Bitcoinová technická analýza: BTC hrozí zlomením nad 52 000 $, protože cena bude parabolická

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinů si v současné době upevňuje svoji pozici nad 50 000 USD.
  • Za poslední tři dny BTC získal >4 000 $.

Cena bitcoinů v tomto měsíci vyskočila z 33 000 USD na téměř 52 000 USD, což je celkové zhodnocení téměř 20 000 USD. Hlavní otázkou v myslích všech teď je – BTC se prolomí kolem 52 000 USD a zadá 53 000 USD.

Cena bitcoinu vstupuje na nezmapované území

Za poslední tři dny cena bitcoinu vyskočila ze 47 800 $ na 51 900 $ a rostla >Celkové ocenění 4 000 $. Díky tomuto skoku se RSI, která se vznášela podél okraje překoupené zóny a vyšplhala výše. To by mohlo naznačovat, že medvědí korekce je za rohem.

denní graf BTC / USD 021821

Obrázek: BTC / USD denně

Pokud však dojde ke korekci, cena bitcoinu pravděpodobně příliš neklesne, protože sedí na vrcholu robustních podpůrných zdí na 49 000 $, 47 500 $ a 47 000 $. Úroveň 49 000 $ je obzvláště silná, protože téměř 400 000 adres si v této zóně zakoupilo neuvěřitelných 273 000 BTC tokenů.

graf objemu BTC / USD 021821

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový graf cen bitcoinů nám říká, že celková hybnost trhu je stále vzestupná, takže další růst je určitě v kartách.

BTC / USD 4hodinový graf 021821

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Peter Brandt: Cena bitcoinu jde parabolicky

Peter Brandt, zkušený obchodník, uvedl, že bitcoin je uprostřed dalšího parabolického postupu.

BTC / USD parabolický graf 021821

“Bitcoin prochází třetím parabolickým pokrokem za poslední desetiletí.” Parabolický postup v aritmetickém měřítku je extrémně vzácný – tři v logaritmickém měřítku jsou historické “

Podle grafu začala parabolická záloha koncem roku 2018, kdy byl bitcoin zhruba na 3 100 $. Aktivum vzrostlo od této úrovně o 1 331%. Brandt uvedl, že vidět tři parabolické pokroky na logaritmickém grafu v rozpětí deseti let je skutečně „historické“. Má téměř 45 let zkušeností s obchodováním.

Matematicky jsou parabolické pokroky identifikovány podle rostoucího úhlu stoupání. Obchodníci obecně takové formace hledají kvůli slibným obrovským výnosům. Brandt také varoval před investováním, když bude zřejmý parabolický pokrok.

“Varovná zpráva o parabolických pokrokech: Jakmile je parabolický pokrok zřejmý, je pozdě se stát kupujícím.” Vlak opustil stanici. Pokud ještě nevlastníte trh v době, kdy poukazuji na parabolický trend, pak nekupujte na základě mého grafu “

Parabolické trendy mohou být velmi nejisté, protože je velmi obtížné načasovat vrchol, když se nákupní horečka maximalizuje a čísla stále stoupají. Obrovské pohyby nahoru však nelze dlouho udržet. Proto po nich obvykle následují prudké obrácení trendů.

V lednu 2018 si Brandt všiml, že došlo k porušení předchozí parabolické zálohy bitcoinu. Následovala 80% korekce, kterou přesně předpověděl. Brandt nyní očekává, že k podobnému čerpání může dojít, jakmile skončí parabolický tah.

80% korekce jsou nejběžnější, když jsou porušeny parabolické zálohy.

5% korporátních finančních ředitelů na nákup bitcoinů v roce 2021 – průzkum

Gartner provedl nedávný průzkum, který zjistil, že 5% společností má v úmyslu investovat do bitcoinu (BTC) jako podnikového aktiva v roce 2021. 11% z celkových 77 respondentů uvedlo, že by tak mohlo učinit do roku 2024.

Všichni účastníci průzkumu, včetně 50 finančních ředitelů a dalších vedoucích pracovníků, vykazovali velmi rozdílné názory založené na různých průmyslových odvětvích. Největší zájem o bitcoiny vedl technologický sektor. 50% respondentů z tohoto odvětví očekává, že kryptoměnu v budoucnu udrží, bez ohledu na velikost organizace.

Většina dotazovaných (84%) uvedla své hlavní obavy z investování do finančního rizika, které vyplývá z vysoké volatility bitcoinů. Zdá se, že ostatní přijali přístup vyčkávání.

Více než 70% účastníků uvedlo, že jednou z hlavních věcí, které chtějí vědět, je to, co ostatní dělají s bitcoiny. Vedoucí výzkumu Gartner Alexander Bant poznamenal:

Finanční lídři, kteří mají za úkol zajistit finanční stabilitu, nejsou náchylní k spekulativním skokům na neznámé území. Je důležité si uvědomit, že se jedná o rodící se fenomén na dlouhé časové ose podnikových aktiv. Finanční lídři, kteří mají za úkol zajistit finanční stabilitu, nejsou náchylní k spekulativním skokům na neznámé území.

Mezi další obavy, které respondenti vyjádřili, patřila averze k riziku na palubě (39%), pomalé přijímání jako přijímaná forma platby (38%), nepochopení (30%), kybernetická rizika (25%) a komplexní účetnictví ).

Studie představuje významné zvýšení povědomí z průzkumu společnosti Gartner z roku 2018, ve kterém pouze 66% CIO vědělo o technologii blockchain.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne nové vysoké úrovně

Očekáváme, že cena bitcoinu překoná hranici 52 000 $ a upevní se nad tuto psychologickou úroveň.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me