Bitcoinová technická analýza: BTC čelí odmítnutí na psychologické úrovni 48 000 USD, i když Apple Pay přidává podporu BitPay

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinu již není podle RSI nadhodnocena.
  • BTC sedí na zdravé úrovni podpory.

Od 28. ledna cena bitcoinu vyskočila z 30 000 na 48 500 USD. Zatímco mnozí přemýšleli, zda by mohlo být dalších 50 000 $, BTC nakonec zkazilo párty a kleslo na 47 850 $. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu klesá pod úrovně klíčové rezistence

Cena bitcoinu byla na pokraji nadhodnocení, ale index relativní síly (RSI) od té doby klesl do neutrální zóny. Od této chvíle musí bariéra podpory 46 000 $ držet pevně, aby se zabránilo dalšímu poklesu.

BTC / USD denní graf 021521

Obrázek: BTC / USD denně

Při pohledu na zeď podpory 46 000 $, dříve na této úrovni, si 718 000 adres zakoupilo 448 250 BTC tokenů. Tato zóna je dostatečně robustní, aby absorbovala velký prodejní tlak.

graf objemu BTC / USD 021521

Obrázek: IntoTheBlock

Wall Street banky nyní přijímají bitcoiny?

Na rozdíl od předchozího skepticismu nedávný vývoj naznačuje, že tradiční finanční instituce jsou ohledně bitcoinu otevřenější. V rozhovoru pro CNBC Daniel Pinto, provozní ředitel společnosti JP Morgan, uvedl, že bankovní gigant se snaží nabídnout obchodování s bitcoiny. Zdá se, že toto rozhodnutí je ovlivněno vysokou poptávkou klientů banky po kryptoměně.

Řekl Pinto; že to byla jen otázka času, než bude poptávka po BTC od jejích klientů. Přidal

Pokud se v průběhu času vyvine třída aktiv, kterou budou používat různí správci aktiv a investoři, budeme muset být zapojeni. Poptávka ještě neexistuje, ale jsem si jist, že v určitém okamžiku bude.

Výkonný ředitel JPMorgan rovněž dodal, že pokud by se bitcoiny staly regulovanými, obchody by kromě regulovaných burz, včetně Coinbase, zahrnovaly i prověřené klienty. Pintovy komentáře kontrastují s dřívějšími komentáři generálního ředitele banky Jamieho Dimona, který označil bitcoin za podvod.

Nedávno také BNY Mellon, nejstarší americká banka, oznámila plány nabízet depozitní služby bitcoinů pro své klienty.

Elon Musk vyplácí bitcoiny nad tradičními bankami

Elon Musk, šéf Tesly a spoluzakladatel PayPalu, se nedávno podělil o své myšlenky na tradiční bankovní systém. Musk se připojil k diskusi na Twitteru, kterou zahájila Kristen Netten, spoluhostitelka třetí řady Tesla Podcast s Cathy Wood, generální ředitelkou ARK Invest. Wood zmínil, že Musk chápe environmentální problémy bitcoinu. Jedním z jeho cílů je zachránit planetu, dodala.

Diskuse se obrátila k bankám a platbám poté, co uživatel Twitteru sdílel fotografii mladého Muska a uvedl, že nejbohatší muž světa kdysi pracoval jako stážista v bance. Uživatel dodal, že Musk si poté uvědomil všechny nedostatky bankovního systému, pokud jde o platby a kabeláž.

Musk vstoupil do diskuse na Twitteru, aby potvrdil tento sentiment. Dodal, že infrastruktura bank je balkanizovaná a že trpí vysokou latencí a slabým zabezpečením, zejména pokud jde o převody ACH a kreditní karty.

“Jo.” Banky jsou v zásadě balkanizované, heterogenní databáze s vysokou latencí & slabé zabezpečení, zejména převody ACH & kreditní karty.”

Na konci ledna se Musk zúčastnil podcastu, kde přiznal, že se stal příznivcem bitcoinů, a dále označil bitcoin ve svém životopisu na Twitteru. Mnoho kryptoměn a nadšenců věří, že bitcoinová investice společnosti Tesla byla jen otázkou času.

Apple Pay přidává podporu Bitpay

Poskytovatel služeb kryptoměn Bitpay nedávno oznámil, že přidal podporu pro Apple Pay. Držitelé debetních karet Bitpay se sídlem v USA mohou nyní přidat svou kartu jako zdroj plateb do své aplikace Apple Pay. To jim umožní nakupovat online a v obchodech s kryptoměnami, ať už je přijímán Apple Pay.

Výňatek z oznámení zní:

Držitelé karet USA s předplacenou kartou MasterCard Bitpay mohou přidat svou kartu do Apple Wallet a utrácet s Apple Pay. Díky Apple Pay mohou držitelé karet Bitpay bezpečně nakupovat v obchodech, aplikacích a online.

Zatímco noví zákazníci Bitpay čekají na příjezd své karty, mohou do peněženky Apple přidat virtuální karty prostřednictvím peněženky Bitpay. To jim pomůže okamžitě začít používat Apple Pay. Společnost Bitpay zejména oznámila, že „podpora služeb Google Pay a Samsung Pay je plánována na konec tohoto čtvrtletí.“

Generální ředitel Stephen Pair řekl:

Máme tisíce zákazníků aplikace Bitpay Wallet používajících kartu Bitpay, kteří stále hledají nová místa a způsoby, jak utratit své kryptoměny. Přidání Apple Pay a brzy Google a Samsung Pay usnadňují a pohodlně používají kartu Bitpay na více místech od každodenních položek po luxusní nákupy.

Karta Bitpay převádí digitální aktiva na fiat měnu, kterou lze použít k platbě za nákupy. Aplikace peněženky podporuje financování ze strany bitcoinů, bitcoinových hotovostí a etheru kromě čtyř stabilních dolarů vázaných na dolar – USDC, GUSD, PAX a BUSD.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Cena bitcoinů pravděpodobně poklesne na zeď podpory 46 000 $, aby se zabránilo dalšímu poklesu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me