Analýza cen bitcoinů: BTC trendy horizontálně, i když metriky v řetězci zůstávají býčí

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu stále horizontálně klesá nad hranici 32 000 USD.
  • BTC stále přitahuje institucionální zájem.

Cena bitcoinů se posledních pět dní horizontálně trenduje nad hranici 32 000 USD. Navzdory těmto neinspirujícím cenovým pohybům zůstává on-chain analýza BTC velmi vzestupná. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu se neprolomí nad odporem 33 000 $

Mezi 19. lednem a 21. lednem cena bitcoinu klesla z 36 600 $ na 31 000 $, což převrátilo 20denní SMA z podpory na odpor v tomto procesu. BTC býci se dokázali odrazit od podpory 31 000 $, ale opakovaně se nepodařilo zlomit nad odporem 33 000 $.

denní graf BTC / USD 012721

Obrázek: BTC / USD denně

Podle IOMAP IntoTheBlock je bariéra odporu 33 000 $ extrémně silná. Dříve na této úrovni 708 000 adres zakoupilo 396 600 BTC tokenů. Tato zóna je dostatečně silná, aby absorbovala značné množství nákupního tlaku. I když se cena podaří překonat, existuje další silný odpor u 20denního SMA (35 000 USD).

graf objemu BTC / USD 012721

Obrázek: IntoTheBlock

Nevýhodou je zdravá podpora na hranici 31 000 USD. Přestávka pod touto hodnotou přenese cenu bitcoinu na 50denní SMA (29 500 USD).

Několik řetězových analýz za cenu bitcoinů zůstává býčí

Glassnode, agregátor krypto dat, má užitečnou metriku nazvanou upravený poměr zisku a výstupu nebo aSOPR. Tato metrika představuje poměr zisku mincí na základě ceny bitcoinů, když byly naposledy přesunuty do řetězce.

graf BTC / USD GlassNode 012721

Obrázek: Glassnode

Metrika naznačuje, že cenová korekce se možná chýlí ke konci, protože aby SOPR klesl, investoři budou muset prodávat se ztrátou, což je vysoce nepravděpodobné.

Santiment, platforma pro analýzu chování, nám říká, že dlouhodobý trend aktivity adresy bitcoinů stále stoupá. 50denní i 200denní klouzavý průměr adres interagujících v síti BTC nadále vykazuje stabilní stoupání. Jedná se o jeden z hlavních ukazatelů, které ukazují, že cena bitcoinu s největší pravděpodobností poroste.

Santimentový graf BTC / USD 012721

Obrázek: Santiment

Když už mluvíme o Santimentu, existuje další zajímavá metrika, která nám říká, že i přes nedávný pokles ceny bitcoinů zůstává počet jedinečných $ BTC pohybujících se mezi adresami velmi vzestupný. Jak uvádí Santiment:

“Náš model NVT Token Circulation naznačuje, že býčí divergence zůstává jasná již čtvrtý měsíc za těchto cenových hladin.”

Santimentový graf BTC / USD 012721

Obrázek: Santiment

Bitcoin nadále přitahuje instituce

Podle nového podání SEC nyní Rothschild Investment Corporation – společnost poskytující finanční služby – nyní drží neuvěřitelných 30 454 akcií společnosti Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)..

graf BTC / USD sec 012721

Obrázek: SEC

Anthony Scaramucci: Bitcoin je „stejně bezpečný jako dluhopisy a zlato“

Anthony Scaramucci, spoluzakladatel SkyBridge Capital, hovořil o bitcoinu v nedávném stanovisku. Scaramucci se dostal na titulky počátkem tohoto měsíce, když jeho společnost představila svůj LP bitcoinový fond, který drží BTC v hodnotě více než 310 milionů dolarů. Z 310 milionů $ je 25 milionů $ z vlastních podílů společnosti.

Scaramucci v komentáři k deflační povaze BTC řekl:

Investoři sbírají bitcoiny, které jsou ze své podstaty nepropustné pro inflaci. Podle zákona nabídky a poptávky se z bitcoinu stává omezené aktivum – a na vyžádání.

Milionář dodal, že rychlý růst bitcoinů způsobil, že si vlády a regulační orgány všimly, kam digitální aktivum nakonec směřuje. Podle něj nyní věnují pozornost aktivu jak z regulační, tak z ochranné stránky (omezování nezákonných krypto aktivit).

Scaramucci poznamenal, že americký Úřad pro kontrolu měny (OCC) nyní autorizoval banky a depozitáře k poskytování krypto služeb, což je krok, který byl proveden před čtyřmi lety. Tato zpráva podle něj odstranila několik problémů s důvěrou vztahujících se k krypto trhu.

Až donedávna měl Bitcoin jako investice jedinečná a výrazná rizika, ale to se mění díky novým pravidlům a předpisům, které urychlily širší institucionální přijetí.

Dále uvedl, že finanční instituce, jako je nedávný podnik Fidelity do bitcoinového prostoru, učinily investice (pro retailové a institucionální investory) „stejně bezpečné jako vlastnictví dluhopisů a komodit, jako je zlato.“ Pokud jde o volatilitu bitcoinů, Scaramucci to připsal novosti třídy aktiv a nedostatečné regulaci.

Michael Saylor: Tether Fud nemůže zastavit bitcoin

Nejistoty kolem Tetheru (USDT) v poslední době znepokojovaly mnoho účastníků trhu. Micheal Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, však nadále pevně věří v bitcoiny. V nedávném rozhovoru uvedl, že Tether je „naprosto irelevantní“ kvůli způsobu, jakým fungují podnikové bitcoinové investice. Abychom objasnili, nejistoty vycházejí z předpokladu, že USDT je ​​efektivní přírůstek do přílivu do BTC.

Mluvil jsem s entitami za stovky miliard dolarů. Znám alespoň deset z nich, kteří si koupili alespoň 500 milionů nebo více bitcoinů. Všichni zapojili hotovost do regulovaných burz. Nakupují bitcoiny a poté jdou do chladírenského skladu.

Na druhou stranu se mnozí domnívají, že vypnutí Tetheru může mít katastrofální dopady na celý trh kryptoměn. S tržním stropem ve výši 25 miliard USD se stal největším stabilnímcoinem. To by mohlo být důvodem, proč to mnozí investoři do kryptoměny považují za záchranné lano pro přežití kryptoměn.

Saylor uvedl, že bitcoiny, které nakoupil prostřednictvím hotovosti, poslal do chladírenského skladu. Dodal, že Tether je ve velkém schématu věcí bezvýznamný, a dodal, že „nikdo Tether nepoužívá“. Podle něj je aktivum pouze „úspěšným FUD“ a nebude mít vliv na bitcoiny, pokud bude sraženo.

Poznamenal, že stablecoiny existují hlavně pro offshore burzy za účelem vypořádání. Podle jeho názoru firemní investoři nakupují vlajkovou loď kryptoměny se skutečnými dolary, které již mají.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Zatímco cena bitcoinu se nadále pohybuje horizontálně, je nabalena mezi silnou úrovní odporu a podpory. Přerušení pod podporou 31 000 USD přenese BTC na 50denní SMA (29 500 USD). Přestávka nad rezistencí 33 000 $ ji přenese na 20denní SMA (35 000 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me