Analýza zvlnění ceny: XRP cenové trendy horizontálně, jak se zintenzivňuje drama SEC

Denní předpověď ceny Ripple XRP

  • Britská státní pokladna označí XRP jako jistotu.
  • Cena XRP v současné době prochází obdobím rozšířené konsolidace.

Drama soudního sporu Ripple-SEC se stalo fascinujícím než jakékoli jiné mýdlo v televizi. Od mocenských posunů po zvraty v příběhu – tato sága má zdánlivě vše. Zdá se však, že cenová akce nedokáže tento zákulisní vřavu replikovat.

Ministerstvo financí Spojeného království říká, že XRP není jistota

Zdá se, že vláda Spojeného království zastává názor, že XRP je směnný token, a nikoli bezpečnost. Treasury Jejího Veličenstva nedávno zveřejnilo nový dokument, který nastiňuje regulační přístup Spojeného království k digitálním aktivům a stablecoinům.

Podle zprávy jsou XRP, Ethereum a Bitcoin „tokeny, které se primárně používají jako prostředek směny.“ Tyto „směnné tokeny“ spadají do „neregulované“ kategorie, což znamená, že nejde ani o elektronické peníze, ani o bezpečnostní tokeny. Výňatek ze zprávy zní:

Bezpečnostní tokeny mají vlastnosti podobné specifikovaným investicím, jako jsou akcie nebo dluhové nástroje, jak jsou stanoveny v právních předpisech Spojeného království. Je pravděpodobné, že jde o tokenizované digitální formy tradičních cenných papírů.

Klasifikace je pro společnost Ripple zásadní, protože se připravuje na soudní řízení zahájené americkou komisí pro cenné papíry (SEC). Komise údajně zvlnila prodej XRP tokenů jako neregistrované cenné papíry.

Společnost Ripple již dříve zdůraznila klasifikaci FCA ve Velké Británii v rámci svých výzev k regulatorní jasnosti ze strany Spojených států.

Země, které se u těchto rámců ujmou vedení, budou mít lepší pozici, aby přilákaly kapitál, společnosti a pracovní místa – zejména proto, že blockchainová technologie zde zůstane. Regiony, které mají nejasné pokyny, by si měly vytvořit vlastní rámce, aby zůstaly konkurenceschopné a zabránily ztrátám společností na lépe regulovaných trzích.

Když už mluvíme o SEC….

SEC Enforcer za zvlnění sporu o odstoupení

Marc P Berger, zástupce ředitele divize vymáhání u americké Komise pro cenné papíry (SEC), podle nedávné tiskové zprávy komisi brzy opouští. Do funkce byl jmenován v srpnu 2020.

Ačkoli doba, kterou pracoval jako zástupce ředitele, je krátká, má jeden hlavní vrchol – soudní spor SEC o 1,3 miliardy USD proti Ripple, generálnímu řediteli Brad Garlinghouse a výkonnému předsedovi Chrisu Larsenovi.

Bergerovi lze také částečně připsat za prosazovací opatření SEC proti Telegramu. Komise donutila zasílajícího obra, aby vrátil 1,2 miliardy $ těm, kteří investovali do své nabídky kryptoměny. Digitální gramy „gramů“ se nikdy nedostaly ze země.

Byl také odpovědný za prosazování zákonů o cenných papírech a ochranu investorů, včetně přijímání opatření proti významným společnostem Robinhood Financial LLC, Deutsche Bank AG a Luckin Coffee.

Ripple přináší XRP Ledger do centrálních bank

Ripple v současné době pracuje na zavedení knihy XRP do centrálních bank. Přeshraniční platební společnost usiluje o nábor tří manažerů technických partnerů centrální banky pro své kanceláře v San Francisku, New Yorku a Londýně.

Lidé najatí na tuto pozici budou odpovědní za navrhování a implementaci projektů digitální měny centrální banky (CBDC). Ripple poznamenal, že banky mohou vydávat stablecoiny na XRP Ledger (XRPL).

XRPL, vytvořený pro platby, lze také použít k podpoře vydávání stablecoinů s jedinečnou funkcí zastupitelného tokenu zvanou Vydané měny. Vydané měny jsou navrženy tak, aby byly ideální platformou stablecoinů a poskytovaly emitentovi jednoduchou, ale bohatou správu funkcí, která usnadňuje vytváření, vydávání a správu jakéhokoli aktiva – včetně stablecoinů.

Minulý týden Úřad kontrolora měny (OCC) oznámil, že banky mohou používat stablecoiny pro platby a zároveň sloužit jako uzel v nezávislé ověřovací síti uzlů (INVN).

Zvlnění vyčerpané nízkou volatilitou

Po rychlém býčím skoku minulý týden se cena Ripple pohybovala horizontálně kolem 0,295 $. V předchozích čtyřech dnech se cena XRP vkradla pod 200denní SMA. Tato klesající cenová volatilita se odráží ve způsobu, jakým Bollingerovo pásmo jedná.

xrp / usd denní graf 011421

Obrázek: Cenový graf XRP / USD

Jak vidíte, pásmo se značně zúžilo a cena aktuálně prochází úzkým kanálem. To znamená, že budeme v režimu rozšířené konsolidace, než XRP exploduje.

Očekává se, že cena zvlnění dosáhne těchto úrovní

Cena XRP bude i nadále trendovat kolem 0,295 $, přičemž 200denní Bollingerovo pásmo funguje jako nástroj pro kontrolu ceny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me