Analýza cen bitcoinů: BTC se konsoliduje pod 50 000 USD

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu překročila 50 000 $ a poté se stáhla.
  • BTC sedí na vrcholu mnoha úrovní zdravé podpory.

Dne 13. února se cena bitcoinů zvýšila z podpůrné zdi 47 000 $ a vyskočila na 49 575 $. Toto úterý se BTC podařilo překročit hranici 50 000 USD a od té doby se stáhla zpět.

Cena bitcoinu je nad dvěma úrovněmi zdravé podpory

Za poslední čtyři dny se bitcoinové ceně podařilo převrátit psychologickou úroveň 49 000 $ z odporu na podporu. Kvůli tomuto vzestupnému stoupání se nyní RSI plazila po okraji překoupené zóny. Jakýkoli náhlý býčí pohyb by mohl BTC ještě předražit, což by mohlo spustit medvědí korekci.

denní graf BTC / USD 021721

Obrázek: BTC / USD denně

Nevýhodou je, že cena bitcoinu má dvě zdravé podpůrné zdi na 49 000 $ a 47 000 $. Dříve, za 49 000 $, 403 000 adres zakoupilo 301 000 BTC tokenů. Tato úroveň se zdá být dostatečně robustní, aby absorbovala velký prodejní tlak.

graf objemu BTC / USD 021721

Obrázek: IntoTheBlock

Bitcoin Miners HODLING nad prodejem

Těžitelé bitcoinů akumulují více BTC, zatímco dlouhodobí investoři dosahují zisků, tvrdí Glassnode. Přes těžký prodej horníků v lednu zpráva společnosti Glassnode ukazuje, že odliv horníků během února doposud vyschl.

graf BTC / USD GlassNode 021721

Obrázek: Glassnode

Podle zprávy jsou těžební společnosti a dlouhodobější investoři dva hlavní prodejci bitcoinů během býčích trhů. Glassnode poznamenal, že klesající odlivy horníků lze odvodit jako býčí, přičemž horníci již buď pokryli své náklady na provoz, nebo hromadili mince. Ten by mohl být reakcí na investici společnosti Tesla do bitcoinů za 1,5 miliardy dolarů.

Výňatek ze zprávy zní:

To naznačuje, že horníci buď dokončili adekvátní prodej k pokrytí nákladů, nebo by to také mohlo znamenat, že považují hlasování společnosti Tesla o důvěře za spravedlivý důvod k tomu, aby silně sevřeli své pokladnice.

Vzhledem k tomu, že horníci nyní drží své bitcoiny, společnost Glassnode dospěla k závěru, že většina mincí prodávaných na trzích je dlouhodobě investory vykládána. Analytická firma také poznamenala, že Coin Days Destroyed (CDD) ukazuje, že starší mince jsou přerozdělovány. Glassnode dospěl k závěru, že dlouhodobí investoři berou zisky od října – kdy se BTC pohyboval kolem 12 000 $. CDD je míra ekonomické aktivity, která dává větší váhu mincím, které nebyly použity dlouho.

Přehled zákazu krypto kryptoměny v Nigérii

Blockchain Industry Koordinační výbor pro Nigérii (BICCON) se připojil k dalším hráčům v kryptoprůmyslu, aby napadl nedávnou směrnici Central Bank of Nigeria (CBN) bankám. BICCON je orgán, který v Nigérii zastupuje zúčastněné strany v oblasti kryptoměny a blockchainu. CBN implementovala objednávku 5. února 2021 a snaží se oddělit kryptoměny od bankovního systému.

V nedávném prohlášení BICCON odmítl tvrzení CBN, že nová směrnice je jen „pouhým opakováním“ toho, co uvedla v lednu 2017. Směrnice účinně zakázala finančním institucím poskytovat služby lidem nebo subjektům obchodujícím s digitálními aktivy.

BICCON rovněž vytkla CBN, že neposkytla „žádné přiměřené oznámení nebo soudní příkaz kteréhokoli soudu s příslušnou jurisdikcí.“ Tělo také zdůraznilo ukvapenost a nesprávné provedení objednávky. Dále se ukázalo, jak byly některé rozhodnutí ovlivněny některými krypto firmami.

Od 5. února 2021 bylo zrušeno několik účtů osob a subjektů. V jednom podivném a výjimečném případě byly finanční prostředky na dvou korporátních účtech burzy kryptoměn vymazány a nakonec uzavřeny.

BICCON poznamenal, že zákaz může čelit právním překážkám, protože „v současné době neexistuje žádné právní předpisy Národního shromáždění, které by kriminalizovaly nebo nelegalizovaly obchod s kryptoměnou v Nigérii“. Než BICCON vydal své prohlášení, někteří členové nigerijského senátu také vyjádřili nesouhlas se směrnicí CBN. Podle zpráv nigerijský senát požaduje, aby CBN toto rozhodnutí vysvětlila.

Zejména senátor Sani Musa vyšel na podporu směrnice CBN. Musa tvrdil, že díky kryptoměnám, zejména bitcoinům, byla nigerijská měna „téměř k ničemu“. Nigerijská komise pro bezpečnost a výměnu rovněž uvedla, že podporuje směrnici CBN.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Cena bitcoinů bude stále trendovat pod hranici 50 000 USD. Věříme, že BTC nakonec převede 50 000 $ na silnou linii podpory.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me