoinové ceně podařilo převrátit 20denní SMA z podpory na odpor. Od této chvíle vytváří linii pro 50denní SMA (28 000 USD). Relativní index síly je v současné době trendy na 40,45 poblíž přeprodané zóny. Když poklesne pod 40, aktivum bude podhodnoceno a spustí se býčí návrat.

BTC / USD denní graf 012221

Obrázek: denní graf BTC / USD

I když se však býci vrátí, budou čelit několika silným bariérám odporu, jak to vizualizuje IOMAP. Cena bitcoinů čelí silné rezistenci na 31 000 $, 35 000 $ (20denní SMA) a 37 000 $. Právě teď je úroveň 35 000 $ solidní, protože 905 000 adres si na této úrovni dříve zakoupilo 525 000 BTC.

BTC / USD graf 012221

Obrázek: IntoTheBlock

Obrovský prodej Spike na Coinbase Pro

Coinbase Pro, profesionální obchodní skupina Coinbase, zaznamenala náhlý nárůst prodejního tlaku, který způsobil tento pokles cen. Kolísání cen v posledních týdnech doprovázelo výrazné zvýšení objemu u Coinbase Pro.

bitcoinový coinbase graf 012221

Ki Young Ju, generální ředitel analytického zdroje CryptoQuant, poznamenal na Twitteru:

"Zdá se, že prodejci $ BTC pocházeli z #Coinbase. Coinbase Premium Index má před hodinou zápornou hodnotu."

Kupuje si každý bitcoinový cenový dip?

Santiment, další známá platforma pro analytiku on-chain, poznamenala, že objem sociálního objemu bitcoinů dosáhl 6denního maxima. To ukazuje, že celkový dav uznal příležitost ke koupi a bude hledat koupi dipu.

Graf sentimentu BTC / USD 012221

Obrázek: Santiment

Kladný ukazatel ceny bitcoinu: Biden zmrazí předpisy FinCEN o krypto peněžence

Joe Biden, nově zvolený prezident USA, zmrazil federální regulační procesy, jako jsou kontroverzní samoobslužné předpisy o peněženkách v kryptoměnách. Tyto předpisy navrhl bývalý ministr financí Steven Mnuchin.

Oznámení bylo učiněno v memorandu Bílého domu pro vedoucí různých federálních agentur. To zahrnuje také síť pro vymáhání finančních zločinů (FinCEN). Oznámení nespecifikuje návrh krypto peněženky, ale pozastavuje veškerou tvorbu pravidel agentur až do kontroly. To bude účinné po dobu 60 dnů od data memoranda.

Jake Chervinsky, hlavní právní zástupce společnosti Compound Finance, k této zprávě uvedl:

Tvrdě jsme bojovali & získal právo na dech & resetovat. Janet Yellen není Steve Mnuchin. Jsem optimista.

Za bývalého ministra financí USA Mnuchina učinil FinCEN samoobslužný návrh peněženky. Pokud by byl schválen, vyžadovalo by to, aby banky a další finanční instituce předkládaly zprávy, uchovávaly záznamy a ověřovaly totožnost zákazníků provádějících transakce do a ze soukromých peněženek kryptoměny.

Tento návrh byl široce kritizován mnoha průmyslovými odborníky. Kritici rovněž uvedli, že by bylo technicky nemožné, aby mnoho podniků vyhovělo, protože chytré smlouvy neobsahují informace o jménu ani adrese. Biden jmenoval Janet Yellen, aby převzala funkci ministra financí. Začátkem tohoto týdne Yellen uvedla, že se používají kryptoměny "hlavně pro nedovolené financování."

K tomu Chervinsky řekl:

Zaprvé, kdokoli je lepší než tajemník Mnuchin, který se už dávno rozhodl, že nenávidí vše, co se týká kryptoměny. Zadruhé, i když doktorka Yellen nemusí být fanouškem, očekávám, že bude otevřená učení & Naslouchání, & bude postupovat v pravidelném pořadí při rozhodování o nových předpisech. To je dobré.

Kladný ukazatel ceny bitcoinu: 270 000 BTC převzato z likvidity

Zdá se, že bitcoinoví investoři dlouhodobě blokují své podíly, protože podle Glassnode bylo za posledních 30 dní vyřazeno z likvidních zásob 270 000 BTC.

bitcoinový graf 012221

Obrázek: Glassnode

Data naznačují, že likvidní zásoba bitcoinů za posledních devět měsíců ustavičně klesala, přičemž likvidní zásoba aktuálně dosahuje 21,3%. Narůstající nelikvidní nabídka aktiva může být býčí za cenu bitcoinu, přičemž noví obchodníci soutěží o stále klesající nabídku.

Glassnode odhaduje, že téměř 80% z 18,6 milionů cirkulujících bitcoinů je v současné době uloženo v „nelikvidních“ peněženkách. Podle agregátoru dat je bitcoinová peněženka považována za nelikvidní, pokud bylo během života účetní jednotky převedeno méně než 25% přijatých bitcoinů.

Z 3,9 milionu vysoce likvidních BTC drží 61% (2,38 milionu) centralizované burzy. Rovněž klesaly jejich zůstatky, přičemž data z CryptoQuant naznačují, že rezervy burz se od července snížily o 13,8%.

Zvyšování institucionálních investic může být významnou silou pohánějící vyčerpání likvidních zásob bitcoinů. Služba sledování peněženky Bitcoin Treasuries v současné době odhaduje, že 33 institucionálních subjektů nashromáždilo více než 1,2 milionu BTC (6,5% cirkulující nabídky bitcoinů). Některé z těchto entit zahrnují Grayscale Investments, PayPal a Square.

Průzkum Deutsche Bank: Je cena bitcoinu v bublině?

Deutsche bank nedávno (13. ledna – 15. ledna) provedla podle CNBC průzkum investorů. Z celkového počtu 627 respondentů si 89% myslí, že bitcoiny a další technologické akcie (jako je Tesla) jsou na vrcholu seznamu bublin na finančních trzích.

bitcoin deutschebank graf 012221

Obrázek: Deutsche Bank Research

56% odborníků na trhu věří, že bitcoiny pravděpodobně za jeden rok sníží hodnotu na polovinu. 62% respondentů si myslí, že Tesla by zaznamenala stejný pokles. Na bublinové stupnici 1–10 hodnotila polovina účastníků průzkumu vlajkovou kryptoměnu na 10.

Přibližně 25% respondentů se domnívá, že by se hodnota BTC mohla v příštím roce pravděpodobně zdvojnásobit. To by znamenalo, že cena aktiva bude na sever od 70 000 USD. Více než dvě třetiny účastníků se domnívají, že Federální rezervní systém USA neukončí svůj stimulační program před koncem roku 2021 – což je možný katalyzátor dalšího růstu v odvětví fintech.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Cena bitcoinu se pravděpodobně dotkne 50denní SMA (28 000 $), protože stále klesá. Býci musí bránit tuto úroveň se vším, co mají, protože další pauza by mohla potenciálně vyvolat pád 50denní SMA (16 250 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me