Analýza cen bitcoinů: BTC stoupá k 50 000 $, protože podpora Mastercard a BNY Mellon přidává podporu

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinů aktuálně sedí na vrcholu zdravé úrovně podpory.
  • Parabolická SAR se změnila z medvědí na býčí.

Cena bitcoinu vyskočila od začátku února z 33 050 $ na 48 000 $. V tomto procesu se BTC podařilo převrátit silné úrovně z odporu na podporu. Tento skok v ceně nastal, když Mastercard a BNY Mellon vyjádřili podporu BTC. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu se plazí k 50 000 $

Když se cena bitcoinů vyšplhá na hranici 50 000 $, vidíme, že aktivum je stále předraženější než kdykoli předtím. Protože však index relativní síly (RSI) leze do překoupené zóny, mohlo by to spustit potenciální medvědí korekci.

bct / usd denní graf 021221

Obrázek: BTC / USD denně

Cena bitcoinu sedí na vrcholu dvou velmi zdravých úrovní podpory na 47 000 $ a 46 000 $. Nejsilnější úroveň je 46 000 $, přičemž 488 400 adres si dříve zakoupilo 328 400 BTC tokenů. Tyto dvě podpěrné stěny jsou dostatečně robustní, aby absorbovaly obrovské množství prodejního tlaku.

graf objemu BTC / USD 021221

Obrázek: IntoTheBlock

Krátkodobý výhled ceny bitcoinů zůstává býčí. Za prvé, MACD se chystá obrátit z negativního na pozitivní. Parabolická hodnota SAR se navíc změní z medvědího na býčího. To nám říká, že BTC dosáhne nových úrovní.

BTC / USD 4hodinový graf 021221

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Aktivita adresy zůstává aktivní za cenu bitcoinu

Graf sentimentu BTC / USD 021221

Podle Santimentu:

“Aktivní adresy # bitcoinu i nabídka směnáren #stablecoinů, jako je $ USDT, zůstávají vysoké, což je povzbudivé znamení.”

Zdá se tedy, že metriky vypadají velmi pozitivně pro cenu bitcoinu.

Mastercard a BNY Mellon brzy podporují bitcoiny

Mastercard a BNY Mellon nedávno zveřejnily svoji nově přidanou podporu bitcoinů. BNY Mellon, jedna z nejstarších bank v USA, nedávno potvrdila, že vytvořila novou jednotku pro zákazníky, kteří budou držet, převádět a vydávat digitální aktiva.

Roman Regelman, vedoucí servisu a digitálního tisku v BNY Mellon, zdůraznil "rostoucí poptávka klientů po digitálních aktivech" a "zlepšení srozumitelnosti předpisů." Dodal, že to byla obrovská příležitost pro banku rozšířit své stávající nabídky služeb do nově vznikající oblasti.

Jen pár dní zpět společnost MasterCard také oznámila, že na svou platformu brzy přidá podporu pro kryptoměny. Raj Dhamodharan z MasterCard řekl:

Touto prací vytvoříte mnohem více možností pro nakupující a obchodníky.

Platební společnost zdůraznila, že digitální aktiva se stávají důležitější součástí platebního světa.

Vidíme, jak se tato skutečnost odehrává v síti Mastercard, kdy lidé používají karty k nákupu kryptoaktiv, zejména během nedávného nárůstu hodnoty bitcoinů. Jsme také svědky toho, že uživatelé stále více využívají kryptoměny k přístupu k těmto aktivům a ke konverzi na tradiční měny za účelem utrácení.

Bitcoin byl již na cenové rally po odhalení Tesly o investici do bitcoinů ve výši 1,5 miliardy USD. Neil Wilson, hlavní analytik trhu ve společnosti CMC Markets UK, uvedl:

Firemní podpora stále přichází. Je to velký problém, protože BNY je první velkou národní depozitní bankou, která nabízí depozitní služby pro kryptoměny.

Morgan Stanley Strategist: Crypto je „tady, aby zůstal jako třída vážných aktiv“

Ruchir Sharma, vedoucí rozvíjejících se trhů a globálního makra v Morgan Stanley, nedávno vysvětlil, proč „kryptoměny jsou zde, aby zůstaly jako vážná třída aktiv“. Ve zprávě Sharma poznamenal, že někteří investoři si mohou myslet, že bitcoin je v současné době v „bublině“. Několik dalších, včetně Morgan Stanley, se však domnívá, že současná cena naznačuje, že bitcoiny „sledují přirozenou cestu nových vynálezů, ve kterých zájem investorů přichází nejprve z rizikového kapitálu, poté ze zajišťovacích fondů a nakonec – přibližně po 10 letech – od tradičních hráčů Wall Street. “

Sharma dodal, že existuje mnoho důvodů, proč jsou kryptoměny vážnou třídou aktiv. Prvním z nich je rostoucí nedůvěra v nekryté měny kvůli nadměrnému tisku peněz centrálními bankami. Druhým je to, že mladší lidé obecně považují kryptoměny za vzrušující pokrok oproti tradičním fiat měnám, které přicházejí ve formě mincí a bankovek.

Zatřetí „neochvějná poptávka tisíciletí pomohla snížit volatilitu bitcoinů, a to i během pandemie“. Sharma uvedl, že na rozvíjejících se trzích je úroveň nedůvěry k ústřední autoritě ještě vyšší než u tisíciletí.

I když připustil, že bitcoiny v nejbližší době „nepřevrátí dolar“, poukázal na to, že „tradicionalisté nadále odmítají závažnost kryptoměny na vlastní riziko“.

Výňatek ze zprávy zní:

Takže i když se cena bitcoinu objeví, jako tomu bylo dříve, spěch roku 2020 nelze odmítnout jako iracionální mánii. Kryptoměny jsou stále mladé, stále čelí rostoucím bolestem. Slibují však také rychlost, transparentnost a nízké poplatky, kterým se tradiční platební kanály nemohou rovnat. Uspokojují rostoucí poptávku po digitální alternativě ke zlatu, což je aktivum, které pravděpodobně ochrání investory před masivním tiskem peněz a hrozbou inflace.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Cena bitcoinu dosáhne hranice 50 000 USD, než bude čelit medvědí korekci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me