Analýza cen bitcoinů: BTC se vrací od úrovně 27 000 $

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • RSI v denním grafu se vznášela do překoupené zóny.
  • MACD ve 4hodinovém grafu ukazuje rostoucí medvědí hybnost.
  • Shark Tank předvádí zadek nad bitcoinem.

Bitcoin byl mezi 12. a 28. prosincem na řádném vzestupném trendu, který se zvýšil z 18 000 na 27 000 USD. Vypadá to však, že prodejci zvolili psychologickou úroveň 27 000 $, protože cena se od té doby snížila na 26 780 $.

Další výprodej na kartách?

Zatímco celkový trend byl mimořádně vzestupný, některé technické ukazatele ukazují, že kupující možná uvažují o prodeji svých mincí. Za prvé, v denním grafu se index relativní síly vznášel do překoupené zóny. To ukazuje, že přední kryptoměna je v současné době nadhodnocena.

denní graf BTC / USD 122920

Obrázek: denní graf BTC / USD

Čtyřhodinový graf dodává našemu medvědímu výhledu další důvěryhodnost. Jak je vidět, konvergence / divergence klouzavého průměru (MACD) vykazuje rostoucí hybnost, takže další pokles je určitě na kartách.

BTC / USD 4hodinový graf 122920

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Bollingerovo pásmo ve 4hodinovém časovém rámci také začalo vytlačovat. Stlačení pásem naznačuje nízkou volatilitu trhu. Zdá se, že cena prochází konsolidačním obdobím, než poklesne.

Mark Kuban chválí měnovou politiku BTC

Uprostřed stoupajícího výkonu bitcoinů v prázdninové sezóně se zdá, že bývalý kritik BTC změnil svůj postoj k vlajkové kryptoměně. V dřívějším tweetu miliardářský investor a majitel Dallasu Mavericks Mark Cuban oznámil, že fanoušci kupující vybavení Mavericks získají slevu 25%, když k provedení platby použijí bitcoin.

Nabídka dárkových karet a přijetí bitcoinu jako možnosti platby připadalo mnoha odborníkům jako zvláštní kvůli kubánské historii demeritace majetku. V září 2019 uvedl, že upřednostňuje banány před bitcoiny jako komoditou.

V nedávném tweetu se zdálo, že kubánský chválí programovou měnovou politiku bitcoinu a říká, že veřejně obchodované společnosti by byly moudré omezit inflaci svých akcií.

Vypadá to však, že jeho partner Shark Tank nesdílí sentiment.

Pan Báječný varuje, že regulační orgány v bitcoinech tvrdě sestoupí

„Mr. Shark Tank“ Úžasné “Kevin O’Leary nedávno varoval, že regulační orgány budou tvrdě klesat na bitcoiny. Dodal, že „i kdyby se bitcoiny zvýšily o dalších 2 000%, pro institucionální klienty je to naprosto irelevantní.“

V nedávném rozhovoru pro CNBC Squawk Box byl O’Leary dotázán, zda změnil názor na BTC z myšlení, že „to není skutečná měna“, než do toho investovat. Odpověděl a objasnil, že je „roky kryptoměncem“. O’Leary vytáhl telefon a ukázal na svou bitcoinovou peněženku.

Jsem do toho zapojen, protože je to zábava, ale nejde o institucionální produkt … Celý tento trh, i kdyby bitcoiny vzrostly o dalších 2 000%, je pro institucionální klienty naprosto irelevantní.

Skutečným problémem je, že pokud se do toho zapojíte jako svěřenec, bude to regulováno a bude to sníženo na polovinu nebo klesne na nulu, kdoví co, nikdy jste neviděli matku hromadných soudních sporů, které vycházejí z toho.

O’Leary byl požádán, aby se vyjádřil k tomu, jak Mark Cuban, majitel společnosti Dallas Mavericks, nedávno začal nabízet slevy na zboží zákazníkům, kteří platí bitcoiny. Kubánský také nedávno prohlásil, že bitcoin je spíše náboženství než řešení čehokoli.

O’Leary odpověděl, že kubánsky zná velmi dobře. Řekl, že kubánský byl také dříve citován, když řekl, že banány jsou větší společnou měnou než bitcoiny. O’Leary dodal, že kubánský má „pravděpodobně pravdu“.

Celá moje myšlenka je pro nás všechny … kteří sledujeme a pracujeme v globálním odvětví finančních služeb v řádu bilionů dolarů, je to hamburger? Není to ani jediná buňka améba.

O’Leary dále uvedl, že „finanční trhy jednají s regulačními orgány a můžete působit pouze v mezích těchto pravidel.“ Tvrdil, že mnoho institucionálních investorů nechce vlastnit BTC, protože „se bojí regulátora“.

Aktivita bitcoinů v severských regionech zvýší cenově dostupnou těžbu

V důsledku poklesu cen elektřiny těžba kryptoměn v severském regionu výrazně vzrostla. Silné deště v této oblasti posílily produkci vodních elektráren a ponechaly Švédsko a Norsko jedny z nejnižších cen elektřiny na světě.

Nedávné štěstí horníků následuje po několika letech špatných marží z vyšších nákladů na elektřinu a nižších cen u většiny digitálních měn. Podle zprávy LiveMint Philip Salter, vedoucí operací hongkongské společnosti Genesis Mining, která provozuje datové centrum ve švédském Boden, uvedl:

Ti, kteří přežili těžké období, jako my, jsou nyní docela šťastní. Byly doby, kdy jsme nedělali vůbec žádný zisk, ale za poslední rok se naše ziskovost více než ztrojnásobila.

Jedním z nejdůležitějších environmentálních přínosů založených na těžbě v severském regionu je to, že elektřina je téměř bez uhlíku. Elektřina zahrnuje převážně vodní, jadernou a větrnou energii. Mince plynoucí ze severské oblasti také pomáhají snížit profil politického rizika bitcoinů.

Salter dodal:

Dochází k velmi důležitému strategickému posunu od těžby v Číně k těžbě v západních zemích, jako je Švédsko, protože bitcoinoví investoři se stávají veřejnějšími a chtějí větší stabilitu a kritickou bezpečnost. Jedná se o jeden z největších vývojů v těžbě bitcoinů, na který je třeba dávat pozor.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

Pokud cena klesne, existují dvě zásadní úrovně, na které bychom měli dávat pozor. Zaprvé, 50barový SMA (24 500 $) ve 4hodinovém grafu a zadruhé, 20denní SMA (22 600 $). Pokud tyto dvě úrovně nedokážou řídit klesající trend, cena klesne pod 20 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me