Analýza cen bitcoinů: BTC vyskočí kolem 23 000 $, ale je to všechno sluníčko a duha?

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Investoři pro vstup na trh použili psychologickou úroveň 20 500 USD.
  • Santiment ukazuje nárůst aktivity v sociálních médiích pro bitcoiny, který se rovná FOMO.

Bitcoinu se podařilo překonat hranici 23 000 USD a je trendem na úrovních, které nikdy předtím nebyly vidět. Poslední dny byly pro BTC legendární a pro mnoho investorů se to zdá jako začátek dalšího skoku na trhu BTC. Žvýká však přední kryptoměna víc, než dokáže spolknout? Podívejme se.

Bitcoin zuří vzhůru

Bitcoinoví býci si trh udrželi pod kontrolou sedm dní po sobě, během nichž se vyšplhal z 18 000 na 22 860 USD. Klouzavý průměr konvergence / divergence (MACD) ukazuje, že hybnost trhu je stále vzestupnější.

denní graf BTC / USD 121820

Obrázek: denní graf BTC / USD

Linie podpory, kterou jsme nakreslili v denním grafu, je v souladu se silnou zónou podpory, jak je znázorněno v IOMAP IntoTheBlock (In / Out of the Money Around Price). Vypadá to, že investoři využili psychologickou částku 20 500 $ k naskočení do rozjetého vlaku BTC.

Obrázek: IntoTheBlock

Tato zóna podpory se však zdá být dostatečně silná, aby absorbovala nesmírné množství nákupního tlaku. Při pohledu na 4hodinový graf to vypadá, že existuje krátkodobý odpor na 23 400 $, který držel cenu dolů.

BTC / USD 4hodinový graf 121820

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Linka podpory ve výši 22 800 USD však zůstala silná a držela cenu nahoru. Pokud se cena pod touto zdí zlomí, další životaschopná podpora leží na SMA s 20 bary (20 800 $).

Bitcoinový fond našel podporu ve financování miliardáře zajišťovacích nástrojů

Manažer miliardářských hedgeových fondů Alan Howard podporuje novou institucionálně zaměřenou investiční společnost. Společnost plánuje do začátku příštího roku alokovat až 1 miliardu USD na bitcoiny (BTC) a ether (ETH).

Eric Peters, generální ředitel společnosti One River Asset Management, založil novou společnost, aby zachytil institucionální zájem o dvě přední digitální aktiva, podle zprávy Bloomberg. Poznamenal, že koupil "více než 600 milionů $" bitcoinu a etheru v listopadu.

Alan Howard, spoluzakladatel společnosti Brevan Howard Asset Management, podporuje One River Digital Asset Management. Výňatek ze zprávy zní:

Howard hraje řadu vedlejších rolí. Kromě investic do fondů One River Digital kupuje také podíl v podnikání. Společnost, kterou ovládá, Elwood Asset Management, poskytuje One River Digital obchodní služby, analýzu trhu a technickou podporu.

Zpráva dále dodala, že Northern Trust bude sloužit jako správce fondu a Coinbase jako jeho počáteční partner při provádění a úschově obchodu. Zejména Ruffer LLP také podporuje One River. První z nich je britský investiční manažer, který nedávno potvrdil, že získal bitcoinové expozice v hodnotě přibližně 700 milionů dolarů.

Podle zprávy The Block mluvčí Ruffers řekl:

Cílem portfolia společnosti Ruffer je uchovat kapitál a zajistit dobrou návratnost za každého počasí a nyní mají přidělenou částku na bitcoiny, která nám pomáhá tento cíl splnit.

Data na burze ukazují obrovský příliv kupujících, kteří tlačí BTC kolem $ 20k

Bitcoin se v poslední době úspěšně posunul přes hranici 20 000 USD, což představuje důležitý milník. Cenový model by mohl být známkou dlouhé zadržované poptávky po kryptoměně.

cenový graf BTC / USD 121820

Obrázek: Tradingview

Podle CryptoQuantu došlo ve všech burzách k neobvyklému nárůstu počtu adres příchozích stabilníchcoinů, což je ve středu ukazatel „extrémní kupní síly“. Ki Young Jun, výkonný ředitel CryptoQuant, řekl CoinDesk:

Mnoho lidí se pokoušelo vložit stablecoiny na nákup BTC.

V současné době není jasné, co způsobilo tento nárůst. Zajímavé je, že britská společnost Ruffer Investments potvrdila, že v listopadu nedávno investovala bitcoiny v hodnotě 744,26 milionů dolarů. Někteří analytici z oboru očekávají v nadcházejících měsících větší odběratele.

Artur Sapek, zakladatel CryptoWatch, řekl CoinDesku:

S výhledem do roku 2021 bychom měli očekávat, že příliš velké nabídky institucí budou mít mnohem větší rozhodující vliv na cenu bitcoinů a dalších kryptoměn.

Bitcoin by měl mít hodnotu 400 000 $, říká Guggenheim CIO

Scott Minerd, hlavní investiční ředitel společnosti Guggenheim Partners, nedávno řekl, že bitcoin by měl mít mnohem větší hodnotu, než je jeho současná cena. Řekl agentuře Bloomberg TV, že základní analýza jeho společnosti ukazuje, že cena mince by měla být v ideálním případě 400 000 USD.

Naše základní práce ukazuje, že bitcoin (BTC, + 12,09%) by měl mít hodnotu kolem 400 000 USD.

Tento stoupající cíl vysoké ceny je založen na dvou aspektech, podle Minerda. Nedostatek digitálního aktiva a jeho relativní hodnota ke zlatu jako procento hrubého domácího produktu.

Bitcoin má mnoho atributů zlata a zároveň má neobvyklou hodnotu z hlediska transakcí.

Minerd zmínil, že začal alokovat na BTC, když se přední kryptoměna obchodovala kolem 10 000 $. Dodal, že investice do bitcoinů „je trochu náročnější“, když mince překročila hranici 20 000 dolarů.

Je to příliš mnoho najednou?

I když nikdo nenaznačuje, že by tento útěk byl býčí past, faktem zůstává, že období korekce často následuje po tak dramatickém růstu cen. Santiment na Twitteru poznamenal, že počet zmínek o bitcoinech za posledních několik dní dramaticky vzrostl.

To není zvlášť dobré znamení. Vysoký nárůst sociální aktivity odpovídá FOMO, kde na trh vstupuje spousta nových a nezkušených investorů. Problém je v tom, že opouštějí trh s nejmenší pravděpodobností volatility.

Brian Armstrong, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Coinbase, také varoval investory před touto volatilitou.

"Věříme, že krypto je inovace, která skutečně mění hru, a ve společnosti Coinbase bereme dlouhodobý pohled na trh. I když je skvělé vidět tržní shromáždění a vidět, že zpravodajské organizace obracejí pozornost na tuto nově vznikající třídu aktiv novým způsobem, nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležité je pochopit, že investice do kryptoměny nejsou bez rizika."

Legendární obchodník Peter Brandt je i nadále opatrný ohledně cenové akce bitcoinu a uvádí, že vertikální úniky nelze dlouhodobě udržet.

"Nemyslím si, že odkudkoli bude smysluplná korekce, bude absolutní konec býčího trhu BTC. Věřím, že BTC je na víceletém býčím trhu. Nelze však udržet vertikální odhozy. Vezmu nějaké zisky na dlouhodobý cíl 24087."

Klíčové cenové hladiny pro sledování BTC

Bitcoin by mohl dosáhnout 25 000 $, za předpokladu, že překoná krátkodobý odpor na 23 400 $. Zdravá podpora je 20 500 $, což by mělo držet cenu na nižší hodnotě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me